האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה

את תחום הנדסת החשמל ניתן ללמוד באוניברסיטאות המובילות ובמכללות הטכנולוגיות. הלימודים נמשכים ארבע שנים, מקנים תואר ראשון "מהנדס אלקטרוניקה" וכוללים לימודי בסיס, חובה וקורסי בחירה. לימודי הנדסת חשמל נלמדים לרוב בתוכנית משולבת עם לימודי הנדסת אלקטרוניקה.
 
תנאי קבלה
תנאי הקבלה ללימודי הנדסת חשמל משתנים ממוסד למוסד. ניתן לראות מכללות אשר ניתן להתקבל עם ציון פסיכומטרי גבוה מ-560.
 
לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה - תכני לימוד
כאשר מדברים על לימודי הנדסת אלקטרוניקה חשוב להבין שמדובר בלימודים לא פשוטים בכלל וכוללים המון קורסים ברמה ריאלית גבוהה. בין תכני הלימוד שנלמדים במסגרת לימודי הנדסת אלקטרוניקה נוכל למצוא: פיזיקה, חשמל, אלקטרוניקה תקבילית,באלקטרוניקה אנלוגית וספרתית, מיקרו מעבדים, עיבוד אותות, מחשוב ובקרה, מתמטיקה, שפות תכנות ועוד המון נושאי לימוד שונים ומגוונים.
 
לימודי הנדסת חשמל לא מתאימים לכל אחד. לימודים אלה דורשים חיבה וזיקה לתחום הפיזיקה, המתמטיקה, החשמל והאלקטרוניקה. זהו תחום מאוד ריאלי שמצריך המון השקעה ותרגול. בוגרי הלימודים יכולים לעבוד במגוון עבודות מעניינות ומרתקות ולהשתלב בענפי התעשייה, ההיי טק, התקשורת והביטחון. הצורך במהנדסי אלקטרוניקה הוא תמידי וזהו ענף המתפתח כל הזמן.
 
יתרונות של לימודי הנדסת חשמל
הלימודים מבטיחים מציאת מקום עבודה כמעט בוודאות. בוגרי לימודי הנדסת חשמל נחטפים על ידי חברות שונות עוד בטרם סיימו את לימודיהם ויכולים לעבוד במגוון תחומים כמו: היי-טק, משרד הביטחון, חברות סלולר, חברת החשמל, חברות תקשורת ועוד. בנוסף כבר במהלך התואר ניתן למצוא משרות סטודנט בחברות הגדולות במשק ולקבל שכר שעתי גבוה יחסית. כבר עם סיום הלימודים ירוויחו המהנדסים הצעירים משכורת בעלת חמש ספרות כאשר ככל שיעבור הזמן השכר וכמובן התנאים רק ילכו וישתפרו.
 
 
טבלת שכר מהנדסים
מקור: Experis מקבוצת Manpower
 
 
חסרונות 
החיסרון העיקרי והבולט ביותר הוא העובדה שמדובר במקצוע לימוד קשה מאוד. מספר הסטודנטים שנושרים במהלך לימודי הנדסת חשמל הוא עצום וגם מאלה שמצליחים להישאר בתואר ממוצע הציונים שלהם הוא נמוך. אלה לימודים מאוד עמוסים שמכילים המון חומר ומחייבים תרגול בלתי פוסק במהלך כל השנה. לא מדובר רק בלימודים קשים, אלא גם בעבודה לא פשוטה. עבודה כמהנדס חשמל יכולה להתאפיין בשעות עבודה ארוכות (בין 10 ל12 ביום ממוצע) ביחד עם המון אחריות.
 

לימודי תואר ראשון בהנדסת חשמל, אלקטרוניקה

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי