האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי אינסטלציה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי אינסטלציה

מידע כללי

קורס אינסטלציה מכשיר את התלמידים לתפקד כאינסטלטורים ושרברבים. עבודת האינסטלטור כוללת טיפול בברזים דולפים, בסתימות ביוב, טיפול בניאגרות, בנזילות וכו'. עבודתו של האינסטלטור היא עבודה המחייבת זמינות של 24 שעות מכיוון שלפעמים יש בעיות שלא ניתן להמתין אפילו לא שעה (נזילה בצינור מים או סתימה בשירותים לדוגמא)
 

בין נושאי הלימוד
אחרי הלימודים יצא התלמיד עם הכשרת אינסטלטור, אשר אחראי גם על תיקון תקלות, תחזוקה והקמה של מערכות אינסטלציה. מערכות אינסטלציה הם שם כולל למערכות מים וביוב. הלימודים רווים בנושאי לימוד ודרכי פעולה כגון: תיקון והחלפת דודי שמש, טיפול והחלפת בצנרת, כיצד מאתרים ומתקנים נזילות, טיפול בתקלות ביוב וכ"ו.
 
 
משך הלימודים ותעודה
מדובר על קורס של חצי שנה, המכין את התלמידים לבחינה של משרד התמ"ת שבסופה יקבלו תעודה המאשרת אותם כשרברבים, הבוגרים שיעברו בהצלחה את כל הדרישות יוכלו לעסוק בתחום הפרטי או כשכירים בחברה שנותנת שירותי אינסטלציה.
 

איפה עובדים?
בשנים האחרונות יש בישראל מחסור אמתי באינסטלטורים ושרברבים מקצועיים כך שבוגרי קורס שרברבות הם מצרך סופר מבוקש בשוק העבודה. עם השלמת הלימודים ועמידה בהצלחה בכל דרישות הקורס יכול השרברב לעבוד בשתי צורות: האופציה הראשונה תהיה לעבוד באופן פרטי כעסק עצמאי, כאשר הוא בעצם מקבל קריאות מאנשים פרטיים בנוגע לתקלות שונות בהם הם נתקלים בבית שלהם. האופציה השניה - השרברב יכול לעבוד מול גופים גדולים וחברות ציבוריות, או לעבוד בפרויקטים של בניה מול קבלנים, כאשר במקרה כזה היקף עבודתו צפוי להיות רחב וקבוע יותר. חשוב לציין, כי אם ייבחר שרברב לעבוד מול חברות וגופים גדולים, סביר להניח שהוא ייתקל בבעיות אשר עוללות להיווצר במערכות השקיה לגינות וגנים וכדו'.
 

שכר
תחום השרברבות הוא דינאמי ותלוי בהמון גורמים ומשתנים כמו - שנות ניסיון, סוג התעודה, סוג העבודה, מיקום וכדומה. השכר הממוצע לשנת 2018 הוא כ- 10,000 עד 14,000 ש"ח חודשי לעובד שכיר שעובד במסגרת של חברה גדולה או קבלן. בוגר שסיים קורס שרברבות ויבחר לפתוח עסק עצמאי יכול להרוויח סכומים גבוהים אפילו יותר אך יש לקחת בחשבון שתהיה מוטלת עליו כל האחריות של גיוס לקוחות חדשים, להתפתח בתחום, ליצור לעצמו שם טוב ואמין ועוד. חלק גדול מבוגרי קורס שרברבות יעדיפו לעבוד בהתחלה כשכירים על מנת לקבל ניסיון מעשי בתחום ורק אחרי שירגישו בטוחים בעצמם מבחינה מעשית יקימו עסק חדש מההתחלה.

סטודנטים ממליצים על אינסטלציה

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
167 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.52 מתוך 5
רוצים לדעת האם אתם מתקבלים לאינסטלציה?
בידקו כאן את סיכויי הקבלה שלכם במוסדות הלימוד השונים

קורסים ולימודי תעודה באינסטלציה בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי