072-3300504

קורס איפור

מידע כללי
 
תחום הקוסמטיקה לא מפסיק להתפתח ובכל יום שעובר יוצאים דברים חדשים ומוצרים חדשים ומקצועיים יותר לשוק הזה. אנו יכולים לראות כי המגוון הרחב וכמות מוצרי האיפור הזמינים בשוק הופכים את עבודת האיפור לתחום נגיש, אך אצל המאפרים קיימת העדפה לשימוש באיפור מקצועי בזמן שהם מאפרים מישהי ומטרתם היא לשדרג את המראה החיצוני שלה באמצעות האיפור. תחום הקוסמטיקה הוא כל כך גדול והיום אנו מקבלים את כל הכלים על מנת שהאיפור יהיה בצורה המוצלחת ביותר. ניתן לראות כי לפי הסוג של העור, הצבע של העור, צבע השיער, העיניים, סגנון הלבוש וצבעו וכו'. כך בעצם סוג איפור מקצועי אשר יותאם במיוחד עבור הלקוחה. 
 
עולם האיפור הוא רחב וכולל בתוכו נישות התמחות רבות שמציעות לכל אחד העוסק בתחום זה עבודה. האיפור נדרש בהמון מישורים, בכל תוכניות הטלוויזיה, בכל הפקות של סדרה, בכל צילום של סרט ובכל הצגה. קורס איפור מקצועי מיועד לאנשים שקיימת בהם התשוקה לתחום האיפור והרצון לעסוק בתחום זה באופן מקצועי היא לא פשרה אלא מטרה.
 
 
קורס איפור מקצועי
הפנים האנושיות הן חומר גלם שממנו אפשר ליצור עבודה עוצרת נשימה (תמונה: shutterstock)

 

 

לימודי איפור מקצועי

כאשר מתייחסים לאיפור מקצועי מדובר בעצם באיפור אשר מיועד עבור מאפרים מקצועיים וגם עבור כאלה שמשתמשים באיפור על בסיס שהוא יומיומי. ההבדל בין איפור מקצועי לאיפור שנחשב לרגיל זה באיכות של המוצר. באיפור המקצועי מדובר במוצרים אשר דרכם ניתן להשיג תוצאות טובות יותר של איפור, עמידות יותר, מקצועיות יותר ובטוחות יותר בכל הקשור לאור הפנים. האיפור המקצועי מעניק למאפר כלים טובים יותר על מנת להיות מקצועי ולהגיע לתוצאות איפור טובות יותר מאי פעם.
 
דרך האיפור המקצועי אפשר להביע הרבה מאוד דברים, בעולם הפנטומימה למשל יש לאיפור נוכחות רבה. אחד מהקורסים שניתן לקחת לאחר שהסטודנט כבר מנוסה ובקי בתחום האיפור הקלאסי הוא לימודי איפור אומנותי. כאן ניתנת הזדמנות ללמוד דקויות ואת הדברים הקטנים שהם בעצם החוכמה שמאחורי איפור קולנוע, תיאטרון וכו'. בקורס הזה גם נכנסים להיסטוריה של האיפור.
 
כחלק מהלימודים בקורס איפור מקצועי ייקחו הסטודנטים המתקדמים חלק בעולם האיפור הרחב והכרתו לעומק. במסגרת הקורס יועברו נושאי לימוד מגוונים ע"י הרצאות שיבואו מפי מומחים בעולם האיפור, באמצעות יום צילומים, באמצעות ניסיון מעשי ותיאורטי. יילמדו סוגי מוצרי האיפור השונים, גוונים באיפור, איך מאפרים כלות, מה הוא איפור אופנה עילית, כיצד מאפרים לתוכניות בטלוויזיה, כיצד מאפרים נשים מבוגרות באופן שיחמיא להם, איפור קבוע, העמקה בנושא איפור עיניים, ועוד.
 
ישנו מגוון רחב של קורסים אשר ניתן לקחת כאשר עברנו בהצלחה את קורסי הבסיס. אחד מהקורסים כפי שהזכרנו הוא קורס האיפור האומנותי. הקורס מהווה סוג של חזרה קצרה על הבסיס: איפור טבעי, איפור לילה, איפור סטילס ולאחר כך מגיע הפן האמנותי הכולל אפקטים מיוחדים, דקויות שבין קולנוע לתיאטרון, התיאטרון היפני הידוע במינימליזם הרב הבעה שלו. הסטודנטים יעברו בין תקופות שונות בהיסטוריה על כל האופנות והגחמות שלהם, איפור גוף, הדמיית זקנה, פציעות מחלה וכל זה יתורגל אחד על השני. מדהים כמה צבע ורגישות יכולים לחולל שינוי באדם. עולם התיאטרון והקולנוע תמיד זקוקים ליד נוספת, לקול נוסף וישנה עבודה רבה בתחום של האיפור האומנותי.

 
מה לומדים?
 • היכרות בסיסית הכרות עם מוצרים ואביזרים של איפור- מברשות, מכחולים ועזרים
 • איפור  של העור, סוגי מייקאפ והצללות שונות
 • הכרה מעמיקה של עולם הצבעים 
 • עיצוב גבות
 • איפור עיניים
 • עיצוב שפתיים
 • איפור יום
 • איפור ערב
 • הדבקת תוספות כמו: ריסים, יהלומים וכו...
 • איפור כלות 
 • איפור לגוון עור כהה
 • איפור עור בוגר/מבוגר
 • איפור מעושן
 • איפור לטלוויזיה ולמסכי HD
 • איפור אופנה
 • איפור לפרסומות/צילומי סטילס
 • איפור לתצוגות אופנה
 • עיצוב שיער 
 
*תכני לימוד משתנים בהתאם למוסדות לימוד.
 
 
משך הלימודים
ברוב מוסדות הלימוד משך הקורס הוא סביב ה-120 שעות לימוד אקדמיות וישנן אופציות ללימודי בוקר וגם ללימודי ערב ובכך ניתן כמובן לשלב עבודה במקביל ללימודים. 
 
 
איפה עובדים?
ניתן לעבוד בשלב ההתחלתי בסלון איפור קיים ולצבור נסיון ולאחר מכן לעבוד באופן עצמאי מול הפקות בטלוויזיה, צלמי אופנה, כלות ואיפור לאירועים ועוד.
 
 
אפשרויות תעסוקה
להיות שכירה, עצמאית, לעבוד בהפקות קולנוע, תיאטרון, טלוויזיה. יש את האפשרות להקים סטודיו משלך, לחבור לצלמי אופנה או לבתי אופנה מובילים ולהיות חלק מההוויה והיצירה שלהם. בתום הקורס איפור מקבלים תעודה בינלאומית המכירה בך כמאפרת אומנותית חובקת עולם. מה שפותח דלת לא רק בארץ אלא גם בחו"ל.
 
 
כמה מרוויחים?
מאפר/ת שכיר ירוויח בשנים הראשונות שכר שיעמוד בין 6,500 - 8,500 ש"ח חודשי. כעבור שלוש שנים ניתן לעלות לשכר של 9,000-10,000 ש"ח חודשי. מאפר/ת עצמאי ירוויח בשנים הראשונות שכר של 200-300 ש"ח לאיפור בודד ולאחר צבירת נסיון וותק ניתן להגיע גם לשכר של 600 ש"ח לאיפור בודד 
 
 
מטרת הקורס
היא לתת לסטודנטים את הכלים המקצועיים כדי שיוכלו להשתלב במקצועות האיפור הרבים אשר קיימים בשוק. כך למשל במסגרת לימודי איפור מקצועי לומדים התלמידים להיות מומחים בנושא איפור כלות ואיפור עיניים - דבר שיכול לאפשר להם לעבוד במסגרת חתונות, איפור הכלה, סלון כלות, איפור המשתתפות/מלוות. במסגרת הקורס נרכש ידע אישי שיוכל לשמש את בעלי התשוקה לאיפור בעולם זה ולסלול לקריירה מצליחה מאוד ופורחת.

קורס איפור מיועד לאנשים שהאסטטיות היא חשיבות ראשונה בחייהם. הקורס מיועד לאנשים שרוצים לעסוק בתחום האיפור, ללמוד אותו מעבר לרמה הבסיסית שלו. הסטודנטים לא צריכים לבוא עם ידע מוקדם אבל רצוי ידע בסיסי בתחום האיפור, במהלך הלימודים הסטודנטים יעמיקו בנושאי האיפור השונים והרבים. הקורס יאפשר לבוגריו להשתלב בעולם האיפור המקצועי, לעסוק באיפור בטלוויזיה, בעולם הקולנוע,בסלוני כלות, תיאטראות ועוד.
מעניין אותך קורס איפור?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה באיפור בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד איפור לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד