האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתואר ראשון במנהל עסקים
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

תואר ראשון במנהל עסקים

תואר במנהל עסקים מעניק לסטודנטים את התשתית הנדרשת לפעילות השוטפת של ניהול עסק. החל מעקרונות מימון ושיווק, תאוריות בתחום הנעת עובדים, עקרונות מימון וחשבונאות, רגולציה וניהול טכנולוגיה. ניתן לשלב את התכנית ללימודי מנהל עסקים עם חוג נוסף כדי לצבור ידע בתחומים כמו פיננסים, משפטים או משאבי אנוש.

במשק לא קיים מקצוע מנהל העסקים כעומד בפני עצמו לכן קיימת עדיפות ללימודים משולבים או רב תחומיים.

 

תכנית הלימודים לתואר במנהל עסקים

תכנית הלימודים בתואר ראשון במנהל עסקים, כוללת מגוון רחב של קורסי בסיס כמו חשבונאות ניהולית ותמחיר, חשיבה אסטרטגית, יחסי עבודה, התנהגות צרכנים, דינמיקה של מו"מ, יסודות השלטון המקומי, ניהול בינלאומי, ניהול אסטרטגיה, ניהול השיווק, ניהול הפרסום, ניהול משאבי אנוש, ניתוח דו"חות פיננסיים, שוויון הזדמנויות ואיסור הפליה, תאוריות עכשוויות של צדק כלכלי וחברתי ועוד מגוון רחב של נושאים. חלק מהקורסים מהווים קורסי חובה הנמצאים בליבה של תכנית הלימוד בניהול, ואחרים הם קורסי בחירה.

 

בלימודי התואר הראשון באוניברסיטה הפתוחה, ובמוסדות אחרים אפשר לשלב התמחות מעשית. הקורסים הללו מאפשרים לקבל נקודות זכות, כאשר מיישמים את הידע הנלמד בליווי חברות וארגונים באמצעות ניהול פרויקט, כתיבת תכנית עסקית והתבססות על התאוריות והפרקטיקות שנלמדו בקורס. הסטודנט מקבל נקודות קרדיט על התמחות זו ובסיום התואר יכול להציג בפני המעסיקים העתידיים את הפרויקטים שבהם נטל חלק.

 

 

 

תכנית הלימודים ללימודי מנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה

 

אחד היתרונות של הלימוד במסגרת גמישה ופתוחה יותר הוא האפשרות לסיים את התואר לא בארבע שנים, כפי שמקובל במוסדות אקדמיים רבים, אלא לפרוש אותו גם ליותר שנים ולשלב עבודה במשרה מלאה או לסיים אותו במרתון מואץ בפחות משלוש שנים. יתרון נוסף טמון באפשרות להתקבל ללימודים בכל גיל, מבלי שיהיה בהכרח צורך להשלים בגרויות או להבחן בבחינה הפסיכומטרית. יתכן ותידרש, עם זאת, מכינה כדי להכין את הסטודנט לקורסים המורכבים יותר במימון ובמתמטיקה. לימודי התואר הראשון בניהול מאפשרים לסטודנטים להיפגש עם בעלי תפקידים בחברות נוספות ולהתחיל ליצור רשת חברתית שיכולה להוביל לשיתופי פעולה עסקיים ולאיתור המשרה הבאה עוד במהלך הלימודים.

 

למי המקצוע מתאים?

קיימות סביבות עבודה רבות ומגוונות למעוניינים לעסוק במקצוע הניהול. מעבודת שטח וניהול פרויקטים יישומים בשטח, דרך יועצי חיצוניים המבצעים 'סבבים' בין מספר חברות ובית עסק, וניהול בחברה קבועה כאשר העבודה לרוב, הינה משרדית, בשעות עבודה קבועות ובתנאים נוחים, כמובן שלעיתים קיים הצורך בהירתמות לשעות עבודה ארוכות, או לא שגרתיות כאשר עובדים עם חברות בחו''ל.

 

אפשרויות תעסוקה בתחום לאחר הלימודים

לאחר לימודי ניהול אפשר להשתלב במגוון רחב של חברות וארגונים בתפקידי ניהול זוטר יחסית ולאחר מכן להתקדם בהיררכיה הארגונית. פרופסור יורם קלמן, חוקר ומרצה לניהול משתף: "כבר במהלך התואר אני ממליץ לסטודנטים להתחיל להשתלב בעבודות שבהן יוכלו ליישם את הידע שלמדו. במקום לבחור בעבודות סטודנטיאליות קלאסיות כמו מלצרות. עבודה בחברות ביטוח, חברות הייטק וארגונים אחרים תוכל לאפשר לסטודנט לצבור ניסיון מקצועי רלוונטי".

 

"הלימודים בתואר הראשון בניהול", מבהיר פרופסור קלמן: "מותאמים לסטודנטים שעדיין לא השתלבו בארגונים ומעוניינים לנהל בסקטור הפרטי, הציבורי, המוניציפלי ואפילו במנגנוני הבטחון. הלימודים באוניברסיטה הפתוחה מאפשרים גם למי שנמצא כיום במשרה זוטרה בארגון לשלב בצורה הרמונית עבודה, לימודים וגם חיי משפחה".

 

"מבחינת אפשרויות התעסוקה לאחר הלימודים ההיצע הוא עצום. בכל חברה יש לפחות מנהל אחד. יש הלומדים את התואר, כדי להיות מסוגלים לפתוח עסק או להמשיך ולנהל עסק משפחתי קיים. אחרים משתלבים בחברות קיימות. אני תמיד ממליץ כבר במהלך הלימודים, לבחור גם בקורסים מקצועיים מתחומי מדעי המחשב או מדעי החברה ולא להסתפק רק בקורסים בניהול. כך הסטודנט בונה תשתית רחבה יותר ויכול להתחיל לעבוד בתחום אותו למד עם הידע שרכש כדי להשתלב במשרות ניהוליות".

 

כמה ניתן להרוויח לאחר התואר?

בוגרי תואר ראשון בניהול משתלבים בקשת רחבה של מקצועות ונישות לאחר התואר. לכן לא ניתן להכליל את כל הסטודנטים היוצאים לשוק לאחר התואר. בתחום המרקום או בניהול השיווק השכר ההתחלתי נע בשיעור של 8,000-7,000 שקלים בדרך כלל, שכר דומה יקבלו גם בוגרי ניהול ששילבו קורסים בכלכלה, והשתלבו בתפקידים שונים בגופים פיננסיים. עם זאת לאחר מספר שנים המשכורות עשויות להכפיל את עצמן ולהגיע לטווח של 15,000-12,000 שקלים. מנהלים בכירים, אחרי עשור של פעילות יכולים להגיע למשרות מתגמלות ביותר, בהן המשכורת תתחיל מ-30,000 ₪ ומעלה. התואר הראשון בניהול פותח את הדלת גם ללימודי תואר נוסף בתחום ולמשכורות מהגבוהות במשק, כאשר נפתחות בפני הסמנכ"לים אפשרות לכהן כמנכ"לים בחברות גדולות.

 

נוסף על כך, חברות רבות מעניקות לבוגרי תואר ראשון העובדים בחברה זמן מה, אפשרות להצטרף לדירקטוריון ארגונים שונים או מלכ"רים ועמותות במגזר הפרטי והציבורי ולהרוויח משכורת נוספת.

סטודנטים ממליצים על מנהל עסקים וניהול

 • 27.02.2018
  הלל צבי
  בחרתי ללמוד לימודי מנהל עסקים כי כל עולם העסקים מאוד מעניין אותי, והרגשתי שזה המקצוע שמדבר אליי הכי הרבה. לימודי כלכלה הם לימודים מאוד פרקטים, שמעניינים אותי בנוסף
  דירוג
 • 27.02.2018
  דניאל גבאי
  תואר מעניין מאוד שנתן לי הרבה כלים בעיקר עבור תחום היזמות, לדעתי התואר מתאים יותר לאנשים בעלי אופי יזמי שרוצים אחרי הלימודים לפתוח עסק משלהם. למרות שגם בתור שכירים התואר פותח מגוון משרות למי שיש ידע או רצון ללמוד עוד תחומים
  דירוג
 • 10.08.2017
  דינה שמעוני
  מקצוע ממש מעניין, נוגע בהמון נושאים שקשורים לחיים בכלל כמו חוזים.. קצת מפחיד אותי כל נושא התעסוקה בהמשך. בדיוק בשלב של מציאת התמחות...
  דירוג
בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
242 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.51 מתוך 5

לימודי תואר ראשון במנהל עסקים וניהול בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי