072-3300504

לימודי צילום וידאו

תחום הוידאו מתפתח מאוד בשנים האחרונות. הוידאו הפך להיות נפוץ בכל פלטפורמה ברחבי הרשת או הטלוויזיה. התחום רחב מאוד ונוגע בלא מעט נושאים כמו - צילום וידאו באירועים, ,צילום הופעות ומופעי תרבות, צילום וידאו בפרסומות טלוויזיה, וידאו בפרסומות במדיה החברתית באתרים כמו: יוטיוב, פייסבוק, אינסטגרם, טיק טוק, ועוד ועוד.
 
לאור הנאמר, בשנים האחרונות חלה עליה משמעותית בביקוש ללימודים בקורס וידאו, ולא מעט בתי ספר ומכללות הציעו עד ללפני כמה שנים רק לימודי צילום סטילס מציעים כיום גם מסלולים ללימודי וידאו.
 
קורס צילום וידאו - קהל היעד
 
הלימודים לקורס זה מתאימים בעיקר לצלמים סטילס עובדים או לחילופין לכאלה שתחום ההתמחות שלהם נוגע בתחום הוידאו. למשל: תאורנים, אנשי הפקה וסאונד, עוזרי צלם וצלמים וכו'. ברוב בתי הספר ניתן להתקבל גם ללא נסיון קודם או זיקה לתחום אבל ברוב המקרים רצוי להגיע עם ידע קודם על נושאים הנועים לתחום זה.
 
תנאי קבלה
 
ברוב מוסדות הלימוד המציעים לימודים בתחום אין תנאי קבלה נוקשים וכל אחד יכול להתקבל. בחלק מהמקרים תינתן עדיפות לכאלה שיש להם נסיון וזיקה לתחום ולפעמים גם יש דרישה מצד מוסד הלימודים לראיון קבלה אישי הבוחן את זיקתו ומידת התאמתו של המועמד לתחום.
 
קורס צילום וידאו - מה לומדים?
 
במהלך הלימודים בקורס יילמדו בין היתר הנושאים הבאים: צילום וידאו, קומפוזיציה, תאורה ותאורת סטודיו, מבע קולנוע ומבוא לקולנוע, יסודות הבימוי ועוד ועוד.
בנוסף, במהלך הלימודים יהיו שיעורי בית ומטלות שמטרתם בין היתר לגרום לתלמידים לפתח שפה צילומית משלהם ולהגיע מוכנים לשוק העבודה מיד עם תום הלימודים.
בחלק ממוסדות הלימוד ניתן למצוא מסלולים שלומדים בהם גם עריכת וידאו בסיסית ובכך בעצם מכשירים את הסטודנטים להיות גם עורכי וידאו וגם צלמי וידאו.
 
איפה לומדים?
 
לא מעט מוסדות לימוד מציעים לימודים בתחום. בין מוסדות הלימוד ניתן למצוא גם לימודי תואר בקולנוע. בין מוסדות הלימוד המציעים לימודים בתחום - מכללת בית ברל - תכנית דו שנתית ללימודי קולנוע. בית הספר מנשר בתל אביב, בית הספר קאמרה אובסקורה - גם הוא בתל אביב, מכללת מנטור ברמת גן, בית הספר חשיפה של האוניברסיטה הפתוחה בכפר הירוק, מכון אבני בתל אביב - יפו, ועוד מגוון גדול מאוד של מוסדות המציעים לימודים אלו - החל בלימודים לתואר ועד לימודי תעודה ממוקדים לתקופות קצרות יותר.
 
כמה זמן לומדים?
 
משך הלימודים בקורס זה יהיו ברוב המקרים כ-חצי שנה עד שמונה חודשי לימוד במתכונת של לימודים חד או דו שבועיים. ניתן למצוא מסלולים מותאמים לכאלה שרוצים להמשיך בשגרת חייהם ובעבודתם גם במקביל ללימודים, ובכך מאפשרים לסטודנטים להמשיך בשגרה ולא לפגוע במקור הכנסתם - גם במקביל ללימודים.
 
איפה עובדים?
 
צלמי וידאו שסיימו את לימודיהם בהצלחה ועמדו בכל תנאי הלימודים יכולים למצוא עבודה כצלמי אירועים, צלמי הופעות והפקות, צלמים בתוכניות טלוויזיה והפקות טלוויזיה וכן הלאה. חלק מבוגרי קורס זה מעדיפים לעבוד כעצמאיים ולפתוח סטודיו משלהם שיציע שירותים לגופים פרטיים או חברות גדולות. 
 
כמה מרוויחים?
 
צלם וידאו מתחיל צפוי להרוויח בשנים הראשונות סכומים שיעמדו על כ - 8,000-9,000 ש" חודשי. כעבור כמה שנות נסיון ועם צבירה של ותק צפוי השכר לעלות ולעמוד על כ- 10,000-11,500 ש"ח חודשי. בנוסף, ישנם כאלה שמעדיפים להיו עצמאיים ובמקרה הזה מרוויחים שכר שונה. לדוגמא: צלם אירועים מתחיל שעובד כעצמאי ירוויח בשנים הראשונות סכומים שנעים בין 1,500 - 2,000 ש"ח לאירוע (לא כולל עריכה). כעבור כמה שנים של נסיון מרוויחים שכר גבוה יותר - הכל תלוי בשם הטוב ובשיווק אותו יעשה הסטודיו.
 
 
 
 
מעניין אותך לימודי צילום וידאו?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בצילום וידיאו בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד צילום וידיאו לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד