072-3300504

קורס פרמדיקים - כל מה שצריך לדעת

פרמדיקים הם אנשי המקצוע הרפואיים בחזית המספקים טיפול רפואי חירום במגוון מסגרות. הם מאומנים להגיב במהירות ובדייקנות למצבים מסכני חיים, תוך מתן טיפול קריטי וטיפול במקום. לפרמדיקים תפקיד חיוני בהצלת חיים על ידי מתן עזרה ראשונה, ייצוב חולים והובלתם לבית החולים להמשך טיפול. הידע והכישורים שלהם חשובים לאין ערוך כדי להבטיח שהמטופלים יקבלו את הטיפול הטוב ביותר כאשר הם זקוקים לו ביותר.

קורס פרמדיקים נועד לספק לתלמידים את הכישורים והידע הדרושים כדי להפוך לפרמדיקים מוסמכים. תכנית הלימודים מכסה נושאים כמו אנטומיה, פיזיולוגיה, פרמקולוגיה, טרמינולוגיה רפואית, תפעול וניהול שירותי רפואת חירום, הערכת חולים, ניהול טראומה ועוד. באמצעות קורס זה, התלמידים יקבלו הבנה של העקרונות המהותיים של טיפול טרום-אשפוזי ויוכלו ליישם אותם במגוון מסגרות. עם סיום הקורס, התלמידים יהיו מוכנים לבחינות הסמכה ומוכנים לעבוד כפרמדיקים בכל מסגרת של שירותי בריאות או חירום. בשירות אמבולנס או צוות חירום אחר.

למי מתאים קורס פרמדיקים ?


קורס פרמדיק מתאים למי שמחפש לעסוק בקריירה בתחום הרפואי. קורס פרמדיקים נועד לספק לתלמידים את הכישורים והידע הדרושים כדי להגיב במהירות וביעילות במצבי חירום רפואיים. לימוד קורס פרמדיקים הוא דרך מצוינת לצבור את הידע והמיומנויות הדרושים כדי להציל חיים. קורס זה מספק לסטודנטים הבנה כיצד להעריך ולטפל בחולים, כמו גם כיצד לנהל מצבים קשים.  הקורס ילמד את הסטודנטים כיצד להעריך, לאבחן ולטפל בחולים במגוון מסגרות, מטיפול חוץ בית חולים ועד למחלקות מיון בבתי חולים. זה מתאים גם למי שרוצה לקבל את הכישורים הדרושים לעבודה כמענה ראשון

מה לומדים בקורס פרמדיקים?


קורס פרמדיקים נועד להקנות לסטודנטים את המיומנויות והידע הדרושים כדי להגיב למצבי חירום רפואיים. זה מכסה מגוון רחב של נושאים, כולל אנטומיה, פיזיולוגיה, פרמקולוגיה, פתופיזיולוגיה, פעולות שירותי רפואת חירום, החייאה לב ריאה (CPR), ניהול דרכי אוויר וטיפול בטראומה. התלמידים לומדים כיצד להעריך ולטפל בחולים במסגרת טרום-אשפוזית. הם גם מתוודעים לציוד רפואי ותרופות המשמשות במצבי חירום. עד סוף הקורס, התלמידים ירכשו הבנה מקיפה כיצד לספק התערבויות מצילות חיים במצב חירום.

משך קורס פרמדיקים


משך הלימודים בקורס פרמדיקים יכול להשתנות בהתאם לסוג התוכנית ורמת ההסמכה המבוקשת. בדרך כלל, זה לוקח בערך שנתיים כדי להשלים תוכנית פרמדיק בסיסית, כולל הדרכה בכיתה, הכשרה מעשית וניסיון קליני. לאלו שבוחרים ללמוד הסמכות מתקדמות כגון פרמדיק טיפול קריטי או פרמדיק טיסה, נדרשת הכשרה נוספת שיכולה להאריך את משך הזמן עד ארבע שנים. כמו כן, קיימים מסלולי לימוד המשולבים בתואר אקדמי לסטודנטים לתואר בסיעוד, שבהם משולבים לימודי תעודה ברפואת חירום עם הלימודים לתואר ראשון.

תנאי קבלה לקורס פרמדיקיםישנם מספר תנאים הדרושים מהמועמדים כדי להתקבל לקורס פרמדיקים. התנאים כוללים: רקע רפואי קודם, תעודת בגרות מלאה, ידע בסיסי בשפה האנגלית והעברית, אזרחות ישראלית, תעודה רפואית תקינה, תעודת יושר, לעבור ועדת קבלה, מבחן פסיכוטכני ובחינות התאמה שייערכו במרכז מד"א.


אפיקי תעסוקה לבוגרי קורס פרמדיקיםלבוגרי קורס פרמדיק יש מגוון הזדמנויות תעסוקה העומדות לרשותם. הם יכולים לעבוד במגוון מסגרות בריאות, מבתי חולים ומרפאות ועד שירותי אמבולנס ואפילו בצבא. ישנן גם חברות פרטיות רבות השוכרות פרמדיקים שיעניקו טיפול רפואי לעובדיהם. פרמדיקים יכולים גם למצוא עבודות במחקר, הוראה ובריאות הציבור. עם תחום הרפואה ההולך ומתפתח, תמיד יש צורך בפרמדיקים מנוסים שמבינים את הטיפולים והטכנולוגיות העדכניות ביותר. בוגרי קורס פרמדיק יכולים גם להשתמש בכישוריהם כדי לעזור לאלה שפחות ברי מזל על ידי התנדבות בארגונים המספקים טיפול רפואי במדינות מתפתחות או באזורי אסון. עם הידע והניסיון שלהם, הם יכולים לעשות שינוי אמיתי בחייהם של אנשים.


שכר לבוגרי קורס פרמדיקים


השכר הממוצע של בוגר קורס פרמדיק תלוי בגורמים שונים כמו מיקום גיאוגרפי, ניסיון וכישורים. בדרך כלל, פרמדיקים עם יותר ניסיון וכישורים גבוהים יותר נוטים להרוויח משכורות גבוהות יותר מאלה עם פחות ניסיון וכישורים נמוכים יותר. בממוצע, בוגרי קורס פראמדיק יכולים לצפות להשתכר בין 7,000 - 11,000 שקלים בחודש. עם זאת, בהתאם לוותק המקצועי ואחוז התפקיד, ניתן להעלות את השכר בהתאם.

מעניין אותך קורס פרמדיקים - כל מה שצריך לדעת?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בפרמדיקים בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד פרמדיקים לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד