072-3300504

לימודי מערכות מידע

מידע כללי על תואר בניהול מערכות מידע 

 
תפקידו של מנהל מערכות מידע הוא תפקיד חשוב ביותר בכל עסק ובכל ארגון. באחריותו ניהול כל המערכות הממוחשבות בארגון, פיתוח אותן מערכות ומתן פתרונות בהתאם לצרכים של הארגון, בין אם כספים, אוטומציה, סייבר, CRM ועוד. בנוסף, מנהל מערכות המידע אחראי גם לניהול ולתחזוקה שוטפת של המערכת בשלבים המתקדמים יותר וכן לסנכרון כל המערכות יחד בהתאם למתרחש בשטח, לשינויים שעובר הארגון, למידע המתרחב ולגורמים נוספים.
 
 
איפה לומדים?

ניתן ללמוד לתואר ראשון במערכות מידע באוניברסיטאות והן במכללות. במקומות רבים מערכות מידע הינה אחת מההתמחויות המוצעות בלימודי תואר ראשון במנהל עסקים. בנוסף, ניתן ללמוד לתואר ראשון B.A. בניהול מערכות מידע או הנדסת מערכות מידע.

לימודי מערכות מידע נלמדים במסלולים חד חוגי, דו חוגי או תלת חוגי. וכן, ניתן לבחור מבין מספר מסלולי לימוד לתואר ראשון: הנדסת מערכות מידע, תואר ראשון במערכות מידע ניהוליות, הנדסת תוכנה, מדעי המחשב ומנהל עסקים עם התמחות במערכות מידע.
 

תנאי קבלה

כדי להתקבל ללימודים אלו יש צורך בבגרות מלאה, ציון פסיכומטרי, חתך קבלה (בהתאם למוסד הלימודים) ומספר יחידות מסוים במתמטיקה ומקצועות מדעיים נוספים.

 
מה לומדים?

בין נושאי הלימוד בתחומים אלו ניתן למצוא: מקצועות כמותיים (מתמטיקה, סטטיסטיקה וכו'), מקצועות ניהוליים (כלכלה, ניהול וכו'), מקצועות ליבה המלמדים ידע טכני וטכנולוגי וקורסי בחירה שונים לבחירת הסטודנטים.

 
כמה זמן לומדים?

לימודים לתואר ראשון במערכות מידע נמשכים כשלוש שנות לימוד אקדמיות.

הנדסאים בתחומי המחשבים, התוכנה והאלקטרוניקה ייהנו מהכרה בלימודים קודמים ומתנאי קבלה ייחודיים.

 
איפה עובדים?

תואר ראשון במערכות מידע ניהוליות הוא כרטיס כניסה נחשק לעולם ההייטק. בתום הלימודים לתואר ראשון במערכות מידע יכולים הבוגרים לעבוד כמנתחי מערכות מידע - מנתח מערכות מידע אחראי במסגרת תפקידו על אפיון והתאמה של מערכת מידע לארגון גדול או ללקוח פרטי כעצמאי שעובד בהסכם חיצוני ולא כשכיר שעובד בהתקשרות קבועה. כמו כן, מנתח מערכות מידע יכול להיות ראש צוות בחברת הייטק או מנהל פרויקטים ולאחר מכן להתקדם לתפקידי הניהול המקצועיים הבכירים ביותר בארגון.

 
 
כמה מרוויחים?

לפי הנתונים העדכניים ביותר של משרד העבודה והרווחה, ממוצע השכר ההתחלתי של מנתחי מערכות מידע ובודקי תוכנה צפוי לעמוד על כ- 12,635 ש''ח לשלוש השנים הראשונות, כעבור שלוש שנות ניסיון ועם צבירת ותק בתחום צפוי השכר לעלות ולעמוד על ממוצע של כ-16,000-20,000 ש"ח חודשי. כעבור חמש שנים צפוי השכר לעלות אף יותר ולעמוד על ממוצע של כ-20,000-24,000 ש"ח חודשי. נתונים מהשנים האחרונות מצביעים באופן קבוע על ביקוש רב אצל המעסיקים לבוגרי לימודי מערכות מידע והמקצוע מדורג 10 מתוך 10 (הביקוש הגבוה ביותר) בכל המדדים שבוחנים ביקוש והיצע בשוק העבודה.

מעניין אותך לימודי מערכות מידע?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון במערכות מידע בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד מערכות מידע לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד