072-3300504

לימודי אקטואריה - כל מה שצריך לדעת

לא רבים חושבים על כך סטטיסטיקה היא מדע מאוד מתקדים המנבא נתונים רבים בעולם הכלכלי שאנו חיים בו. ההמצאה של סטטיסטיקה היא לא ארוכת שנים כמו הפילוסופיה או אפילו המדע אך הבסיס שלה הוא מאוד איתן.

בעולם בו אנו חיים היום לסטטיסטיקאי קוראים אקטואר ולכן מי שרוצה לעבוד במקצוע זה צריך ללמוד קורס אקטואריה (לימודי תעודה באקטואריה).

לימודים אלו יכינו אתכם לעולם הסטטיסטי ויהפכו אתכם למומחים בתחום. אתם תוכלו לעבוד בחברת ביטוח עם תעודה זו או במשרד ממשלתי או בחברה גדולה הצריכה מחלקת אקטואריה. מי שאוהב מספרים ובטח מי שאוהב סטטיסטיקה יאהב מאוד את המקצוע ובמקצוע עצמו עוסקים באופן ישיר למה שאתם לומדים בתעודה ולכן אפשר לומר כי זה מקצוע מדעי, מרתק, מעניין ומסקרן מאוד וממש מומלץ. 

למי מתאימים לימודי אקטואריה ?


אז למי בעצם מתאים קורס של לימודי אקטואריה (לימודי תעודה באקטואריה)? אם כן אם יש לכם תואר בלימודי סטטיסטיקה או במתמטיקה אתם יכולים לגשת ולעשות תעודת אקטואר. התעודה עצמה מבוססת על לימודי התואר הראשון אך אם יש לכם תואר שני במתמטיקה או סטטיסטיקה או אפילו דוקטורט יהיה לכם עוד יותר קל לעשות את התעודה הזאת.

שימו לב, העבודה עצמה וגם לימודי אקטואריה לא מתאימים למי שלא אוהב לעבוד עם מחשב או למי שרוצה לעבוד עם אנשים וזאת מכיוון שהעבודה של האקטואר היא מול מספרים, מול מחשב וכמעט וללא קשר אל אנשים אחרים ולכן אל תצפו פה לקשר אנושי עם אנשים אחרים, לקוחות, ספקים או קולגות אחרות.

עבודתו בפועל של אקטואר


לאחר קורס אקטואריה (לימודי אקטואריה) אתם תעסקו אם תתקבלו לעבודה כאקטואר בחישובים סטטיסטים על מגוון נושאים. כך למשל אקטואר בחברת ביטוח צריך להחליט כמה יעלה ביטוח מקיף לרכב או כמה יעלה ביטוח לבית.

אי אפשר היום לקבוע מחירים למשל של ביטוח ללא אקטוארים ולאקטוארים אלו יש השפעה עצומה על היציבות של חברות הביטוח. תארו לכם כי פתאום הביטוח לא מכסה את התביעות שמגישים הלקוחות ותבינו כי חברת ביטוח יכולה לקרוס אם יש לה אקטוארים גרועים ולכן התפקיד של אקטואר הוא חיוני לחברה. אם אתם אוהבים חישובים וסטטיסטיקה העבודה הזאת תפורה עליכם וספק אם יש עוד עבודה כה חשובה כמו עבודת האקטואר לחברות ביטוח.

תנאי העסקה – כמה מרוויח בוגר לימודי אקטואריה ?


עליכם לדעת כי אקטואר יכול להרוויח יפה מאוד וזאת מכיוון שאין היום הרבה אנשים שלמדו את המקצוע הזה מכיוון שהוא קשה ומורכב. אם יש לכם את היכולת כדאי לכם מאוד לחשוב על האופציה הזאת מכיוון שהיא מאוד מתגמלת.

אם למדתם אקטואריה אתם יכולים להתקדם גם למשרות ניהול בחברות ביטוח או בתחומים אחרים ואז המשכורות הם מאוד גבוהות. לפני שאתם מתחילים ללמוד אנו ממליצים לכם לפנות אל אקטואר לשאול אותו מה הוא עושה ביום יום, מה העבודה כוללת והכי חשוב כמה משכורת מרוויחים בשנים הראשונות ולאחר מכן וכך להבין לקראת מה אתם הולכים והאם כדאי לכם ללכת על האופציה הזאת או לא.

משך לימודי אקטואריה, מלגות ושכר לימוד


משך הלימודים של קורס אקטואריה הוא מספר חודשים ולעיתים יותר מכך. לרוב לא יהיו מלגות לקורס זה מכיוון שזה לא תואר ראשון או שני. שכר הלימוד יהיה כמה אלפי שקלים ומעלה וזה משהו שאתם צריכים לקחת בחשבון אם אתם רוצים ללמוד ולעשות תעודה באקטואריה.
מעניין אותך לימודי אקטואריה - כל מה שצריך לדעת?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה באקטואריה בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד אקטואריה לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד