האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בקורס טכנאי מחשבים
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

קורס טכנאי מחשבים

קורס טכנאי מחשבים
 
מחשב, כמו כל מכשיר חשמלי, נועד להתקלקל בסופו של דבר. אנחנו משלמים אלפי שקלים לאנשי מקצוע עבור תיקון המחשב אחת לכמה שנים. קורסים הנלמדים ברחבי הארץ מאפשרים לנו לתקן בעצמנו את המחשב ולרכוש ידע רב על המבנה שלו. קורס טכנאי מחשבים חוסך כסף רב ומאפשר לנו להבין באופן עמוק יותר כיצד המחשב האישי שלנו עובד, ואף בעתיד ניתן להפוך לאנשי מקצוע בתחום המעניקים שירותי תיקון.
 
מה לומדים ומי קהל היעד?
 
קורס תחזוקת מחשבים לא דורש תנאי קבלה גבוהים במיוחד, ונלמד ברחבי הארץ. בין היתר נדרש הסטודנט לעבור ראיון אישי, וכן לעתים המועמד עורך מבחן קבלה שנועד לבדוק את רמת השליטה שלו באנגלית טכנית. לימודי קורס תחזוקת מחשבים נפרשים על פני כמספר חודשים, ונערכים במתכונת של קורסים מקצועיים. תכנית הלימודים של קורס תחזוקת מחשבים מתמקדת בעבודה על מערכת ההפעלה Windows. הסטודנטים לומדים כיצד להסיר ולהתקין את מערכת ההפעלה, למצוא בה שגיאות ולתקן אותן, וכן נלמדת העבודה על התקנה והסרה של דרייברים - תחום חיוני הנחשב לשכיח במיוחד בתיקון השוטף של מחשבים. במקרים רבים נדרש איש המקצוע לבצע אתחול של המחשב ומחיקת החומרים שבו, כך שלימודי קורס תחזוקת מחשבים מכשירים סטודנטים לביצוע פעולה זו, פעולה הנחשבת רגישה במיוחד ודורשת מיומנות טכנית. במהלך קורס תחזוקת מחשבים לומדים הסטודנטים על מבנה של מחשבים אישיים, זאת בהתמקדות על מספר מרכיבים הדורשים לעתים תיקון. הקורס מעניק ידע על לוחות אם וספקי כוח, זיכרון המחשב, כרטיסי מסך ומוניטורים, וכן מועברת הכשרה בפירוק והרכבה של מחשבים. את החומר העיוני שנלמד מתרגלים הסטודנטים במהלך קורס תחזוקת מחשבים דרך תרגילים שונים במסגרתם הם נדרשים לאתר תקלות במחשבים שבשיעור. כמו כן, מועבר ידע חיוני הקשור לבטיחות במהלך העבודה. בחלק מהמוסדות, קורס תחזוקת מחשבים משתלב עם הכשרה בתחום רשתות התקשורת. הסטודנטים לומדים על שתיים מסוגי הרשתות הנפוצות בעולם, WAN ו-LAN, נלמדים מוגשים חיוניים בתחום של תקשורת נתונים, וכן מתבצע לימוד על תקלות שעשויות להופיע ברשתות וכיצד ניתן לטפל בהן.
 
איפה עובדים?
 
עם סיום הלימודים, בוגרי קורס תחזוקת מחשבים הופכים לאנשי מקצוע מנוסים שרכשו ידע רב בתפעול מחשבים ובטיפול בתקלות. אמנם הלימודים מאפשרים תחזוקה אישית של המחשבים בבית, אך סטודנטים שמצאו עניין רב בתחום יוכלו בעתיד להעניק שירותי תיקון עצמאיים ולהתפרנס מעבודה זו. כמו כן, ניתן להשתלב בצוות של טכנאים בחברות מחשבים ברחבי הארץ. בכדי לרכוש השכלה כוללת על עולם המחשבים והתוכנה, מומלץ לרכוש השכלה נוספת באמצעות לימודי תואר ראשון במדעי המחשב.
 
כמה מרוויחים?
 
טכנאי מחשבים מתחיל שמחזיק בתעודה בלבד ירוויח בשלוש שנים הראשונות בין 6,500-7,500 ש"ח חודשי, וכעבור שלוש שנים צפוי השכר לעלות ל-8,00-9,000 ש"ח חודשי.
טכנאי מחשבים שמחזיק בתואר רלוונטי לתחום ומתמחה גם ברשתות יתחיל להרוייח בשנים הראשונות שכר חודשי של 8,000-9,000 ש"ח חודשי ולאחר כמה שנות נסיון צפוי השכר לעלות ל 10,000-12,000 ש"ח חודשי 
 
 

סטודנטים ממליצים על טכנאי מחשבים

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
298 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.48 מתוך 5
רוצים לדעת האם אתם מתקבלים לטכנאי מחשבים?
בידקו כאן את סיכויי הקבלה שלכם במוסדות הלימוד השונים

קורסים ולימודי תעודה בטכנאי מחשבים בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי