072-3300504

לימודי הנדסת חשמל - תואר ראשון בהנדסת חשמל

לימודי הנדסת חשמל באים לידי ביטוי בתחומים רבים בחיינו, ניתן לומר שבכל התחומים הטכנולוגיים. מערכות חשמל קיימות במכשירים בהם אנו משתמשים, במכונות במפעלים, ברחפנים ובסמארטפונים שבכיסינו וכל מה הקשור למחשוב.

התפקיד של מהנדס/ת החשמל הוא לתכנן מערכות חשמליות, אך הם עוסקים גם בתכנות וכתיבת קוד, במחקר וגם בפעילות של מתקנים להפקת חשמל.
בגזרת החשמל והאלקטרוניקה המהנדסים עוסקים בכל הקשור למעגלים חשמליים, ייצור חשמל ובקרה, ובגזרת האלקטרוניקה עוסקים המהנדסים בהעברת מידע באמצעות חשמל. 

לימודי הנדסת חשמל ניתן ללמוד באוניברסיטאות המובילות ובמכללות הטכנולוגיות. הלימודים נמשכים ארבע שנים, מקנים תואר ראשון "מהנדס חשמל" וכוללים לימודי בסיס, חובה וקורסי בחירה. לימודי הנדסת חשמל נלמדים לרוב בתוכנית משולבת עם לימודי הנדסת אלקטרוניקה ועוד מגוון התמחויות רבות.


למי מתאימים לימודי הנדסת חשמל?

לימודים אלה דורשים חיבה וזיקה לתחום הפיזיקה, המתמטיקה, החשמל והאלקטרוניקה. זהו תחום מאוד ריאלי שמצריך השקעה ותרגול. בנוסף הלימודים מתאימים למי שמתעניין באופן הפעילות של מכשירים חשמליים, על כל המגוון המכשירים, המכונות והמתקנים המייצרים חשמל.  
 

תנאי קבלה ללימודי הנדסת חשמל

תנאי הקבלה ללימודי הנדסת חשמל משתנים ממוסד למוסד, אוניברסיטאות ומכללות כאחד. באופן כללי הדרישות הן:

 • פסיכומטרי בציון מינימלי של 550
 • בגרות במתמטיקה ברמה של 5 יח"ל בציון 70 או 4 יח"ל בציון 80
 • בגרות באנגלית ברמה 4 יח"ל בציון 70 או 5 יח"ל בציון 65 
 • בגרות בפיזיקה ברמה של 5 יח"ל תעלה את סיכויי הקבלה. 

כמו כן, מוסדות לימוד רבים מחשבים ציון התאמה על פי קריטריונים מסוימים.
מוסדות מסוימים מקבלים מועמדים על בסיס ציון מרשים בפסיכומטרי בלבד או בגרות בלבד.

כמה זמן נמשכים לימודי הנדסת חשמל? 


הלימודים נמשכים 4 שנים במכללות ובאוניברסיטאות. מכיוון שמדובר בלימודים מאתגרים חלק מהסטודנטים מאריכים אותם בעוד סמסטר.
 
[here will be the video]

 

מה לומדים בהנדסת חשמל?

לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה כוללים המון קורסים ברמה ריאלית גבוהה. בין תכני הלימוד שנלמדים במסגרת תואר בהנדסת חשמל נוכל למצוא:
 
 • פיזיקה
 • חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי
 • חשמל
 • אלקטרוניקה תקבילית
 • אלקטרוניקה אנלוגית וספרתית
 • מיקרו מעבדים
 • עיבוד אותות
 • מחשוב ובקרה
 • מתמטיקה
 • שפות תכנות
 
ועוד נושאי לימוד שונים ומגוונים. בוגרי הלימודים יכולים לעבוד במגוון עבודות מעניינות ומרתקות ולהשתלב בענפי התעשייה, ההייטק, התקשורת והביטחון. הצורך במהנדסי אלקטרוניקה הוא תמידי וזהו ענף המתפתח כל הזמן.

תעסוקה ושכר לבוגרי לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה

כיוון שתחום המערכות האלקטרוניות נמצא בתאוצה והתפתחות תמידית, הדרישה למקצוע מהנדס אלקטרוניקה וחשמל היא גבוהה. מחלקות מחקר ופיתוח בחברות עתירות ידע וטכנולוגיה מחפשות מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה בעלי רקע מדעי נרחב, המשלב ידע בחומרה, בתוכנה ובתקשורת. 

לפי הנתונים העדכניים ביותר של משרד העבודה והרווחה, ממוצע השכר ההתחלתי של מהנדסי אלקטרוניקה הוא: 17,847 ש''ח ובמדד הביקוש אצל המעסיקים המקצוע מדורג 10 (הביקוש הרבה ביותר). ממוצע השכר ההתחלתי של מהנדסי חשמל הוא: 12,086 ש''ח גם כאן במדד הביקוש אצל המעסיקים המקצוע מדורג 10 (הביקוש הרב ביותר)

יתרונות לימודי הנדסת חשמל

הלימודים מבטיחים מציאת מקום עבודה כמעט בוודאות. בדומה לשאר בוגרי מקצועות לימוד הנדסה, בוגרי לימודי הנדסת חשמל נחטפים על ידי חברות שונות עוד בטרם סיימו את לימודיהם ויכולים לעבוד במגוון תחומים כמו: היי-טק, משרד הביטחון, חברות סלולר, חברת החשמל, חברות תקשורת ועוד. בנוסף כבר במהלך התואר ניתן למצוא משרות סטודנט בחברות הגדולות במשק ולקבל שכר שעתי גבוה יחסית. כבר עם סיום הלימודים ירוויחו המהנדסים הצעירים משכורת בעלת חמש ספרות כאשר ככל שיעבור הזמן השכר וכמובן התנאים רק ילכו וישתפרו.

 

איפה עובדים מהנדסי חשמל?

בוגרי לימודי הנדסת חשמל יכולים לעבוד במגוון תעשיות כמו: חברות ייצור: מהנדסי חשמל עשויים לעבוד בחברות ייצור המייצרות ציוד ומערכות חשמליות כגון גנרטורים, מנועים ומערכות בקרה. תעופה חלל והגנה: מהנדסי חשמל עשויים לעבוד עבור חברות שמתכננות ומייצרות מערכות תעופה וחלל והגנה, כגון לוויינים, מערכות מכ"ם וציוד תקשורת. מהנדסי חשמל עשויים לעבוד עבור שירותים ציבוריים או פרטיים המייצרים ומספקים חשמל. תקשורת: מהנדסי חשמל עשויים לעבוד עבור חברות תקשורת המספקות שירותי טלפון, אינטרנט ושירותי תקשורת אחרים.

 

למה כדאי ללמוד הנדסת חשמל ?

ישנן מספר סיבות מדוע כדאי לכם לשקול ללמוד הנדסת חשמל: קיים ביקוש גבוה בתעשיות שונות למהנדסי חשמל, כולל תחומים כמו טלקומוניקציה, אנרגיה, תחבורה וייצור. מהנדסי חשמל ממלאים תפקיד קריטי בתכנון, פיתוח ותחזוקה של מערכות חשמל המניעות את חיי היומיום שלנו. הזדמנויות קריירה מגוונות: תואר בהנדסת חשמל פותח מגוון הזדמנויות קריירה, כולל מחקר ופיתוח, עיצוב מוצר, בדיקות, ייצור ועמדות ניהול. 
מעניין אותך לימודי הנדסת חשמל - תואר ראשון בהנדסת חשמל?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון בהנדסת חשמל, אלקטרוניקה בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד הנדסת חשמל, אלקטרוניקה לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד