072-3300504

קורסי הומאופתיה, נטורופתיה וצמחי מרפא

הרפואה האלטרנטיבית צוברת תאוצה. רבים מאמינים כיום שניתן לטפל באנשים בעזרת רפואות לא מערביות או דרך טיפולים משלימים המבוססים על חומרים טבעיים, וגם שוק הלימודים בתחום מתרחב וגדל מדי שנה. הרפואה האלטרנטיבית נוהג לקשר בין המצב הנפשי שלנו לבריאות הגופנית והנפשית שלנו, ולכן רוב הטיפולים נוהגים לטפל בבעיות כגון לחץ וחרדה מתוך תפיסה שפיתרון שלהם יחזק את הבריאות של המטופל.
 
תחומי לימוד:

קורס ארומתרפיה


קורס ארומתרפיה מבוסס על ההנחה שלתמציות ארומטיות וכן שמנים צמחיים יש סגולות מיוחדות שניתן לטפל דרכן באנשים. במהלך קורס ארומתרפיה, הנמשך לרוב כ-180 שעות, נלמדת תורת השמנים מן הצומח ודרכי השימוש בהם, שמני בסיס מהם מפיקים שמני טיפול מורכבים יותר, התאמת מצבים רפואיים לסוג הטיפול הדרוש, וכן נלמדות תכונותיהם של תמציות ארומטיות בהן נעשה שימוש.

לימודי קורס ארומתרפיה גם מקנים כלים לטיפול בשיטה זו עבור בעיות כגון ריפוי עור וטיפול בבעיות גניקולוגיות. הלימודים גם מכשירים מטפלים לשימוש בשמנים ותמציות לעיסוי הפנים והראש של מטופלים.

קורס הומופאתיה


קורס הומאופתיה
מבוססים על שימוש בתיאוריה שונה מזו של הרפואה המערבית. בעוד שהאחרונה מנסה לדכא מחלות דרך התנגדות בדמות תרופות וטיפולים שונים, הומיאופתיה מאמינה בטיפול דרך חוק הטבע. "הדומה של המחלה ירפא", כלומר אנרגיות שיכולות לגרום להופעת סימפטומים אצל האדם הבריא מסוגלים גם לרפא אותו מאותם הסימפטומים.

ישנם מספר לימודי קורס הומיאופתיה בארץ. רובם נמשכים כארבע שנים, ובמסגרתם לומדים הסטודנטים את עקרונות ההומופאתיה הקלאסית לגווניה, יסודות הריאיון ההומופאתי – תחום חשוב מתוך ההנחה שקשר טוב עם המטופל יעזור להצלחת הטיפול, מחלות ותופעות שונות ודרכי הטיפול בהן, וכן במהלך קורס הומופאתיה נלמד אינדקס התרופות ההומיאופתי.

קורס נטורופתיה


ניתן גם לבחור בלימודי קורס נטורופתיה, רפואה טבעית המבוססת על ההנחה שכל אדם מכיל בתוכו כוח ריפוי פנימי שאחראי על איזון הנפש והבריאות שלו. קורס נטורופתיה מכשיר סטודנטים לשימוש בכלים הנלמדים על מנת לתמוך ולחזק את כוח הריפוי שבגוף באמצעים מגוונים כגון תזונה נכונה, צמחי מרפא, טיפולי מגע ותנועה, ובכלל אורח חיים בריא.

במהלך הלימודים נלמדות תיאוריות מהפילוסופיה הסינית והנטורופתית, נלמדים קורסים הקשורים לאנטומיה ופיזיולוגיה, וכן במהלך קורס נטורופתיה נרכש ידע רב הקשור לתזונה נכונה ובנייה של תפריטי מזון, טיפולי מגע, ושימוש בצמחי מרפא.

בעוד שלימודי קורס נטורופתיה מלמדים מגוון של תחומים ברפואה הטבעית, קורס צמחי מרפא מתמקד בריפוי וטיפול דרך שימוש בחומרים צמחיים. מחקרים כבר הוכיחו בעבר שחומרים מן הצומח עשויים להשפיע על בריאותו הפיזית והנפשית של בני אדם. במהלך קורס נטורופתיה נלמדים הצמחים השונים בהם נעשה שימוש ומהי סגולתם, נרכשים כלים להתאמת צמחי מרפא לבעיות רפואיות. כמו כן, במהלך קורס נטורופתיה מושם דגש רב על צמחים, רעלים ואמצעי זהירות שיש לנקוט איתם בעת השימוש.
 

אפשרויות קידום


לימודי ריפוי אלטרנטיבי מאפשרים מגוון רחב של אפשרויות קידום בעתיד, ככל שהמטפל צובר יותר מוניטין וניסיון בתחום. ראשית, עם סיום הלימודים ניתן לאייש משרות בתחום הרפואה הטבעית בארץ במגוון קופות חולים וקליניקות ברחבי הארץ. יחד עם זאת, חלק גדול מבוגרי הלימודים בוחרים לעבוד באופן עצמאי. ניתן להעמיק את הלימודים בתחום הרפואה האלטרנטיבית דרך לימודי רפואה סינית או מעבר קורסים מעמיקים יותר בנושאי ריפוי מגוונים, ואף להעניק הרצאות לקבוצות בנושא תזונה ואורח חיים בריא.

למידע נוסף על קורסי רפואה משלימהמעניין אותך קורסי הומאופתיה, נטורופתיה וצמחי מרפא?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בפרחי באך, צמחי מרפא והומאופתיה בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד פרחי באך, צמחי מרפא והומאופתיה לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד