072-3300504

קורס חובשים

חובשים ממלאים תפקיד חיוני בתעשיית הבריאות, ומספקים שירותים רפואיים וטיפולים מקצועיים לחולים. תפקידם הוא לאבחן ולטפל במחלות, פציעות ונכויות. הם גם מספקים טיפול מונע וחינוך לבריאות לאנשים ולקהילות. חובשים שביצעו קורס חובשים הם אנשי מקצוע בעלי הכשרה גבוהה הבקיאים בטכנולוגיות הרפואיות העדכניות ביותר, הטיפולים והתרופות. הם משתמשים בכישורים שלהם כדי לשפר את איכות החיים של המטופלים שלהם על ידי מתן טיפול חמלה בסביבה בטוחה. עם המומחיות שלהם, הם יכולים לעזור להציל חיים על ידי אבחון מוקדם של מחלות או מתן טיפולים נחוצים במהירות.

הרבה פעמים אלה החובשים שמגיעים ראשונים לכל זירה בה צריך להעניק עזרה ראשונה לפצועים. לצערנו, בישראל אין צורך להסביר את חשיבותם של אותם חובשים ואנשי רפואת חירום, לא במסגרת הצבאית ולא במסגרת האזרחית. מיותר לציין שהחובש או החובשת המגיעים ראשונים לזירת פיגוע או לכל זירה אחרת בה יש פצועים עשויים להציל חיים, וזאת מפני שלעתים הטיפול הראשוני מונע הדרדרות מיידית במצבו של הנפגע. לאחר מתן העזרה הראשונה, החובשים, שמגיעים עם שאר הצוות באמבולנס, משגיחים על הפצוע עד להגעה לבית החולים.


קורס חובשים מקנה לסטודנטים ידע ומיומנויות לצורך מתן טיפול רפואי מציל חיים. הטיפולים הנלמדים כוללים טיפולי הלם, החייאה, חבישת כוויות וכו'.

למי מתאים ללמוד קורס חובשים?


קורס חובשים מתאים לחסרי ניסיון ולבעלי ניסיון בתחומים משיקים המעוניינים להיות חובשים. מתאים לאנשים עם נטייה לתחומים הריאליים, עם יכולת עמידה בלחצים, קור רוח, סבלנות. במהלך קורס חובשים צריכים לדעת לעמוד בזמנים, לשתף פעולה ותקשר עם גורמים כמו צוות האמבולנס, צוות בית החולים, הפצועים עצמם והסובבים אותם.

קורס חובשים דורש מסירות, מחויבות ותשוקה לעזור לאנשים במצוקה. הקורס מקנה לסטודנטים את הידע והמיומנויות הדרושים כדי להפוך לחובשים מיומנים, המסוגלים להגיב למצבי חירום במהירות וביעילות. זה גם מצייד את הלומדים בגישה והלך הרוח הנכונים כדי לקבל החלטות מצילות חיים בעת הצורך. אם יש לך רצון עז לעזור לאנשים בזמן מצוקה אז קורס חובשים יכול להיות הבחירה המושלמת עבורך.


תנאי קבלה אל קורס חובשים


תנאי הקבלה משתנים בין המוסדות השונים. באופן כללי התנאים הם:

 • תעודת בגרות מלאה
 • אישורי חיסונים
 • תעודת יושר
 • ריאיון ומבחני קבלה


כמה זמן נמשך קורס חובשים ?


קורס חובשים אורך כחצי שנה עד שנה, תלוי במסלול הלימודים שנקבע על ידי מוסד הלימודים. קיימים מוסדות לימוד שעובדים במתכונת לימודי ערב.  בוגרי הקורס שיעברו בהצלחה את דרישות הקורס (נוכחות , הגשת תרגילים, פרויקט סיום, השתתפות בכיתה) יקבלו בסופו תעודת חובש מטעם מוסד הלימודים המוכרת על ידי מגן דוד אדום.


מה לומדים במהלך קורס חובשים ?


תכני הלימוד תלויים ברמת הקורס. קיימים קורסים בסיסיים וקורסים למתקדמים. הקורסים משלבים לימודים תיאורטיים ולימודים מעשיים.

נושאי הלימוד הם: אנטומיה, זיהוי מחלות זיהומיות, שיטות אבחון, טיפול בפציעות מסוגים שונים ושטפי דם, החייאות במבוגרים, ילדים ותינוקות, התמודדות עם אירוע רב נפגעים, תפעול אמבולנס, טיפול בנפגעי טראומה, אתיקה ועוד. באמצעות הכשרה מעשית וסימולציות, התלמידים צוברים את הכישורים הדרושים כדי להפוך לחובשים מצליחים.

היכן ניתן ללמוד קורס חובשים בישראל?


ישנם מספר מקומות המציעים לימודי קורס חובשים בישראל, בינהם: איחוד הצלה, מגן דוד אדום ובית הספר האקדמי לסיעוד שמיר.

עבודתו בפועל של החובש לאחר קורס חובשים


לחובשים לאחר קורס חובשים יש תפקיד אינטגרלי במתן שירותי בריאות. הם עובדי החזית המאבחנים, מטפלים ומעניקים ייעוץ למטופלים על בסיס יומיומי. הם פועלים ללא לאות כדי להבטיח שהמטופלים שלהם יקבלו את הטיפול הטוב ביותר האפשרי. מסירותם ומחויבותם למקצועם הופכים אותם לחלק חיוני בכל מערכת בריאות. חובשים אחראים לספק טיפולים מצילי חיים למי שזקוק לכך, והם ממלאים תפקיד חשוב בשמירה על בריאות אנשים. הם חייבים להיות מסוגלים לאבחן מחלות, להעריך פציעות, לרשום תרופות ולספק טיפול חירום בעת הצורך. בנוסף לכך, חובשים צריכים גם להיות בקיאים בפרוטוקולים ונהלים רפואיים, כמו גם להישאר מעודכנים בטיפולים ובטכנולוגיות העדכניות ביותר. זוהי עבודה מאתגרת הדורשת מסירות ועבודה קשה, אך היא גם יכולה להיות מתגמלת להפליא כאשר חובשים רואים את המטופלים שלהם מתאוששים ממחלה או פציעה.

 

אפיקי התעסוקה לבוגרי קורס חובשים


לבוגרי קורס חובשים קיימות מגוון אפשרויות תעסוקה, ליווי טיולים בשטח, השתלבות בצוות אמבולנס, מרפאות פרטיות וציבוריות, מד"א, חברות הצלה פרטיות.


קרא עוד - קורס פרמדיקים

מעניין אותך קורס חובשים?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בחובשים בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד חובשים לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד