072-3300504

לימודי קולנוע וטלוויזיה - תואר ראשון בקולנוע וטלוויזיה

אוהבים סרטים? יש לכם מהלהגיד ואתם רוצים לבטט את זה בצורה אומנותית באמצעות אומנויות הקולנוע והטלוויזיה? מעולה. צפייה בקולנוע ובטלוויזיה היא מפעילויות הפנאי הפופולריות ביותר, ובעידן הסטרימינג שהתווסף לערוצי הטלווזייה הקלאסיים, הכבלים והלוויין, יש צורך ביוצרי תכנים שיספקו את הביקוש שרק הולך וגדל לתכנים איכותיים ו/או פופולריים. לימודי קולנוע וטלוויזיה מכשירים בימאים, תסריטאים, עורכים, צלמים, מפיקים ועוד אנשי צוות שמעוניינים להשתלב בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה הישראלית והבין-לאומית.

כידוע, סרטים וסדרות ישראליות זוכים לאחרונה לתהודה בכל העולם (פאודה, בטיפול), ויכול להיות שאחד או יותר מסטודנטים שלומדים עכשיו באחד מבתי הספר לקולנוע וטלוויזיה יפרוץ גם את גבולות המדינה. לימודי קולנוע וטלוויזיה כוללים גם קורסים תיאורטיים כמו תיאוריות קולנועיות, קולנוע תיעודי, תולדות הקולנוע, טלוויזיה ישראלית ועוד, שמטרתם להעשיר את הידע הקולנועי של הסטודנט, כדי שיוכל לצאת מהלימודים עם קונטקסט וכלים שיהפכו את עשייתו לעמוקה יותר.
תוכלו לפנות אל מכללת סמינר הקיבוצים ולהתרשם מתוכנית איכותית של לימודי קולנוע.
 

למי מתאימים לימודי קולנוע וטלוויזיה?

לימודי התואר מתאימים לאנשים יצירתיים שרוצים לקחת חלק בתעשיית הקולנוע, לאנשים שמעוניינים בלימודים מעשיים ולאנשים שרוצים ליצור להשמיע את קולם ולבטא באמצעות המדיומים המרתקים. בוגרי התואר צריכים לדעת שכמו בכל תחום אומנותי, התחום דורש שיתוף פעולה עם חברים ללימודים וגורמים שונים (כמו קרנות ומשקיעים ואחרים), השקעת זמן ומסירות. לא צריך להיות סינפיל או בוגר מגמת קולנוע בבית הספר בשביל להשתלב בתחום. יותר מזה, לימודי הקולנוע המוסדות מסוימים מעודדים למידה של נושאים וקורסים אחרים מתוך הבנה שזה יכול להעשיר את את עולמם של היוצרים.

 
 
לימודי קולנוע וטלוויזיה
תמונה: shutterstock
  

תנאי קבלה לתואר בקולנוע וטלוויזיה

תנאי הקבלה עשויים להשתנות בין המוסדות השונים.

 • תעודת בגרות מלאה
 • סדנת קבלה
 • ראיון אישי
 • בעלי ממוצע בגרות גבוה יכולים להתקבל ללא פסיכומטרי בהתאם לתוצאות מבחן הקבלה והראיון האישי
 

איפה לומדים וכמה זמן נמשכים הלימודים?

הלימודים מתקיימים במכללות ובאוניברסיטאות ברחבי הארץ ונמשכים כ-3 עד 5 שנים, תלוי במוסד הלימודים ובמסלול אותו תבחרו. מדובר בלימודי תואר ראשון או לימודי תעודה. פרויקט הסיום של הלימודים הם בדרך כלל סרט גמר (מסלול במאים ומפיקים) או תסריט לסרט באורך מלא והצעה לסדרת טלוויזיה במסלול התסריטאות. פרויקט הסיום הוא בדרך כלל כרטיס הביקור של הבוגרים בתעשיית הקולנוע ובטלוויזיה.


נושאי הלימוד בתואר ראשון בקולנוע?

תואר בקולנוע נוגע בהבטים תרבותיים ופילוסופים של קולנוע וטלוויזיה, כמו גם בצדדים המעשיים של היצירה. הלימודים כוללים מגוון של נושאים בתחומים כמו: צילום, תאורה וקול, עריכה, תחקירים, בימוי, צילומי וידיאו, צילומים דוקומנטריים, עיצוב קולנועי, הפקה, תולדות הקולנוע\אומנות, סרטים קצרים ועוד. לימודי קולנוע וטלוויזיה הינם לימודים מעשיים כאשר במהלכם הסטודנטים יוצרים סרטים שונים ובכך הם למעשה מתמקצעים במגוון סוגי עבודות.

מכללת סמינר הקיבוצים מציעה מסלול ייחודי המשלב לימודי קולנוע, תקשורת וחינוך. לשימוש הסטודנטים עומד ציוד מתקדם וחללי עבודה יחודיים. כמו כן, הלימודים בקבוצות קטנות ומועברים ממיטב אנשי המקצוע. 

מסלולי לימוד בקולנוע וטלוויזיה

קיימים מסלולים מגוונים בלימודי קולנוע וטלוויזיה המשתנים בין מכללות ואוניברסיטאות שונות:
 • הפקה ובימוי
 • הוראת תקשורת וקולנוע
 • לימודים עיוניים
 • לימודי תסריטאות
 • הנדסאי קולנוע וטלוויזיה


מה הן אפשרויות התעסוקה והשכר לבוגרי התואר?


בוגרי בית הספר יכולים להשלב בתחומי הקולנוע, הטלווזיה והתקשורת באופן כללי במגוון רחב של תחומים כגון: טלוויזיה, מדיה שיווקית, עולם הדיגיטל, עיתונות כתובה, בימוי, צילום, עריכה, תסריטאות ועוד. בזכות השילוב עם לימודי ההוראה במכללת סמינר הקיבוצים, פתוחה בפניכם האפשרות לצאת עם תעודת הוראה בתחום ולהעביר את הידע הרב והמקצועי שצברתם לדורות הבאים.  

תחום הקולנוע הוא תחום רחב ומגוון מאוד ובגלל זה מן הסתם האופציות של השתכרות בעבודה בתחום משתנות ותלויות בלא מעט גורמים. ברוב המקרים מדובר במשכורות שנעות בין שכר התחלתי של 5,500 ₪ ל- 8,500 ₪ חודשי עבור תפקידי הפקה, צילום ועריכת וידאו. לאחר צבירת שנות ותק בתחום ומוניטין ורקורד במקצוע, ניתן להתקדם לתפקידים בכירים יותר ולהרוויח שכר שיעבור את ה- 10,000 ₪ חודשי.

מעניין אותך לימודי קולנוע וטלוויזיה - תואר ראשון בקולנוע וטלוויזיה?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון בקולנוע וטלוויזיה - הפקה ובימוי בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד קולנוע וטלוויזיה - הפקה ובימוי לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד