072-3300504

קורס CNC - עיבוד שבבי

הביקוש לשימוש במכונות ממוחשבות בכל העולם רק הולך וגובר וכך מתעורר צורך להכשיר אנשי מקצוע אשר יוכלו להגדיר ולהפעיל את אותן מכונות ולבקר את התוצרת. כאשר אנחנו מדברים על CNC צריך לדעת כי מדובר בראשי תיבות של computer numerical control - בקר ממוחשב אשר מתוכנת לקבל קלט בשפת מחשב מסוימת ולהניע אותו לפי הקלט שקיבלה מכונה חשמלית מסויימת ( כמו למשל מקדחה). 
 
קורס CNC נמשך בין 100-500 שעות אקדמיות ונותן ללומדים ידע רחב בתכנות CNC, בתכנון ויצור באמצעות מחשב. השימוש בתכנון באמצעות המחשב זוהי עיקר הפעילות של התעשייה האלקטרונית. העיבוד השבבי נחוץ ביותר לתקינותן של מערכות תעשיתיות וטכנולוגיות אשר השימוש בהן הוא יומיומי. בוגרי הקורס לומדים להשתמש בכלי זה ובמקביל מוכשרים גם בלימודי בקרת איכות. מסלול הלימודים שונה ממוסד למוסד אך במרבית מוסדות הלימוד הלימודים ישלבו צד עיוני יחד עם צד מעשי והכשרה במפעלים לעיבוד שבבי. 
 
 
תנאי הקבלה לקורס
 
הלימודים יתאימו לאנשים שאוהבים ומתחברים לעולם המחשבים. הקורס יכול אף להתאים למעוניינים בהסבה מקצועית. תנאי הקבלה לקורס משתנים בין מוסדות הלימוד השונים אך לרוב מדובר בתנאים הבאים:
1. ראיון אישי
2. 10-12 שנות לימוד
 
 
מה לומדים?
 
בין נושאי הלימוד הנלמדים בקורס עיבוד שבבי קונבנציונלי וממוחשב: שרטוט ממוחשב, תכנות עיבוד שבבי ממוחשב, עיבוד מכונות, הכרת המחשב, תורת החומרים, תהליכי ייצור, מהירות ועמידות של כלי שיבוב, תהליכי עיבוד שבבי, כרסום וחריקה, אבטחת איכות, אנגלית טכנית, בטיחות, ביצוע תרגילים במערכת אבסולוטית, תיב"ם, תורת הכלים, פיקוד, בקרה ועוד.
 
 
לימודי המשך ואפשרויות תעסוקה
 
בוגרי הקורס יוכלו להמשיך וללמוד תוכנות נוספות מעולם התכנון והשרטוט כמו למשל אוטוקד או SolidWorks אשר נמצאת לרוב בשימוש תמידי אצל מהנדסים והנדסאים. הגדלת הידע תתרום לקידום המקצועי של התלמידים כך שלא מעט פונים ללימודי ההמשך הן בסיום הלימודים והן בהמשך דרכם. הבוגרים יוכלו לבחור ולהשתלב בשוק העבודה מיד עם סיום הלימודים ויוכלו להיכנס לעולם ההייטק, התעשיות האלקטרוניות, עיבוד שבבי, תעשיות החומרים, הנדסת פלסטיקה, אבטחת איכות, מחרטות ועוד.
 
 
שכר בתחום
 
השכר משתנה בהתאם לוותק והנסיון שלכם בתחום. אדם בתחילת דרכו בתחום אשר רק סיים את לימודיו יירוויח בממוצע 7,500 ש"ח בחודש. לאחר שיצבור וותק של יותר מחמש שנים המשכורת תעלה ותגיע לממוצע של 10,000 ש"ח. כמו בכל תחום גם בעולם העיבוד השבבי ישנם תפקידי ניהול בהם המשכורות גבוהות מאוד ויכולות להגיע ליותר מ20,000 שקלים בחודש.
מעניין אותך קורס CNC - עיבוד שבבי?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בCNC בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד CNC לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד