האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בקורסי הומאופתיה, נטורופתיה וצמחי מרפא
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

קורסי הומאופתיה, נטורופתיה וצמחי מרפא

הרפואה האלטרנטיבית צוברת תאוצה. רבים מאמינים כיום שניתן לטפל באנשים בעזרת רפואות לא מערביות או דרך טיפולים משלימים המבוססים על חומרים טבעיים, וגם שוק הלימודים בתחום מתרחב וגדל מדי שנה. הרפואה האלטרנטיבית נוהג לקשר בין המצב הנפשי שלנו לבריאות הגופנית והנפשית שלנו, ולכן רוב הטיפולים נוהגים לטפל בבעיות כגון לחץ וחרדה מתוך תפיסה שפיתרון שלהם יחזק את הבריאות של המטופל.
 
*תחומי לימוד: קורס ארומתרפיה מבוסס על ההנחה שלתמציות ארומטיות וכן שמנים צמחיים יש סגולות מיוחדות שניתן לטפל דרכן באנשים. במהלך קורס ארומתרפיה, הנמשך לרוב כ180 שעות, נלמדת תורת השמנים מן הצומח ודרכי השימוש בהם, שמני בסיס מהם מפיקים שמני טיפול מורכבים יותר, התאמת מצבים רפואיים לסוג הטיפול הדרוש, וכן נלמדות תכונותיהם של תמציות ארומטיות בהן נעשה שימוש. לימודי קורס ארומתרפיה גם מקנים כלים לטיפול בשיטה זו עבור בעיות כגון ריפוי עור וכן טיפול בבעיות גניקולוגיות. הלימודים גם מכשירים מטפלים לשימוש בשמנים ותמציות לעיסוי הפנים והראש של מטופלים. קורס הומופאתיה מבוססים על שימוש בתיאוריה שונה מזו של הרפואה המערבית. בעוד שהאחרונה מנסה לדכות מחלות דרך התנגדות בדמות תרופות וטיפולים שונים, הומיאופתיה מאמינה בטיפול דרך חוק הטבע "הדומה של המחלה ירפא" - כלומר אנרגיות שיכולות לגרום להופעת סימפטומים אצל האדם הבריא מסוגלים גם לרפא אותו מאותם הסימפטומים. ישנם מספר לימודי קורס הומיאופתיה בארץ, רובם נמשכים כארבע שנים, ובמסגרתם לומדים הסטודנטים את עקרונות ההומופאתיה הקלאסית לגווניה, יסודות הראיון ההומופאתי – תחום חשוב מתוך ההנחה שקשר טוב עם המטופל יעזור להצלחת הטיפול, מחלות ותופעות שונות ודרכי הטיפול בהן, וכן במהלך קורס הומופאתיה נלמד אינדקס התרופות ההומיאופתי. ניתן גם לבחור בלימודי קורס נטורופתיה, רפואה טבעית המבוססת על ההנחה שכל אדם מכיל בתוכו כוח ריפוי פנימי שאחראי על איזון הנפש והבריאות שלו. קורס נטורופתיה מכשיר סטודנטים לשימוש בכלים הנלמדים על מנת לתמוך ולחזק את כוח הריפוי שבגוף באמצעים מגוונים כגון תזונה נכונה, צמחי מרפא, טיפולי מגע ותנועה, ובכלל אורח חיים בריא. במהלך הלימודים נלמדות תיאוריות מהפילוסופיה הסינית והנטורופתית, נלמדים קורסים הקשורים לאנטומיה ופיזיולוגיה, וכן במהלך קורס נטורופתיה נרכש ידע רב הקשור לתזונה נכונה וכן בנייה של תפריטי מזון, טיפולי מגע, ושימוש בצמחי מרפא. בעוד שלימודי קורס נטורופתיה מלמדים מגוון של תחומים ברפואה הטבעית, קורס צמחי מרפא מתמקד בריפוי וטיפול דרך שימוש בחומרים צמחיים. מחקרים כבר הוכיחו בעבר שחומרים מן הצומח עשויים להשפיע על בריאותו הפיזית והנפשית של בני אדם. במהלך קורס נטורופתיה נלמדים הצמחים השונים בהם נעשה שימוש ומהי סגולתם, נרכשים כלים להתאמת צמחי מרפא לבעיות רפואיות, וכן במהלך קורס נטורופתיה מושם דגש רב על צמחים רעלים ואמצעי זהירות שיש לנקוט איתם בעת השימוש.
 
*אפשרויות קידום: לימודי ריפוי אלטרנטיבי מאפשרים מגוון רחב של אפשרויות קידום בעתיד, ככל שהמטפל צובר יותר מוניטין וניסיון בתחום. ראשית, עם סיום הלימודים ניתן לאייש משרות בתחום הרפואה הטבעית בארץ במגוון קופות חולים וקליניקות ברחבי הארץ. יחד עם זאת, חלק גדול מבוגרי הלימודים בוחרים לעבוד באופן עצמאי. ניתן להעמיק את הלימודים בתחום הרפואה האלטרנטיבית דרך לימודי רפואה סינית או מעבר קורסים מעמיקים יותר בנושאי ריפוי מגוונים, ואף להעניק הרצאות לקבוצות בנושא תזונה ואורח חיים בריא.

סטודנטים ממליצים על פרחי באך, צמחי מרפא והומאופתיה

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
219 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.45 מתוך 5
רוצים לדעת האם אתם מתקבלים לפרחי באך, צמחי מרפא והומאופתיה?
בידקו כאן את סיכויי הקבלה שלכם במוסדות הלימוד השונים

קורסים ולימודי תעודה בפרחי באך, צמחי מרפא והומאופתיה בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי