האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הנדסאי תעשייה וניהול

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בהנדסאי תעשייה וניהול
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

הנדסאי תעשייה וניהול עוסק בתכנון, בקרה וניהול של תהליכים לוגיסטיים, מנהליים, שיווקיים וכלכליים בתוך ארגונים, ומטרתו לשפר ולייעל אותם תוך הוזלת עלויות התפעול והייצור והגדלת פריון התפוקה בתעשייה.

בזמנים עברו עבודה בתחום התעשייה דרשה ידע והתעסקות עם מכונות. כיום, המאה ה-21 מציבה סטנדרטים חדשים לעבודה בשווקי התעשייה השונים: הנדסאי תעשייה וניהול נדרש לשלב בין מחלקות שונות בעסק ורוכש את הידע המעשי והכלים דרך מגוון ההתמחויות שהלימודים מציעים במהלך התואר. עם סיום הלימודים, הבוגרים משתלבים בתפקידי מפתח במשק. במגזר הציבורי והפרטי ניתן למצוא כיום משרות רבות המאוישות ע"י בוגרי לימודים אלה, כך שתואר הנדסאי תעשייה וניהול מאפשר השתלבות יחסית קלה בשוק העבודה עם סיום הלימודים.
 
הנדסאי תעשייה וניהול
 

תחומי לימוד

עקב השילוב שבין תחומי התעשייה לניהול, תוכנית הלימודים של התואר מגוונת וכוללת קורסים מתחומי המדעים, כלכלה, הנדסה ומנהל עסקים. במהלך התואר לומדים הסטודנטים נושאים כמו ניהול מחסנים במשק והפצת סחורות, דיני עבודה, קורסים הקשורים לכלכלה, לוגיסטיקה, בקרת איכות ותקני איכות במקומות עבודה ועוד.

במסגרת לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, הנמשכים לרוב כשנתיים, בדומה לכל לימודי ההנדסאים, כולל לימוד הנדסאי חשמל, נדרש הסטודנט לבחור באחת מבין ההתמחויות המוצעות אשר מאפשרות ללמוד לעומק תחום ספציפי.

בין מגוון ההתמחויות הניתנות ללימוד ניתן למנות את ענפי מערכות המידע, לוגיסטיקה, מערכות ייצור, ניהול האיכות וכן ניהול ושיווק. עבור קבלה ללימודים, רוב המוסדות האקדמיים דורשים תעודת בגרות מלאה או חלקית הכוללת ציונים חיוביים במקצועות המתמטיקה והאנגלית בשלוש יחידות לימוד, וכן ציון חיובי במסגרת 2 יחידות לימוד בהבעה עברית. כמו כן, חלק מהמוסדות יידרשו קיום של ראיון אישי בטרם קבלה סופית ללימודים.
 

היתרונות בלהיות הנדסאי תעשייה וניהול

 

קיים הבדל משמעותי בין הנדסאים למהנדסים, המהנדסים מקבלים הכשרה רחבה יותר שכוללת ידע אקדמי בעוד ההנדסאים מתמקדים בהכשרה פרקטית - מה שמכשיר את הסטודנטים לשוק האמיתי בחוץ ובכך מבטיח להם כמעט באופן ודאי עבודה בתחום מיד אחרי הלימודים.

על אף העובדה שמהנדס הוא בעל מוניטין גבוה ומהנדסים בתחילת דרכם מרוויחים משכורות גבוהות יותר מאלו של הנדסאים, הנדסאי בעל ניסיון של מעל חמש שנים יכול להרוויח משכורות גבוהות לא פחות מאלו של בוגרי הנדסה מתחילים ואפילו מהנדסים בעלי שנה או שנתיים ניסיון. יש לקחת בחשבון את תקופת הלימודים, בעוד שמהנדסים לומדים בין 4-5 שנות לימוד, הנדסאים מקבלים את הסמכתם לאחר שנתיים בלבד!

השינוי במשכורות תלוי בהתמחות ההנדסאי, כאשר קיימים סוגים שונים של הנדסאים. בנוסף, לשנות הניסיון תפקיד מהותי בהשפעה על גובה המשכורת. גורם נוסף הוא העסקה במגזר הציבורי או הפרטי.

התמחויות בלימודי הנדסאי תעשייה וניהול

התמחות בלוגיסטיקה - התמחות זו מכשירה את הסטודנטים לעבודה בתחום הניהול הלוגיסטי, סחר בינלאומי, ייבוא ייצוא, רכש, מכסים ועוד. 
 
התמחות בייצור - לימודים אלו מכשירים את הסטודנטים לעבודה בתחומים כמו: ניהול מוצר, ניהול פס ייצור, ייעול שיטות עבודה, הבטחת איכות מוצר, שיפור עלויות ועוד
 
התמחות בשיווק - התמחות בשיווק תקנה לסטודנטים ידע ב: ניהול השיווק, מחקר שווקים וקהלים, ניהול מדיות פרסום, התנהלות מול משרדי פרסום ויח''צ ועוד
 
התמחות במערכות תפעול - בלימודים במסלול זה ייחשפו הסטודנטים לנושאים הקשורים לתהליכים המתבצעים בארגונים גדולים, פרטיים וציבוריים
 
טבלת שכר לפי תת התמחות של הנדסאי תעשייה וניהול
 
התמחות שכר 0-5 שנות נסיון  שכר 5 ומעלה שנות נסיון
התמחות בלוגיסטיקה 7,500-10,000 ש''ח 11,000-17,000
התמחות בייצור 7,000-10,000 ש''ח 11,000-17,000
התמחות בשיווק 6,500-9,500 ש''ח 10,000-15,000

 

שכר ממוצע של הנדסאי תעשייה וניהול

השכר הממוצע לבוגרי לימודי הנדסאי תעשיה וניהול נע בין 6,500-10,000 למי שעכשיו סיים את לימודיו ולאחר 5 שנות נסיון יכול להגיע עד ל - 17,000 ש"ח בחודש.
 

אפשרויות תעסוקה

עם סיום הלימודים הבוגרים יהיו זכאים לתעודת הנדסאי מוסמך מטעם המוסד האקדמי ומה"ט. אפשרויות התעסוקה עם סיום התואר הן מגוונות בגלל הידע הרב שנצבר במהלכו, אולם ניתן למנות מספר תחומים עיקריים בהם מועסקים הנדסאי תעשייה וניהול: ניהול מחסן ממוחשב, ניהול פרויקטים ורכש, מחלקות שירות וייצור בחברות, הנדסת ייצור, ועוד. בנוסף, קיימות גם אפשרויות תעסוקה במגזר הציבורי במשרדים ממשלתיים, מע"צ וחברת החשמל, רשות שדות התעופה, וכן גם ברשויות עירוניות.
 
בוגרי התואר יכולים להמשיך ללימודי הסמכה למהנדס תעשייה וניהול, לימודים אשר מרחיבים את הידע והכלים שהם רכשו במהלך לימודי הנדסאים. ככל שהעובד צובר יותר ידע וכלים לשיפור תהליכים בארגונים, כך גם קיימות מגוון אפשרויות קידום ותעסוקה עבורו במשק. לימודי הנדסאי תעשייה וניהול העוסק בהטמעת פרויקטים והובלה של מודלים, לדוגמה, ישתכר כ-12,000 ₪ לאחר ארבע שנות ניסיון בתחום בתוספת הטבות נלוות.
אם עולם תעשייה וניהול פחות הכיוון אליו תרצו ללכת תוכלו להתרשם באתר יורם לימודים ממגוון מקצועות של לימודי הנדסאי בניין, הנדסאי חשמל, ועוד מגוון רחב של תחומים. 

סטודנטים ממליצים על הנדסאי תעשייה וניהול

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
209 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.45 מתוך 5

הנדסאים בהנדסאי תעשייה וניהול בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים