האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

קורס פסיכותרפיה

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בקורס פסיכותרפיה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
מידע כללי
 
פסיכותרפיה מהווה שם כוללני לטיפול פסיכולוגי רב תחומי, וניתן להתמחות במגוון רחב של מסלולים בתחום הנ"ל. לימודי פסיכותרפיה מוצעים במגוון רחב מאוד של מוסדות לימוד, ומאפשרים לכל אדם ואדם למצוא את ההתמחות שתדבר אליו ותתאים לו ולצרכיו.  ניתן למצוא לא מעט מכללות ובתי ספר ללימודי תעודה אשר מציעים את הקורסים הרלוונטיים בתחום. הלימודים בקורס המדובר מכשירים את הבוגרים במיטב הידע, הכלים והמיומנויות הנדרשים לפסיכותרפיסט האיכותי והמקצועי.
 
תחום הפסיכותרפיה כולל בתוכו שיטות טיפוליות רבות מפסיכואנליזה דרך פסיכו דרמה, טיפול קוגניטיבי, טיפול התנהגותי, טיפול פסיכו דינמי ועוד שיטות תראפיה רבות ומגוונות. בעבר, מי שרצה לעסוק בפסיכותרפיה צריך היה ללמוד תואר ראשון בפסיכולוגיה שתנאי הקבלה אליו גבוהים ודורשניים במיוחד ולאחר סיום התואר חייב היה הבוגר לקבל הכשרה מעשית כמטפל קליני מוסמך במסגרת לימודי תואר שני בפסיכולוגיה שתנאי הקבלה אליהם קשים אף יותר מזה של התואר הראשון. לעומת זאת כיום, הדרך לעיסוק בפסיכותרפיה קלה הרבה יותר - בוגרי לימודי קורס פסיכותרפיה, אמנם אינם מוסמכים כפסיכולוגים קליניים רשמיים  אבל הם יכולים לעסוק בטיפול פסיכותרפי מעשי בתחומים רבים ושונים.

 
בין נושאי הלימוד
המכללות ובתי הספר הרבים שמציעים לימודי פסיכותרפיה מציעים מגוון רחב של קורסים ומסלולי לימוד, לימודי תעודה, הכשרות ולימודי העשרה בתחומי פסיכותרפיה, כמו למשל:  פסיכותרפיה הוליסטית, פסיכותרפיה דינמית, פסיכותרפיה אנרגטית, פסיכותרפיה רוחנית, פסיכותרפיה אינטגרטיבית, פסיכותרפיה גופנית, פסיכותרפיה ונטורופתיה, פסיכותרפיה באמצעות תנועה, פסיכותרפיה באמצעות מוסיקה, פסיכותרפיה בשילוב פסיכואנליזה, פסיכותרפיה בשילוב פסיכיאטריה, ועוד.
 
 
קהל היעד
קורס פסיכותרפיה מתאים בעיקר למטפלים עם רקע בתחום הנ"ל, לרבות מטפלים בעלי השכלה אקדמית שרוצים להתמקצע ולהרחיב את תחום ההתמחות שלהם, וכמו כן מתאים הקורס לבוגרי לימודי רפואה הוליסטית/רפואה משלימה וכן לכל מי שמעוניין להתחיל לעסוק בפסיכותרפיה או בתחומים משיקים.
 
 
איפה עובדים
בוגרי קורס של פסיכותרפיה שסיימו את לימודיהם בהצלחה יוכלו לעסוק בטיפול ותרפיה בתחומים שונים, וביניהם טיפול משפחתי, טיפול פרטני, טיפול בילדים, ועוד ועוד.
בנוסף, מסיימי הקורס יכולים יהיו להשתלב באחד מסניפי קופות החולים השונות כמו לדוגמא: קופת חולים כללית, מכבי, מאוחדת ולאומית. כמו כן, לאחר שיצברו ניסיון בתחום, יוכלו בוגרי הקורס לפנות ולנסות את מזלם ולהקים מכון טיפול עצמאי של פסיכותרפיה. כמו כן, תמיד ניתן להחליט ללכת ללימודי המשך בתחוםהן כתואר ראשון בפסיכולוגיה והן בתחומים חופפים אחרים - לימודי תעודה או תואר. 
 
 
כמה מרוויחים?
השכר של המטפל תלוי בהשכלתו, בשנות הנסיון שלו ובעוד לא מעט משתנים. מטפל מתחיל ללא תואר רלוונטי בתחום יכול לדרוש שכר שעתי התחלתי של כ- 100-200 ש"ח. מטפל בעל תואר בתחום יכול לדרוש כבר בהתחלה שכר שעתי של 250-300 ש"ח ולאחר שיצבור נסיון ורקורד יכול לעלות את השכר השעתי שלו לכ- 350-450 ש"ח לשעת טיפול.  
 
 
 
 
 

סטודנטים ממליצים על פסיכותרפיה

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
271 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.55 מתוך 5

קורסים ולימודי תעודה בפסיכותרפיה בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים