האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי הנדסאי מים

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי הנדסאי מים
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שוק משק המים בישראל מתבסס על פעילותה של חברת המים המקומית - חברת מקורות. החברה מנהלת מתקנים ותשתיות רבות ומגוונות, כמו למשל המוביל הארצי, לצורך אספקה סדירה של מים נקיים ליישובי הארץ השונים מצפון ועד דרום. בנוסף לחברת מקורות ובשיתוף עימה, פועלות גם חברות נוספות שמתמקדות בפיתוח מוצרים ופתרונות תעשייתיים בתחום המים - מהקמת בריכות לאיסוף משקעים, בדיקות, התפלות, ניצול מיטבי של מי תהום ועוד. 

 

הביקוש בשוק העבודה להכשרת אנשי מקצוע בתחום המים נוצר בעקבות ההחלטה של ממשלת ישראל (כנראה כבר כמה שנים לפני שנת 2009 - השנה בה יצאה ההחלטה בפועל), להוביל תהליך הפרטה של שוק זה, ולהעבירו לידי התאגידים העסקיים - פרטיים ולא ציבוריים כמו בעבר. עלייה של יותר מפי שלוש במחירי המים היא הצד הרע של ההפרטה המדוברת, וכנראה גם העובדה שהמשאב הטבעי הלאומי למעשה הופקע מידי העם בחשאי. לעומת זאת הצד הטוב הוא - כך יש לקוות, שהתאגידים מעודדים מחקר ופיתוח בתחום הטכנולוגיות החדישות המיועדות להתפלת מים ,לטיהור מי שפכים ולשיקום נחלים - מה שפחות קרה כששוק המים היה תחת שליטה ממשלתית/ציבורית. כמו כן, יש לצפות לשיתופי פעולה בינלאומיים עסקיים בתחום זה עם לא מעט מדינות מובילות ברחבי הגלובוס.

 

ממשלת ישראל מכירה ביתרון היחסי ובפוטנציאל העיסקי של ישראל בפיתוח טכנולוגיות המים, ולפיכך, גיבשה החלטה לקדם תהליך זה בכמה מישורים: מיצוב מדינת ישראל כמובילה בתחום החדשנות בטכנולוגיות המים, מיתוג ישראל בתחום המים בשוק הבינלאומי, קידום ייצוא טכנולוגיות לשווקים בינלאומיים ויצירת השקעות זרות, והכשרת הנדסאים לתחום טכנולוגיות המים. לצורך קידום הנושא חברו יחד מספר גופים: משרד התמ"ת, משרד האוצר, נציבות המים, משרד המדע ומכון התקנים.

 

מה לומדים בהנדסאי מים?

מטרתו של מסלול לימודי הנדסאי טכנולוגיות מים היא להכשיר את הסטודנטים להתמקצעות בתחומי המים והקרקע ולסייע להם להשתלב בתעשיות השונות שעוסקות בתחום. במהלך הלימודים יתוודעו הסטודנטים לנושאים הקשורים בשמירת איכות המים ובטכנולוגיות מים חדישות, ולקראת סיום הלימודים יידרשו לבצע פרויקט גמר בו יציגו בפועל את כל הידע שרכשו במהלך הלימודים.

בין נושאי הלימוד:

- טיפול בשפכים ובמי קולחין
- השבת שפכים לסביבה
- טכנולוגיות טיפול מתקדמות
- תהליכי התפלה
- איכות מי שתיה
- הידרולוגיה
- שאיבה
- דיגום מים
- קידוחי מים ועוד.

בנוסף, לצורך הבנה מעשית של החומר הנלמד נערכים סיורים מקצועיים והתנסות מעשית במעבדות מים.

 

משך הלימודים

הכשרה של הנדסאים לוקחת כשנתיים עד שלוש שנים, בהתאם למסלול של כל סטודנט/ית. לימודי יום אורכים שנתיים ולימודי ערב כשלוש שנים. רבים בוחרים ללמוד במסלול של לימודי ערב על מנת שיכולו לשלב את לימודיהם עם עבודה במשרה מלאה תוך כדי הלימודים.

כמה מרוויחים?

השכר של הנדסאי מים מתחיל יעמוד בין 6,800 - 8,000 ש"ח חודשי. לאחר ארבע שנות נסיון צפוי השכר לעלות לממוצע שדל 14,000 ש"ח חודשי.

 

 

 

סטודנטים ממליצים על הנדסאי טכנולוגיות מים

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
228 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.54 מתוך 5

הנדסאים בהנדסאי טכנולוגיות מים בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים