לייעוץ אישי חינם, התקשרו:
072-3300504

לימודי עבודה סוציאלית - תואר ראשון בעבודה סוציאלית

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי עבודה סוציאלית - תואר ראשון בעבודה סוציאלית
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
עבודה סוציאלית היא תחום טיפולי החיוני למדינת רווחה מודרנית כמו ישראל. לימודי עבודה סוציאלית מכשירים עובדות ועובדים סוציאליים שמטרתם לסייע לקהילות, משפחות ובודדים הצריכים עזרה מבחינה כלכלית וחברתית או מצויים במשבר. החברה הישראלית היא חברה לא שוויונית הסובלת מגדילה של פערים חברתיים-כלכליים שההשלכות שלהם הן: אבטלה, עוני, קיפוח, אלימות, אי שוויון ועוד. מדובר בתחום לימודים רחב ביותר הנוגע בהבטים רבים ורגישים בחיי האזרחים מה שהופך את הלימודים למעניינים, אך גם למאתגרים. 

קיימים שני סוגים של סוגי עובדים סוציאליים - קהילתי ופרטני. עובד סוציאלי קהילי מוביל פעילויות למען הקהילה, והעבודה שלו היא דינמית וכוללת עמידה מול קהל והובלה של משימות. עבודתו של עובד סוציאלי קהילתי דורש יכולות הוראה, יכולת ביטוי טובה וכישורי מנהיגות. האוכלוסיות עמן עשוי אותו עובד סוציאלי עשוי להתמודד דורשות יכולות הכלה אך גם אסרטיביות. עובד סוציאלי פרטני עובד ישירות מול אנשים ומשפחות. הוא חייב להיות קשוב ואמפתי, דיסקרטי ומוכן להתמודד עם סיטואציות לא פשוטות. 

עבודה סוציאלית היא מקצוע חיוני ומוערך בחברה שלנו. עובדים סוציאליים נתפשים כחדורי תחושת שליחות ורצון בתיקון חוסר צדק חברתי. מדובר במקצוע שבמסגרתו יש אפשרות לעבוד במסגרות שונות (בתי ספר, צבא, עיריות) ועם כל הגילאים והמגזרים, כך שהלימודים הם מרחיבי אופקים גם מהבחינה הזאת.

התואר מכשיר את הבוגרים למקצוע נדרש מה שמאפשר לבוגרים להשתלב בשוק העבודה מיד עם סיום הלימודים. עבודה סוציאלית היא גם אחד ממקצועות הלימוד המבוקשים ביותר ללמידה. עקב הביקוש הרב, הרבה מכללות פתחו את שעריהן ומציעות אפשרות לעשות אצלם תואר ראשון בעבודה סוציאלית. חלק מהמוסדות אף מציעים מסלול לימודים בעבודה סוציאלית ללא פסיכומטרי.
 
 
לימודי עבודה סוציאלית
תמיד חלמתם לעזור לאנשים ולחולל שינוי? | shutterstock
 
 

למי מתאים תואר ראשון בעבודה סוציאלית?


בראש ובראשונה, המקצוע מתאים למי שמעוניינים להילחם בחוסר צדק ולסייע לאנשים מבחינה כלכלית, חברתית ונפשית, וכן לצמצמם פערים חברתיים הקיימים בחברה הישראלית. המקצוע דורש תכונות כמו סבלנות וסובלנות, חוסר שיפוטיות, אמפתיה, אוזן קשבת, התמודדות עם מצבים רגישים ולא פשוטים. כמו כן, התחום מתאים למי שרוצה ללמוד ומיד בסיום הלימודים ליישם את מה שלמד בעולמות הרווחה או העבודה הסוציאלית בפרט. 

תנאי הקבלה ללימודי עבודה סוציאלית


תנאי הקבלה ללימודים משתנים בין מוסדות הלימוד השונים.

ציון פסיכומטרי מעל 550
בגרות מלאה
אנגלית ברמה בסיסית
לעתים נדרש ראיון אישי


יש כמה מכללות אשר מאפשרות לעשות תואר בעבודה סוציאלית בלי פסיכומטרי ולהתקבל רק על בסיס תעודת בגרות בציון ממוצע מעל 90. בנוסף, ניתן להתקבל ללימודים באוניברסיטה הפתוחה ללא פסיכומטרי ואפילו ללא תעודת בגרות מלאה. התנאי היחידי הוא לעמוד במטלות הקורסים השונים. חוץ מזה, ישנן מכללות חדשות אשר נפתחו, מכללות שמטרת הקמתן היא הרחבת כמות האנשים אשר הולכים ללמוד במוסדות להשכלה הגבוהה. בעקבות זאת ישנן מכללות אשר מציעות מסלול ללא פסיכומטרי ודרישות הקבלה שלהן מורכבות מראיון אישי, מכינה וציוני בגרויות.
 
למידע נוסף על תנאי הקבלה


כמה זמן נמשכים לימודי עבודה סוציאלית?

לימודי תואר ראשון בעבודה סוציאלית נמשכים כ-3 שנים כשבסופם הבוגרים זוכים בתואר  B.A או B.S.W

מה לומדים בתואר ראשון בעבודה סוציאלית?


התואר כולל לימודים עיוניים לצד לימודים מעשיים. מטרת הלימודים היא להעניק ידע ולפתח בסטודנטים מיומנויות טיפוליות קריטיות לפועלו של עובד סוציאלי. בנוסף, הסטודנטים ילמדו לטפל בפרטים, משפחות וקהילות, תוך פיתוח חשיבה ביקורתית על תהליכים חברתיים.  
בין נושאי הלימוד:
 
  • שיטות מחקר
  • עבודה קהילתית
  • סוציאולוגיה ארגונית
  • זכויות הילד
  • שימוש בסמים
  • יסודות הסוציאולוגיה
  • משפחה
  • חוק ורווחה
  • פסיכופתולוגיה התפתחותית ועוד.


אפשרויות תעסוקה ושכר בתחום


עם סיום הלימודים הבוגרים יכולים להמשיך לתואר שני בעבודה סוציאלית או להשתלב במגוון משרות כמו: משרדית ממשלתיים, בתי חולים, עמותות, עיריות, בתי אבות, מוסדות פסיכיאטריים, בתי אבות ועוד. חלק מהעובדים הסוציאלים משלבים את עבודתם בין מספר מקומות על מנת להגדיל מעט את השכר ההתחלתי. 
 
השכר ההתחלתי בתחום יעמוד על ממוצע של 7,000 ש"ח למשרה מלאה. לאחר תקופה של 5-8 שנים השכר יעלה ויעמוד כ-8,500 ש"ח. ותק של למעלה מ-9 שנים יביא אתכם לשכר ממוצע של סביב ה-10,000 ש"ח בחודש.

מלגות לסטודנטים לעבודה סוציאלית


קרנות פרטיות ומוסדות לימוד רבים רואים בתחום העבודה הסוציאלית ערך רב, ומציעים מלגות, בתמורה להתנדבות אך גם שלא בהתנדבות, לסטונטים לעבודה סוציאלית. סטודנט המתקבל ללימודי עבודה סוציאלית יכול לפנות למוסד הלימודים שלו ולברר מה הן המלגות אליהן יוכל להגיש בקשה. המלגות ניתנו על פי קריטריונים שונים: קיימות מלגות הצטיינות, מלגות ליוצאי אתיופיה, מלגות על סמך התנדבות, מלגות על סמך מצב סוציו-אקונומי ותושבי פריפריה.

המלגות נועדו להעניק לסטודנטים שקט נפשי בעת לימודיהם, על מנת שיוכלו לסיים את לימודיהם ולסייע בקידום צמצום פערים חברתיים ושינויים מהותיים בחברה הישראלית. 
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי עבודה סוציאלית - תואר ראשון בעבודה סוציאלית
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

סטודנטים ממליצים על עבודה סוציאלית

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
516 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.47 מתוך 5

לימודי תואר ראשון בעבודה סוציאלית בישראל

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים