האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי עבודה סוציאלית
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי עבודה סוציאלית

מידע כללי
 
עבודה סוציאלית מכשירה את הבוגרים לעזור לאוכלוסיות נזקקות, חלשות ואנשים הנמצאים במשבר. התואר מכשיר את הבוגרים למקצוע נדרש מה שנותן לבוגרים להשתלב בשוק העבודה מיד עם סיום הלימודים.
 
מקצוע העבודה הסוציאלית זהו אחד ממקצועות הלימוד המבוקשים ביותר ללמידה. עקב הביקוש הרב הרבה מכללות פתחו את שעריהן ומציעות אפשרות לעשות אצלם תואר ראשון בעבודה סוציאלית. כאשר תנאי הקבלה משתנים בין מוסד למוסד. חלק מהמוסדות מציעים מסלול של לימודי עבודה סוציאלית ללא פסיכומטרי.
 
 

לימודי עבודה סוציאלית ללא פסיכומטרי


יש כמה מכללות אשר מאפשרות לעשות לימודי סוציולוגיה בלי פסיכומטרי ולהתקבל רק על בסיס תעודת בגרות בציון ממוצע מעל 90. בנוסף ישנה אפשרות ללמוד באוניברסיטה הפתוחה, אשר אינם דורשת תנאי קבלה. התנאי היחיד הוא לעמוד במטלות הקורסים השונים. חוץ מזה ישנן מכללות חדשות אשר נפתחו מכללות שמטרת הקמתן היא הרחבת כמות האנשים אשר הולכים ללמוד במוסדות להשכלה הגבוהה. בעקבות זאת ישנן מכללות אשר מציעות מסלול ללא פסיכומטרי ודרישות הקבלה שלהן מורכבות מראיון אישי, מכינה וציוני בגרויות.
 
*** למידע נוסף על תנאי הקבלה לחצו כאן ***
 
 
קהל יעד
התחום מתאים למי שרוצה ללמוד ומיד בסיום הלימודים ליישם את מה שלמדו ולעסוק בפועל בעולמות הרווחה או העבודה הסוציאלית בפרט. המקצוע עצמו נותן פתרנות לבעיות חברתיות שונות.
 
 
תחומי לימוד
התואר כולל בתוכו התנסות מעשית בשילוב עם לימודים עיונייים. בין נושאי הלימוד:
 
  • שיטות מחקר
  • עבודה קהילתית
  • סוציאולוגיה ארגונית
  • זכויות הילד
  • שימוש בסמים
  • יסודות הסוציאולוגיה
  • משפחה
  • חוק ורווחה
  • פסיכופתולוגיה התפתחותית ועוד.
 

לימודי עבודה סוציאלית לאנשים מעל גיל 30

בנוסף ישנה דרך נוספת להתקבל ללימודי סוציולוגיה ללא פסיכומטרי והיא למי שנמצא מעל גיל 30 ומעוניין לעשות תואר ראשון בעבודה סוציאלית. במקרה הזה המועמד יצטרך לעשות מכינה של ארבעה חודשים במוסד בו הוא מעוניין לעשות תואר ולאחר סיום המכינה הוא יכול להתחיל בלימודי התואר כמו אחרון הסטודנטים.
 
 
אפשרויות תעסוקה ושכר בתחום
חשוב להבין שמקצוע העבודה הסוציאלית מתגמל מאוד מבחינה נפשית. השכר ההתחלתי בתחום יעמוד על ממוצע של 7000 ש"ח נטו. לאחר תקופה של 5-8 שנים השכר יעלה ויעמוד כ-8500 ש"ח. ותק של למעלה מ-9 שנים יביא אתכם לשכר ממוצע של סביב ה-10,000 ש"ח בחודש.
הבוגרים יוכלו להשתלב במגוון משרות כמו: משרדית ממשלתיים, בתי חולים, עמותות, עיריות, בתי אבות, מוסדות פסיכיאטריים, בתי אבות ועוד. חלק מהעובדים הסוציאלים משלבים את עבודתם בין מספר מקומות על מנת להגדיל מעט את השכר ההתחלתי.
 

לימודי תואר ראשון בעבודה סוציאלית

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי