האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי קולנוע וטלוויזיה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי קולנוע וטלוויזיה

תואר ראשון בקולנוע

לימודי קולנוע וטלוויזיה לתואר ראשון מתקיימים במכללות ברחבי הארץ. הלימודים נמשכים בין שלוש לארבע שנים (תלוי במוסד הלימוד) כשבסופם מקבלים תואר ראשון .B.F.A בוגר באומנויות. לימודי קולנוע וטלוויזיה הינם לימודים מעשיים הכוללים קורסים בהפקה, בימוי, עריכה והגשה. על מנת להתקבל ללימודי קולנוע וטלוויזיה יש צורך בעמידה בתנאי הקבלה הכוללים: תעודת בגרות, מבחן פסיכומטרי וריאיון קבלה. הלימודים עצמם כוללים קורסים במגוון נושאים שבמהלכם רוכשים הסטודנטים את הכלים להתמודד ולעסוק בתחום. בין נושאי הלימוד בלימודי קולנוע וטלוויזיה ניתן למצוא: תיאוריות קולנועיות, יסודות הבימוי, מבוא לתסריטאות וכו'. הלימודים הינם מעשיים ובמהלכם עושים הסטודנטים סרטים שונים וכך למעשה מתמקצעים במגוון סוגי העבודה. בוגרי לימודי קולנוע וטלוויזיה הרוצים לעבוד בתחום צריכים לדעת שהעבודה כרוכה בשעות עבודה ארוכות בתנאים לא קלים, תוך עמידה בתחרות תמידית. העבודה נעשית בצוותים שגודלם נע בין יחידות הפקה קטנות של 4-5 אנשים ועד לצוותי הפקה של מאות אנשים. העבודה כרוכה בעמידה  בלוחות זמנים קשוחים, ודורשת התמסרות מוחלטת וכן להיות מעודכנים בכל החידושים שקורים בתחום.

מה לומדים?

לימודי קולנוע נוגעים בהמון צדדים ונושאים תרבותיים ופילוסופיים וגם בצד המעשי של יצירה קולנועית. רוב מסלולי הלימוד לתואר ראשון בקולנוע כוללים מגוון גדול של קורסים בנושא עולם הקולנוע מימיו הראשונים, הקולנוע העכשווי, ההשלכות החברתיות של הקולנוע גם מבחינה פוליטית, ההשלכות של הקולנוע על הכלכלה ועל עולם התקשורת, טכנולוגיה קולנועית, קולנוע ככלי לעיצוב דעתו של הקהל, סוגים של קולנוע, תהליך היצירה וההפקה וכמו"כ מי הם בעלי התפקידים השונים שזקוקים להם כדי להגיע ליצירה קולנועית.

הלימודים לתואר ראשון בקולנוע משלבים בתוכם את כל מקצועות היצירה הקולנועית: תסריט עלילתי ותיעודי, בימוי והפקה של קולנוע עלילתי ותיעודי, צילום ועריכה, טכנולוגיה, מבע קולנועי ותולדות הקולנוע העולמי והישראלי. מוסדות לימוד מסויימים מציעים קורסים וסדנאות בהם לומדים הסטודנטים על המרכיבים הטכנולוגיים של העשייה הקולנועית, כגון: שימוש במצלמות מקצועיות בפורמטים השונים, שימוש בתוכנות עריכה ואפקטים, אמצעי תאורה, אמצעים להקלטת סאונד וכו'.
 
איפה עובדים?
 
בוגרי שסיימו בהצלחה לימודים לתואר ראשון בקולנוע וטלוויזיה יכולים להשתלב במגוון רחב של תפקידים בעולם הקולנוע והטלוויזיה - כמובן שבין היתר ההשתלבות שלהם בעולם הקולנוע והטלוויזיה תלוי בכשרון, ובעיקר ביכולת ובסוג ההתמחות שבחרו להתמקד בהם במהלך הלימודים, לרבות: בימוי, הפקה, תסריטאות, עריכה קולנועית, ליהוק ועוד ועוד.
בנוסף, בוגרי התואר יכולים להשתלב בעולם הפרסום והצילום. 
 
כמה מרוויחים?
 
תחום הקולנוע הוא תחום רחב ומגוון מאוד ובגלל זה מן הסתם האופציות של השתכרות בעבודה בתחום משתנות ותלויות בלא מעט גורמים. ברוב המקרים מדובר במשכורות שנעות בין שכר התחלתי של 5,500 ₪ ל- 8,500 ₪ חודשי עבור תפקידי הפקה, צילום ועריכת וידאו. לאחר צבירת שנות ותק בתחום ומוניטין ורקורד במקצוע, ניתן להתקדם לתפקידים בכירים יותר ולהרוויח שכר שיעבור את ה- 10,000 ₪ חודשי.  
 
 

לימודי תואר ראשון בקולנוע וטלוויזיה - הפקה ובימוי בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי