072-3300504

לימוד הנדסאי חשמל

לימודי הנדסאי חשמל עוסקים בתפעול, תכנון, פיקוח ותחזוקה של מערכות חשמל, אם בתעשייה ואם במערכות ביתיות. לכן, הנדסאי חשמל הוא מהמקצועות החשובים והחיוניים במשק.

השימוש העצום בחשמל בכל תחומי החיים כמקור אנרגיה וכדרך להעביר אותות בקרה ופיקוד, מגדיל את הביקוש והתלות באנשי מקצוע מתחום החשמל. כמו כן, גדל גם הביקוש והעניין סביב אנרגיה מתחדשת - הפקת חשמל באמצעים טבעיים שאינם מתכלים כתוצאה מהתהליך - מה שמגדיל את הביקוש בקרב חברות לאנשים מתחום החשמל. בוגרים רבים של לימוד הנדסאי חשמל "נחטפים" למשרות בשוק והביקוש אליהם הוא עצום.

לימוד הנדסאי חשמל מכשירים את הסטודנטים להיות הסמכות המקצועית המגשרת בין כל התכנון לביצוע. מי שעומד בכל הדרישות של מוסד הלימודים זכאי לתעודת הנדסאי חשמל מטעם המה''ט. במוסדות שונים קיימת האפשרות להשלים את ללימודי הנדסת חשמל, כשתעודת הנדסאי היא אחד התנאים לזה.

הנדסאי חשמל מוסמך לתכנן ולתפעל מערכות חשמל עד לעוצמת זרם של 3*360 אמפר, לעומת מהנדס חשמל שמוסמך לתפעל מערכות חשמל עוצמתיות יותר. 

הלימודים ברוב המוסדות יימשכו כשנתיים במסלול בוקר, מי שירצה לשלב לימודים אלו עם עבודה, הלימודים ייתקיימו בשעות ערב ויתפרסו בדרך כלל על פני 3 שנים. 

למי מתאימים לימודי הנדסאי חשמל?


לימוד הנדסאי חשמל מתאימים לבעלי יכולות אנליטיות וזיקה למקצועות הריאליים. הלימודים מתאימים למי שרוצה להשתלב במגוון תעשיות שחשמל ואלקטרוניקה מניעים אותן, שזה כולל הייטק, בנייה ועוד. מדובר במקצוע עם אחריות גדולה וצורך לקבל החלטות מחושבות וזהירות.

חלקים מסילבוס של לימוד הנדסאי חשמל

במהלך לימודי הנדסאי חשמל תיחשפו למגוון רחב של נושאים, אשר חלקם דומים ללימודי הנדסאי בניין ביניהם: מתמטיקה, פיזיקה, תכנות מחשבים, שרטוט טכני, אלקטרוניקה תקבילית, מערכות ספרתיות, אלקטרוניקה ספרתית, בקרה, מכונות חשמל, מערכות הספק, מנועיים חשמליים, רשתות ומערכות, בקרים מתוכנתים, מערכות דיגיטליות ועוד.


תנאי הקבלה אל לימודי הנדסאי חשמל

דרישת הסף של רוב המוסדות כיום היא: בעלי תעודת בגרות מלאה עם ציון עובר במתמטיקה ברמה של 3 יח' לימוד.
מועמדים מעל גיל 35? בחלק מן המכללות ניתן להתקבל אל לימוד הנדסאי חשמל לאחר הצגת אישור סיום 12 שנות לימוד.
כמו כן, מועמדים שלא עומדים בתנאים אלו יוכלו לעבור מכינה ייעודית לפני תחילת הלימודים.

מה הן אפשרויות התעסוקה בסיום לימוד הנדסאי חשמל ומה השכר?

הביקוש בשוק של הנדסאי חשמל הוא גדול ואפשר בקלות למצוא עבודה או להתפתח כעצמאי. עם השנים חל שדרוג אוטומטי בתפקיד, דבר שמגדיל את תחום האחריות וכמובן את המשכורת. ויש כמובן אופציה תמיד להפוך את התואר של לימוד הנדסאי חשמל לתואר של מהנדס חשמל.

הנדסאי חשמל מאזור הצפון העוסק בתכנון מערכות ולוחות חשמל ואיתור ותיקון בעיות חשמל עם 4 שנות ניסיון אשר עובד 200 שעות בחודש מרוויח 10,000 ש'. בנוסף הוא זכאי גם לביטוח מנהלים, ארוחות מסובסדות והטבות סוציאליות נוספות.

הנדסאית חשמל מאזור ירושלים העוסקת בהארקת יסודות, עבודות סיטוט וצנרת, השחלות חוטים, הרכבה ובניית לוחות חשמל לרבות איתור תקלות וניהול עובדים עם 7 שנות ניסיון אשר עובדת כ-180 שעות בחודש משתכרת 9,500 ש''ח.

בוגר לימוד הנדסאי חשמל ומתח גבוה מאזור השפלה העוסק באחזקת מתקנים עם 14 שנות ניסיון העובד כ-185 שעות בחודש מרוויח 15,000 ש''ח ומקבל גם טלפון סלולארי, רכב צמוד, מחשב נייד, ותנאים סוציאליים נוספים. הסכום כמובן משתנה ממקום למקום וגם לאזורים הגיאוגרפים ולנסיון יש משקל אך בדרך כלל המשכורת תתחיל באיזור ה-10,000 שקל לחודש כשכמובן אפשר לטפס משם לשכר יותר גבוה.

 

מה עושה הנדסאי חשמל?

מהנדס חשמל הוא איש מקצוע שמתכנן, מפתח ובודק מערכות וציוד חשמל. הוא אחראי על יצירת טכנולוגיות חדשות ושיפור קיימות העושות שימוש בחשמל וכוח, כגון מכשירים אלקטרוניים, מערכות ייצור והפצה של חשמל, מערכות תקשורת, מערכות בקרה ועוד.

 

האם כדאי ללמוד הנדסאי חשמל?

עתידם של מהנדסי החשמל הוא מזהיר, שכן הביקוש למיומנויות ולמומחיות שלהם צפוי להמשיך לגדול בשנים הקרובות. הנה כמה מגמות מפתח שעשויות לעצב את עתיד הנדסת החשמל: אנרגיה מתחדשת, רשתות חכמות, האינטרנט של הדברים (IoT), רכבים חשמליים, בינה מלאכותית.
מעניין אותך לימוד הנדסאי חשמל?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך הנדסאים בהנדסאי חשמל בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד הנדסאי חשמל לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד