072-3300504

הנדסאי תעשייה וניהול - כל המידע על לימודי הנדסאי תעשייה וניהול

הנדסאי תעשייה וניהול עוסק בתכנון, בקרה וניהול של תהליכים לוגיסטיים, מנהליים, שיווקיים וכלכליים בתוך ארגונים, ומטרתו לשפר ולייעל אותם תוך הוזלת עלויות התפעול והייצור והגדלת פריון התפוקה בתעשייה.

בזמנים עברו עבודה בתחום התעשייה דרשה ידע והתעסקות עם מכונות. כיום, המאה ה-21 מציבה סטנדרטים חדשים לעבודה בשווקי התעשייה השונים: הנדסאי תעשייה וניהול נדרש לשלב בין מחלקות שונות בעסק ורוכש את הידע המעשי והכלים דרך מגוון ההתמחויות שהלימודים מציעים במהלך התואר. עם סיום הלימודים, הבוגרים משתלבים בתפקידי מפתח במשק. במגזר הציבורי והפרטי ניתן למצוא כיום משרות רבות המאוישות ע"י בוגרי לימודים אלה, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול מאפשרים השתלבות יחסית קלה בשוק העבודה עם סיום הלימודים.
 
הנדסאי תעשייה וניהול
 

למי מתאימים לימודי הנדסאי תעשייה וניהול?


הלימודים מתאימים למועמדים המעוניינים להשתלב בתחום שכולל בתוכו תתי תחומים רבים ומרתקים, כמו שיווק ופיננסיים מצד אחד ולוגיסטיקה ומערכות מידע מן הצד השני. זה אומר שלמומעמדים ללימודים צריך להיות יכול לשלב ולקפוץ בין תחומי ידע שונים. בנוסף, מדובר בלימודים שמכוונים לתפקיד שדורש יכולות אנליטיות (ראש ריאלי), יכולות ניהול ויכולת לעבוד עם בעלי מקצוע אחרים. 

כמה זמן נמשכים הלימודים?


הלימודים נמשכים שנתיים או שלוש שנים, תלוי במסלול הלימודים, בוקר או ערב. בסיום הלימודים הבגורים יקבלו תעודת הנדסאי תעשייה וניהול מטעם מה"ט. שימו לב שמוסד הלימודים אליו תגישו מועמדות מפוקח על ידי מה"ט. לייעוץ חינם בנושא זה ובנושא לימודי הנדסאי אחרים, השאירו פרטים. 

תחומי לימודי הנדסאי תעשייה וניהול


השילוב שבין תחומי הנדסאי תעשייה וניהול, תוכנית הלימודים של התואר מגוונת וכוללת קורסים מתחומי המדעים, כלכלה, הנדסה ומנהל עסקים. במהלך התואר לומדים הסטודנטים נושאים כמו ניהול מחסנים במשק והפצת סחורות, דיני עבודה, קורסים הקשורים לכלכלה, לוגיסטיקה, בקרת איכות ותקני איכות במקומות עבודה ועוד.
 
במסגרת לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, הנמשכים לרוב כשנתיים, בדומה לכל לימודי ההנדסאים, כולל לימוד הנדסאי חשמל, נדרש הסטודנט לבחור באחת מבין ההתמחויות המוצעות אשר מאפשרות ללמוד לעומק תחום ספציפי.

בין מגוון ההתמחויות הניתנות ללימוד ניתן למנות את ענפי מערכות המידע, לוגיסטיקה, מערכות ייצור, ניהול האיכות וכן ניהול ושיווק. עבור קבלה ללימודים, רוב המוסדות האקדמיים דורשים תעודת בגרות מלאה או חלקית הכוללת ציונים חיוביים במקצועות המתמטיקה והאנגלית בשלוש יחידות לימוד, וכן ציון חיובי במסגרת 2 יחידות לימוד בהבעה עברית. כמו כן, חלק מהמוסדות יידרשו קיום של ראיון אישי בטרם קבלה סופית ללימודים.
 

התמחויות של לימודי הנדסאי תעשייה וניהול

התמחות בלוגיסטיקה - התמחות זו מכשירה את הסטודנטים לעבודה בתחום הניהול הלוגיסטי, סחר בינלאומי, ייבוא ייצוא, רכש, מכסים ועוד. 
 
התמחות בייצור - לימודים אלו מכשירים את הסטודנטים לעבודה בתחומים כמו: ניהול מוצר, ניהול פס ייצור, ייעול שיטות עבודה, הבטחת איכות מוצר, שיפור עלויות ועוד
 
התמחות בשיווק - התמחות בשיווק תקנה לסטודנטים ידע ב: ניהול השיווק, מחקר שווקים וקהלים, ניהול מדיות פרסום, התנהלות מול משרדי פרסום ויח''צ ועוד
 
התמחות במערכות תפעול - בלימודים במסלול זה ייחשפו הסטודנטים לנושאים הקשורים לתהליכים המתבצעים בארגונים גדולים, פרטיים וציבוריים


אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי הנדסאי תעשייה וניהול - והשכר

עם סיום הלימודים הבוגרים יהיו זכאים לתעודת הנדסאי מוסמך מטעם המוסד האקדמי ומה"ט. אפשרויות התעסוקה עם סיום התואר הן מגוונות בגלל הידע הרב שנצבר במהלכו, אולם ניתן למנות מספר תחומים עיקריים בהם מועסקים הנדסאי תעשייה וניהול: ניהול מחסן ממוחשב, ניהול פרויקטים ורכש, מחלקות שירות וייצור בחברות, הנדסת ייצור, ועוד. בנוסף, קיימות גם אפשרויות תעסוקה במגזר הציבורי: במשרדים ממשלתיים, מע"צ וחברת החשמל, רשות שדות התעופה, וכן גם ברשויות עירוניות.
 
בוגרי התואר יכולים להמשיך ללימודי הסמכה למהנדס תעשייה וניהול, לימודים אשר מרחיבים את הידע והכלים שהם רכשו במהלך לימודי ההנדסאים. ככל שהעובד צובר יותר ידע וכלים לשיפור תהליכים בארגונים, כך גם יגדל מספר אפשרויות הקידום והתעסוקה עבורו במשק. לימודי הנדסאי תעשייה וניהול העוסק בהטמעת פרויקטים והובלה של מודלים, לדוגמה, ישתכר כ-12,000 ₪ לאחר ארבע שנות ניסיון בתחום בתוספת הטבות נלוות.

אם עולם תעשייה וניהול פחות הכיוון אליו תרצו ללכת תוכלו להתרשם באתר יורם לימודים ממגוון מקצועות של לימודי הנדסאי בניין, הנדסאי חשמל, ועוד מגוון רחב של תחומים. 

השכר הממוצע לבוגרי לימודי הנדסאי תעשיה וניהול נע בין 6,500-10,000 למי שעכשיו סיים את לימודיו ולאחר 5 שנות נסיון יכול להגיע עד ל - 17,000 ש"ח בחודש.


טבלת שכר לפי תת התמחות של הנדסאי תעשייה וניהול

 
התמחות שכר 0-5 שנות נסיון  שכר 5 ומעלה שנות נסיון
התמחות בלוגיסטיקה 7,500-10,000 ש''ח 11,000-17,000
התמחות בייצור 7,000-10,000 ש''ח 11,000-17,000
התמחות בשיווק 6,500-9,500 ש''ח 10,000-15,000
 

ההבדל בין לימודי הנדסאי תעשייה וניהול לבין לימודי הנדסת תעשייה וניהול


שני התחומים עוסקים בייעול תהליכים בתעשייה ובארגונים על ידי הטמעת מערכות מידע, ייעול תהליך הייצור, שיווק ומכירה, שיפור מערכות לוגיסטיות ועוד. הבדל אחד בין מהנדס להנדסאי תעשייה וניהול  נובע מהיקף הלימודים המכוון לכל מקצוע. הנדסת תעשייה וניהול הם לימודים לתואר ראשון שאורכים 4 שנים. מדובר בלימודים לא קלים, מעשיים ותיאורטיים, המקיפים נושאי לימוד רבים.

לעומת זאת, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול הם לימודים שנמשכים כשנתיים בדרך כלל והם מאוד מעשיים. למעשה, לימודי ההנדסאים כולם נוצרו כדי "לשחרר" לשוק אנשי מקצוע רבים בזמן קצר. הלימודים הארוכים יחסית של מהנדס תעשייה וניהול מאפשרים לו להתמחות ביותר תחומים, ופותחים עבורו אפשרויות צתעסוקה רבים יותר. יחד עם זאת, לימודי ההנדסאים הקצרים מאפשרים לבוגר לצאת לשוק כבר אחרי שנתיים ולהתחיל לצבור ניסיון. מבחינת שכר, מהנדס תעשייה וניהול ירוויח יותר עם יציאתו לשוק העבודה, שניהם ירוויחו יותר עם הותק העולה. דבר אחרון, הנדסאי תעשייה וניהול שירצה להתקדם ולהרחיב את השכלתו יוכל להשתלב בלימודי הנדסה, ומשם השמיים הם הגבול. 

על אף העובדה שמהנדס הוא בעל מוניטין ושמהנדסים בתחילת דרכם מרוויחים משכורות גבוהות יותר מאלו של הנדסאים, הנדסאי בעל ניסיון של מעל חמש שנים יכול להרוויח משכורות גבוהות לא פחות מאלו של בוגרי הנדסה מתחילים ואפילו מהנדסים בעלי שנה או שנתיים ניסיון. יש לקחת בחשבון את תקופת הלימודים, בעוד שמהנדסים לומדים בין 4-5 שנות לימוד, הנדסאים מקבלים את הסמכתם לאחר שנתיים בלבד!

העלייה בשכר תלויה בסוג התמחות ההנדסאי, כאשר קיימים סוגים שונים של הנדסאים. בנוסף, לשנות הניסיון תפקיד מהותי בהשפעה על גובה המשכורת. גורם נוסף הוא העסקה במגזר הציבורי או הפרטי.

מעניין אותך הנדסאי תעשייה וניהול - כל המידע על לימודי הנדסאי תעשייה וניהול?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך הנדסאים בהנדסאי תעשייה וניהול בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד הנדסאי תעשייה וניהול לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד