האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי הנחיית קבוצות
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי הנחיית קבוצות

 
קורס הנחיית קבוצות
 
במהלך החיים אנחנו לוקחים חלק במגוון רחב של קבוצות וקהילות, הן במקום העבודה והן במסגרת המשפחה ובחוגים חברתיים נוספים.תחום הנחיית הקבוצות בא לנסות לפתור בעיות וקונפליקטים, קשיים ומחלוקות שמתעוררים בקבוצה ולהפוך אותה לגוף נעים שפועל בלי חיכוכים ומחלוקות. התחום התפתח והשתנה מאוד לאורך השנים וכיום מדובר בגישה מאוד נפוצה להדרכה ולטיפול למגוון אוכלוסיות. מדריכי קבוצות יכולים לפעול בתחומי תעסוקה שונים, כמו במוסדות חינוך, בקליניקות טיפול קונבנציונאלי ואלטרנטיבי וכמובן לפתוח מסגרת הדרכה עצמאית בקליניקה משלהם.

 

 

בין נושאי הלימוד:


הסטודנטים שילמדו במסגרת הקרוס המדובר יכולו לבחור מגמה מתוך מספר מגמות התמחות כמו למשל: הנחיית קבוצות הורים, הנחיית זוגות והנחיית קבוצות לגיל השלישי. במסלול של הדרכת הורים יכירו הסטודנטים תיאוריות בהתפתחות של ילדים ומתבגרים, וילמדו על מערכות היחסים בין הורים לילדיהם. ההתמחות בתחום הייעוץ הזוגי בהנחיית קבוצות, לומדים על תיאוריות שונות להבנת נישואין, זוגיות ויחסי גומלין בין הפרט למערכת הזוגית. התלמידים לומדים גישות הנחייה שונות ובוחנים את אופן היישום שלהן במסגרות קבוצתיות לזוגות. בתכנית של הנחיית קבוצות לגיל השלישי, הסטודנטים ילמדו לעומק את המאפיינים שבאים לידי ביטוי במחצית השנייה של חיי האדם מבחינה פסיכולוגית, ביולוגית, משפטית וחברתית. 

 

כמה זמן לומדים?

כפי שנאמר לעיל, לימודי הנחיית קבוצות כוללים מגוון נרחב של מסלולי לימודים שונים ומשך הלימודים תלוי כמובן, באופיו ומטרותיו עומקו והיקפו של מסלול הלימודים הספציפי - בעוד חלק מקורסי הנחיית הקבוצות נמשכים חודשים ספורים בלבד, מסלולי הכשרת מנחי קבוצות מעמיקים ומקיפים במיוחד נמשכים, בדרך כלל, בין שנתיים לשלוש שנים. 

מכללות ובתי ספר רבים מציעים לימודים במתכונת של לימודי ערב/ימי שישי ובכך מאפשרים לסטודנטים שלהם לשלב לימודים מבוקשים יחד עם עבודה במשרה מלאה במקביל.
 
איפה עובדים?
 
בוגרי קורס של הנחיית קבוצות יוכלו להשתלב במגוון עבודות בתחום - הן בארגונים החברתיים השונים והן במתנ"סים, ברשויות המקומיות והציבוריות, בחברות כוח אדם, במערכת החינוך ברחבי הארץ ועוד ועוד. כמו"כ, בוגרי הלימודים אשר הינם מטפלים מוסמכים ומחזיקים בתעודה רלוונטית יכולים להתחיל להעביר קבוצות טיפוליות. בוגרים אשר הינם יועצים ארגוניים ומחזיקים בתעודה רלוונטית יוכלו לעבוד כיועצים של חברות פרטיות או ציבוריות וכדו'. בנוסף, לבוגרים תמיד תמיד תהיה את האפשרות להמשך לימודים בתחום. לרשותם יעמדו לא מעט אפשרויות כמו - גישור, ילדים ומשפחה, הפרעות קשב וכו'.
 
 
כמה מרוויחים?
 
השכר תלוי בהמון גורמים כמו השכלה רלוונטית, שנות נסיון, תחום ספציפי וכו'. שכר שעתי התחלתי של מנחה קבוצות יעמוד על כ-80-100 ש"ח לשעת הנחיה ובהמשך ועם צבירת נסיון ורקורד בתחום יכול המטפל לדרוש שכר שעתי של כ- 300-450 ש"ח - הכל תלוי בהשכלה ובנסיון ובשם הטוב שצבר במהלך הזמן. 
 

 

 

 סטודנטים ממליצים על הנחיית קבוצות

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
210 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.51 מתוך 5
רוצים לדעת האם אתם מתקבלים להנחיית קבוצות?
בידקו כאן את סיכויי הקבלה שלכם במוסדות הלימוד השונים

קורסים ולימודי תעודה בהנחיית קבוצות בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי