072-3300504

קורס ניהול מערכות מידע ובסיסי נתונים

קורס מערכות מידע ובסיסי נתונים מכשיר סטודנטים לאיוש משרות נחשקות בעולם ההייטק. בעוד שעולם בסיסי הניתוח נועד לאחסן באופן מסודר נתונים באמצעים ממוחשבים דרך מערכות לניהול בסיסי נתונים (DBMS), מערכות מידע מאפשרת ניהול של מידע באופן ממוחשב וניתוחו ע"פ פרמטרים שונים. במהלך הלימודים של קורס מערכות מידע ובסיסי נתונים מתבצע תרגול שוטף של החומרים העיוניים שנלמדים, כך שבוגרי הקורסים הופכים לאנשי מקצוע מנוסים בתחום בו הם עוסקים.
 

למי מתאים ללמוד קורס בניהול מערכות מידע ובסיסי נתונים?


ההכשרה מתאימה גם למי שיש לו ניסיון בתחום המחשוב, אך גם למי שלא מכיר את התחום ורוצה להבטיח לעצמו קריירה מאתגרת והזדמנויות תעסוקה עם אופק כלכלי מצוין. באופן כללי, קורס ניהול מערכות מידע ובסיסי נתונים מתאים לאנשים עם גישה טכנולוגית טובה, מיומנויות אנליטיות ויכולת פתרון בעיות.

עבודתו בפועל של בוגר הקורס
קורס ניהול מערכות מידע ובסיסי נתונים מכשיר את הבוגר למגוון תפקידים בארגון. אלו יכולים לכלול:

מנהל DBA (מסד נתונים) – אחראי על ניהול ותחזוקה של מערכות מסדי הנתונים של הארגון עבודתם להבטיח שהנתונים מאובטחים, מגובים וניתנים לאחזור בקלות. הם גם עוקבים אחרי ביצועי מסד הנתונים, מייעלים שאילתות ופותרים כל בעיה שמתעוררת.

מנתח נתונים (Data Analyst) – אחראי על איסוף, ניתוח ופירוש של קבוצות גדולות של נתונים על מנת לזהות דפוסים, מגמות ותובנות שיכולים להוביל לצעדים והחלטות עסקיות חשובות. מנתח הנתונים משתמש בכלים וטכניקות אנליטיות שונות (הנלמדות כמובן בקורס ניהול מערכות מידע ובסיסי נתונים), כדי לחלץ מידע משמעותי מנתונים ולהציג אותו בצורה קלה להבנה.

מנהל מערכות מידע – אחראי לפקח על השימוש והתחזוקה של מערכות המידע של הארגון. הוא מבטיח שמערכות אלו פועלות בצורה יעילה ומבוטחת. בנוסף, תפקידו לזהות אזורים לשיפור ולעבוד בקשר ישיר עם מחלקות אחרות בארגון על מנת ליישם שינויים.

כמה מרוויח בוגר קורס בניהול מערכות מידע ובסיסי נתונים?


השכר שמקבל בוגר קורס ניהול מערכות מידע ובסיסי נתונים, כאשר הוא מסיים את הכשרתו ויוצא לשוק העבודה, משתנה בין התפקידים השונים ומושפע כמובן מהניסיון והוותק. אך כפי שכולם יודעים, מדובר בתחום משתלם ואיכותי למדי. ההטבות, התנאים והמשכורות הגבוהות אלו חלק מהדברים אשר מושכים רבים למסלולי לימוד שונים ומגוונים בתחום. השכר של מנהל מסד נתונים מתחיל בדרך כלל מ-15,000 ש"ח לחודש ויכול להגיע גם ל-30,000 ומעלה עם עליית הוותק והניסיון. שכרו של מנהל מערכות מידע, מתחיל מ-12,000 ואחרי חמש שנות ניסיון יכול להגיע גם ל-25,000.

תחומים ונושאי לימוד

במהלך הקורס נרכשים כלים לתכנות בסביבת NET עבור הקמת מערכת וכן נלמדת העבודה על מסדי נתונים SQL - הסביבה השכיחה ביותר של עולם מערכות המידע ואחסון נתונים. הסטודנטים לומדים כיצד להכניס ולערוך נתונים תחת מסד נתונים זה, יצירת שאילתות לשליפה של נתונים מתוך מאגרי דאטה, ועבודה על כלים מורכבים בסביבה זו. קורס מערכות מידע ובסיסי נתונים נלמד גם במתכונת ממוקדת המכשירה סטודנטים להתעסקות עם בסיסי נתונים.

קורס בסיסי נתונים מעניק לסטודנטים כלים לעבודה על שפת SQL . הלימודים מורכבים מהקניית ידע בעבודה על הנתונים השונים והכשרה לתעסוקה עם מערכות הניהול של הנתונים, כלומר ההשכלה מאפשרת אחסון יעיל וכן טיפול נוח יותר במידע שקיים במערכת.

בנוסף, הקורס מעניק הכשרה רחבה ומקיפה יותר מעבר להכשרה הטכנית של ניתוח נתונים. הוא מותאם להכשיר את הלומדים להובלה יעילה של תהליכים טכנולוגיים בתוך ארגון, תוך קבלת תובנות לגבי אתגרים איתם מתמודדים אנשי מקצוע המתמודדים עם סיכונים וכיוונים עתידיים. התעשייה צפויה להתרחב, וקורס ניהול מערכות מידע ובסיסי נתונים מצייד את הלומדים במיומנויות הנדרשות כדי לעמוד בקצב ההתקדמות הטכנולוגית. המשתתפים לא רק לומדים על היבטים טכנולוגיים רלוונטיים, אלא גם רוכשים מיומנויות מנהיגות. הם נחשפים לחידושים הטכנולוגיים האחרונים ומבינים כיצד מנהלים יכולים לבחור טכנולוגיות המתאימות לצרכי החברה.

לפניכם כמה מנושאי הלימוד הנלמדים בקורס ניהול מערכות מידע ובסיסי נתונים:

שפת SQL

אפיון ממשקים

Python

HTML

יישומים

מגמות בעולם החומרה

WEB SERVICE

BI Development

גישות מתקדמות ביחידת IT

 

תנאי קבלה לקורס ניהול מערכות מידע ובסיסי נתונים


קורס ניהול מערכות מידע ובסיסי נתונים לא דורש תנאי קבלה גבוהים במיוחד, ונלמד ברחבי הארץ במתכונת של קורס תעודה. בין היתר נדרש הסטודנט לעבור מבחן קבלה, ולעיתים לעבור ראיון אישי. ידיעת השפה האנגלית ברמה טובה נחשבת תנאי הכרחי עבור ההבנה של החומר הנלמד והתוכנות בהן נעשה שימוש, הכתובות בשפה האנגלית.

בחלק ממוסדות הלימוד ישנו שלב מיון, שמטרתו לאפשר למועמד לבחון את התאמתו לקורס. מדובר בכ-20 שעות לימוד אקדמיות בהם המועמד נחשף לתכני יסוד בעולמות בסיסי נתונים, ובסיומו ייגש לבחינת הכניסה לקורס המורחב.

היכן לומדים קורס מערכות מידע ובסיסי נתונים?


אלו כמה ממוסדות הלימודים ששווה לכם לבדוק אם אתם מתעניינים בקורס מערכות מידע ובסיסי נתונים: HackerU, ג'ון ברייס, INT  המרכז הבינלאומי ללימודי הייטק וחדשנות, סאקסס קולג' (Success College), מכללת One1College, המרכז ללימודי מחשבים בטכניון.

משך הלימודים, מלגות ושכר לימוד


קורס ניהול מערכות מידע ובסיסי נתונים, מתמקד במערכות מידע מורכבות ונפרש על פני כ-12-24 חודשים. ברוב מוסדות הלימוד מתאימים את המסלולים לאנשים עובדים, מה שאומר שישנה אפשרות ללימודי ערב, ימי שישי או ללימודים במתכונת הקלאסית (שעות הבוקר). הגמישות מאפשרת לאנשים להחליט על שינוי מסלול בחיים ולפנות לתחום חדש.

שכר הלימוד משתנה בין מוסד אחד למשנהו, והוא נע בדרך כלל בין 18,000-25,000 ש"ח עבור הקורס המלא.

אפשרויות תעסוקה וקידום

 
עם סיום קורס מערכות מידע הבוגרים משתלבים במשרות שונות בעולם ההייטק, סטארט אפים, ארגונים אשר עושים שימוש במערכות מידע, חברות הפועלות על מסד נתונים וחברות מחשבים. רכישה של ידע רב ככל האפשר בשפת SQL וכן בשפות נוספות כגון C תאפשר בעתיד אפשרויות קידום רבות כגון ניהול מחלקות או חברות בעולם ההייטק והמחשבים. בכדי לשפר את הסיכויים לקידום, מומלץ לרכוש השכלה מלאה בעולם המחשבים דרך לימודי קורס בדיקת תוכנה או לימודי תואר ראשון במדעי המחשב.
 

הקורס במערכות מידע וניהול מסדי נתונים הוא השקעה משתלמת שלגמרי מחזירה את עצמה - למי שמעוניין להמשיך בקריירה בתחום. אמנם עלות הקורס עשויה להיות משמעותית, אך היא יכולה להוביל להזדמנויות תעסוקה מצוינות ורבות ברגע שהבוגרים יוצאים לשוק העבודה. ככל שעסקים ממשיכים להסתמך על נתונים וטכנולוגיה כדי לשפר את פעילותם ולהשיג יתרון תחרותי, הביקוש לאנשי מקצוע מיומנים במערכות מידע וניהול מסדי נתונים גובר, וכך גם תנאי ההעסקה והמשכורות.

מעניין אותך קורס ניהול מערכות מידע ובסיסי נתונים?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה במערכות מידע בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד מערכות מידע לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד