072-3300504

תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול

המטרה של הלימודים לתואר שני בהנדסת תעשייה וניהול היא לאפשר הלכה למעשה (לאלה שסיימו בהצלחה לימודים של תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול או בתחומים חופפים) לרכוש ידע עדכני ומעשי ומגוון של מיומנויות בתחום, וכל זאת במטרה שיוכלו להשתלב במגוון גדול של משרות ניהוליות בעולם התעשייה, ההייטק, או האקדמיה. 
 
במסגרת הלימודים לתואר זה ילמדו הסטודנטים את כל מה שצריך כדי להתמקצע בשיטות שונות של הנדסה, טכנולוגיה, כלים ועוד מיומנויות רבות ונוספות. התואר השני מעניק לבוגרים שסיימו בהצלחה יתרון גדול מאוד בתחרות הקיימת על תפקידים בשוק העבודה. בנוסף, תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול מאפשר כיוונים רבים של תעסוקה, ומעשיר בידע מעשי. מהנדסי תעשייה וניהול נהנים מענף רב תחומי, שמאפשר להם מגוון גדול של אפשרויות בשוק העבודה מיד עם תום הלימודים.
 
חשוב להדגיש שבשנים האחרונות ישנה מגמה בקרב מוסדות הלימוד להרחיב את הלימודים אל מעבר לתחומים ה"רגילים" בתחום, וישנה מגמה חזקה להכשיר סטודנטים גם בתחומים אחרים כמו: ניהול מערכות מידע, ניהול מערכות בריאות, תחבורה, ועוד. בחלק ממוסדות הלימוד מאפשרים לסטודנטים את האפשרות לבחור בין מסלול מחקרי לבין מסלול לא מחקרי(ללא תזה).
 
תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול
 
תואר שני בהנדסת תעשיה וניהול - מה לומדים?
 
במסגרת הלימודים ייגעו הסטודנטים במגוון גדול של תחומים כמו למשל: ניהול של מערכות לוגיסטיות מורכבות, ניהול מערכות ייצור, חקר לשיפור יעילות, הכרת טכנולוגיות מידע וייצור, שילוב מערכות תעשייה עם מחשב ועוד. תכני הלימוד מורכבים בדרך כלל מקורסים של בחירה וקורסים שהם חובה שנוגעים במגוון גדול של תחומים. חלק ממסלולי הלימוד ידרשו מהסטודנטים לעבור התנסות מעשית.
 
כמה זמן לומדים?
 
ברוב המקרים משך הלימודים יימשכו כשנתיים. בחלק ממוסדות הלימוד ניתן למצוא מסלולי לימוד שמתאימים גם לכאלה שרוצים לשלב עבודה במקביל ללימודיהם לתואר השני.
 
תנאי קבלה
 
ברוב מוסדות הלימוד הדרישה מהסטודנטים היא להחזיק בממוצע ציונים גבוה של 80 בתואר הראשון. בחלק מהמקרים יידרשו הסטודנטים לעבור ראיון אישי הבוחן את זיקתם והתאמתם לתחום הלימודים. 
 
איפה עובדים?
 
התפקיד של מהנדס תעשייה וניהול הוא בעצם לשפר תהליכים פנים ארגוניים במקום העבודה שלו, לפעול באופן מתמיד לזה שהחברה תרוויח ובמקביל תחסוך בעלויות השוטפות שלה, כמו כן תפקידו לעשות הכל על מנת להגדיל כל הזמן את היעילות של הארגון בו הוא עובד. בין תחומי עיסוקו של מהנדס תעשייה וניהול ניתן למצוא בין היתר את התחומים הבאים: התנהגות ארגונית, רובוטיקה מתקדמת, ניהול פרויקטים, תכנון ארגוני, הנדסת הייצור, ארגון, ניהול פיננסי, ייעוץ פנים וחוץ ארגוני, מבנה ארגוני, ייעוץ אסטרטגי, ניהול מערכות מידע, שיטות לקביעת מדדים, מערכות ייצור משולבות טכנולוגיה מחשובית ועוד ועוד. 
 
לאלה שסיימו את לימודיהם לתואר השני בהצלחה ועמדו בכל תנאי התואר יהיה מגוון רחב של אופציות למקום עבודה בתחומים רבים כמו למשל: תחום הניתוח ארגוני, תחום הנדסת הייצור, חקר זמן ותנועה, תכנון מערך בארגונים גדולים, תכנון הייצור, ניתוח ארגוני, ניהול איכות, ניהול ותפעול של מערכות גדולות, תכנון מלאי, חקר שיטות עבודה ועוד ועוד.
 
כמה מרוויחים?
 
מהנדס תעשייה וניהול שאוחז בתואר שני בתעשייה וניהול צפוי להרוויח שכר התחלתי של כ - 11,000 - 16,000 ש״ח חודשי. כעבור כמה שנות נסיון בתחום צפוי השכר לעלות בצורה משמעותית ולעמוד על כ - 25,000 - 32,000 ש״ח חודשי.
 
 
מעניין אותך תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד הנדסת תעשייה וניהול לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד