072-3300504

לימודי CBT

CBT זהו טיפול קוגניטיבי התנהגותי (Cognitive Behavioral Therapy). הטיפול מתבסס על כך שבמהלך חיינו סיגלנו לעצמנו דפוסי התנהגות מסויימים שלא בהכרח היו טובים עבורנו, ועל כן נגרמו לנו קשיים ריגשיים מסויימים. מטרת הטיפול היא לזהות את אותם הדפוסים אשר מקשים עלינו ופוגעים בנו וללמוד כיצד לטפל בהם בפרק זצן קצר. למשל הפרעות חרדה שונות נוצרות עי"י הימנעות הולכת וחוזרת מסיטואציה שהיתה טראומטית עבורנו - מפגש עם כלבים, טיסות, מעליות, פחד מעמידה מול קהל ועוד. במהלך טיפול CBT נלמד לזהות טעויות בחשיבה ובהתנהגות שלנו אשר משמרים אצלנו את הפחד והחרדה. במהלך הטיפול מעודדים את המטופל לנסות להתמודד עם הפחד על מנת לטפל בבעיה במקום להימנע ממנו שוב שוב.

תנאי הקבלה ומשך לימודי CBT

תנאי הקבלה של לימודי CBT משתנים בין מוסדות הלימוד השונים אך לרוב תדרשו להיות בעלי תואר ראשון עם עדיפות למקצועות כמו:
פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, יעוץ חינוכי, לימודי חינוך והוראה ומדעי ההתנהגות. בנוסף תתבקשו להציג ניסיון בתחום הטיפול (גם התנדבות נחשבת לנסיון). לאחר שתעמדו בדרישות תעברו ראיון קבלה על מנת לבחון את מידת ההתאמה שלכם לתחום. 
משך לימודי קורס CBT משתנה גם הוא בהתאם למוסד הלימוד אך לרוב מדובר ביום לימודים אחד בשבוע כשהלימודים נפרסים על פני שנת לימודים אחת.
 

מה כוללים לימודי CBT ?

 
הלימודים כוללים בתוכם מגוון רחב של נושאים ומשלבים למידה תיאורטית עם התנסות מעשית. זאת על מנת להכשיר את הבוגרים בצורה הטובה ביותר ולהכין אותם לעבודה בתחום כבר בסיום הלימודים. נושאי הלימוד אשר תחשפו אליהם במהלך הלימודים: פסיכופתולוגיה, פסיכולוגיה קוגנטיבית, חרדה חברתית, פוביות, דיכאון, טיפול בחרדה, חרדת בחינות, פסיכותרפיה קוגניטיבית, דיאגנוסטיקה בטיפול התנהגותי קוגניטיבי לילדים ונוער, ערך עצמי נמוך, הפרעה טורדנית כפייתית, הפרעות שינה ועוד.
 
 

איפה ניתן ללמוד קורס CBT ?

 
מכללת הנות - מכללת הנות מציעה לכם קורס CBT בעצימות נמוכה (LICBT). על מנת להתקבל למסלול תדרשו להציג תואר ראשון ולעבור ראיון קבלה. מי שאינו בעל תואר ראשון ומעוניין להתקבל אל לימודי CBT יוכל להגיש בקשה וועדת חריגים יבדקו כל מקרה לגופו. המסלול מכשיר מטפלים ב-CBT בעצימות נמוכה, מדובר במסלול יוקרתי שנבחן מדעית בכל רחבי העולם ובעלי הישגי הצלחה טיפוליים בתחומי הדיכאון, ביטחון עצמי נמוך, חרדות, פוביות שונות ועוד.
 
מרכז י.נ.ר - המרכז מציע שני קורסים בתחום. הראשון טיפול ב CBT – פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית. מסלול זה מעניק הכשרה בגישה המובילה והאפקטיבית ביותר בעולם כרגע לטיפול בבעיות דיכאון, חרדה, אובססיה, פוביות ועוד. הלימודים משלבים בתוכם הדרכת קבוצות יחד עם למידה עיונית כשהלימודים מתקיימים באישור איט"ה – איגוד ישראלי לטיפול קוגניטיבי התנהגותי. המסלול השני הוא טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT עם התמחות בילדים ונוער. מדובר בקורס מתקדם מאוד אשר פונה לבעלי רקע והכשרה טיפולית כמו פסיכולוגים, עובדים סוציאלים, ויועצים חינוכיים בעלי תואר שני. כמו כן ההכשרה מיועדת למטפלים מוסמכים ב-CBT אשר מעוניינים להתמחות בילדים ונוער. מטרת הקורס היא להעניק ידע בסיסי רחב היקף תוך שילוב מיומנויות מעשיות ופראקטיקה מעשית.
 
המכללה האקדמית בוינגייט - במכללה תוכלו ללמוד קורס טיפול קוגניטיבי התנהגותי בעצימות נמוכה LICBT. קורס מקיף מאוד ואיכותי הכולל בתוכו 300 שעות לימוד. הבוגרים יתמחו ויוסמכו לטפל במקרים הבאים - התקפי פאניקה, חרדה, חרדה בחינות, חרדת חברתית, פוביות, דיכאון  וערך עצמי. כל זאת בעזרת פרוטוקולים לטיפול עצמי לפי גישת ה-LICBT.
במהלך הלימודים ילמדו הסטודנטים מגוון רחב של כלים אשר פותחו במהלך עשרות שנים ונחקרו על מנת ליצור שינוי אצל הסובלים מהפרעות שונות.
 
 
אם אתם בעלי תואר ראשון ומעוניינים לעסוק בתחום מתקדם וחדשני אשר בעזרתו תוכלו לעזור למגוון רחב של אנשים להתמודד עם בעיות שונות בחיים נראה שלימודי CBT יכול להיות התחום המתאים ביותר עבורכם.
מעניין אותך לימודי CBT?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה במטפל קוגניטיבי התנהגותי - CBT בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד מטפל קוגניטיבי התנהגותי - CBT לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד