האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בקורס משגיחי כשרות
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

קורס משגיחי כשרות

מטרתו של קורס משגיחי כשרות הוא להכשיר את המועמדים להיות משגיחים מוסמכים בתחומי הכשרות השונים. הקורס מקנה לתלמידים את הידע ההלכתי על כל תהליכי הכשרות החל משלב הייצור של המזון, מליחתו, הלכות של תרומות ומעשרות, כשרות בחומרי טעם וריח, שילוב בין חומרים כימיים וייצור של מזון, הגעלה (הכשרה) של כלים, אתיקה מקצועית בתחום הכשרות ועוד ועוד.

מקצועות הקודש הפכו במהלך השנים להיות מקצועות מאוד מבוקשים בקרב אנשי המסורת, יהדות ודת וכמו כן בקרב קהל החוזרים בתשובה. בין מגוון הלימודים בתחום ניתן למצוא קורס של שחיטה כשרה שקשורה באופן ישיר ללימודי משגיחי כשרות. 
 
לימודים בקורס משגיחי כשרות הם לימודים מקיפים שמקנים ידע נרחב בכל ההלכות שקשורות לתחום המזון, ובמהלך הלימודים יחשפו התלמידים לכל החידושים הטכנולוגיים בתחום ייצור המזון ובמגוון בעיות הכשרות הנפוצות. בנוסף, הקורס מכין את תלמידיו למבחני ההסמכה הרשמיים של הרבנות הראשית לישראל.


מה לומדים?
 
לימודים של קורס משגיחי כשרות הם יסודיים ומקיפים ובכך מעניקים לתלמידיהם ידע הלכתי רב בתחום, וכל זאת במטרה להכשיר אותם כמשגיחי כשרות מקצועיים ואמינים. הלימודים משלבים חומר עיוני ומעשי ובמהלכם יילמדו מגוון של נושאים כמו: מבוא למקצוע ההשגחה, הכרת סימני כשרות, הכשרת בשר ועוף, מליחה, ועוד.
בנוסף, במהלך הלימודים ייגעו בנושאים הבאים: חרקים במזון, טבילת כלים, הגעלת כלים, הפרשת חלה, בשר וחלב, טכנולוגיה בכשרות, ניהול חדרי אוכל בבתי מלון ועוד ועוד.
 
קורס משגיחי כשרות
 
קהל היעד
 
ללימודים בקורס משגיחי כשרות יתקבלו אך ורק מועמדים שמנהלים אורח חיים דתי/חרדי ושכמובן מגדירים עצמם כשומרי תורה ומצוות. כמו כן נדרשים המועמדים להגיש המלצה עדכנית מרב שמכיר אותם באופן אישי. במקרים מסויימים נדרשים המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי, שבודק את ההתאמה שלהם לעסוק בתחום.

בחלק גדול של מוסדות הלימוד בתחום הלימודים הם לגברים בלבד אולם החל משנת 2004 החליטה המועצה של הרבנות הראשית לשיראל לאשר גם לנשים לעסוק בתפקידי השגחת הכשרות, ובכך גרמו למוסדות הלימוד השונים לפצוח את שעריהם גם לנשים שמעוניינות לעבוד בתחום.
 
איפה עובדים?
 
לבוגרי לימודי קורס משגיחי כשרות שעמדו בהצלחה בכל המטלות במסגרת הלימודים תוענק תעודת הסמכה רשמית מטעם הרבנות הראשית לישראל. בוגרי הקורס יוכלו לעסוק במתן אישור וחותמת כשרות בבתי עסק, מסעדות, חדרי אוכל וכו' וכמו"כ לתת ייעוץ אישי בנושא.
 
למרות שכל התחום של לימודי כשרות מאוד מבוקש, יכולים הבוגרים להחליט שהם רוצים להעשיר את הידע והמקצועיות שלהם וללמוד תחומי לימוד נוספים וחופפים שמתאימים לאורח החיים המיוחד של דתיים/חרדים ושומרי מסורת וכשרות. לדוגמא: ניתן לעשות קורס מוהלים, קורס סופרי סת''ם או לחילופין לפנות ללימודי יהדות באקדמיה.
 
כמה מרוויחים?
 
בשנים האחרונות נחתם הסכם שמסדיר את שכרם של משגיחי הכשרות. לפי ההסכם, שכרו של משגיח כשרות מתחיל יעמוד על כ-45 שקלים לשעת עבודה, כאשר משכורת מינימום למשרה מלאה תעמוד על 7,290 שקל לפחות.

במסגרת ההסכם שנחתם זכאים העובדים בתחום להטבות נוספות כמו: קרן השתלמות תיפתח לכל עובד קבוע (אחרי 12 חודשי העסקה),דמי הבראה יהיו בגובה 420 שקל ליום (גבוה מהממוצע בשוק) שי לחג בסך 400 שקל יחולק בפסח ובראש השנה, תגדל מכסת ימי החופשה, יינתנו חופשות מיוחדות לנישואי עובד ואירועים משפחתיים שונים, וכמו"כ יינתן תשלום על ימי מחלה של העובדים ויעמוד על שכר של 100% החל מהיום השני לעבודה. 

במקרים מסויימים, אחרי שייצבר נסיון בתחום ניתן יהיה לעבוד בנוסף לעבודה כשכירים גם בבתי מלון או אירועים, ובכך להגדיל משמעותית את השכר הקבוע.

 
 
רוצים לדעת האם אתם מתקבלים להכשרה בתחומי דת?
בידקו כאן את סיכויי הקבלה שלכם במוסדות הלימוד השונים

קורסים ולימודי תעודה בהכשרה בתחומי דת בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי