האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימוד פסיכולוגיה - תואר ראשון בפסיכולוגיה

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימוד פסיכולוגיה - תואר ראשון בפסיכולוגיה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

מידע כללי על לימודי פסיכולוגיה

לימודי פסיכולוגיה מתעסקים בניתוח הנפש וההתנהגות האנושית. מחקרים פסיכולוגיים חוקרים את ההיבטים הפיזיים, הקוגנטיביים, הרגשיים והסוציאליים של ההתנהגות האנושית. פסיכולוגים פונים לתחומים המספקים טיפול מנטלי בבתי חולים, קליניקות, בתי ספר או במערכות פרטיות.

בדומה לאנשי מדע אחרים, פסיכולוגים מפתחים היפותזות ואוספים מידע על מנת לבחון את התקפות שלהם. פעמים רבות הפסיכולוגים אוספים מידע באמצעות ספריות, ניסויים ומבחנים הכוללים אבחון, ראיון, תשאול, סקרים ועוד. פסיכולוגים מיישמים את הידע שלהם על טווח רחב של שירותים הכוללים שירותי בריאות ומשאבי אנוש, ניהול, חינוך, משפטים וספורט.
 
לימוד פסיכולוגיה הינו אחד התחומים המבוקשים בעולם האקדמי, וניתן ללמוד את התואר הראשון בהמון מוסדות לימוד שונים בכל רחבי המדינה. התואר מתחלק לתחומים רבים ומעניינים המאפשרים לבוגרים לעסוק בתחום ולפתח קריירה במגוון מקומות. כמו כן, ניתן להמשיך ללימודי תואר שני ולמחקר.
 


מה לומדים בתואר ראשון בפסיכולוגיה? 


לימודי הפסיכולוגיה מתחילים בשנה ראשונה של לימודי חובה שביניהם: מבוא לסטטיקטיקה, שיטות מחקר במדעי החברה, פסיכולוגיה מחקרית, התנסות במחקר. לימודי החובה בפסיכולוגיה כוללים  מבוא לפסיכולוגיה, פסיכולוגיה קוגנטיבית, כפסיכולוגיה פיזיולוגית, פסיכופתולוגיה, היבטוריה של הפסיכולוגיה. ניתן לבחור ממגוון מקצועות בחירה כמו אינטליגנציה רגשית, קוגניציה חזותית, שינה והפרעות שינה בילדות , פסיכולוגיה בין תרבותית, ליקויי קריאה וכו'. 


תנאי קבלה לתואר ראשון בפסיכולוגיה

תנאי הקבלה ללימודי פסיכולוגיה משתנים בין מוסדות לימוד שונים. יתר על כן, בכל שנה משתנים סיפי הקבלה. 
האוניברסיטאות מתנות את הקבלה בציון משולב (התאמה) 660: ציון של 730 בפסיכומטרי ובגרות או ציון 85 ומעלה באנגלית ומתמטיקה ברמת 5 יח"ל). במכללות תנאי הקבלה מקלים יותר.

התמחויות בפסיכולוגיה 

ההתמחויות בפסיכולוגיה הן: פסיכולוגיה רפואית, פסיכולוגיה קלינית, פסיכולוגיה ארגונית, פסיכולוגיה חינוכית, פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכולוגיה שיקומית, פסיכולוגיה חברתית, עיסוק במחקר.כמה זמן נמשכים לימודי פסיכולוגיה

לימוד פסיכולוגיה ולימודי תואר הראשון נמשכים כשלוש שנים ובסופם מקבל התלמיד תואר BA בפסיכולוגיה.
 
חשוב לדעת: תואר ראשון בפסיכולוגיה מקנה ידע בסיסי ותיאוריות ללא הכשרה מעשית לעבודה כפסיכולוג קליני. על מנת לעבוד כפסיכולוג קליני יש לסיים בהצלחה תואר שני, התמחות בתחום ומבחנים רלוונטים.
 
שכר הלימוד - שכר של לימודי פסיכולוגיה נע בין כ- 11,000 ש"ח לשנה באוניברסיטאות ועד כ- 22,000 ש"ח לשנה במכללות הפרטיות.
 

מבט על שוק העבודה

בוגרי מסלולי תואר ראשון בפסיכולוגיה אומנם לא יכולים להתחיל לעבוד בתור פסיכולוגים מן המניין אך הם יכולים להמשתלבים בחברות כ"א, מנהלי משאבי אנוש בחברות פרטיות, ציבוריות ועוד. בוגרים רבים משתלבים בתפקידים שונים במגזר השלישי – עמותות בתחום המעורבות החברתית והחינוך. אלו שממשיכים ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה ועוברים הצלחה, יכולים לעבוד כפסיכולוג קליני באופן פרטי או במערכות הציבוריות השונות.
 
מספר המשרות של פסיכולוגים צפוי לעלות באופן מהיר בשנים הקרובות בכל התחומים. הדרישה לפסיכולוגים קליניים ככל הנראה תגדל, מהסיבה שטיפול פסיכולוגי הפך לשיטת טיפול נורמטיבית ונפוצה אצל אוכלוסיה גדולה, החל ממנהלים, עורכי דין ועד לאנשים צעירים. מספר המשרות של פסיכולוגים יעלה בבתי ספר, במשרדים של שירותים סוציאליים, מוסדות סיעוד ושירותי ייעוץ. חברות ישתמשו בניסיון של פסיכולוגים בעיצוב סקרים, ניתוח ומחקרים וזאת כדי לספק הערכת שוק וניתוחים סטטיסטיים.
 


אפשרויות תעסוקה לבוגרי פסיכולוגיה

פסיכולוגים בבתי ספר

עובדים במשרדי בתי ספר יסודיים ותיכוניים וזאת כדי לפתור בעיות לימוד ובעיות התנהגות של תלמידים. הם משתפים פעולה עם מורים, הורים וצוות בית הספר וזאת כדי לשפר אסטרטגיות של ניהול הכיתה ואת המיומנויות ההוריות, מנסים לעלות על התעללות בתלמיד, עובדים עם סטודנטים עם מוגבלויות או תלמידים מחוננים ומשפרים אסטרטגיות הוראה של מורים. הם יכולים להעריך את האפקטיביות של התוכניות האקדמיות, התנהגות מערכת הניהול ושירותים אחרים שמערכות בית הספר מספקות.
 

פסיכולוגים ארגוניים תעשייתים

מיישמים נהלים פסיכולוגיים ומתודות מחקריות במקומות עבודה וזאת במגמה לשפר את התפוקה ואיכות העבודה של העובדים. בנוסף, הם מעורבים גם במחקרים על בעיות שוק, מיון מועמדים, ומתן ייעוץ וניתוח ארגוני. פסיכולוגים ארגוניים בדר''כ עובדים עם ההנהלה על מנת לייעל את מערכות העבודה בכדי לשפר תפוקה ורווחיות של עסק. 
 

טיפים ומידע נוסף

 
- תחום זה נמצא בתהליך גידול בשל ההכרה שמנהל טוב צריך להיות בעל גישה עסקית וגישה חברתית ותרבותית
 
- בעת הרישום ללימודים יש לשים לב שהרמה האקדמאית גבוהה, שקיים יחס אישי לסטודנט ושלמוסד יש קשר טוב לעולם העסקים
 
- המועמד המתאים לתחום צריך שיהיה בעל השכלה רחבה, דינאמי, סובלני וסבלני, אדם החושב פנימה לתוך עצמו וכלפי חוץ על אחרים
 
- התפקיד דורש מיומנות ביצירת יחסים בינאישיים, כושר ביטוי גבוה בע"פ ובכתב, מיומנויות של מו"מ והבניה אסטרטגית של ניהול אנושי

סטודנטים ממליצים על לימודי פסיכולוגיה

 • 2022
  טל דהן
  תמיד נמשכתי לתחום של לימודי פסיכולוגיה, המכיל עזרה ועבודה עם אנשים. אני חושב שתחומים כמו פסיכולוגיה וכלכלה הם אבן הבסיס של כל החשיבה האנושית ואם היינו מבינים זאת, היינו יכולים להצליח להתנהל טוב יותר בעולם המודרני. אלו תחומים שלדעתי צריכים להילמד בכל רמה, אפילו בבתי הספר
  דירוג
 • 2022
  דנה מויסון
  התחלתי ללמוד פילוסופיה, ובמסגרת התואר הייתי צריכה לעשות קורס במבוא לפסיכולוגיה. אפשר להגיד שמאז הפסיכולוגיה בחרה אותי – נדלקתי על זה והמשכתי בכיוון הזה, ואני לא מסתכלת לאחור. היה לי קל מאוד לבצע את המהלך הזה, כי זה היה רק הקורס השלישי שלי בלימודים
  דירוג
 • 2022
  אביב כהן
  למדתי באקדמית תל אביב יפו תואר רשאון במדעי ההתנהגות במסלול פסיכולוגיה של הספורט. השילוב המרתק של התואר הכולל סמסטרים שלמים של הכרות עם ידע תיאורטי בפסיכולוגיה ורק אז לימוד ההשלכות לעולם הספורט מוסיפים הרבה. התחום שעדיין אינו מפותח בארץ מבוסס על הרבה מחקרים וספרות אקדמית מעבר לים. כמות המידע שלומדים עצומה. אך בסוף הדרך, לכל מי שאוהב ספורט ולא מוכן לוותר על העתיד האקדמי זה הנתיב הטוב ביותר.
  דירוג
בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
519 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.48 מתוך 5

לימודי תואר ראשון בלימודי פסיכולוגיה בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים