האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

קורס טכנאי מחשבים

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בקורס טכנאי מחשבים
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

מידע כללי על קורס טכנאי מחשבים

 
מחשב, כמו כל מכשיר חשמלי, נועד להתקלקל בסופו של דבר. אנחנו משלמים אלפי שקלים לאנשי מקצוע עבור תיקון המחשב אחת לכמה שנים. קורסים הנלמדים ברחבי הארץ מאפשרים לנו לתקן בעצמנו את המחשב ולרכוש ידע רב על המבנה שלו. קורס טכנאי מחשבים מאפשר לנו להבין באופן עמוק יותר כיצד המחשב הביתי עובד, ומכשיר את בוגרי הקורס כטכנאים מקצועיים בתחום המעניקים שירותי תיקון.
 
קורס טכנאי מחשבים

 

מה לומדים בקורס טכנאי מחשבים ומי קהל היעד?

 
קורס טכנאי מחשבים לא דורש תנאי קבלה גבוהים במיוחד, ונלמד ברחבי הארץ. בין היתר נדרש הסטודנט לעבור ראיון אישי, וכן לעתים המועמד עורך מבחן קבלה שנועד לבדוק את רמת השליטה שלו באנגלית טכנית. הלימודים נפרשים על פני מספר חודשים, ונערכים במתכונת של קורסים מקצועיים. תכנית הלימודים של הקורס מתמקדת בעבודה על מערכת ההפעלה Windows. הסטודנטים לומדים כיצד להסיר ולהתקין את מערכת ההפעלה, למצוא בה שגיאות ולתקן אותן, וכן נלמדת העבודה על התקנה והסרה של דרייברים - תחום חיוני הנחשב לשכיח במיוחד בתיקון השוטף של מחשבים. במקרים רבים נדרש איש המקצוע לבצע אתחול של המחשב ומחיקת החומרים שבו, כך שלימודי קורס תחזוקת מחשבים מכשירים סטודנטים לביצוע פעולה זו, פעולה הנחשבת רגישה במיוחד ודורשת מיומנות טכנית.
 
במהלך קורס טכנאי מחשבים לומדים הסטודנטים על מבנה של מחשבים אישיים, זאת בהתמקדות על מספר מרכיבים הדורשים לעתים תיקון. הקורס מעניק ידע על לוחות אם וספקי כוח, זיכרון RAM, הארד דיסק ו SSD , כרטיסי מסך, כרטיסי רשת, מוניטורים, וכן מועברת הכשרה בפירוק והרכבה של המחשב לגורמים. את החומר העיוני שנלמד מתרגלים הסטודנטים דרך תרגילים שונים במסגרתם הם נדרשים לאתר תקלות במחשבים שבשיעור. כמו כן, מועבר ידע חיוני הקשור לבטיחות במהלך העבודה. בחלק מהמוסדות, קורס טכנאי PC משתלב עם הכשרה בתחום רשתות התקשורת. הסטודנטים לומדים על שתיים מסוגי הרשתות הנפוצות בעולם, WAN ו-LAN. נלמדים שיעורים בתחום של תקשורת נתונים, וכן מתבצע לימוד על תקלות שעשויות להופיע ברשתות וכיצד ניתן לטפל בהן.
 

מה עושים בסיום קורס טכנאי מחשבים?

 
עם סיום הלימודים, בוגרי הקורס הופכים לאנשי מקצוע מנוסים שרכשו ידע רב בתפעול מחשבים ובתיקון תקלות. אמנם הלימודים מאפשרים תחזוקה אישית של המחשבים בבית, אך סטודנטים שמצאו עניין רב בתחום יוכלו בעתיד להעניק שירותי תיקון עצמאיים ולהתפרנס מעבודה זו. כמו כן, ניתן להשתלב בצוות של טכנאים בחברות מחשבים ברחבי הארץ. בכדי לרכוש השכלה כוללת על עולם המחשבים והתוכנה.
 
כמה מרוויחים?
 
טכנאי מחשבים מתחיל שמחזיק בתעודה בלבד ירוויח בשלוש שנים הראשונות בין 6,500-7,500 ש"ח חודשי, וכעבור שלוש שנים צפוי השכר לעלות ל-8,00-9,000 ש"ח חודשי.
טכנאי מחשבים שמחזיק בתואר רלוונטי לתחום ומתמחה גם ברשתות יתחיל להרוייח בשנים הראשונות שכר חודשי של 8,000-9,000 ש"ח חודשי ולאחר כמה שנות נסיון צפוי השכר לעלות ל 10,000-12,000 ש"ח חודשי 

אם עולם המחשבים מסקרן אותך ביורם לימודים ניתן למצוא מידע רב על לימודי מדעי המחשב.
 
 

סטודנטים ממליצים על טכנאי מחשבים

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
316 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.48 מתוך 5

קורסים ולימודי תעודה בטכנאי מחשבים בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים