לייעוץ אישי חינם, התקשרו:
072-3300504

הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בהנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים עוסקים באישור, פיקוח ובתכנון מבנים עד 4 קומות, תוך התחשבות בסביבתו החיצונית של המבנה ועיצוב הפנים.

לאדריכלים ישנה השפעה גדולה על חיינו, הם אחראים על תכנון החללים בהם אנחנו מתגוררים, תכנון מקומות העבודה שלנו ואפילו על מקומות הבילוי אליהם אנחנו יוצאים. לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים מקנים ידע והכשרה לסטודנטים לעסוק בתכנון בניינים ועיצוב החללים שבהם, לעומת זאת בלימודי אדריכלות נוף לומדים על עיצוב חללים פתוחים במרחב העירוני כגון: מדרכות, כיכרות, פארקים, גנים ועוד
 
 
 
הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים
תמונה: shutterstock
 

למי מתאימים לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים?


הלימודים מתאימים למועמדים יצירתיים, בעלי יכולות טכניות, המעוניינים לתכנן ולשפר מבנים ציבוריים ופרטיים לטובת איכות חיים טובה יותר.  


תנאי קבלה להנדסאי אדריכלות

 
התנאי הקבלה נוחים ביחס ללימודי התואר, הדרישות כרגע הן:
 
  • תעודת בגרות מלאה
  • תעודת בגרות חלקית הכוללת: 3 יחידות במתמטיקה ואנגלית, 2 יחידות לימוד בהבעה, בציונים עוברים
  • ברוב המקרים המועמדים נדרשים לעבור ראיון אישי
  • מבחן התאמה 


מה לומדים בלימודי הנדסאי אדריכלות?

בין מקצועות הלימוד העיקריים ניתן למנות מקצועות כגון: תולדות האומנות והארכיטקטורה, הנדסת אנוש, חישוב סטטי ותכנון הנדסי, לימוד של מגוון תחומי הבניין, תכנון מודלים באמצעות מחשב ועוד. במסגרת הלימודים לומד הסטודנט באופן מעמיק תוכנות החיוניות לעבודה בתחום כמו אוטוקאד לדוגמא.
 
כמו כן נלמדים עקרונות העיצוב והחשיבה האדריכלית, דרכים לשימור מבנים קיימים ואף ניתנת הכשרה לעיצוב של ריהוט ותפאורות. לימודי אדריכלות נוף נמשכים גם הם כשנתיים במסלול הנדסאי וארבע שנים במסלול של תואר ראשון בתחום.

הסטודנטים מקבלים הכשרה בנושאים כמו תיאוריות של אדריכלות נוף וההיסטוריה שלה, תוכן הנדסי של מרחבים וגנים, תכנון וניהול משאבי הנוף והטבע ועוד. תחום הלימוד המיוחד במסגרת לימודי הנדסאי אדריכלות נוף הוא ההכרה של צמחים ועצים שונים, וכן הסטודנטים מקבלים כלים וידע מעשי לתכנון באמצעות צמחיה.
 

אפשרויות תעסוקה בסיום הלימודים - והשכר

אפשרויות התעסוקה של בוגרי הנדסאי אדריכלות, הן מגוונות ומאפשרות פתיחת משרד עצמאי או השתלבות בצוות העובדים של רשויות מקומיות ומשרדי תכנון. בוגרי אדריכלות נוף יכולים אף להשתלב במגזר הציבורי דרך חברות כגון מנהל מקרקעי ישראל וארגונים לאיכות הסביבה. כמו כן, הבוגרים יוכלו לעבוד בוועדות לתכנון ובנייה. בוגרי הלימודים המשתלבים במשרדי תכנון קיימים נוהגים להתחיל את עבודתם עם משימות שרטוט שונות ועם הזמן מקבלים סמכויות נוספות בעבודה.

אדריכל נוף, לעומת זאת, יתעסק עם השטחים הציבוריים בהם אנחנו נוהגים לבלות בשעות הפנאי גנים ופארקים, עיצוב ותכנון של מדרכות וכיכרות בערים ועוד. בנוסף, בוגרי אדריכלות נוף יוכלו לעסוק במחלקות הגינון של רשויות מקומיות, ואף לעסוק כעצמאיים ולספק שירותי תכנון של שטחים פתוחים.

לפי נתונים העדכניים אשר פורסמו על ידי משרד הכלכלה, השכר הממוצע של הנדסאי אדריכלות במגזר הפרטי עומד על 7,000 ש"ח. לעומת זאת השכר הממוצע של אדריכלים בשירות המדינה עומד על 15,900 ש"ח. כמו בתחומים רבים לאחר מספר שנות וותק השכר יעלה ובנוסף תמיד ניתן לפנות לדרך עצמאית ולהגיע לסכומים גבוהים מאלו שהוזכרו לעיל. ניתן לצפות כאן בעדכוני שכר להנדסאי אדריכלות לפי אתר אולג'ובס
 

המשך לתואר באדריכלות

בניגוד לשאר מקצועות ההנדסאים כמו הנדסאי תוכנה או הנדסאי מכונות באדריכלות קשה יותר להמשיך מהנדסאי אדריכלות לאדריכל מוסמך, למרות שהחוק מעניק להנדסאי אדריכלות סמכויות ואישורים ממשיים לתכנון ובנייה הפער בין הלימודים הוא משמעותי ולכן בוגר שירצה להמשיך לתואר אדריכל יצטרך לעשות את כל התואר כמעט ללא הקלות.  
 

מה ההבדל בין לימודי הנדסאי אדריכלות ללימודי תואר באדריכלות?


בעוד שלימודי הנדסאים באדריכלות אורכים כשנתיים וחצי, תואר ראשון באדריכלות אורך כארבע שנים ובסופם הבוגר זוכה בתואר ראשון B.Arch. ההבדל הגדול בינהם הינו סוג הרשיון וההנחייה שמקבלים בתחום תכנון בתים. ההגבלה הקיימת להנדסאים היא שהם יכולים לתכנן ולבנות מבנים עד גובה של ארבע קומות בלבד. ההנדסאים יכולים להתמחות גם בעיצוב פנים ולעסוק גם בעיצוב מבני מגורים, משרדים ועוד.


ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בהנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

סטודנטים ממליצים על הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
243 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.51 מתוך 5

הנדסאים בהנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים בישראל

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים