האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בהנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים

לאדריכלים יש השפעה עצומה על החיים שלנו. הם מתכננים את החללים בהם נגור, את החדרים בהם נישן, את המשרדים בהם נעבוד, ואף את מקומות הבילוי אליהם נצא בסיום יום העבודה. הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים מעניק הכשרה לתעסוקה בתכנון בניינים ועיצוב החללים שבהם, בעוד שבלימודים לתואר הנדסאי אדריכלות נוף מתעסקים בכל הקשור לעיצוב החללים הפתוחים במרחב העירוני - פארקים וגינות, מדרכות וכיכרות, ועוד.
 
 
תנאי קבלה

תנאי הקבלה נוחים ביחס לימודי התואר. הדרישות כרגע הן תעודת בגרות מלאה, תעודת בגרות חלקית הכוללת: 3 יחידות במתמטיקה ואנגלית, 2 יחידות לימוד בהבעה, בציונים עוברים. ברוב המקרים המועמדים נדרשים לעבור ראיון אישי ומבחן התאמה.
 
 
מה לומדים?
 
ניתן לרכוש השכלה אל לימודי אדריכלות ועיצוב פנים במסגרת תואר ראשון באדריכלות או במסגרת לימודים לתעודת הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים. בעוד שלימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים אורכים כשנתיים וחצי, תואר ראשון בתחום אורך כארבע שנים. בין מקצועות הלימוד העיקריים בלימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים ניתן למנות מבואות כגון תולדות האומנות והארכיטקטורה, וכן גם הנדסת אנוש, חישוב סטטי ותכנון הנדסי, לימוד של מגוון תחומי הבניין, תכנון מודלים באמצעות מחשב ועוד. במסגרת הלימודים לומד הסטודנט באופן מעמיק תוכנות החיוניות לעבודה בתחום כמו אוטוקאד לדוגמא.
 
כמו כן נלמדים עקרונות העיצוב והחשיבה האדריכלית, דרכים לשימור מבנים קיימים ואף ניתנת הכשרה לעיצוב של ריהוט ותפאורות. לימודי אדריכלות נוף נמשכים גם הם כשנתיים במסלול הנדסאי וארבע שנים במסלול של תואר ראשון בתחום. הסטודנטים בלימודי הנדסאי אדריכלות נוף מקבלים הכשרה בנושאים כמו תיאוריות של אדריכלות נוף וההיסטוריה שלה, תוכן הנדסי של מרחבים וגנים, תכנון וניהול משאבי הנוף והטבע ועוד. תחום הלימוד המיוחד במסגרת לימודי הנדסאי אדריכלות נוף הוא ההכרה של צמחים ועצים שונים, וכן הסטודנטים מקבלים כלים וידע מעשי לתכנון באמצעות צמחיה.
 
 
אפשרויות תעסוקה בסיום הלימודים
 
אפשרויות התעסוקה של בוגרי לימודי אדריכלות ועיצוב פנים וכן אדריכלות נוף הן מגוונות, ומאפשרות פתיחת משרד עצמאי או השתלבות בצוות העובדים של רשויות מקומיות ומשרדי תכנון. בוגרי אדריכלות נוף יכולים אף להשתלב במגזר הציבורי דרך חברות כגון מנהל מקרקעי ישראל וארגונים לאיכות הסביבה. כמו כן, בוגרי אדריכלות ועיצוב פנים יוכלו לעבוד בוועדות לתכנון ובנייה. בוגרי הלימודים המשתלבים במשרדי תכנון קיימים נוהגים להתחיל את עבודתם עם משימות שרטוט שונות ועם הזמן מקבלים סמכויות נוספות בעבודה. אדריכל נוף, לעומת זאת, יתעסק עם השטחים הציבוריים בהם אנחנו נוהגים לבלות בשעות הפנאי גנים ופארקים, עיצוב ותכנון של מדרכות וכיכרות בערים ועוד. בנוסף, הנדסאי אדריכלות נוף יוכלו לעסוק במחלקות הגינון של רשויות מקומיות, ואף לעסוק כעצמאיים ולספק שירותי תכנון של שטחים פתוחים.
 
 
ההבדל המרכזי בין לימודי תואר באדריכלות ללימודי ההנדסאים
 
תואר הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים מוענק ע"י מה"ט. ההבדל הגדול בין לימודי ההנדסאי אדריכלות לתואר הינו סוג הרשיון וההנחייה שמקבליםבתחום תכנון בתים. ההגבלה הקיימת להנדסאים היא שהם יכולים לתכנן ולבנות מבנים עד גובה של ארבע קומות בלבד. ההנדסאים יכולים להתמחותגם בעיצוב פנים ולעסוק גם בעיצוב מבני מגורים, משרדים ועוד.
 
 
מהו השכר בתחום?
 
לפי נתונים העדכניים אשר פורסמו על ידי משרד הכלכלה, השכר הממוצע של הנדסאי אדריכלות במגזר הפרטי עומד על 6,300 ש"ח. לעומת זאת השכר הממוצע של הנדסאי אדריכלות בשירות המדינה עומד על 15,900 ש"ח. כמו בתחומים רבים לאחר מספר שנות וותק השכר יעלה ובנוסף תמיד ניתן לפנות לדרך עצמאיתולהגיע לסכומים גבוהים מאלו שהוזכרו לעיל.

הנדסאים באדריכלות ועיצוב פנים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי