האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי CBT

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי CBT
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
CBT זהו טיפול קוגניטיבי התנהגותי (Cognitive Behavioral Therapy). הטיפול מתבסס על כך שבמהלך חיינו סיגלנו לעצמנו דפוסי התנהגות מסויימים שלא בהכרח היו טובים עבורנו, ועל כן נגרמו לנו קשיים ריגשיים מסויימים. מטרת הטיפול היא לזהות את אותם הדפוסים אשר מקשים עלינו ופוגעים בנו וללמוד כיצד לטפל בהם בפרק זצן קצר. למשל הפרעות חרדה שונות נוצרות עי"י הימנעות הולכת וחוזרת מסיטואציה שהיתה טראומטית עבורנו - מפגש עם כלבים, טיסות, מעליות, פחד מעמידה מול קהל ועוד. במהלך טיפול CBT נלמד לזהות טעויות בחשיבה ובהתנהגות שלנו אשר משמרים אצלנו את הפחד והחרדה. במהלך הטיפול מעודדים את המטופל לנסות להתמודד עם הפחד על מנת לטפל בבעיה במקום להימנע ממנו שוב שוב.
 
 
תנאי הקבלה ומשך הלימודים
 
תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים אך לרוב תדרשו להיות בעלי תואר ראשון עם עדיפות למקצועות כמו: פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, יעוץ חינוכי, חינוך והוראה ומדעי ההתנהגות. בנוסף תתבקשו להציג ניסיון בתחום הטיפול (גם התנדבות נחשבת לנסיון). לאחר שתעמדו בדרישות תעברו ראיון קבלה על מנת לבחון את מידת ההתאמה שלכם לתחום. 
משך הלימודים משתנה גם הוא בהתאם למוסד הלימוד אך לרוב מדובר ביום לימודים אחד בשבוע כשהלימודים נפרסים על פני שנת לימודים אחת.
 
 
מה לומדים?
 
הלימודים כוללים בתוכם מגוון רחב של נושאים ומשלבים למידה תיאורטית עם התנסות מעשית. זאת על מנת להכשיר את הבוגרים בצורה הטובה ביותר ולהכין אותם לעבודה בתחום כבר בסיום הלימודים. נושאי הלימוד אשר תחשפו אליהם במהלך הלימודים: פסיכופתולוגיה, פסיכולוגיה קוגנטיבית, חרדה חברתית, פוביות, דיכאון, טיפול בחרדה, חרדת בחינות, פסיכותרפיה קוגניטיבית, דיאגנוסטיקה בטיפול התנהגותי קוגניטיבי לילדים ונוער, ערך עצמי נמוך, הפרעה טורדנית כפייתית, הפרעות שינה ועוד.
 
 
איפה ניתן ללמוד?
 
מכללת הנות - מכללת הנות מציעה לכם קורס CBT בעצימות נמוכה (LICBT). על מנת להתקבל למסלול תדרשו להציג תואר ראשון ולעבור ראיון קבלה. מי שאינו בעל תואר ראשון ומעוניין להתקבל ללימודים יוכל להגיש בקשה וועדת חריגים יבדקו כל מקרה לגופו. המסלול מכשיר מטפלים ב-CBT בעצימות נמוכה, מדובר במסלול יוקרתי שנבחן מדעית בכל רחבי העולם ובעלי הישגי הצלחה טיפוליים בתחומי הדיכאון, ביטחון עצמי נמוך, חרדות, פוביות שונות ועוד.
 
מרכז י.נ.ר - המרכז מציע שני קורסים בתחום. הראשון טיפול ב CBT – פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית. מסלול זה מעניק הכשרה בגישה המובילה והאפקטיבית ביותר בעולם כרגע לטיפול בבעיות דיכאון, חרדה, אובססיה, פוביות ועוד. הלימודים משלבים בתוכם הדרכת קבוצות יחד עם למידה עיונית כשהלימודים מתקיימים באישור איט"ה – איגוד ישראלי לטיפול קוגניטיבי התנהגותי. המסלול השני הוא טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT עם התמחות בילדים ונוער. מדובר בקורס מתקדם מאוד אשר פונה לבעלי רקע והכשרה טיפולית כמו פסיכולוגים, עובדים סוציאלים, ויועצים חינוכיים בעלי תואר שני. כמו כן ההכשרה מיועדת למטפלים מוסמכים ב-CBT אשר מעוניינים להתמחות בילדים ונוער. מטרת הקורס היא להעניק ידע בסיסי רחב היקף תוך שילוב מיומנויות מעשיות ופראקטיקה מעשית.
 
המכללה האקדמית בוינגייט - במכללה תוכלו ללמוד קורס טיפול קוגניטיבי התנהגותי בעצימות נמוכה LICBT. קורס מקיף מאוד ואיכותי הכולל בתוכו 300 שעות לימוד. הבוגרים יתמחו ויוסמכו לטפל במקרים הבאים - התקפי פאניקה, חרדה, חרדה בחינות, חרדת חברתית, פוביות, דיכאון  וערך עצמי. כל זאת בעזרת פרוטוקולים לטיפול עצמי לפי גישת ה-LICBT.
במהלך הלימודים ילמדו הסטודנטים מגוון רחב של כלים אשר פותחו במהלך עשרות שנים ונחקרו על מנת ליצור שינוי אצל הסובלים מהפרעות שונות.
 
 
אם אתם בעלי תואר ראשון ומעוניינים לעסוק בתחום מתקדם וחדשני אשר בעזרתו תוכלו לעזור למגוון רחב של אנשים להתמודד עם בעיות שונות בחיים נראה שלימודי CBT יכול להיות התחום המתאים ביותר עבורכם.

קורסים ולימודי תעודה במטפל קוגניטיבי התנהגותי - CBT בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים