072-3300504

לימודי תואר שני במשפטים LL.M

לימודי תואר שני במשפטים מיועדים לאנשים המעוניינים להרחיב את הידע המשפטי שלהם בצורה מעמיקה וע"י כך להרחיב את האופציות שלהם בעתיד - הן מבחינה מקצועית והן מבחינת האופציה להגדיל את שכרם במקום עבודתם. בנוסף, הלימודים לתואר זה מתאימים גם לכאלה שכבר עובדים בתחום עריכת הדין או שהם עורכי דין בפועל והם מעוניינים להתמקצע ולהוסיף תחום התמחות באחד מתחומי המשפטים ובכך להרוויח יתרון משמעותי מאוד בקבלה שלהם למקומות עבודות בתחום שמחפשים בוגרי תואר שני ואנשים שהעמיקו את לימודיהם מעבר ללימודי תואר ראשון.  

התואר השני במשפטים הוא תחום סופר מבוקש ומעניין שיכול להקפיץ משמעותית את הסטודנטים הן בתחום המשפט המעשי והן בתחום המחקר/חקר משפטי. בוגרי תואר ראשון בלימוד משפטים שרוצים לעבוד בתחום בצורה מקצועית ורצינית יידרשו להציג ידע רב ויכולות מעשיות רחבות וכמובן יצטרכו להציג יתרון ברור על פני מועמדים אחרים שיגישו בקשות לעבודה באותו המקום, בטח בתחום המדובר שכידוע התחרות בו היא מהגבוהות בשוק הישראלי.

מעסיקים רבים בתחום כמו למשל: משרדי עריכת דין או מחלקות משפטיות שמשרדים השונים, משרדי ממשלה בתחום, עיריות ומועצות ועוד ועוד, מצפים מעורכי הדין שעובדים אצלם לאחוז בידע משפטי רחב ומקצועי הרבה מעבר לידע הבסיסי שנלמד במסגרת לימודי משפטים. בנוסף, גם בתפקידים ניהוליים בתחום נדרשים המועמדים לעבודה להציג השכלה אקדמית מתקדמת מעבר לתואר הראשון הבסיסי.
 

 מה כוללים לימודי תואר שני במשפטים?

נושאי הלימוד לא זהים בכל מוסד, אלא משתנים לפי תחום ההתמחות הנבחר. בין נושאי הלימוד של לימודי תואר שני במשפטים תלמדו קורסים במשפט רפואי, משפט פלילי, משפט ציבורי, בתחום המסחרי והעסקי, מקרקעין ונדל''ן, הייטק, טכנולוגיה, דיני שוק ההון וניירות ערך ועוד ועוד.
הנה טעימה מכמה מהקורסים הנלמדים בלימודי תואר שני במשפטים בקריה האקדמית אונו, במסלול התמחות במשפט מסחרי, הייטק וטכנולוגיה:

חוזים חכמים, בלוקצ'יין, NFT ועוד: בין משפט למסחר

אתגרים משפטיים בעידן דיגיטלי

עידן הסייבר: יתרונות ואיומים

מטבעות דיגיטליים, פינטק ורגולציה

רגולציה פיננסית

רכישות ומיזוגים

לשון הרע בעידן החדש

היבט קניין רוחני בעולם טכנולוגי מתפתח

המשפט הבינלאומי: אתגרים עכשוויים ועתידיים

למי מתאימים לימודי תואר שני במשפטים?

לימודי תואר שני במשפטים מיועדים לאנשים המעוניינים להרחיב את הידע המשפטי שלהם בצורה מעמיקה וע"י כך להרחיב את האופציות שלהם בעתיד - הן מבחינה מקצועית והן מבחינת האופציה להגדיל את שכרם במקום עבודתם. בנוסף, הלימודים לתואר זה מתאימים גם לכאלה שכבר עובדים בתחום עריכת הדין או שהם עורכי דין בפועל והם מעוניינים להתמקצע ולהוסיף תחום התמחות באחד מתחומי המשפטים כמו למשל: תחום התמחות פלילי, התחום האזרחי או התחום המסחרי ועוד מגוון לא מבוטל של תתי תחומים. בכך, הם מרוויחים יתרון משמעותי מאוד בקבלה שלהם למקומות עבודות בתחום שמחפשים בוגרי תואר שני ואנשים שהעמיקו את לימודיהם מעבר ללימודי תואר ראשון.


התואר מתאים גם לבוגרים של תואר ראשון בתחומי לימוד אחרים, שמעוניינים לרכוש ידע משפטי מעשי ולהתפתח מקצועית באופן משמעותי לאפיקים חדשים. חשוב לציין שישנו מסלול לימודים לתואר שני במשפטים הנקרא  "תואר שני במשפטים ללא משפטנים" , שמכוון לקהל יעד שלא סיים תואר ראשון בתחום או לחילופין לקהל שלא מעוניין לעסוק בעריכת דין.  לימודי תואר שני במשפטים מתאימים מאוד ליזמים ולאנשי עסקים ומנהלים בכירים שמעוניינים לרכוש ידע משפטי משמעותי שיכול לתרום להם רבות בעבודתם.

תנאי קבלה לתואר שני במשפטים

תנאי הקבלה ללימודי תואר שני במשפטים משתנים בין מוסד לימודים אחד למשנהו. עם זאת, ניתן לראות שברוב מוסדות הלימוד המועמדים נדרשים להיות זכאים לתואר ראשון במשפטים בממוצע 80 לפחות, או בכל תואר ראשון בממוצע 80 ומעלה אם הם אינם משפטנים. כמו כן, מועמדים שממוצע התואר הראשון שלהם אינו 80 אך קרוב לכך, יוכלו להירשם לועדת קבלה. בחלק מהמקרים יידרשו המועמדים להיות בעלי ממוצע גבוה באנגלית וכמו כן לעבור ראיון אישי שיבחן את מידת התאמתם ללימודים בתחום זה.

היכן לומדים תואר שני במשפטים

אלו המוסדות האקדמיים הבולטים המציעים לימודי תואר שני במשפטים: הקריה האקדמית אונו, אוניברסיטת רייכמן, המסלול האקדמי המכללה למנהל, המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט, המרכז האקדמי למשפט ולעסקים, אוניברסיטת חיפה, המכללה האקדמית נתניה, אוניברסיטת תל אביב והאוניברסיטה העברית בירושלים.

משך הלימודים, מלגות ושכר לימוד 

ברוב המקרים משך לימודי תואר שני במשפטים הוא בין שנה לשנתיים, בסופם מקבל הבוגר תואר שני LL.M במשפטים.. משך הלימודים ייקבע על פי צפיפות ימי הלימוד. לדוגמא: יש סטודנטים שמועניינים לעבוד במקביל ללימודים ובמקרה כזה הם יעדיפו ללמוד פעם בשבוע ויש סטודנטים שיעדיפו ללמוד יום-יומיים מלאים בשבוע ולסיים את הלימודים לתואר בצורה מהירה יותר. בחלק ניכר ממוסדות הלימוד, הלימודים מתפרשים על פני ארבעה סמסטרים רצופים.

כמה עולים לימודי תואר שני במשפטים? ברוב מוסדות הלימוד תשלמו שכר לימוד אוניברסיטאי, הנקבע מדי שנה על ידי המועצה להשכלה גבוהה. נכון לשנת תשפ"ג, שכר הלימוד לתכנית לימודים מלאה לתואר שני הוא 14,774 ש"ח לשנה אקדמית. מפני שלרוב התואר מתפרש על פני ארבעה סמסטרים, שכר הלימוד המלא עבור כל התואר יהיה כ-27,000 ש"ח. במידה ומדובר במוסד אקדמי פרטי, תשלמו שכר לימוד גבוה יותר בהתאם לתקנון המוסד. ישנם מוסדות אקדמיים המציעים לסטודנטים מלגות על סמך הצטיינות בלימודים, כמו למשל אוניברסיטת רייכמן. תלמידים שממוצע התואר שלהם נע בין 85-90 ומעלה יכולים לקבל עזרה במימון הלימודים, שגובהה מחצית משכר הלימוד.

כמה מרוויחים בוגרי תואר שני במשפטים

הממצאים מהשנים האחרונות מצביעים בעיקר על זה שההשפעה של צבירת ניסיון על ההכנסות של עורכי דין היא גבוהה ביותר. דוגמאות: השכר הממוצע של עו"ד עם וותק של 2-3 שנים יעמוד כל סכום שינוע סביב ה -13,000 ש"ח חודשי, ולעומת זאת עו"ד עם אותה ההתמחות אבל עם ותק של 3-4 שנים צפוי להרוויח סכום שיעמוד על כ -15,000 ש"ח חודשי.

עו"ד בעל ותק של 4-5 שנים צפוי להגיע למשכורת ממוצעת של 17,000 ש"ח חודשי. בנוסף, עורכי דין בעלי תואר שני שיברחרו לעבוד בחברות היי-טק צפויים להרוויח סכומים משמעותיים יותר שיעמדו על כ - 25,000 ש"ח חודשי וצפונה. באופן כללי, ניתן לגמרי להגיד שלימודי תואר שני במשפטים מאפשרים מקפצה בקריירה שבאה לידי ביטוי גם בשכר.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר שני במשפטים

בתחום תחרותי כמו עריכת דין, בוגרי לימודי תואר שני במשפטים מחזיקים ביתרון משמעותי שהופך אותם למבוקשים במיוחד. הם יכולים לעבוד במשרות בכירות במשרדי עורכי דין, סוכנויות ממשלתיות, ארגונים בינלאומיים, הייטק, או בכל תחום בו נדרש ידע משפטי מתקדם עם התמחות ספציפית יותר. תואר שני במשפטים מתאים גם למי שמעוניין להמשיך בתחום המחקר המשפטי ולהשתלב בצמרת האקדמיה בארץ.
מעניין אותך לימודי תואר שני במשפטים LL.M?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר שני במשפטים בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד משפטים לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד