072-3300504

קורס חוקרים פרטיים

מידע כללי
אם תמיד חלמתם לפתור תעלומות ולהגיע לחקר האמת כנראה שלהיות חוקר/ת פרטי/ת הוא מקצוע שיכול להתאים לכם. חוקר פרטי הינו אדם המתמחה בעבודות של חקירה ריגול, ובילוש במסגרת אזרחית ועוסק במסגרת עבודתו במגוון גדול של נושאים מרתקים כגון: חקירות של הונאות, איתור אנשים וחפצים שנעלמו, ריגול עסקי של חברות, וחקירות אישות כגון: בגידות בין בני זוג, התחזויות וכדומה. בדיוק בגלל זה הידע והכישורים שנדרשים מהחוקר הפרטי הם רבים ומגוונים, ועל מנת לקבל הכשרה איכותית בתחום נדרשים לימודים רציניים ומעמיקים.

לאור כל הנאמר, אף על פי שבכדי לקבל רישיון של חוקר פרטי ממשרד המשפטים ולעסוק באופן מעשי בחקירות פרטיות לא נדרש ללמוד את התחום בצורה רשמית (הדרישה בחוק היא התמחות של שלוש שנים במשרד מוכר ומעבר בהצלחה של כל הבחינות הרלוונטיות לתחום), אך בכדי שיכולו החוקרים הפרטיים הפוטנציאלים להתקבל בקלות לעבודה ולהתמחות בתחום, ובכדיי שיוכלו לעבור את המבחנים בהצלחה, מומלץ מאוד להירשם לקורס ייעודי שמכשיר באופן מקצועי חוקרים פרטיים וע"י כך לדאוג כי לקבל את מיטב הידע העיוני והמעשי ואת ארגז הכלים והמיומנויות הנדרשות לחוקר הפרטי לעסוק בתחום בהצלחה.
 
 
קהל היעד 
 
הלימודים בקורס חוקרים פרטיים מיועדים לכל מי שמעוניין להתחיל בעבודה מרתקת ולא שיגרתית, בצורה מקצועית. כמו"כ, הלימודים מתאימים לכל מי שמעוניין להעשיר את הידע שלו בתחום המרתק והייחודי הזה, גם אם אין ברצונו להשתלב בעבודה בו בתום הלימודים. בנוסף, הלימודים מתאימים מאוד לשוטרים וליוצאי כוחות הביטחון מכיוון שכבר נגעו בתחום ברמה כזאת או אחרת במהלךץ שירותם הצבאי/משטרתי.

תנאי קבלה 
 
תנאי הקבלה לקורס חוקרים פרטיים הם מהפשוטים בתחום הלימודים ודורשים מהמועמדים לעמוד במספר בפרמטרים די פשוטים: על המועמד להיות מעל גיל 18, בוגר 12 שנות לימוד וללא עבר פלילי. ברוב המכללות ומוסדות הלימוד בתחום דורשים מהמועמדים לעבור ראיון קבלה, הבודק את התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום. בנוסף, אומנם בדרך כלל אין דרישה לרקע וניסיון מעשי בתחום אבל תינתן ברוב המקרים עדיפות ברורה למועמדים יוצאים אנשי ביטחון שזוכים לעדיפות ברורה בקבלה ללימודים.

משך הלימודים
 
הלימודים בקורסי חוקרים פרטיים כוללים ברוב המקרים, בין 140 ל-300 שעות לימוד אקדמיות והם נמשכים בין שלושה לעשרה חודשים. מיד לאחר סיום הלימודים ועם עמידה בכל יעדי מוסד הלימודים נדרשים בוגרי הקורס להתמחות במשך שלוש שנים במשרד חקירות מורשה לפני שיוכלו לקבל את רישיון העיסוק בתחום.

במוסדות לימוד רבים ניתן למצוא מגוון אפשרויות ללימודים בשעות הערב או בימי שישי, במטרה לאפשר גם לאנשים שרוצים לשלב עבודה תוך כדי הלימודים כך שגם סטודנטים ואנשים עסוקים אחרים יכולים להשתלב בקלות ובנוחות בלימודים בלי לוותר על השגרה שלהם.

מה לומדים?
 
הלימודים לקורס חוקרים פרטיים הם מגוונים ומעניינים במיוחד וכוללים ברוב המקרים, שילוב של חומר לימודים עיוני ותיאורטי מקיף, לצד מגוון גדול של התנסויות מעשיות (כגון תרגול בתפעול מכונת אמת וכדו') ותרגולים בשטח.

בין נושאי הלימוד בקורס חוקרים פרטיים: חוק ומשפט, ניהול משרד חקירות, ניהול חקירה, מעקב חשאי, תצפית ותיעוד, הפעלת גורמי עזר חיצוניים, איסוף עדויות, התגברות על התנגדויות, איסוף מודיעין, שיטות חקירה, קריאת שפת גוף, אתיקה מקצועית, תשאול ותחקור, הפעלת פוליגרף, פסיכולוגיה של החקירה, חקירה בהסוואה, ועוד מגוון נושאי לימוד מרתקים.

איזה תעודה מקבלים?
 
בוגרי קורס חוקרים פרטיים, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המוסד המלמד. אין תעודה זו מהווה רישיון לעסוק בעבודה כחוקר פרטי. על מנת להוציא את רישיון העיסוק בתחום, תידרשו לשלוש שנים של התמחות במשרד חקירות מורשה, וכן תידרשו לעבור בהצלחה את הבחינה של משרד המשפטים.
 
איפה עובדים?
 
בוגרי קורס חוקר פרטי יכולים להשתלב כחוקרים פרטיים שכירים בשוק הפרטי כמו למשל במשרדי חקירות פרטיים או בחברות שעוסקות בתחום לרבות חברות ביטוח. ניתן גם להשתלב במגזר הציבורי, בבנקים, במשטרה או בצבא. בנוסף, ניתן כמובן לפץוח משרד עצמאי בתחום.
 
כמה מרוויחים?
 
חוקר פרטי שסיים בהצלחה את הלימודים ועבר התמחות של שלוש שנים צפוי להרוויח בשנים הראשונות משכורת נאה של 10,000 ש"ח חודשי. לאחר חמש-שמונה שנות נסיון צפוי השכר לעלות משמעותית לסכומים של 15,000-20,000 ש"ח חודשי. חוקר שבוחר להיות עצמאי יכול לבקש בתחילת דרכו שכר שעתי של 250 ש"ח, בהמשך צפוי השכר השעתי לעלות לסכומי של 600-700 ש"ח לשעת עבודה.
 
יש לך שאלה? רוצה לדעת איפה כדאי לך לעשות קורס חוקרים פרטיים? למידע נוסף ניתן להשאיר פרטים באתר ואחד מיועצי הלימודים שלנו יחזור אלייך עם מענה לכל שאלה  
מעניין אותך קורס חוקרים פרטיים?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה באבטחה, ביטחון וחקירות בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד אבטחה, ביטחון וחקירות לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד