האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בהנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים

מידע כללי
 
לאדריכלים ישנה השפעה גדולה על חיינו, הם אחראים על תכנון החללים בהם אנחנו מתגוררים, תכנון המקומות העבודה שלנו ואפילו על מקומות הבילוי אליהם אנחנו יוצאים. לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים מקנים ידע והכשרה לסטודנטים לעסוק בתכנון בניינים ועיצוב החללים שבהם, לעומת זאת בלימודי אדריכלות נוף לומדים על עיצוב חללים פתוחים במרחב העירוני כגון: מדרכות, כיכרות, פארקים, גנים ועוד.
 
 
 
הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים
תמונה: shutterstock
 
 
 
מה ההבדל בין הנדסאי אדריכלות ללימודי תואר באדריכלות?
בעוד שלימודי הנדסאים באדריכלות אורכים כשנתיים וחצי, תואר ראשון בתחום אורך כארבע שנים. ההבדל הגדול בינהם הינו סוג הרשיון וההנחייה שמקבלים בתחום תכנון בתים. ההגבלה הקיימת להנדסאים היא שהם יכולים לתכנן ולבנות מבנים עד גובה של ארבע קומות בלבד. ההנדסאים יכולים להתמחות גם בעיצוב פנים ולעסוק גם בעיצוב מבני מגורים, משרדים ועוד.
 
 > לחצו למידע נוסף על תואר ראשון באדריכלות <
 
 
 

מה לומדים בהנדסאי אדריכלות?

בין מקצועות הלימוד העיקריים ניתן למנות מקצועות כגון: תולדות האומנות והארכיטקטורה, הנדסת אנוש, חישוב סטטי ותכנון הנדסי, לימוד של מגוון תחומי הבניין, תכנון מודלים באמצעות מחשב ועוד. במסגרת הלימודים לומד הסטודנט באופן מעמיק תוכנות החיוניות לעבודה בתחום כמו אוטוקאד לדוגמא.
 
כמו כן נלמדים עקרונות העיצוב והחשיבה האדריכלית, דרכים לשימור מבנים קיימים ואף ניתנת הכשרה לעיצוב של ריהוט ותפאורות. לימודי אדריכלות נוף נמשכים גם הם כשנתיים במסלול הנדסאי וארבע שנים במסלול של תואר ראשון בתחום. הסטודנטים מקבלים הכשרה בנושאים כמו תיאוריות של אדריכלות נוף וההיסטוריה שלה, תוכן הנדסי של מרחבים וגנים, תכנון וניהול משאבי הנוף והטבע ועוד. תחום הלימוד המיוחד במסגרת לימודי הנדסאי אדריכלות נוף הוא ההכרה של צמחים ועצים שונים, וכן הסטודנטים מקבלים כלים וידע מעשי לתכנון באמצעות צמחיה.
 
 
תנאי קבלה
 
התנאי הקבלה נוחים ביחס ללימודי התואר, הדרישות כרגע הן:
 
  • תעודת בגרות מלאה
  • תעודת בגרות חלקית הכוללת: 3 יחידות במתמטיקה ואנגלית, 2 יחידות לימוד בהבעה, בציונים עוברים
  • ברוב המקרים המועמדים נדרשים לעבור ראיון אישי
  • מבחן התאמה
 
 
אפשרויות תעסוקה בסיום הלימודים
אפשרויות התעסוקה של בוגרי הנדסאי אדריכלות, הן מגוונות ומאפשרות פתיחת משרד עצמאי או השתלבות בצוות העובדים של רשויות מקומיות ומשרדי תכנון. בוגרי אדריכלות נוף יכולים אף להשתלב במגזר הציבורי דרך חברות כגון מנהל מקרקעי ישראל וארגונים לאיכות הסביבה. כמו כן, הבוגרים יוכלו לעבוד בוועדות לתכנון ובנייה. בוגרי הלימודים המשתלבים במשרדי תכנון קיימים נוהגים להתחיל את עבודתם עם משימות שרטוט שונות ועם הזמן מקבלים סמכויות נוספות בעבודה. אדריכל נוף, לעומת זאת, יתעסק עם השטחים הציבוריים בהם אנחנו נוהגים לבלות בשעות הפנאי גנים ופארקים, עיצוב ותכנון של מדרכות וכיכרות בערים ועוד. בנוסף, בוגרי אדריכלות נוף יוכלו לעסוק במחלקות הגינון של רשויות מקומיות, ואף לעסוק כעצמאיים ולספק שירותי תכנון של שטחים פתוחים.
 
 
מהו השכר בתחום?
לפי נתונים העדכניים אשר פורסמו על ידי משרד הכלכלה, השכר הממוצע של הנדסאי אדריכלות במגזר הפרטי עומד על 6,300 ש"ח. לעומת זאת השכר הממוצע של אדריכלים בשירות המדינה עומד על 15,900 ש"ח. כמו בתחומים רבים לאחר מספר שנות וותק השכר יעלה ובנוסף תמיד ניתן לפנות לדרך עצמאיתולהגיע לסכומים גבוהים מאלו שהוזכרו לעיל.

סטודנטים ממליצים על אדריכלות ועיצוב פנים

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
243 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.51 מתוך 5
רוצים לדעת האם אתם מתקבלים לאדריכלות ועיצוב פנים?
בידקו כאן את סיכויי הקבלה שלכם במוסדות הלימוד השונים

הנדסאים באדריכלות ועיצוב פנים בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי