072-3300504

קורס משגיחי כשרות

מטרתו של קורס משגיחי כשרות הוא להכשיר את המועמדים להיות משגיחים מוסמכים בתחומי הכשרות השונים. הקורס מקנה לתלמידים את הידע ההלכתי על כל תהליכי הכשרות החל משלב הייצור של המזון, מליחתו, הלכות של תרומות ומעשרות, כשרות בחומרי טעם וריח, שילוב בין חומרים כימיים וייצור של מזון, הגעלה (הכשרה) של כלים, אתיקה מקצועית בתחום הכשרות ועוד.

מקצועות הקודש הפכו במהלך השנים להיות מקצועות מאוד מבוקשים בקרב אנשי המסורת, יהדות ודת וכמו כן בקרב קהל החוזרים בתשובה. בין מגוון הלימודים בתחום ניתן למצוא קורס של שחיטה כשרה שקשורה באופן ישיר ללימודי משגיחי כשרות. 
 
לימודים בקורס משגיחי כשרות הם לימודים מקיפים שמקנים ידע נרחב בכל ההלכות שקשורות לתחום המזון, ובמהלך הלימודים יחשפו התלמידים לכל החידושים הטכנולוגיים בתחום ייצור המזון ובמגוון בעיות הכשרות הנפוצות. בנוסף, הקורס מכין את תלמידיו למבחני ההסמכה הרשמיים של הרבנות הראשית לישראל.


מה לומדים?
 
לימודים של קורס משגיחי כשרות הם יסודיים ומקיפים ובכך מעניקים לתלמידיהם ידע הלכתי רב בתחום, וכל זאת במטרה להכשיר אותם כמשגיחי כשרות מקצועיים ואמינים. הלימודים משלבים חומר עיוני ומעשי ובמהלכם יילמדו מגוון של נושאים כמו: מבוא למקצוע ההשגחה, הכרת סימני כשרות, הכשרת בשר ועוף, מליחה, ועוד.
בנוסף, במהלך הלימודים ייגעו בנושאים הבאים: חרקים במזון, טבילת כלים, הגעלת כלים, הפרשת חלה, בשר וחלב, טכנולוגיה בכשרות, ניהול חדרי אוכל בבתי מלון ועוד ועוד.
 
קורס משגיחי כשרות
 
קהל היעד
 
ללימודים בקורס משגיחי כשרות יתקבלו אך ורק מועמדים שמנהלים אורח חיים דתי/חרדי ושכמובן מגדירים עצמם כשומרי תורה ומצוות. כמו כן נדרשים המועמדים להגיש המלצה עדכנית מרב שמכיר אותם באופן אישי. במקרים מסויימים נדרשים המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי, שבודק את ההתאמה שלהם לעסוק בתחום.

בחלק גדול של מוסדות הלימוד בתחום הלימודים הם לגברים בלבד אולם החל משנת 2004 החליטה המועצה של הרבנות הראשית לשיראל לאשר גם לנשים לעסוק בתפקידי השגחת הכשרות, ובכך גרמו למוסדות הלימוד השונים לפצוח את שעריהם גם לנשים שמעוניינות לעבוד בתחום.
 
איפה עובדים?
 
לבוגרי לימודי קורס משגיחי כשרות שעמדו בהצלחה בכל המטלות במסגרת הלימודים תוענק תעודה רשמית מטעם הרבנות הראשית לישראל המסמיכה אותם כמשגיחי כשרות. בוגרי הקורס יוכלו לעסוק במתן אישור וחותמת כשרות בבתי עסק, מסעדות, מלונות, מפעלי מזון, חדרי אוכל וכדומה.
 
למרות שכל התחום של לימודי כשרות מאוד מבוקש, יכולים הבוגרים להחליט שהם רוצים להעשיר את הידע והמקצועיות שלהם וללמוד תחומי לימוד נוספים וחופפים שמתאימים לאורח החיים המיוחד של דתיים/חרדים ושומרי מסורת וכשרות. לדוגמא: ניתן לעשות קורס מוהלים, קורס סופרי סת''ם או לחילופין לפנות ללימודי יהדות באקדמיה.
 
כמה מרוויחים?
 
בשנים האחרונות נחתם הסכם שמסדיר את שכרם של משגיחי הכשרות. לפי ההסכם, שכרו של משגיח כשרות מתחיל יעמוד על כ-45 שקלים לשעת עבודה, כאשר משכורת מינימום למשרה מלאה תעמוד על 7,290 שקל לפחות.

במסגרת ההסכם שנחתם זכאים העובדים בתחום להטבות נוספות כמו: קרן השתלמות תיפתח לכל עובד קבוע (אחרי 12 חודשי העסקה),דמי הבראה יהיו בגובה 420 שקל ליום (גבוה מהממוצע בשוק) שי לחג בסך 400 שקל יחולק בפסח ובראש השנה, תגדל מכסת ימי החופשה, יינתנו חופשות מיוחדות לנישואי עובד ואירועים משפחתיים שונים, וכמו"כ יינתן תשלום על ימי מחלה של העובדים ויעמוד על שכר של 100% החל מהיום השני לעבודה. 

במקרים מסויימים, אחרי שייצבר נסיון בתחום ניתן יהיה לעבוד בנוסף לעבודה כשכירים גם בבתי מלון או אירועים, ובכך להגדיל משמעותית את השכר הקבוע.

 
 
מעניין אותך קורס משגיחי כשרות?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בהכשרה בתחומי דת בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד הכשרה בתחומי דת לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד