האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי מערכות וטכנולוגיות מידע
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי מערכות וטכנולוגיות מידע

מידע כללי
 
תפקידו של מנהל מערכות מידע הוא תפקיד  חשוב ביותר בכל עסק ובכל ארגון. על מנהל מערכות המידע מוטלת המשימה הלא פשוטה של יצירת מערכת שתענה על צרכיו של הארגון, גם מבחינת מהות התוכן שעליו לעסוק בו וגם מבחינת המבנה הארגוני שלו. בנוסף, מנהל מערכות המידע אחראי גם לניהול ולתחזוקה שוטפת של המערכת בשלבים המתקדמים יותר וגם על העדכונים ועל השיפוצים בהתאם למתרחש בשטח, לשינויים שעובר הארגון, למידע המתרחב ובהתאם לעוד ועוד גורמים שיש לקחת בחשבון בעיסוק המורכב של מערכות מידע.
 
 
איפה לומדים?
את הלימודים לתואר ראשון במערכות מידע ניתן ללמוד הן באוניברסיטאות והן במכללות. במקומות רבים מערכות מידע הינה אחת מההתמחויות המוצעות בלימודי תואר ראשון במנהל עסקים. בנוסף, מערכות מידע לתואר ראשון ניתן ללמוד או לניהול מערכות מידע או להנדסת מערכות מידע.

לימודי מערכות מידע לתואר ראשון ניתן ללמוד לתואר חד חוגי, דו חוגי או תלת חוגי. על מנת להתקבל ללימודים אלו יש צורך בבגרות מלאה, ציון פסיכומטרי, חתך קבלה (בהתאם למוסד הלימודים) ומספר יחידות מסויים במתמטיקה ומקצועות מדעיים נוספים. על מנת ללמוד מערכות מידע ניתן לבחור מבין מספר מסלולי לימוד לתואר ראשון: הנדסת מערכות מידע, הנדסת תוכנה, מדעי המחשב ומנהל עסקים עם התמחות במערכות מידע.

 
 
מה לומדים?
בין נושאי הלימוד בתחומים אלו ניתן למצוא: מקצועות כמותיים (מתמטיקה, סטטיסטיקה וכו'), מקצועות ניהוליים (כלכלה, ניהול וכו'), מקצועות ליבה המלמדים ידע טכני וטכנולוגי וקורסי בחירה שונים לבחירת הסטודנטים.
 
 
כמה זמן לומדים?
לימודים לתואר ראשון במערכות מידע נמשכים כשלוש שנות לימוד אקדמיות.
 
 
איפה עובדים?
בתום הלימודים לתואר ראשון במערכות מידע יכולים הבוגרים לעבוד כמנתחי מערכות מידע - מנתח מערכות מידע אחראי במסגרת תפקידו על איפיון והתאמה של מערכת מידע לארגון גדול או ללקוח פרטי כעצמאי שעובד בהסכם חיצוני ולא כשכיר שעובד בהתקשרות קבועה. כמו"כ, מנתח מערכות מידע יכול להיות ראש צוות בחברת היי טק או מנהל פרוייקטים ולאחר מכן להתקדם לתפקידי הניהול המקצועיים הבכירים ביותר בארגון.
 
 
כמה מרוויחים?
לפי הנתונים העדכניים ביותר של משרד העבודה והרווחה, ממוצע השכר ההתחלתי של מנתחי מערכות מידע ובודקי תוכנה צפוי לעמוד על כ- 12,635 ש''ח לשלוש השנים הראשונות, כעבור שלוש שנות נסיון ועם צבירת ותק ונסיון בתחום צפוי השכר לעלות ולעמוד על ממוצע של כ-16,000-20,000 ש"ח חודשי. כעבור חמש שנים צפוי השכר לעלות אף יותר ולעמוד על ממוצע של כ-20,000-24,000 ש"ח חודשי. נתונים מהשנים האחרונות מצביעים באופן קבוע על ביקוש רב אצל המעסיקים לבוגרי לימודי מערכות מידע והמקצוע מדורג 10 מתוך 10 (הביקוש הגבוה ביותר) בכל המדדים שבוחנים ביקוש והיצע בשוק העבודה
רוצים לדעת האם אתם מתקבלים למערכות מידע?
בידקו כאן את סיכויי הקבלה שלכם במוסדות הלימוד השונים

לימודי תואר ראשון במערכות מידע בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי