האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי מנהל עסקים - תואר במנהל עסקים

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי מנהל עסקים - תואר במנהל עסקים
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

תואר במנהל עסקים מעניק לסטודנטים את התשתית הנדרשת לניהול פעילות השוטפת של ניהול עסק. החל מעקרונות מימון ושיווק, תיאוריות בתחום הנעת עובדים, עקרונות מימון וחשבונאות, רגולציה וניהול טכנולוגיה. ניתן לשלב את התוכנית ללימודי מנהל עסקים עם חוג נוסף כדי לצבור ידע בתחומים כמו פיננסים, לימודי משפטים או לימודי משאבי אנוש. במשק "מנהל העסקים" לא עומד בפני עצמו כמקצוע, ולכן קיימת עדיפות ללימודים משולבים או רב תחומיים.


תוכנית הלימודים לתואר ראשון במנהל עסקים

תכנית הלימודים בתואר ראשון במנהל עסקים כוללת מגוון רחב של קורסי בסיס כמו חשבונאות ניהולית ותמחיר, חשיבה אסטרטגית, יחסי עבודה, התנהגות צרכנים, דינמיקה של מו"מ, יסודות השלטון המקומי, ניהול בינלאומי, ניהול אסטרטגיה, ניהול השיווק, ניהול הפרסום, ניהול משאבי אנוש, ניתוח דו"חות פיננסיים, שוויון הזדמנויות ואיסור אפליה, תיאוריות עכשוויות של צדק כלכלי וחברתי ועוד מגוון רחב של נושאים. חלק מהקורסים מהווים קורסי חובה הנמצאים בליבה של תכנית הלימוד בניהול, ואחרים הם קורסי בחירה.

בלימודי תואר במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה, ובמוסדות אחרים אפשר לשלב התמחות מעשית. הקורסים הללו מאפשרים לקבל נקודות זכות, כאשר מיישמים את הידע הנלמד בליווי חברות וארגונים באמצעות ניהול פרויקט, כתיבת תוכנית עסקית והתבססות על התיאוריות והפרקטיקות שנלמדו בקורס. הסטודנט מקבל נקודות קרדיט על התמחות זו ובסיום התואר יכול להציג בפני המעסיקים העתידיים את הפרויקטים שבהם נטל חלק.

מטרת התואר היא להקנות לסטודנטים יכולות כלליות בעולם העסקי, כאשר ברוב המקרים יבחרו הסטודנטים מספר קורסים בהם הם מעוניינים להתעמק. המגוון הרחב של הנושאים בהם נוגע תואר במנהל עסקים הוא אחד היתרונות הגדולים ביותר של הלימודים. בנוסף לכך, לימודי מנהל עסקים ניתנים לשילוב עם תארים וחוגים נוספים, כאשר שילובים אלו מאפשרים לבוגרים לקבל מידע עסקי וכללי אשר יסייע להם בעתיד ללא קשר למקצוע בו יבחרו לעסוק בעתיד. נשמע מעניין? קראו עוד על הלימודים ובדקו האם תואר במנהל עסקים מתאים לכם  

 

[here will be the video]

 

תכנית הלימודים ללימודי מנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה

אחד היתרונות של הלימוד במסגרת גמישה ופתוחה יותר הוא האפשרות לסיים את התואר לא בארבע שנים, כפי שמקובל במוסדות אקדמיים רבים, אלא לפרוש אותו גם ליותר שנים ולשלב עבודה במשרה מלאה או לסיים אותו במרתון מואץ בפחות משלוש שנים. יתרון נוסף טמון באפשרות להתקבל ללימודים בכל גיל, מבלי שיהיה בהכרח צורך להשלים בגרויות או להבחן בבחינה הפסיכומטרית. יתכן ותידרש, עם זאת, מכינה כדי להכין את הסטודנט לקורסים המורכבים יותר במימון ובמתמטיקה. לימודי התואר הראשון במנהל עסקים מאפשרים לסטודנטים להיפגש עם בעלי תפקידים בחברות נוספות ולהתחיל ליצור רשת חברתית שיכולה להוביל לשיתופי פעולה עסקיים ולאיתור המשרה הבאה עוד במהלך הלימודים.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר במנהל עסקים

לאחר לימודי מנהל עסקים אפשר להשתלב במגוון רחב של חברות וארגונים בתפקידי ניהול זוטר יחסית, ולאחר מכן להתקדם בהיררכיה הארגונית. פרופסור יורם קלמן, חוקר ומרצה לניהול, משתף: "כבר במהלך התואר אני ממליץ לסטודנטים להתחיל להשתלב בעבודות שבהן יוכלו ליישם את הידע שלמדו. במקום לבחור בעבודות סטודנטיאליות קלאסיות כמו מלצרות. עבודה בחברות ביטוח, חברות הייטק וארגונים אחרים תוכל לאפשר לסטודנט לצבור ניסיון מקצועי רלוונטי".

"הלימודים בתואר הראשון במנהל עסקים", מבהיר פרופסור קלמן, "מותאמים לסטודנטים שעדיין לא השתלבו בארגונים ומעוניינים לנהל בסקטור הפרטי, הציבורי, המוניציפלי ואפילו במנגנוני הביטחון. הלימודים באוניברסיטה הפתוחה מאפשרים גם למי שנמצא כיום במשרה זוטרה בארגון לשלב בצורה הרמונית עבודה, לימודים וגם חיי משפחה".

"מבחינת אפשרויות התעסוקה לאחר הלימודים - ההיצע הוא עצום. בכל חברה יש לפחות מנהל אחד. יש הלומדים את התואר, כדי להיות מסוגלים לפתוח עסק משלהם או להמשיך ולנהל עסק משפחתי קיים, ואחרים משתלבים בחברות קיימות. אני ממליץ, כבר במהלך הלימודים, לבחור גם בקורסים מקצועיים מתחומי מדעי המחשב או מדעי החברה ולא להסתפק רק בקורסים בניהול. כך הסטודנט בונה תשתית רחבה יותר ויכול להתחיל לעבוד בתחום אותו למד עם הידע שרכש כדי להשתלב במשרות ניהוליות".

 

למי זה מתאים ולמה ללמוד מנהל עסקים?

קיימות סביבות עבודה רבות ומגוונות למעוניינים לעסוק במקצוע הניהול, מעבודת שטח וניהול פרויקטים יישומים בשטח, דרך יועצי חיצוניים המבצעים 'סבבים' בין מספר חברות ובית עסק, ניהול בחברה קבועה כאשר העבודה לרוב הינה משרדית, בשעות עבודה קבועות ובתנאים נוחים.

כמובן שלעיתים קיים הצורך בהירתמות לשעות עבודה ארוכות או לא שגרתיות כאשר עובדים עם חברות בחו''ל, למשל. כל אדם יכול למצוא עניין מסוים בלימודי מנהל עסקים. התואר הזה מאוד כללי ומאוד שימושי בשל הנגיעה בהרבה תחומים שנלמדים באמצעות מגוון קורסים שונים. אפשרות הבחירה במה בדיוק לעשות היא עצומה. להבדיל מתארים כלליים אחרים, תואר זה הוא גם מאוד פרקטי. ולכן גם ניתן לראות אותו בהרבה מודעות דרושים למגוון משרות, גם כאלה שאינן ניהוליות.

לדוגמא: אנליסטים, מנהלי פרויקטים, מנהלי קמפיינים דיגיטלים ועוד.  ההמלצה שלנו היא ללמוד יחד עם התואר (או אחריו) קורסים בתחום הדיגיטל. כמו: קורס SEO, קורס ניהול קמפיינים ממומנים, קורס דאטא אנליסט, קורס שיווק דיגיטלי וכדומה. ידע בתחומים אלו, יחד עם התואר, יפתח בפניכם אפשרויות למשרות מעניינות ומתגמלות.

 

כמה מרוויחים בוגרי מנהל עסקים?

בוגרי תואר במנהל עסקים משתלבים בקשת רחבה של מקצועות ונישות לאחר התואר. לכן, לא ניתן להכליל את כל הסטודנטים היוצאים לשוק לאחר התואר. בתחום המרקום או בניהול השיווק השכר ההתחלתי נע בשיעור של 8,000-7,000 שקלים בדרך כלל, שכר דומה יקבלו גם בוגרי ניהול ששילבו קורסים בכלכלה, והשתלבו בתפקידים שונים בגופים פיננסיים.

עם זאת, לאחר מספר שנים המשכורות עשויות להכפיל את עצמן ולהגיע לטווח של 15,000-12,000 שקלים. מנהלים בכירים, אחרי עשור של פעילות, יכולים להגיע למשרות מתגמלות ביותר, בהן המשכורת תתחיל מ-30,000 ₪ ומעלה. התואר הראשון בניהול פותח את הדלת גם ללימודי תואר נוסף בתחום ולמשכורות מהגבוהות במשק, כאשר נפתחות בפני הסמנכ"לים אפשרות לכהן כמנכ"לים בחברות גדולות.

נוסף על כך, חברות רבות מעניקות לבוגרי תואר ראשון העובדים בחברה זמן מה אפשרות להצטרף לדירקטוריון, ארגונים שונים או מלכ"רים ועמותות במגזר הפרטי והציבורי ולהרוויח משכורת נוספת.סטודנטים ממליצים על מנהל עסקים

 • 2022
  דינה שמעוני
  מקצוע ממש מעניין, נוגע בהמון נושאים שקשורים לחיים בכלל כמו חוזים.. קצת מפחיד אותי כל נושא התעסוקה בהמשך. בדיוק בשלב של מציאת התמחות...
  דירוג
 • 2022
  דניאל גבאי
  תואר מעניין מאוד שנתן לי הרבה כלים בעיקר עבור תחום היזמות, לדעתי התואר מתאים יותר לאנשים בעלי אופי יזמי שרוצים אחרי הלימודים לפתוח עסק משלהם. למרות שגם בתור שכירים התואר פותח מגוון משרות למי שיש ידע או רצון ללמוד עוד תחומים
  דירוג
 • 2022
  הלל צבי
  בחרתי ללמוד לימודי מנהל עסקים כי כל עולם העסקים מאוד מעניין אותי, והרגשתי שזה המקצוע שמדבר אליי הכי הרבה. לימודי כלכלה הם לימודים מאוד פרקטים, שמעניינים אותי בנוסף
  דירוג
בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
266 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.51 מתוך 5

לימודי תואר ראשון במנהל עסקים בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים