האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

קורסים ולימודי תעודה

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בקורסים ולימודי תעודה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

כלים לבחירת תואר

מסלולים מבוקשים קורסים ולימודי תעודה

מתלבטים מה ללמוד? לא יודעים אם ללמוד לימודים אקדמיים או לימודי תעודה? לפני שתחליטו חשוב שתדעו מספר עובדות על לימודי תעודה וקורסים מקצועיים, אשר עשויים לפתור לכם את הדילמה.


שוק העבודה של היום שונה ממה שהיה פעם, היום יותר מקובל לרכוש מיומנויות וידע מקצועי דרך קורסים שונים ולימודי תעודה. לימודי תעודה וקורסים מקצועיים הינם לימודי מקצוע המקנים הסמכה בתחום מסוים, הם קצרים יותר מלימודי תואר אקדמי וממוקדים בפרקטיקה מה שמאפשר התמקצעות בתחום ספציפי כאשר לימודים אקדמיים מלמדים הרבה יותר ידע תאורטי.  יש לא מעט אנשים שיש להם כבר תואר ובוחרים לעשות קורס העשרה או קורס מקצועי אחר בכדי לרכוש ידע פרקטי במקצוע חדש או על מנת לעשות הסבה מקצועית.


קורסים ולימודי תעודהלימודים תאורטיים או לימודים פרקטים? (תמונות: shutterstock)


למי מתאים לעשות קורסים ולימודי תעודה?הלימודים מתאימים לכל אחד ואחד, ניתן למצוא בקורסים מסוימים משוחררי צבא טריים ופנסיונרים באותה הכיתה. תנאי הקבלה משתנים מתחום לתחום, לחלק ממקצועות הלימוד ניתן להתקבל כמעט ללא רקע לימודי, לחלק אחר נדרש 12 שנות לימוד, ולחלק נוסף נדרשת תעודת תואר ראשון (לדוגמא: שמאות מקרקעין).


 


היכן ניתן ללמוד?


ניתן ללמוד לימודי תעודה ומקצוע בכל אחד מבתי הספר המורשים. עבור חלק מהקורסים כדאי לבדוק אישור של משרד המה''ט למכללה/בית ספר


כמה עולה?


מחיר של לימודי תעודה וקורסים משתנים בהתאם לקורסים ולמוסד הלימודים. ברוב המקרים קורסים מקצועיים הנמשכים כמה חודשים ככל הנראה יהיו יותר יקרים משנת לימוד לתואר אקדמי ויעלו כמה עשרות אלפי שקליםיתרונות  • לימודים פרקטים ומקצועיים

  • שעות נוחות

  • תנאי קבלה 

  • לימודים קצרים יחסית לתואר

  • מגוון גדול של מקצועות

  • הטבות לחיילים משוחררים


 

חלק מהמקצועות בהם ניתן לעשות קורסים ולימודי תעודה.
 


חפשו קורסים נוספים ביורם לימודיםX
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים