072-3300504

קורס טכנאי מחשבים

מידע כללי על קורס טכנאי מחשבים

 
מחשב, כמו כל מכשיר חשמלי, נועד להתקלקל בסופו של דבר. אנחנו משלמים אלפי שקלים לאנשי מקצוע עבור תיקון המחשב אחת לכמה שנים. קורסים הנלמדים ברחבי הארץ מאפשרים לנו לתקן בעצמנו את המחשב ולרכוש ידע רב על המבנה שלו. קורס טכנאי מחשבים מאפשר לנו להבין באופן עמוק יותר כיצד המחשב הביתי עובד, ומכשיר את בוגרי הקורס כטכנאים מקצועיים בתחום המעניקים שירותי תיקון.

למי מתאים לעשות קורס טכנאי מחשבים?


קורס טכנאי מחשבים מתאים לאנשים בעלי חיבה למחשבים ואוריינטציה טכנולוגית, המתעניינים באיתור תקלות ובעיות ותיקונן. לצד אלו שמחפשים הכשרה קצרה וממוקדת על מנת להתחיל בקריירה בתחום תיקון ותחזוקת המחשבים, יש כאלו שילמדו את הקורס לצרכים פרטיים ואישיים. חשוב לקחת בחשבון שהלימודים דורשים משמעת ויכולת תרגול עצמית גם בנוסף ללימודים הסדירים.

עבודתו בפועל של טכנאי מחשבים


סיימתם קורס טכנאי מחשבים, מה תעשו בפועל עם הידע והמיומנויות שרכשתם? טכנאי מחשבים אחראי על אבחון, תיקון ותחזוקה של חומרת מחשב, תוכנה וציוד נלווה אחר. הוא פותר בעיות במחשב ומבצע תחזוקה שוטפת כדי להבטיח שמערכות המחשב והתוכנות פועלות ביעילות. לעיתים קרובות הוא נקרא כדי לשדרג מערכות מחשב ולהתקין חומרה או תוכנה חדשה. הוא כשוי גם להיות אחראי לסיפוק תמיכה למשתמשי קצה, לעזור להם לפתור בעיות במחשבים או בהתקנים אחרים שלהם. בנוסף, טכנאי מחשב יכול להיות מעורב בהקמה ותחזוקה של רשתות, הגדרות שרתים וניהול מסדי נתונים.

 
קורס טכנאי מחשבים

 

כמה מרוויחים?

 
טכנאי מחשבים מתחיל שמחזיק בתעודה בלבד ירוויח בשלוש שנים הראשונות בין 6,500-7,500 ש"ח חודשי, וכעבור שלוש שנים צפוי השכר לעלות ל-8,00-9,000 ש"ח חודשי.
טכנאי מחשבים שמחזיק בתואר רלוונטי לתחום ומתמחה גם ברשתות יתחיל להרוייח בשנים הראשונות שכר חודשי של 8,000-9,000 ש"ח חודשי ולאחר כמה שנות נסיון צפוי השכר לעלות ל 10,000-12,000 ש"ח חודשי 

אם עולם המחשבים מסקרן אותך ביורם לימודים ניתן למצוא מידע רב על לימודי מדעי המחשב.
 

נושאי לימוד בקורס טכנאי מחשבים


תכנית הלימודים של קורס טכנאי מחשבים מתמקדת בעבודה על מערכת ההפעלה .Windows הסטודנטים לומדים כיצד להסיר ולהתקין את מערכת ההפעלה, למצוא בה שגיאות ולתקן אותן, וכן נלמדת העבודה על התקנה והסרה של דרייברים - תחום חיוני הנחשב לשכיח במיוחד בתיקון השוטף של מחשבים. במקרים רבים נדרש איש המקצוע לבצע אתחול של המחשב ומחיקת החומרים שבו, כך שלימודי קורס תחזוקת מחשבים מכשירים סטודנטים לביצוע פעולה זו, פעולה הנחשבת רגישה במיוחד ודורשת מיומנות טכנית.

 

במהלך קורס טכנאי מחשבים לומדים הסטודנטים על מבנה של מחשבים אישיים, זאת בהתמקדות על מספר מרכיבים הדורשים לעתים תיקון. הקורס מעניק ידע על לוחות אם וספקי כוח, זיכרון RAM, הארד דיסק ו SSD , כרטיסי מסך, כרטיסי רשת, מוניטורים, וכן מועברת הכשרה בפירוק והרכבה של המחשב לגורמים. את החומר העיוני שנלמד מתרגלים הסטודנטים דרך תרגילים שונים במסגרתם הם נדרשים לאתר תקלות במחשבים שבשיעור. כמו כן, מועבר ידע חיוני הקשור לבטיחות במהלך העבודה. בחלק מהמוסדות, קורס טכנאי PC משתלב עם הכשרה בתחום רשתות התקשורת. הסטודנטים לומדים על שתיים מסוגי הרשתות הנפוצות בעולם, WAN ו-LAN. נלמדים שיעורים בתחום של תקשורת נתונים, וכן מתבצע לימוד על תקלות שעשויות להופיע ברשתות וכיצד ניתן לטפל בהן.

 

בין נושאי הלימוד בקורס טכנאי מחשבים תמצאו:

 

מושגי יסוד ומונחים בחומרה, תוכנה ורשתות

תחזוקת המחשב, אבחון ופתרון תקלות

לוחות אם בטכנולוגיות שונות

טיפול בוירוסים ומזיקים

סוגי זכרונות

התקנת מולטימדיה ווידאו

מעבדים בטכנולוגיות חדישות

אמצעי אחסון

 

תנאי קבלה

קורס טכנאי מחשבים לא דורש תנאי קבלה גבוהים במיוחד, אך הכרחי להפגין רצינות ומחויבות על מנת לעבור את הלימודים בהצלחה. בין היתר נדרש הסטודנט להשכלה תיכונית, לעבור ראיון אישי, וכן לעתים המועמד עורך מבחן קבלה שנועד לבדוק את רמת השליטה שלו באנגלית טכנית.

לפניכם דוגמא לתנאי הקבלה של קורס טכנאי מחשבים במכללת ג'ון ברייס:

- ראיון אישי / ייעוץ להכוונה מקצועית
- מבדק התאמה פנימי
- יכולת קריאת חומר טכני באנגלית
- ניסיון בעבודה מול מחשב ואינטרנט
- יכולת תרגול עצמית גבוהה של כ-15 שעות שבועיות, בנוסף ללימודים הסדירים

 

היכן לומדים קורס טכנאי מחשבים?


קיימים לבחירתכם מגוון של מוסדות לימוד המציעים קורס טכנאי מחשבים. הנה חלק מהם: ג'ון ברייס, המינהל הטכני בע"מ, המכללה לניהול – חיפה, המכללה למינהל, מכללת Up – Tech, מכללת גביש למחשבים והמרכז להכשרה מקצועית נתניה.

משך הלימודים ושכר לימוד

קורס טכנאי מחשבים אורך בדרך כלל כמספר חודשים עד שנה. אם תעמדו בדרישות הקורס, הכוללות בחלק גדול מהמקומות נוכחות מקסימלית של כ-80% מהמפגשים, השתתפות ומעבר בהצלחה בבחינות המסלול ובפרויקטים והגשת תרגילי בית, תקבלו תעודה המתאימה להיקף ההסמכה שלכם. לרוב תקבלו תעודת בוגר קורס טכנאי מחשבים PC . סטודנטים שיעברו את מבחן ההסכמה של מיקרוסופט, יהיו זכאים להיחשב כמומחה מטעם מיקרוסופט (MCP)/

 חלק מהמוסדות הלימוד מציעים לימודים בשעות הערב או בימי שישי בבוקר, על מנת לאפשר לתלמידים לשלב את הקורס במסלול החיים הנוכחי שלהם ללא פגיעה במחויבויות היומיום, כמו עבודה. כמה תשלמו? שכר הלימוד לקורס משתנה ממקום למקום, אך ניתן להגיד שטווח המחיר נע בין 4,000-10,000 ש"ח.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי קורס טכנאי מחשבים

עם סיום הלימודים, בוגרי קורס טכנאי מחשבים הופכים לאנשי מקצוע מנוסים שרכשו ידע רב בתפעול מחשבים ובתיקון תקלות. בפני בוגרי קורס טכנאי מחשבים עומדות אפשרויות תעסוקה רבות במגוון מסגרות, כולל חברות מחשבים ותוכנה, חברות ייעוץ IT, סוכנויות ממשלתיות, בתי ספר ואוניברסיטאות, ארגוני בריאות ועסקים אחרים הנשענים במידה רבה על טכנולוגיה. הם יכולים לעבוד כמומחי תמיכה במחשבים, טכנאי הלפ דסק, מנהלי רשתות, מנתחי מערכות ותפקידים קשורים אחרים. הם יכולים לבחור לעבוד כטכנאים עצמאיים ולהקים עסק משלהם המספק שירותי תיקון ותחזוקה של מחשבים. את הכישורים והידע שנרכשו מקורס טכנאי מחשבים ניתן ליישם בתעשיות שונות, מה שהופך אותו למסלול קריירה רב-תכליתי ובעל ערך.

מעניין אותך קורס טכנאי מחשבים?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בטכנאי מחשבים בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד טכנאי מחשבים לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד