האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי הנדסאי חשמל

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי הנדסאי חשמל
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

הנדסאי חשמל עוסק בתפעול, תכנון, פיקוח ותחזוקה של מערכות חשמל, אם בתעשייה ואם במערכות ביתיות. לכן, הנדסאי חשמל הוא מהמקצועות החשובים והחיוניים במשק.

הנדסאי חשמל מוסמך לתכנן ולתפעל מערכות חשמל עד לעוצמת זרם של 3*360 אמפר, לעומת מהנדס חשמל שמוסמך לתפעל מערכות חשמל עוצמתיות יותר. השימוש העצום בחשמל בכל תחומי החיים כמקור אנרגיה וכדרך להעביר אותות בקרה ופיקוד, מגדיל את הביקוש והתלות באנשי מקצוע מתחום החשמל. כמו כן, גדל גם הביקוש והעניין סביב אנרגיה מתחדשת - הפקת חשמל באמצעים טבעיים שאינם מתכלים כתוצאה מהתהליך - מה שמגדיל את הביקוש בקרב חברות עבור אנשים מתחום החשמל. בוגרים רבים של לימוד הנדסאי חשמל "נחטפים" למשרות בשוק והביקוש אליהם הוא עצום.

הלימודים מכשירים את הסטודנטים להיות הסמכות המקצועית המגשרת בין כל התכנון לביצוע. מי שעומד בכל הדרישות של מוסד הלימודים זכאי לתעודת הנדסאי חשמל מטעם המה''ט. במוסדות שונים קיימת האפשרות להשלים את ללימודי הנדסת חשמל, כשתעודת הנדסאי היא אחד התנאים לזה.

הלימודים ברוב המוסדות יימשכו כשנתיים במסלול בוקר, מי שירצה לשלב לימודים אלו עם עבודה, הלימודים ייתקיימו בשעות ערב ויתפרסו בדרך כלל על פני 3 שנים. 

נושאי לימוד: במהלך לימודי הנדסאי חשמל תיחשפו למגוון רחב של נושאים, אשר חלקם דומים ללימודי הנדסאי בניין ביניהם: מתמטיקה, פיזיקה, תכנות מחשבים, שרטוט טכני, אלקטרוניקה תקבילית, מערכות ספרתיות, אלקטרוניקה ספרתית, בקרה, מכונות חשמל, מערכות הספק, מנועיים חשמליים, רשתות ומערכות, בקרים מתוכנתים, מערכות דיגיטאליות ועוד.  


תנאי הקבלה ללימודי הנדסאי חשמל

רוב המוסדות כיום דורשים תנאי קבלה כמו: בעלי תעודת בגרות מלאה עם ציון עובר במתמטיקה ברמה של 3 יח' לימוד.
מועמדים מעל גיל 35? בחלק מן המכללות ניתן להתקבל ללימוד הנדסאי חשמל לאחר הצגת אישור סיום 12 שנות לימוד.
כמו כן, מועמדים שלא עומדים בתנאים אלו יוכלו לעבור מכינה ייעודית לפני תחילת הלימודים.

מה הן אפשרויות התעסוקה?

הביקוש בשוק להנדסאי חשמל הוא גדול ואפשר בקלות למצוא עבודה או להתפתח כעצמאי. עם השנים חל שדרוג אוטומטי בתפקיד, דבר שמגדיל את תחום האחריות וכמובן את המשכורת. ויש כמובן אופציה תמיד להפוך את התואר לתואר של מהנדס חשמל.


כמה מרוויח הנדסאי חשמל?

הנדסאי חשמל מאזור הצפון העוסק בתכנון מערכות ולוחות חשמל ואיתור ותיקון בעיות חשמל עם 4 שנות ניסיון אשר עובד 200 שעות בחודש מרוויח 10,000 ש'. בנוסף הוא זכאי גם לביטוח מנהלים, ארוחות מסובסדות והטבות סוציאליות נוספות.

הנדסאית חשמל מאזור ירושלים העוסקת בהארקת יסודות, עבודות סיטוט וצנרת, השחלות חוטים, הרכבה ובניית לוחות חשמל לרבות איתור תקלות וניהול עובדים עם 7 שנות ניסיון אשר עובדת כ-180 שעות בחודש משתכרת 9,500 ש''ח.

הנדסאי חשמל מתח גבוה מאזור השפלה העוסק באחזקת מתקנים עם 14 שנות ניסיון העובד כ-185 שעות בחודש מרוויח 15,000 ש''ח ומקבל גם טלפון סלולארי, רכב צמוד, מחשב נייד, ותנאים סוציאליים נוספים.

הסכום כמובן משתנה ממקום למקום וגם לאזורים הגיאוגרפים ולנסיון יש משקל אך בדרך כלל המשכורת תתחיל באיזור ה10,000 שקל לחודש כשכמובן אפשר לטפס משם לשכר יותר גבוה.

הנדסאים בהנדסאי חשמל בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים