לייעוץ אישי חינם, התקשרו:
072-3300504

הנדסאי עיצוב תעשייתי

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בהנדסאי עיצוב תעשייתי
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תפקידו של הנדסאי עיצוב תעשייתי הוא לתכנן, לבקר ולתפעל את תהליך הייצור של מוצר בתעשייה באופן יעיל ויצירתי. המטרה היא ייצור מוצר מוגמר המותאם ללקוח עבורו הוא עובד או ולצרכני הקצה. ההנדסאי עוסק גם בשיפור מוצרים קיימים. 

עיצוב נכון של המוצר כמו צבעים, צורות, שקעים ותבניות יכול לשדרג, להקל ולשפר את המוצר ואת נוחות השימוש בו. לימודי הנדסאי תעשייתי מקנים לסטודנט ידע חיוני על תהליך פיתוח מוצרים ומיומנויות עבודה על כלים שיאפשרו לו לבצע צאת עבודתו. תהליך הפיתוח כולל חקר ואפיון המוצר מבחינת הצורך, השימוש, המראה ואם השיווק, לאחר מכן ללוות את תהליך הייצור עצמו ולבסוף לדאוג לשיווק שלו ולשיפור במידת הצורך. 

למידע על תואר ראשון בעיצוב מוצר - היכנסו

למי מתאימים לימודי הנדסאי עיצוב תעשייתי?

תחום העיצוב בתעשייתי דורש מהסטודנטים להיות יצירתיים, בעלי ראש גדול, דמיון פורה ובעלי חזון והשראה. הנדסאי עיצוב תעשייתי צריך להיות בעל מיומנויות טכניות, עיצוביות (אומנותיות) ואסטרטגיות. מדובר במקצוע מאוד מספק התאפשר להנדסאי לראות פירות העבודה שלו בצורת מוצרים שישמשו אנשים רבים.
 

תנאי קבלה ללימודי הנדסאי עיצוב תעשייתי

 
תנאי הקבלה משתנים ביו מוסד למוסד אך לרוב מדובר בקריטריונים הבאים:
  1.  בגרות מלאה
  2.  בגרות חלקית עם ציונים עוברים בתחום המתמטיקה, אנגלית והבעה עברית.
מועמדים שלא עומדים בתנאי הקבלה יוכלו לגשת למכינות קדם הנדסיות או טכנולוגיות, לשפר את הישגיהם ולהירשם ללימודים. מועמדים בגילאי 35 ומעלה יוכלו להירשם ללימודים כשבידיהם 12 שנות לימוד בלבד.
 

נושאי הלימוד בלימודי הנדסאי עיצוב תעשייתי?

 
בלימודי הנדסאי עיצוב תעשייתי לומדים את התחומים הבאים: יתרונות המוצר, מגבלותיו, שימוש המוצר, עיצוב מוצר, איתור תקלות, כשלים, אקולוגיה וסביבה, הבחנה בין מוצר טוב לרע, עיצוב בפלסטיק ועוד. הלימודים נמשכים כשנתיים ולכן מדובר בתוכנית לימודים ממוקדת מאוד ששמה דגש מרכזי על כלים ממעשיים ופרקטיים בעיצוב ותכנון של מוצרים. בסיום לימודי הנדסאי עיצוב תעשייתי יקבלו הבוגרים תעודה מטעם המכללה והמכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע וכן להירשם בפנקס ההנדסאים והטכנאים.
 
בשנה האחרונה ללימודים ברוב מוסדות הלימוד יעבדו הסטודנטים על פרויקט גמר. הפרויקט יסכם את הידע והניסיון שהסטודנטים צברו במהלך הלימודים. דרך הפרויקט המסכם הסטודנטים עוברים וחווים את התהליך המלא של עיצוב המוצר. משלב הרעיון, סקרים, מחקר והעיצוב.
 

אפשרויות תעסוקה והשכר בתחום

 
בוגרי לימודי הנדסאי עיצוב תעשייתי יוכלו להשתלב במגוון משרות בתחום. לרוב הבוגרים משתלבים כמעצבי מוצר במשרדי אדריכלות ועיצוב, בחברות הייטק, במפעלים ועוד. ישנה אופציה גם להקמת עסק עצמאי בתחום. אופציה נוספת הקיימת לבוגרים היא להמשיך בלימודים לתואר ראשון בתחום. ברוב המוסדות ניתן יהיה לקבל פטורים והקלות.
שכר של הנדסאי עיצוב תעשייתי מתחיל תעמוד על ממוצע של 9,000 שקלים לחודש. לאחר שתצברו נסיון בתחום ותעבדו במקצוע למעלה מחמש נים השכר יעלה בהתאם ויעמוד על ממוצע של 14,500 ש"ח בחודש.

ההבדל בין לימודי תואר ראשון בעיצוב תעשייתי ולימודי הנדסאי עיצוב תעשייתי


לימודי עיצוב תעשייתי הם לימודים מקיפים הכוללים תכנים תיאורטיים לא מעטים. הלימודים הם ארוכים יותר (3-4 שנים) ומאפשרים העמקה בנושאים כמו: אקולוגיה, אנתרופולוגיה וכו'. לימודי הנדסאי עיצוב תעשייתי הם לימודים קצרים, ועל אף שהם כוללים גם לימודים תיאורטיים, הם ממוקדים ומעשיים יותר. 


ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בהנדסאי עיצוב תעשייתי
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

סטודנטים ממליצים על הנדסאי עיצוב תעשייתי

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
298 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.53 מתוך 5

הנדסאים בהנדסאי עיצוב תעשייתי בישראל

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים