האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בקורס הדברה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

קורס הדברה

בעידן של היום רבים האנשים המעוניינים ללמוד קורס אשר בסיומו יוכלו להיכנס ישר לשוק העבודה. אנו עדים לביקוש הרב סביב קורסי הכשרה מקצועית כשבניהם הוא תחום ההדברה. קורס אשר בסיומו אפשרויות תעסוקה רבות. אחת מהסיבות לכך שלא מעט אנשים פונים ללמוד קורס מדבירים היא הסיבה שמדובר בתחום אשר משפיע על חיי היום יום שלנו, שומר על הנקיון, ההגיינה ומשפיע גם על הבריאות שלנו. ישנם כאלה החושבים כי מדובר בתחום שכל אחד יכול לעבוד בו אך חשוב לזכור כי זהו תחום עם אחריות רבה מאוד. שכן העבודה נעשת ם מגוון חומרים מסוכנים, רעילים ודורשת נקיטה של אמצעי הגנה וזהירות. מדביר אשר לא עבר קורס מסודר ועוסק בתחום יכול לגרום לנזק רק לעצמו וכמובן שגם לסובבים אותו.
 
קורס הדברה
מה זה בעצם קורס הדברה?
 
מדובר בהרחקה, צמצום או הריגה של מזיקים שונים. המזיקים יכולים להיות גם צמחים אך לרוב אנו מדברים על חרקים. המדביר צריך לזהות את החרקים השונים, ולדעת מה הדרך היעילה ביותר להדברה. מכיוון שההדברה היא שונה לכל יצור חי על המדביר להיות בעל ידע רב בתחום. הקורסים הקיימים בשוק נועדו על מנת להכין את הסטודנטים לבחינות, לספק להם את הידע הרחב ביותר והניסיון המעשי, על מנת שיוכלו להשתלב בתחום.
 
 
תנאי הקבלה ומשך הלימודים
 
תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים אך לרוב תדרשו להיות בני 18 ומעלה ובעלי 12 שנות לימוד. ישנם מוסדות אשר יבקשו מכם להציג גם תעודת יושר מהמשטרה. הלימודים ימשכו כ-8 חודשים וברוב המכללות בארץ תוכלו לבחור בין מסלול בוקר, מסלול ערב או מסלול של ימי שישי. השעות הגמישות יוכלו לאפשר גם לאנשים עובדים או עסוקים להשתלב בלימודים.
 
 
מה לומדים?
 
קורס הדברה יכול להתאים לכל מי שרוצה לעשות שינוי בקריירה או פשוט ללמוד מקצוע מבוקש, מכניס ובתקופת זמן קצרה יחסית. הקורס יוכל להתאים מאוד עבור אנשי אחזקה, עובדי תברואה ואנשים שעובדים בתחומים טכניים במוסדות ציבוריים. בקורס תלמדו מגוון רחב של נושאים, בניהם: הכרת המזיקים השונים והפופולריים (תיקנים, נמלים, חולדות, עטלפים, עשבים ועוד), שיטות הדברה, הדברה ביתית, הכרת החומרים, אמצעי בטיחות, ציוד המדביר, חוקים, תקנות רישוי, הגנת הסביבה, מערך ההדברה בישראל, אנטומולוגיה,
טוקסיקולוגיה, פרעושים, הרחקת יונים ועוד.
 
 
הכשרה בתחום ואפשרויות תעסוקה
 
הבוגרים אשר יעמדו בכל דרישות הקורס יקבלו תעודת מדביר מטעם מוסד הלימוד בו למדו. על מנת לעסוק בפועל בתחום ידרשו הבוגרים לגשת למבחן של משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה. חשוב מאוד לוודא עוד לפני ההרשמה כי המכללה בה ברצונכם להתחיל ללמוד מאושרת על ידי משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה. לאחר שתעברו את המבחן הממשלתי תוכלו לעסוק בתחום באופן רשמי. האפשרויות העומדות בפניכם הם להחליט להיות שכירים בחברת הדברה גדולה או לבחור בדרך עצמאית. 
 
 
שכר בתחום
 
מדביר מתחיל העובד בתור שכיר ירוויח בתחילת עבודותו כ-6,000 ש"ח לחודש. ככל שיצבור יותר ניסיון השכר יעלה והוא צפוי להגיע למשכורת של כ-8,000 ש"ח לאחר כשנתיים. במידה ותבחרו בדרך עצמאית תוכלו להגדיל את השכר שלכם באופן משמעות ואף להכפיל אותו. אפשרות נוספת היא לפנות להתמחות בהדברת יבולים ואגרונומיה, השכר במקרה הזה צפוי להגיע ל-30,000 ש"ח בחודש.
 
 
 
 
 
רוצים לדעת האם אתם מתקבלים להדברה?
בידקו כאן את סיכויי הקבלה שלכם במוסדות הלימוד השונים

קורסים ולימודי תעודה בהדברה בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי