האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי צילום וידאו

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי צילום וידאו
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תחום הוידאו מתפתח מאוד בשנים האחרונות. הוידאו הפך להיות נפוץ בכל פלטפורמה ברחבי הרשת או הטלוויזיה. התחום רחב מאוד ונוגע בלא מעט נושאים כמו - צילום וידאו באירועים, ,צילום הופעות ומופעי תרבות, צילום וידאו בפרסומות טלוויזיה, וידאו בפרסומות במדיה החברתית באתרים כמו: יוטיוב, פייסבוק, אינסטגרם, טיק טוק, ועוד ועוד.
 
לאור הנאמר, בשנים האחרונות חלה עליה משמעותית בביקוש ללימודים בקורס וידאו, ולא מעט בתי ספר ומכללות הציעו עד ללפני כמה שנים רק לימודי צילום סטילס מציעים כיום גם מסלולים ללימודי וידאו.
 
קורס צילום וידאו - קהל היעד
 
הלימודים לקורס זה מתאימים בעיקר לצלמים סטילס עובדים או לחילופין לכאלה שתחום ההתמחות שלהם נוגע בתחום הוידאו. למשל: תאורנים, אנשי הפקה וסאונד, עוזרי צלם וצלמים וכו'. ברוב בתי הספר ניתן להתקבל גם ללא נסיון קודם או זיקה לתחום אבל ברוב המקרים רצוי להגיע עם ידע קודם על נושאים הנועים לתחום זה.
 
תנאי קבלה
 
ברוב מוסדות הלימוד המציעים לימודים בתחום אין תנאי קבלה נוקשים וכל אחד יכול להתקבל. בחלק מהמקרים תינתן עדיפות לכאלה שיש להם נסיון וזיקה לתחום ולפעמים גם יש דרישה מצד מוסד הלימודים לראיון קבלה אישי הבוחן את זיקתו ומידת התאמתו של המועמד לתחום.
 
קורס צילום וידאו - מה לומדים?
 
במהלך הלימודים בקורס יילמדו בין היתר הנושאים הבאים: צילום וידאו, קומפוזיציה, תאורה ותאורת סטודיו, מבע קולנוע ומבוא לקולנוע, יסודות הבימוי ועוד ועוד.
בנוסף, במהלך הלימודים יהיו שיעורי בית ומטלות שמטרתם בין היתר לגרום לתלמידים לפתח שפה צילומית משלהם ולהגיע מוכנים לשוק העבודה מיד עם תום הלימודים.
בחלק ממוסדות הלימוד ניתן למצוא מסלולים שלומדים בהם גם עריכת וידאו בסיסית ובכך בעצם מכשירים את הסטודנטים להיות גם עורכי וידאו וגם צלמי וידאו.
 
איפה לומדים?
 
לא מעט מוסדות לימוד מציעים לימודים בתחום. בין מוסדות הלימוד ניתן למצוא גם לימודי תואר בקולנוע. בין מוסדות הלימוד המציעים לימודים בתחום - מכללת בית ברל - תכנית דו שנתית ללימודי קולנוע. בית הספר מנשר בתל אביב, בית הספר קאמרה אובסקורה - גם הוא בתל אביב, מכללת מנטור ברמת גן, בית הספר חשיפה של האוניברסיטה הפתוחה בכפר הירוק, מכון אבני בתל אביב - יפו, ועוד מגוון גדול מאוד של מוסדות המציעים לימודים אלו - החל בלימודים לתואר ועד לימודי תעודה ממוקדים לתקופות קצרות יותר.
 
כמה זמן לומדים?
 
משך הלימודים בקורס זה יהיו ברוב המקרים כ-חצי שנה עד שמונה חודשי לימוד במתכונת של לימודים חד או דו שבועיים. ניתן למצוא מסלולים מותאמים לכאלה שרוצים להמשיך בשגרת חייהם ובעבודתם גם במקביל ללימודים, ובכך מאפשרים לסטודנטים להמשיך בשגרה ולא לפגוע במקור הכנסתם - גם במקביל ללימודים.
 
איפה עובדים?
 
צלמי וידאו שסיימו את לימודיהם בהצלחה ועמדו בכל תנאי הלימודים יכולים למצוא עבודה כצלמי אירועים, צלמי הופעות והפקות, צלמים בתוכניות טלוויזיה והפקות טלוויזיה וכן הלאה. חלק מבוגרי קורס זה מעדיפים לעבוד כעצמאיים ולפתוח סטודיו משלהם שיציע שירותים לגופים פרטיים או חברות גדולות. 
 
כמה מרוויחים?
 
צלם וידאו מתחיל צפוי להרוויח בשנים הראשונות סכומים שיעמדו על כ - 8,000-9,000 ש" חודשי. כעבור כמה שנות נסיון ועם צבירה של ותק צפוי השכר לעלות ולעמוד על כ- 10,000-11,500 ש"ח חודשי. בנוסף, ישנם כאלה שמעדיפים להיו עצמאיים ובמקרה הזה מרוויחים שכר שונה. לדוגמא: צלם אירועים מתחיל שעובד כעצמאי ירוויח בשנים הראשונות סכומים שנעים בין 1,500 - 2,000 ש"ח לאירוע (לא כולל עריכה). כעבור כמה שנים של נסיון מרוויחים שכר גבוה יותר - הכל תלוי בשם הטוב ובשיווק אותו יעשה הסטודיו.
 
 
 
 

סטודנטים ממליצים על צילום וידיאו

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
200 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.54 מתוך 5

קורסים ולימודי תעודה בצילום וידיאו בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים