האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תואר שני במשפטים

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתואר שני במשפטים
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
מידע ללי
לימודי תואר שני במשפטים מיועדים עבור אנשים המעוניינים להרחיב את הידע המשפטי שלהם בצורה מעמיקה וע"י כך להרחיב את האופציות שלהם בעתיד - הן מבחינה מקצועית והן מבחינת האופציה להגדיל את שכרם במקום עבודתם. בנוסף, הלימודים לתואר זה מתאימים גם לכאלה שכבר עובדים בתחום עריכת הדין או שהם עורכי דין בפועל והם מעוניינים להתמקצע ולהוסיף תחום התמחות באחד מתחומי המשפטים ובכך להרוויח יתרון משמעותי מאוד בקבלה שלהם למקומות עבודות בתחום שמחפשים בוגרי תואר שני ואשנים שהעמיקו את לימודיהם מעבר ללימודי תואר ראשון.  

התואר השני במשפטים הוא תחום סופר מבוקש ומעניין שיכול להקפיץ משמעותית את הסטודנטים הן בתחום המשפט המעשי והן בתחום המחקר/חקר משפטי. בוגרי תואר ראשון בלימוד משפטים שרוצים לעבוד בתחום בצורה מקצועית ורצינית יידרשו להציג ידע רב ויכולות מעשיות רחבות וכמובן יצטרכו להציג יתרון ברור על פני מועמדים אחרים שיגישו בקשות לעבודה באותו המקום, בטח בתחום המדובר שכידוע התחרות בו היא מהגבוהות בשוק הישראלי. מעסיקים רבים בתחום כמו למשל: משרדי עריכת דין או מחלקות משפטיות שמשרדים השונים, משרדי ממשלה בתחום, עיריות ומועצות ועוד ועוד, מצפים מעורכי הדין שעובדים אצלם לאחוז בידע משפטי רחב ומקצועי הרבה מעבר לידע הבסיסי שנלמד במסגרת לימודי משפטים. בנוסף, גם בתפקידים ניהוליים בתחום נדרשים המועמדים לעבודה להציג השכלה אקדמית מתקדמת מעבר לתואר הראשון הבסיסי. 
 
 
מה לומדים?
 
 
בין נושאי הלימוד לתואר שני במשפטים ניתן למצוא את תחומי ההתמחות הבאים: התמחות בתחום המשפט הפלילי, התמחות בתחום המסחרי והעסקי, התמחות בתחום המשפט הציבורי, התמחות במשפט רפואי, התמחות בתחום הזכויות אדם, וכמו כן ניתן למצוא לימודים לתואר שני במשפטים עם מנהל עסקים. בין נושאי הלימוד לתואר שני ניתן למצוא את הנושאים הבאים: השפעותיה של הגלובליזציה, השילוב בין משפט וטכנולוגיה, דיני שוק ההון וניירות ערך ועוד ועוד.
 
 
תואר שני במשפטים - קהל היעד
 
 
הלימודים לתואר שני במשפטים מיועדים לכאלה שסיימו בהצלחה לימודים לתואר ראשון במשפטים ויש להם רצון לעבור התמחות באחד מתתי התחומים בעולם המשפטים, כמו למשל: תחום התמחות פלילי, התחום האזרחי או התחום המסחרי ועוד מגוון לא מבוטל של תתי תחומים. בנוסף, המסלול מיועד לכאלה המעוניינים להתפתח ולהתקדם מקצועית וליצור יתרון על פני המתחרים הרבים שיש להם בתחום זה. התואר מתאים גם לבוגרים של תואר ראשון בתחומי לימוד אחרים, שמעוניינים לרכוש ידע משפטי מעשי ולהתפתח מקצועית באופן משמעותי לאפיקים חדשים. חשוב לציין שישנו מסלול לימודים לתואר שני במשפטים הנקרא  "תואר שני במשפטים ללא משפטנים" שמכוון לקהל יעד שלא סיים תואר ראשון בתחום או לחילופין לקהל שלא מעוניין לעסוק בעריכת דין.  הלימודים לתואר שני בממשפטים מתאימים מאוד ליזמים ולאנשי עסקים ומנהלים בכירים שמעוניינים לרכוש ידע משפטי משמעותי שיכול לעזור להם רבות בעבודתם. 
 
תנאי קבלה 
 
בחלק ממוסדות הלימוד תנאי הקבלה הם קלים יחסית והדרישה היא להיות בעל תואר ראשון בכל תחום. לעומת זאת, במוסדות לימוד אחרים נדרשים המועמדים לאחוז בממוצע ציונים גבוה של 80 - ולפעמים אפילו יותר. בחלק מהמקרים יידרשו המועמדים להיות בעלי ממוצע גבוה באנגלית וכמו"כ לעבור ראיון אישי שיבחן את מידת התאמתם ללימודים בתחום זה.
 
 
כמה זמן לומדים?
 
ברוב המקרים משך הלימודים לתואר שני בתחום הוא בין שנה לשנתיים. משך הלימודים ייקבע על פי צפיפות ימי הלימוד. לדוגמא: יש סטודנטים שמועניינים לעבוד במקביל ללימודים ובמקרה כזה הם יעדיפו ללמוד פעם בשבוע ויש סטודנטים שיעדיפו ללמוד יום-יומיים מלאים בשבוע ולסיים את הלימודים לתואר בצורה מהירה יותר.
 
כמה מרוויחים?
 
הממצאים מהשנים האחרונות מצביעים בעיקר על זה שההשפעה של צבירת ניסיון על ההכנסות של עורכי דין היא גבוהה ביותר. דוגמאות: השכר הממוצע של עו"ד עם וותק של 2-3 שנים יעמוד כל סכום שינוע סביב ה -13,000 ש"ח חודשי, ולעומת זאת עו"ד עם אותה ההתמחות אבל עם ותק של 3-4 שנים צפוי להרוויח סכום שיעמוד על כ -15,000 ש"ח חודשי. עו"ד בעל ותק של 4-5 שנים צפוי להגיע למשכורת ממוצעת של 17,000 ש"ח חודשי. בנוסף, עורכי דין בעלי תואר שני שיברחרו לעבוד בחברות היי-טק צפויים להרוויח סכומים משמעותיים יותר שיעמדו על כ - 25,000 ש"ח חודשי.

 

 
 
 
 

סטודנטים ממליצים על משפטים

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
646 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.47 מתוך 5

לימודי תואר שני במשפטים בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים