לייעוץ אישי חינם, התקשרו:
072-3300504

לימודי תואר שני במשפטים LL.M

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי תואר שני במשפטים LL.M
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
לימודי תואר שני במשפטים מיועדים לאנשים המעוניינים להרחיב את הידע המשפטי שלהם בצורה מעמיקה וע"י כך להרחיב את האופציות שלהם בעתיד - הן מבחינה מקצועית והן מבחינת האופציה להגדיל את שכרם במקום עבודתם. בנוסף, הלימודים לתואר זה מתאימים גם לכאלה שכבר עובדים בתחום עריכת הדין או שהם עורכי דין בפועל והם מעוניינים להתמקצע ולהוסיף תחום התמחות באחד מתחומי המשפטים ובכך להרוויח יתרון משמעותי מאוד בקבלה שלהם למקומות עבודות בתחום שמחפשים בוגרי תואר שני ואנשים שהעמיקו את לימודיהם מעבר ללימודי תואר ראשון.  

התואר השני במשפטים הוא תחום סופר מבוקש ומעניין שיכול להקפיץ משמעותית את הסטודנטים הן בתחום המשפט המעשי והן בתחום המחקר/חקר משפטי. בוגרי תואר ראשון בלימוד משפטים שרוצים לעבוד בתחום בצורה מקצועית ורצינית יידרשו להציג ידע רב ויכולות מעשיות רחבות וכמובן יצטרכו להציג יתרון ברור על פני מועמדים אחרים שיגישו בקשות לעבודה באותו המקום, בטח בתחום המדובר שכידוע התחרות בו היא מהגבוהות בשוק הישראלי.

מעסיקים רבים בתחום כמו למשל: משרדי עריכת דין או מחלקות משפטיות שמשרדים השונים, משרדי ממשלה בתחום, עיריות ומועצות ועוד ועוד, מצפים מעורכי הדין שעובדים אצלם לאחוז בידע משפטי רחב ומקצועי הרבה מעבר לידע הבסיסי שנלמד במסגרת לימודי משפטים. בנוסף, גם בתפקידים ניהוליים בתחום נדרשים המועמדים לעבודה להציג השכלה אקדמית מתקדמת מעבר לתואר הראשון הבסיסי.
 

 מה כוללים לימודי תואר שני במשפטים?

נושאי הלימוד לא זהים בכל מוסד, אלא משתנים לפי תחום ההתמחות הנבחר. בין נושאי הלימוד של לימודי תואר שני במשפטים תלמדו קורסים במשפט רפואי, משפט פלילי, משפט ציבורי, בתחום המסחרי והעסקי, מקרקעין ונדל''ן, הייטק, טכנולוגיה, דיני שוק ההון וניירות ערך ועוד ועוד.
הנה טעימה מכמה מהקורסים הנלמדים בלימודי תואר שני במשפטים בקריה האקדמית אונו, במסלול התמחות במשפט מסחרי, הייטק וטכנולוגיה:

חוזים חכמים, בלוקצ'יין, NFT ועוד: בין משפט למסחר

אתגרים משפטיים בעידן דיגיטלי

עידן הסייבר: יתרונות ואיומים

מטבעות דיגיטליים, פינטק ורגולציה

רגולציה פיננסית

רכישות ומיזוגים

לשון הרע בעידן החדש

היבט קניין רוחני בעולם טכנולוגי מתפתח

המשפט הבינלאומי: אתגרים עכשוויים ועתידיים

למי מתאימים לימודי תואר שני במשפטים?

לימודי תואר שני במשפטים מיועדים לאנשים המעוניינים להרחיב את הידע המשפטי שלהם בצורה מעמיקה וע"י כך להרחיב את האופציות שלהם בעתיד - הן מבחינה מקצועית והן מבחינת האופציה להגדיל את שכרם במקום עבודתם. בנוסף, הלימודים לתואר זה מתאימים גם לכאלה שכבר עובדים בתחום עריכת הדין או שהם עורכי דין בפועל והם מעוניינים להתמקצע ולהוסיף תחום התמחות באחד מתחומי המשפטים כמו למשל: תחום התמחות פלילי, התחום האזרחי או התחום המסחרי ועוד מגוון לא מבוטל של תתי תחומים. בכך, הם מרוויחים יתרון משמעותי מאוד בקבלה שלהם למקומות עבודות בתחום שמחפשים בוגרי תואר שני ואנשים שהעמיקו את לימודיהם מעבר ללימודי תואר ראשון.


התואר מתאים גם לבוגרים של תואר ראשון בתחומי לימוד אחרים, שמעוניינים לרכוש ידע משפטי מעשי ולהתפתח מקצועית באופן משמעותי לאפיקים חדשים. חשוב לציין שישנו מסלול לימודים לתואר שני במשפטים הנקרא  "תואר שני במשפטים ללא משפטנים" , שמכוון לקהל יעד שלא סיים תואר ראשון בתחום או לחילופין לקהל שלא מעוניין לעסוק בעריכת דין.  לימודי תואר שני במשפטים מתאימים מאוד ליזמים ולאנשי עסקים ומנהלים בכירים שמעוניינים לרכוש ידע משפטי משמעותי שיכול לתרום להם רבות בעבודתם.

תנאי קבלה לתואר שני במשפטים

תנאי הקבלה ללימודי תואר שני במשפטים משתנים בין מוסד לימודים אחד למשנהו. עם זאת, ניתן לראות שברוב מוסדות הלימוד המועמדים נדרשים להיות זכאים לתואר ראשון במשפטים בממוצע 80 לפחות, או בכל תואר ראשון בממוצע 80 ומעלה אם הם אינם משפטנים. כמו כן, מועמדים שממוצע התואר הראשון שלהם אינו 80 אך קרוב לכך, יוכלו להירשם לועדת קבלה. בחלק מהמקרים יידרשו המועמדים להיות בעלי ממוצע גבוה באנגלית וכמו כן לעבור ראיון אישי שיבחן את מידת התאמתם ללימודים בתחום זה.

היכן לומדים תואר שני במשפטים

אלו המוסדות האקדמיים הבולטים המציעים לימודי תואר שני במשפטים: הקריה האקדמית אונו, אוניברסיטת רייכמן, המסלול האקדמי המכללה למנהל, המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט, המרכז האקדמי למשפט ולעסקים, אוניברסיטת חיפה, המכללה האקדמית נתניה, אוניברסיטת תל אביב והאוניברסיטה העברית בירושלים.

משך הלימודים, מלגות ושכר לימוד 

ברוב המקרים משך לימודי תואר שני במשפטים הוא בין שנה לשנתיים, בסופם מקבל הבוגר תואר שני LL.M במשפטים.. משך הלימודים ייקבע על פי צפיפות ימי הלימוד. לדוגמא: יש סטודנטים שמועניינים לעבוד במקביל ללימודים ובמקרה כזה הם יעדיפו ללמוד פעם בשבוע ויש סטודנטים שיעדיפו ללמוד יום-יומיים מלאים בשבוע ולסיים את הלימודים לתואר בצורה מהירה יותר. בחלק ניכר ממוסדות הלימוד, הלימודים מתפרשים על פני ארבעה סמסטרים רצופים.

כמה עולים לימודי תואר שני במשפטים? ברוב מוסדות הלימוד תשלמו שכר לימוד אוניברסיטאי, הנקבע מדי שנה על ידי המועצה להשכלה גבוהה. נכון לשנת תשפ"ג, שכר הלימוד לתכנית לימודים מלאה לתואר שני הוא 14,774 ש"ח לשנה אקדמית. מפני שלרוב התואר מתפרש על פני ארבעה סמסטרים, שכר הלימוד המלא עבור כל התואר יהיה כ-27,000 ש"ח. במידה ומדובר במוסד אקדמי פרטי, תשלמו שכר לימוד גבוה יותר בהתאם לתקנון המוסד. ישנם מוסדות אקדמיים המציעים לסטודנטים מלגות על סמך הצטיינות בלימודים, כמו למשל אוניברסיטת רייכמן. תלמידים שממוצע התואר שלהם נע בין 85-90 ומעלה יכולים לקבל עזרה במימון הלימודים, שגובהה מחצית משכר הלימוד.

כמה מרוויחים בוגרי תואר שני במשפטים

הממצאים מהשנים האחרונות מצביעים בעיקר על זה שההשפעה של צבירת ניסיון על ההכנסות של עורכי דין היא גבוהה ביותר. דוגמאות: השכר הממוצע של עו"ד עם וותק של 2-3 שנים יעמוד כל סכום שינוע סביב ה -13,000 ש"ח חודשי, ולעומת זאת עו"ד עם אותה ההתמחות אבל עם ותק של 3-4 שנים צפוי להרוויח סכום שיעמוד על כ -15,000 ש"ח חודשי.

עו"ד בעל ותק של 4-5 שנים צפוי להגיע למשכורת ממוצעת של 17,000 ש"ח חודשי. בנוסף, עורכי דין בעלי תואר שני שיברחרו לעבוד בחברות היי-טק צפויים להרוויח סכומים משמעותיים יותר שיעמדו על כ - 25,000 ש"ח חודשי וצפונה. באופן כללי, ניתן לגמרי להגיד שלימודי תואר שני במשפטים מאפשרים מקפצה בקריירה שבאה לידי ביטוי גם בשכר.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר שני במשפטים

בתחום תחרותי כמו עריכת דין, בוגרי לימודי תואר שני במשפטים מחזיקים ביתרון משמעותי שהופך אותם למבוקשים במיוחד. הם יכולים לעבוד במשרות בכירות במשרדי עורכי דין, סוכנויות ממשלתיות, ארגונים בינלאומיים, הייטק, או בכל תחום בו נדרש ידע משפטי מתקדם עם התמחות ספציפית יותר. תואר שני במשפטים מתאים גם למי שמעוניין להמשיך בתחום המחקר המשפטי ולהשתלב בצמרת האקדמיה בארץ.
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי תואר שני במשפטים LL.M
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

סטודנטים ממליצים על משפטים

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
812 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.47 מתוך 5

לימודי תואר שני במשפטים בישראל

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים