072-3300504

מידע כללי על מכון עליה

מכון עליה נוסד לפני כעשור, וכיום התפתח המכון והוא מציע מספר כיתות לימוד בתחומים הלכתיים שונים ומגוונים.
 
מטרת מכון עליה היא להוות בית ללימודי הלכה ויהדות, בעיקר עבור אנשי העבודה והמעשה. רבים מחפשים מסגרת לימודים קבועה, שלא תשמש רק קביעות בתורה, אלא תהווה מסגרת רוחנית ולימודית ברמה גבוהה, שתיתן להם עומק וידע בהבנת התורה לצד חוויה רוחנית מעמיקה.
 
התפיסה של מכון עליה היא שלא רק במסגרת הישיבה ניתן ללמוד תורה והלכה לעומק, אלא הדבר מתאים גם לכל מי שמעוניין בכך ויכול להשקיע זמן ומסירות נפש עבור הלימוד.
 
הניסיון של השנים האחרונות הן ברמת הלימוד, הן בחוויה הרוחנית של הלימוד והן בהצלחת התלמידים במבחני ההסמכה לרבנות - מלמד כי מדובר בשילוב מוצלח מאוד, הממלא חוסר מורגש לציבור הדתי. אנו מזמינים את הציבור להשתתף בשיעורים שהמכון מציע, להעמיק את ידיעתם בתורה ולהרחיב את עולמם הרוחני. 

התלמידים במכון עליה

 
במכון עליה לומדים, זה לצד זה, אנשי תורה ועבודה ממגוון רחב של תחומים: רופאים, מורים, תלמידי ישיבה, אנשי מחשבים, רואי חשבון ומהנדסים שהמשותף לכולם הוא רצונם ללמוד במסגרת לימודית ברמה גבוהה.
 
רמתם הגבוהה של התלמידים, ומחויבותם הרבה ללימוד, יוצרת מסגרת לימוד ברמה גבוהה, בעלת ערך רוחני גבוה, הן לתלמידים והן לר"מים.
 

ייחודיות תוכניות הלימודים

 
לאור אופי התלמידים במכון עליה, והעובדה שרובם ככולם עובדים ולומדים במהלך השבוע, תכנית הלימוד מותאמת לשעות העבודה, והשיעורים בדרך כלל בשעות אחה"צ המאוחרות.
 
על מנת להקל על התלמידים ולעודד לימוד במסגרת שעות הפנאי במהלך השבוע, בבית או בעבודה, נשלחים לתלמידים דפי מקורות ללימוד עצמי לקראת הכנה לשיעור וכחזרה על השיעור.
 
כמו כן, המכון הקים אתר אינטרנט, ובו החומר מהשיעורים, דפי המקורות, סיכומי שיעורים ודפי חזרה. באתר פורום המאפשר לתלמידים להמשיך ולהיות בקשר בינם לבין עצמם ועם הר"מ גם מעבר לשעות הלימוד.

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד