האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הסבה לעבודה סוציאלית

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בהסבה לעבודה סוציאלית
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
מידע כללי
 
הסבה לעבודה סוצאלית הפכה בשנים האחרונות לפופולרית במיוחד למרות תנאי השכר "המאתגרים", הסיבה העיקרית לכך היא מכיוון שזהו אחד העיסוקים היותר מעניינים ומשמעותיים שאפשר לעבוד בהם, ובמסלול זה מאפשר ללמוד את המקצוע בפחות זמן מהמקובל בתואר ראשון בעבודה סוציאלית.
 
 
הסבה לעבודה סוציאלית
 
 

מי יכול לעשות הסבה לעבודה סוציאלית?

ניתן לראות שקהל היעד משתנה בין מוסדות הלימוד השונים, אך הסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית מיועדת לבוגרי תואר ראשון בממוצע 80 ומעלה, רצוי שהתואר שלהם יהיה בתחומים חופפים עד או קרובים עד כמה שניתן כמו סוציאולוגיה, פסיכולוגיה או יעוץ חינוכי. כמובן שגם בוגרי תואר ראשון בתחומים אחרים יכולים להתקבל.
 
 

האם כדאי לעשות הסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית?

במסגרת תפקיד העובד הסוציאלי עליו לאתר בעיות אשר צצות בקרב המטופלים ולמצוא להן פתרונות. ישנם המון תחומים בהם מקצוע העבודה הסוציאלית נוגע, לכן אין סיבה לחשוש מחוסר עניין או תעסוקה במקצוע זה. למי שסיים תואר בלימודי עבודה סוציאלית יש מגוון עצום של מקומות בהם יוכל להשתלב, לדוגמא: פנימיות וכפרי נוער, חברות ממשלתיות, בתי ספר, בתי חולים, בתי אבות, בתי סוהר ובעוד מסגרות רבות ושונות. כיום אין כמעט מוסד שלא זקוק לשירותי עובד סוציאלי, ותמיד ישנו ביקוש לעובדים סוציאלית. אמנם זוהי עבודה לא קלה אך עם זה מעניינת ומרתקת. ואקדמאים שרוצים לבצע הסבה לעבודה סוציאלית ויש להם רקע בנושאים של הדרכה, חינוך או טיפול יוכלו להשתלב במקצוע זה בקלות.
 
 

תכני הלימוד

הסבה לעבודה סוציאלית אורכת לרוב כשנתיים, נושאי הלימודים בו רבים והקורסים הנלמדים לקוחים ממגוון תחומים כמו פסיכולוגיה, סוציולוגיה, חינוך, מדעי ההתנהגות ועוד. בסיום ההסבה, הבוגרים מקבלים תואר ראשון בעבודה סוציאלית B.S.W.
 
תכני הלימוד מכילים נושאי לימוד כמו:
 
  • רווחה חברתית
  • מבוא לסטטיסטיקה
  • מדיניות חברתית
  • שירותים ואוכלוסיות
  • חברה ישראלית
  • ארגוני רווחה
  • שיטות התערבות עם הקבוצה
  • מדינת רווחה
  • דינאמיקה משפחתית ועוד.
 
 

כמה מרוויחים עובדים סוציאליים?

מנתוני "כמה אתם שווים - מתחם השכר של All Jobs עולה כי השכר הממוצע (ברוטו) לעובדות ועובדים סוציאליים עומד על כ-8,300 שקלים בחודש. גם אזור העבודה משפיע על גובה השכר, אולם בכל האזורים השכר די דומה וההבדלים עומדים על כמה מאות שקלים בלבד. לדוגמה באזור המרכז והשרון ניתן לראות את המשכורת הגבוהות ביותר בתחום והשער הממוצע עומד על 8,760 שקלים באזור ירושלים לעומת זאת ניתן לראות את השכר הנמוך ביותר בתחום - 7,970 שקלים בחודש. עם הותק השכר בתחום עולה בהדרגה למשל ותק של תשע שנים ומעלה במקצוע צפוי להוביל לשכר של כ-9,800 שקלים.

קורסים ולימודי תעודה בהסבה לעבודה סוציאלית בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים