האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי תואר ראשון | וואלה! יורם לימודים

לימודי תואר ראשון הם לימודים אקדמיים הנלמדים במוסדות להשכלה גבוהה, ומקנים לסטודנטים מיומנויות, ידע וניסיון בתחום הנלמד. בסוף הלימודים, ולאחר עמידה בדרישות המוסד, הסטודנט זכאי לתעודת בוגר תואר ראשון בתחום הנלמד.

בארץ ניתן ללמוד תואר ראשון במוסדות המוסמכים לכך כמו מכללות ואוניברסיטאות ברחבי הארץ. לימודי תואר ראשון נמשכים בדרך כלל 3 שנות לימוד אקדמיות. כל שנת לימוד כוללת שני סמסטרים, בהנחה שהסטודנט עמד בכל שנה במחויבות הנדרשות ולא פרס את התואר לתקופה ארוכה יותר. ישנם לימודי תואר ראשון שנמשכים יותר מ-4 שנות לימוד כמו לימודי אדריכלות (5 שנים) והנדסה (4 שנים).

לימודי תואר ראשון הפכו לכמעט הכרחיים בשוק העבודה של היום, ומעסיקים רבים מעדיפים בעלי תואר ראשון ומציינים זאת בדרישות הקבלה לתפקיד. תואר ראשון לא בהכרח מבטיח מקצוע בסיומו. לדוגמא, בסיום לימודי תואר ראשון ביחסים בינלאומיים לא יהפכו את הבוגר לשגריר או לדיפלומט בהכרח, אלא יש צורך ברכישת ניסיון ובהתברגות בתפקידי מפתח.
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי תואר ראשון | וואלה! יורם לימודים
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
כלים לבחירת תואר

מסלולים מבוקשים לימודי תואר ראשון | וואלה! יורם לימודים

נקודות זכות בתואר ראשון


כל תואר מורכב מקורסים המקנים נקודות זכות אשר מצטברות ומזכות את הסטודנט בתואר הנכסף. בדרך כלל כמות נקודות זכות הסטנדרטית אשר מרכיבה תואר ראשון היא 120 נקודות, אך ישנם מקצועות שדורשות יותר נקודות זכות. לדוגמא בתחום ההנדסה יש צורך ב-150 נקודות זכות ואף יותר.

 

 הפקטורים המרכזיים אשר משפיעים על נקודות זכות לתואר ראשון הם:  • אורך הקורס - שנתי או סמסטריאלי

  • מספר שעות הלימוד - שעות שבועיות

  • שעות תרגול

  • עבודת גמר או היקף בחינה 


איפה עדיף ללמוד לתואר ראשון, במכללה או באוניברסיטה?


שאלת השאלות! לכל אחד מהמוסדות יתרונות וחסרונות, וכל מוסד מתאים לסוג אחר של סטודנטים. מכללות, למשל, מאופיינות ביחס אישי ותרגול רב. לעומת זאת, אוניברסיטה נחשבת כיותר יוקרתית ותיאורטית.

 

כמה עולה תואר ראשון?


תואר ראשון יעלה בין 10,000-35,000 לשנת לימוד, תלוי במוסד ובתחום הלימודים. שכר הלימוד למוסדות בהם המדינה משתתפת בתקציב הינו 10,391 ש''ח לשנה.


קיימים סוגים רבים ושונים של תארים וחשוב לציין כי לימודי מנהל עסקים הוא תואר שכדאי ללמוד, מנהל עסקים הוא תחום רחב המכסה את כל היבטי הניהול והארגון של חברה או מיזם, כמו תחום זה ישנם עוד תחומים רבים שיכולים לעניין אותכם.
לדוגמא תארי הנדסאים כמו הנדסאי חשמל, או הנדסאי מכונות הם בין המקצועות המבוקשים במשק תוכלו לקבל מידע רב אודות תחומים אלה באתר יורם לימודים.


X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים