072-3300504

לימודי הנחיית קבוצות

במהלך החיים אנחנו לוקחים חלק במגוון רחב של קבוצות וקהילות, הן במקום העבודה והן במסגרת המשפחה ובחוגים חברתיים נוספים.תחום הנחיית הקבוצות בא לנסות לפתור בעיות וקונפליקטים, קשיים ומחלוקות שמתעוררים בקבוצה ולהפוך אותה לגוף נעים שפועל בלי חיכוכים ומחלוקות. התחום התפתח והשתנה מאוד לאורך השנים וכיום מדובר בגישה מאוד נפוצה להדרכה ולטיפול למגוון אוכלוסיות. מדריכי קבוצות יכולים לפעול בתחומי תעסוקה שונים, כמו במוסדות חינוך, בקליניקות טיפול קונבנציונאלי ואלטרנטיבי וכמובן לפתוח מסגרת הדרכה עצמאית בקליניקה משלהם.

 

בין נושאי הלימוד בקורס הנחיית קבוצות:


הסטודנטים שילמדו במסגרת הקורס המדובר יכולו לבחור מגמה מתוך מספר מגמות התמחות כמו למשל: הנחיית קבוצות הורים, הנחיית זוגות והנחיית קבוצות לגיל השלישי. במסלול של הדרכת הורים יכירו הסטודנטים תיאוריות בהתפתחות של ילדים ומתבגרים, וילמדו על מערכות היחסים בין הורים לילדיהם. ההתמחות בתחום הייעוץ הזוגי בהנחיית קבוצות, לומדים על תיאוריות שונות להבנת נישואין, זוגיות ויחסי גומלין בין הפרט למערכת הזוגית. התלמידים לומדים גישות הנחייה שונות ובוחנים את אופן היישום שלהן במסגרות קבוצתיות לזוגות. בתכנית של הנחיית קבוצות לגיל השלישי, הסטודנטים ילמדו לעומק את המאפיינים שבאים לידי ביטוי במחצית השנייה של חיי האדם מבחינה פסיכולוגית, ביולוגית, משפטית וחברתית. 

 

כמה זמן לומדים?

כפי שנאמר לעיל, לימודי הנחיית קבוצות כוללים מגוון נרחב של מסלולי לימודים שונים ומשך הלימודים תלוי כמובן, באופיו ומטרותיו עומקו והיקפו של מסלול הלימודים הספציפי - בעוד חלק מקורסי הנחיית הקבוצות נמשכים חודשים ספורים בלבד, מסלולי הכשרת מנחי קבוצות מעמיקים ומקיפים במיוחד נמשכים, בדרך כלל, בין שנתיים לשלוש שנים. 

מכללות ובתי ספר רבים מציעים לימודים במתכונת של לימודי ערב/ימי שישי ובכך מאפשרים לסטודנטים שלהם לשלב לימודים מבוקשים יחד עם עבודה במשרה מלאה במקביל.
 
איפה עובדים?
 
בוגרי קורס של הנחיית קבוצות יוכלו להשתלב במגוון עבודות בתחום - הן בארגונים החברתיים השונים והן במתנ"סים, ברשויות המקומיות והציבוריות, בחברות כוח אדם, במערכת החינוך ברחבי הארץ ועוד ועוד. כמו"כ, בוגרי הלימודים אשר הינם מטפלים מוסמכים ומחזיקים בתעודה רלוונטית יכולים להתחיל להעביר קבוצות טיפוליות. בוגרים אשר הינם יועצים ארגוניים ומחזיקים בתעודה רלוונטית יוכלו לעבוד כיועצים של חברות פרטיות או ציבוריות וכדו'. בנוסף, לבוגרים תמיד תמיד תהיה את האפשרות להמשך לימודים בתחום. לרשותם יעמדו לא מעט אפשרויות כמו - גישור, ילדים ומשפחה, הפרעות קשב וכו'.
 
 
כמה מרוויחים?
 
השכר תלוי בהמון גורמים כמו השכלה רלוונטית, שנות נסיון, תחום ספציפי וכו'. שכר שעתי התחלתי של מנחה קבוצות יעמוד על כ-80-100 ש"ח לשעת הנחיה ובהמשך ועם צבירת נסיון ורקורד בתחום יכול המטפל לדרוש שכר שעתי של כ- 300-450 ש"ח - הכל תלוי בהשכלה ובנסיון ובשם הטוב שצבר במהלך הזמן. 
 

 

 

 מעניין אותך לימודי הנחיית קבוצות?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בהנחיית קבוצות בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד הנחיית קבוצות לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד