האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין במידע על תואר שני בפסיכולוגיה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

מידע על תואר שני בפסיכולוגיה

 הדרך לעיסוק במקצוע הפסיכולוגיה אינה פשוטה, כאשר מדובר בהכשרה מקיפה המתפרשת על פני מספר שנים ומצריכה לפחות שני תארים אקדמיים. תואר שני בפסיכולוגיה הוא האתגר האמיתי בעיני רבים – תנאי הקבלה ללימודים, כמו גם תנאי המעבר של אותם לימודים בהצלחה, הם מאתגרים מאוד, בלשון המעטה. אז מה חשוב שתדעו על אחד ממסלולי הלימוד המבוקשים, הקשים אך גם המתגמלים ביותר בישראל?

 

ראשית: תנאי הקבלה

הקבלה לתואר שני בפסיכולוגיה, כאמור, אינה פשוטה עקב הביקוש העצום המאפיין את המקצוע. ברוב המקרים, תואר ראשון בתחום הוא בגדר חובה, גם אם יש מסלולים אליהם ניתן להתקבל עם תואר ראשון במקצוע אחר, בכפוף ללימודי השלמה. בכל מקרה, צריך לקחת בחשבון שיש צורך בציונים גבוהים בתואר הראשון. דרישות חשובות אחרות הן ציון מינימלי העומד ברף הקבלה של בחינת מתא''ם (90 ומעלה לרוב), המלצות אישיות של מרצים בתואר הראשון, מעבר של מרכזי הערכה או לחלופין ראיון קבלה אישי. התחרות קשה, ולכן חייבים להצטיין, ולא רק לעמוד בכל הדרישות כדי לשפר את נקודת הפתיחה.

עקב מורכבות הקבלה לתואר שני בפסיכולוגיה, ניתן להירשם לקורסי הכנה לקראת הלימודים בתחום, שעשויים להגדיל את סיכויי הקבלה וגם לאפשר לצלוח את החודשים הראשונים של הלימודים, שאינם פשוטים כלל.

 

מסלולי הלימודים לתואר שני בפסיכולוגיה

לימודי תואר שני בפסיכולוגיה נחשבים למגוונים, כאשר ניתן לבחור בין מסלולים שונים המקנים בסופו של יום התמחויות מקצועיות שונות. בין המסלולים אפשר להצביע על פסיכולוגיה קלינית/פסיכולוגיה קלינית של ילדים, פסיכולוגיה רפואית, פסיכולוגיה קוגנטיבית, פסיכולוגיה תעסוקתית/ארגונית, פסיכולוגיה שיקומית/נוירו פסיכולוגיה שיקומית ועוד. הלימודים נמשכים שנתיים ועמידה בכל המטלות תאפשר קבלת תואר שני (MA) בפסיכולוגיה. הסטודנטים לתואר שני בפסיכולוגיה יכולים, בהמשך לכך, לבחור בין מסלול עם תזה לבין מסלול שאינו כולל תזה.

ברוב המסלולים יש צורך להתמחות במשך כשנתיים לפני שאפשר להירשם כפסיכולוגים מן המניין בפנקס הפסיכולוגים של מדינת ישראל ולהציע שירותים מקצועיים בתחום. ישנם מוסדות שמאפשרים לתלמידים שממוצע הציונים שלהם גבוה במיוחד להמשיך ישירות לתואר דוקטורט בפסיכולוגיה.

 

היום שאחרי התואר השני

התקבלתם בהצלחה למסלול תואר שני בפסיכולוגיה, עברתם את תקופת ההתמחות ונרשמתם בפנקס? מרגע זה – אינספור אופציות פתוחות עבורכם, הכל בהתאם כמובן לתת ההתמחות בה בחרתם בלימודי התואר. פסיכולוג יכול להציע את שירותיו באופן עצמאי, כפי שעושים רבים, אך גם להשתלב בשלל ארגונים חינוכיים, חברתיים או אפילו עסקיים. החדשות הטובות הן שמדובר בתחום מאתגר שמאפשר תחושת סיפוק גדולה עקב העזרה לזולת העומדת במרכזו ועקב אפשרויות הפיתוח המקצועיות – כולל מבחינה כלכלית.

לימודי תואר שני בפסיכולוגיה

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי