072-3300504

קורס מדריכי מדיטציה

לאורך ההיסטוריה לאנשים תמיד היו סיבות לדאגה וללחץ. היו להם תמיד גם דרכים להתמודדות עם אותם לחצים וחרדות. אחת הדרכים בהן נעשה שימוש היא תרגול מדיטציה, תרגול שנשאר, התפתח ונותר עמנו עד היום. אורח החיים המערבי של היום שונה מזה של פעם, ותרגול מדיטציה נהיה חיוני מאי פעם לצורך התמודדות והפגת לחצי החיים המודרניים המלחיצים.

מדיטציה (בוננות) היא תרגול מנטלי תודעתי המאפשרת לאדם, בין השאר, להפיג לחץ, להתמודד עם כאב, דיכאון וחרדה ולחזק את הגוף והנפש. מקורות המדיטציה נטועים בתרבויות מזרח עתיקות כמו הודו, סין וטיבט. המדיטציה נעשית לבד או בקבוצות וקיימות עשרות שיטות לביצועה.

מטרת המדיטציה היא להביא את המודט (או הבונן) למצב בו הוא רואה את הדברים כשלעצמם, לשלווה, לשחרור ולהארה.

תרגול מדיטציה מקצועי מאפשר לאנשים לא רק לתרגל אותה באופן נכון, אלא גם להדריך אחרים ולאפשר להם ליהנות מיתרונות התרגול. קורסי מדיטציה מכשירים את הסטודנטים לעשות בדיוק את זה וזאת על ידי לימוד תיאורטי ומעשי במסגרת הלימודים. מטרת הקורס היא להכשיר מדריכי מדיטציה מקצועיים.


למי מתאימים הלימודים?


הלימודים מתאימים לאנשי מקצוע שעוסקים באחד מתחומי הרפואה המשלימה, אך גם לחסרי ניסיון המעוניינים לרכוש מיומנויות וידע בתחום המדיטציה וללמד אחרים. המקצוע דורש תרגול עצמי קודם כל ואמונה בתרגול וביתרונותיו. כמו כן, מאוד יסייעו לסטודנט תכונות כמו יכולת הוראה והסברה טובים, יחסי אנוש טובים וסבלנות.  


תנאי הקבלה לקורס


תנאי הקבלה משתנים בין מוסד למשנהו אך באופן כללי הם כאלה:

  • בני 18 ומעלה
  • 12 שנות לימוד ו/או בגרות מלאה
  • ריאיון קבלה ו/או מבחני קבלה


מה לומדים בקורס מדיטציה?


הקורס מורכב משיעורים מעשיים הוללים התנסויות ושיעורים תיאורטיים מרחיבי ידע ואופקים. בין הנושאים הנלמדים: עקרונות המדיטציה, היסטוריית המדיטציה, נשימה נכונה ומשמעותה,  הקשבה עצמית, הרפיה, דמיו מודרך, מיינדפולנס, מרכזי אנרגיה בגוף, בניית מערכי שיעור, שיווק, יוגה צחוק, לו גונג', צ'י קונג ועוד.


כמה זמן נמשכים לימודי הדרכת מדיטציה?


משך הקורס משתנה בין מוסדות הלימוד השונים כתלות בהיקף החומר הנלמד ורמת הקורס. משך הקורס גם תלו במספר ימי הלימוד בשבוע, כשלימודים בימי שישי למשל יימשכו יותר זמן. באופן כללי, הלימודים יכולים להימשך כמה חודשים בודדים עד שנה אחת (30-130 שעות).

בסוף הקורס ולאחר עמידה בדרישות, הבוגרים יקבלו תעודת גמר ממוסד הלימודים.    


מה הן אפשרויות התעסוקה לבוגרי הקורס?


בוגרים יכולים להשתלב בקופות חולים ובתי חולים המציעים שירותי רפואה משלימה. מן בסתם, ניתן להדריך שיעורי מדיטציה גם בתור עצמאיים. ניתן גם להמשיך ללמוד במסגרת לימודים כולל של רפואה משלימה או קורסים מתחומים משיקים.


מעניין אותך קורס מדריכי מדיטציה?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה במדיטציה בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד מדיטציה לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד