האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי תואר שני בפסיכולוגיה

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי תואר שני בפסיכולוגיה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
מידע כללי
 
הדרך לעיסוק במקצוע הפסיכולוגיה אינה פשוטה, כאשר מדובר בהכשרה מקיפה המתפרשת על פני מספר שנים ומצריכה לפחות שני תארים אקדמיים. לימודי תואר שני בפסיכולוגיה הוא האתגר האמיתי בעיני רבים – תנאי הקבלה ללימודים, כמו גם תנאי המעבר של אותם לימודים בהצלחה, הם מאתגרים מאוד, בלשון המעטה. אז מה חשוב שתדעו על אחד ממסלולי הלימוד המבוקשים, הקשים אך גם המתגמלים ביותר בישראל?
 
 
תנאי הקבלה לתואר שני בפסיכולוגיה
הקבלה ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה, כאמור, אינה פשוטה עקב הביקוש העצום המאפיין את המקצוע. ברוב המקרים, תואר ראשון בפסיכולוגיה הוא בגדר חובה, גם אם יש מסלולים אליהם ניתן להתקבל עם תואר ראשון במקצוע אחר, בכפוף ללימודי השלמה. בכל מקרה, צריך לקחת בחשבון שיש צורך בציונים גבוהים בתואר הראשון. דרישות חשובות אחרות הן ציון מינימלי העומד ברף הקבלה של בחינת מתא''ם (90 ומעלה לרוב), המלצות אישיות של מרצים בתואר הראשון, מעבר של מרכזי הערכה או לחלופין ראיון קבלה אישי. התחרות קשה, ולכן חייבים להצטיין, ולא רק לעמוד בכל הדרישות כדי לשפר את נקודת הפתיחה. עקב מורכבות הקבלה לתואר שני בפסיכולוגיה, ניתן להירשם לקורסי הכנה לקראת הלימודים בתחום, שעשויים להגדיל את סיכויי הקבלה וגם לאפשר לצלוח את החודשים הראשונים של הלימודים, שאינם פשוטים כלל.
 
*** רוצים לבדוק את סיכויי הקבלה שלכם? גללו למטה ⬇️ ***
 
 
תואר שני בפסיכולוגיה
תמונה: shutterstock
 
 

מסלולי הלימודים לתואר שני בפסיכולוגיה

לימודי תואר שני בפסיכולוגיה נחשבים למגוונים, כאשר ניתן לבחור בין מסלולים שונים המקנים בסופו של יום התמחויות מקצועיות שונות. בין המסלולים אפשר להצביע על:
 
 • פסיכולוגיה קלינית/פסיכולוגיה קלינית של ילדים
 • פסיכולוגיה רפואית
 • פסיכולוגיה קוגנטיבית
 • פסיכולוגיה תעסוקתית/ארגונית
 • פסיכולוגיה שיקומית/נוירו פסיכולוגיה שיקומית ועוד.
 
הלימודים נמשכים שנתיים ועמידה בכל המטלות תאפשר קבלת תואר שני (MA) בפסיכולוגיה. הסטודנטים לתואר שני בפסיכולוגיה יכולים, בהמשך לכך, לבחור בין מסלול עם תזה לבין מסלול שאינו כולל תזה.
 
ברוב המסלולים יש צורך להתמחות במשך כשנתיים לפני שאפשר להירשם כפסיכולוגים מן המניין בפנקס הפסיכולוגים של מדינת ישראל ולהציע שירותים מקצועיים בתחום. ישנם מוסדות שמאפשרים לתלמידים שממוצע הציונים שלהם גבוה במיוחד להמשיך ישירות לתואר דוקטורט בפסיכולוגיה.
 
 
פסיכולוגיה קלינית
תחום זה הינו אחד הוותיקים והעיקריים ברפואת הנפש, הביטוי "פסיכולוגיה קלינית" בא מהמילה היוונית "קליין" שפירושה מיטה, מהסיבה שעבר הטיפול ניתן לצד מיטתו הפרטית של המטופל. כיום כנראה שאת המיטה הפרטית תחליף מיטה/ספה בקלינקיה פרטית, אבל אופי ודרכי הטיפול נשארו דומים.  
פסיכולוגים קליניים עובדים בדרך כלל עם מרכזי ייעוץ, באופן עצמאי או במרפאות קבוצתיות. הם עוזרים לסובלים מהפרעות מנטליות ורגשיות, להסתגל לחיים ועוזרים לחולים  להתמודד עם קשיים הנלווים לחיי היום יום. פסיכולוג קליני יכול לספק פסיכותרפיה אישית, משפחתית או קבוצתית ולעצב וליישם תוכנית להסתגלות התנהגותית. פסיכולוגים קליניים אחרים עובדים באוניברסיטאות ובתי ספר לרפואה, שם הם מלמדים סטודנטים על בריאות מנטלית ושירותי טיפול התנהגותיים. על מנת לקבל בישראל את התואר "פסיכולוג קליני" יש לסיים את לימודי התואר השני במוסד לימודים מוכר ולהרשם בפנקס הפסיכולוגים של משרד הבריאות.
 
 
פסיכולוגיה התפתחותית
תחום זה מתמחה באבחון וטיפול בתינוקות וילדים עד גילאי 6-7, ובייעוץ להוריהם. הפסיכולוג ההתפתחותי עוזר עם לקויות בתחומי ההתפתחות הפיזית, הקוגניטיבית, החברתית,  ההתנהגותית ובמצוקות הרגשיות הנלוות לילדים שחווים קשיים בתחומים אלו.
 
 

פסיכולוגיה חברתית 

התואר השני בפסיכולוגיה חברתית מתמקד באופן בו המחשבות, הרגשות וההתנהגות של האדם מושפעים מהסביבה ומההקשר החברתי. בין הנושאים הנידונים בתכנית: תהליכים קבוצתיים, אבחון וייעוץ ברמת הפרט הארגון והחברה, קוגניציה חברתית, הבדלים בין-אישיים, שיטות מחקר מתקדמות ניתוח נתוני עתק ועוד.

 

עם סיום הלימודים תוכלו להמשיך ללימודי דוקטורט בתחום או להירשם בפנקס הפסיכולוגים ולהשתלב במגוון עיסוקים כמו מיון ואבחון תעסוקתי, ייעוץ ארגוני, מחקר וייעוץ חברתי יישומי, מדידה והערכה, ניהול משאבי אנוש ועוד.  מידע נוסף ניתן למצוא כאן.

 
 
במסגרת לימודי פסיכולוגיה תעסוקתית לומדים מגוון קורסים ונושאי לימוד כגון:
 
 • פסיכולוגיה ארגונית
 • סוציולוגיה
 • אנתרופולוגיה
 • מדעי ההתנהגות
 • סטטיסטיקה
 • לחץ ושחיקה
 • פסיכולוגיה חברתית
 • תורת הראיון ועוד
 
 

ייעוץ פסיכולוגי

בין ייעוץ פסיכולוגי לפסיכולוגיה קלינית ישנה חפיפה בהרבה תחומים אך ההבדל הראשון הוא בעבודה שהם עושים. ייעוץ פסיכולוגי מתמקד בעיקר בעבודה עם אנשים ללא מחלות נפשיות 'קשות' והם בעיקר עובדים במערכות כמו מרכזי ייעוץ באוניברסיטה, מערכות חינוך וכדומה. הבדל נוסף היא ההמתקדות בגישות המחקר והתיאוריה, לימודים בהתמחות בייעוץ פסיכולוגי יתמקדו יותר במחקר ההתנהגותי קוגניטיבי ובגישה הומניסטית.

 

פסיכולוגיה חינוכית

התמחות בעבודה במערכת החינוך הכולל עבודה מול התלמידים, הורים, מורים, גננות, מנהלים וכל הצוותים הפדגוגיים. הפסיכולוג החינוכי עוסק באבחון, הדרכה וליווי לצוותים פדגוגיים, על מנת לקדם תהליכים רגשיים וחינוכיים במערכות החינוך השונות בשיתוף פעולה עם משרד החינוך.
 
 

פסיכולוגיה רפואית

הפסיכולוגיה הרפואית עוסקת בקשר שבין השתנות פיזית (פציעה קשה, מחלה, טיפול רפואי) לבין ההשפעה החברתית פסיכולוגית על הפרט, ומתן דרכי התמודדות עם המצב. לרוב בוגרי ההתמחות יעבדו במערכות הבריאות השונות . 
 
 
תחומי התמחות בפסיכולוגיה קלינית:
פסיכולוגים בריאותיים מקדמים בריאות טובה דרך תוכניות ייעוץ לשימור הבריאות המעוצבים בכדי לעזור לאנשים להשיג מטרות כגון להפסיק לעשן או להפחית במשקל.
נוירו פסיכולוגים לומדים את הקשר בין המוח לבין ההתנהגות. הם עובדים בתוכניות של אנשים פגועי גב וראש.
פסיכולוגיה גריאטרית מתמודדים עם בעיות מיוחדות שעומדות בפני אוכלוסיה בגיל השלישי. הערכה תפקודית, נפשית וקוגינטיבית.
 
 
היום שאחרי התואר השני
התקבלתם בהצלחה למסלול תואר שני בפסיכולוגיה, עברתם את תקופת ההתמחות ונרשמתם בפנקס? מרגע זה – אינספור אופציות פתוחות עבורכם, הכל בהתאם כמובן לתת ההתמחות בה בחרתם בלימודי התואר. פסיכולוג יכול להציע את שירותיו באופן עצמאי, כפי שעושים רבים, אך גם להשתלב בשלל ארגונים חינוכיים, חברתיים או אפילו עסקיים. החדשות הטובות הן שמדובר בתחום מאתגר שמאפשר תחושת סיפוק גדולה עקב העזרה לזולת העומדת במרכזו ועקב אפשרויות הפיתוח המקצועיות – כולל מבחינה כלכלית.

סטודנטים ממליצים על לימודי פסיכולוגיה

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
444 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.49 מתוך 5

לימודי תואר שני בלימודי פסיכולוגיה בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים