072-3300504

לימודי הנדסאי מכשור רפואי

לימודי הנדסאי מכשור רפואי הינו תחום לימודים המשלב ידע הנדסאי וטכנולוגי עם ידע מעולם הרפואה, ולכן מדובר במקצוע מעניין ומאתגר ביותר. הרבה פעמים תחום זה מכונה רפואת היי-טק מסיבה זו. עולם הרפואה מתפתח מרגע לרגע וטכנולוגיות חדשות נוצרות כל הזמן. לכן, ישנו צורך בעובדים בעלי ידע מגוון שידעו איך לתפעל ולדאוג לתחזוקה של מכשירים מתקדמים ומתוחכמים ביותר. מכללות רבות ברחבי הארץ מציעות התמחויות שונות במהלך לימודי הנדסאי אלקטרוניקה. אחת ההתמחויות היא לימודי הנדסאי מכשור רפואי ומטרתה היא להכשיר אנשי מקצוע איכותיים בתחום של המכשור הרפואי.

תחזוק, כיול, תיקון, שימוש נכונים של המכשור הרפואי המורכב הקיים במערכות הרפואה הם חיוניים ואף קריטיים להצלת חיים. המכשור הרפואי כולל מכשור לביצוע צינטורים, א.ק.ג, מכונות תומכות חיים וטיפול נכון בכל אלה יהיה לעתים ההבדל בין הליך רפואי שעבר בהצלחה לבין הליך שנכשל. הידע והמיומנויות הנרכשים במהלך הלימודים, אם מיומנויות הנדסיות ואם ידע רפואי, מטרתם היא להפוך את ההנדסאי הרפואי למקצוען בתחומו, שכן על כתפיו מוטלת אחריות לא מעטה.
 
 
הנדסאי מכשור רפואי
שילוב של עולם ההנדסה והטכנולוגיה יחד עם עולם הרפואה |תמונה: shutterstock
 
 

למי מתאימים לימודי הנדסאי מכשור רפואי?


לימודי הנדסאי מכשור רפואי מתאימים למי שמעניינים אותו הן עולם הרפואה והן טכנולוגיה. הלימודים כוללים התנסויות ותפעול בפועל של מכשור רפואי במעבדות ייעודיות, וזאת כדי להכין את הסטודנטים לעבודתם הרגישה בפועל. מסיבה זו, על המועמד ללימודים להיות בעל אורייטציה טכנית. המק'צוע מתאים למי שמוכן לקחת על עצמו אחריות רבה אך גם סיפוק רב, ולעבוד כתף לצד כתף עם רופאים בבתי חולים ובמכונים רפואיים. 

מה לומדים בלימודי התעודה להנדסאי מכשור רפואי?

מקצועות הלימוד כוללים קורסים בסיסיים והתנסויות מעשיות. בסיום הלימודים הסטודנטים מגישים פרויקט גמר שמטרתו לסכם את כל תקופת הלימודים ולבדוק את רמת המיומנות אותה רכשו במהלך לימודיהם. לימודי הנדסאים ייזקפו לזכותו של הסטודנט ויקצרו את משך הלימודים הדרוש במידה ויחליט להמשיך ללימודי תואר ראשון בהנדסה ביו-רפואית. 
 
בין נושאי הלימוד תמצאו:
 
 • מתמטיקה
 • אנטומיה
 • פרמקולוגיה
 • פיזיקה, כימיה, אנגלית טכנית
 • רפואה פנימוית
 • אנגלית טכנית
 • מחשוב
 • כלי דם
 • תורת החשמל ועוד.
 

תנאי הקבלה ללימודי הנדסאי מכשור רפואי

תנאי הקבלה כוללים עמידה באחד מהתנאים הבאים:
 • תעודת בגרות מלאה
 • תעודת בגרות חלקית עם ציונים עוברים במקצועות אנגלית, מתמטיקה ועברית
 • השלמות במכינה קדם טכנולוגית או מכינה קדם הנדסאית
 • מועמדים בני 35 ומעלה, נדרשים להציג תעודת 12 שנות לימוד בלבד
 

משך הלימודים והתעודה שבסופם

הלימודים אורכים שנתיים ונלמדים 5 ימים בשבוע. ניתן לבחור ללמוד במסלול ערב שישנה את אורך הלימודים לשלוש שנים. רבים אשר בוחרים במתכונת הזאת עושים זאת על מנת לשלב לימודים עם עבודה. אם אתם לא מעונייני בתעודת הנדסאי התחום, ניתן לעשות קורס טכנאי מכשור רפואי.
בוגרי הנדסאי מכשור רפואי ייזכו בדיפלומת טכנולוג רפואי והנדסאי רפואי מטעם מוסד הלימוד בו למד ומה"ט.


תעסוקת ושכר בוגרי הנדסאי מכשור רפואי

לאחר לימודי הנדסאי מכשור רפואי ניתן להשתלב במגוון רחב של מקומות עבודה בהם ההנדסאי יטפל ויתפעל את המכשור הרפואי, לרבות מכשירי היי טק, כגון: קופות חולים ומרפאות מקצועיות, בתי חולים, ואף בתפקידי מפתח במכונים וחברות העוסקות בפיתוח במכשור רפואי, מרפאות מקצועיות. בוגרים רבים מוצים את עצמם משתלבים גם בתפקידים ניהוליים, במיוחד אם צברו נסיון במקום עבודתם או לקחו השתלמויות מיוחדות וקורסים נוספים בתחום.
 
שכר: בשנים האחרונות מספר ההנדסאים רק הולך וגדל בעקבות הביקוש הרב להנדסאים בכל התחומים. הנדסאי מכשור רפואי בתחילת דרכו ירוויח בממוצע 9,000 ש"ח וככל שיצבור ותק השכר עולה לממוצע של 13,000 ש"ח.

רוצים לדעת עוד על שכר הנדסאים? > לחצו כאן.

 
מה ההבדל בין הנדסת מכשור רפואי להנדסאי מכשור רפואי?


לימודי הנדסת רפואה הם לימודים לתואר ראשון שאורכים כ-4 שנים. הלימודים מעמיקים יותר, הן בתחום הרפואי והן בתחום ההנדסי-טכנולוגי, ותנאי הקבלה אליהם גבוהים יותר. ההבדל הכי גדול בין מהנדס מכשור רפואי להנדסאי מכשור רפואי הוא כך שהמהנדס מפתח ומייצר מכשור רפואי, ובאופן כללי פתרונות רפואיים, לאבחון וטיפול במטופלים. העיסוק שלו לרוב במחקר.

 
לקבלת ייעוץ אישי חינם מיועצי לימודים שלנו השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם


מעניין אותך לימודי הנדסאי מכשור רפואי?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך הנדסאים בהנדסאי מכשור רפואי בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד הנדסאי מכשור רפואי לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד