האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי מנהל עסקים
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי מנהל עסקים

תואר במנהל עסקים עוסק בכל הקשור לשיטות ניהול שונות של ארגונים וחברות, מתוך כוונה ברורה למקסם את רווחיהם. לימודי מנהל עסקים עוסקים גם בנושאי יחסי עבודה ובפיתוח עסקים קטנים וגדולים – הן מבחינה תיאורטית והן מבחינה מעשית. הלימודים מקנים לבוגרי התואר ידע כללי במגוון נושאים, בנוסף לידע מעמיק באפיקי ההתמחות אותם בחר הסטודנט במהלך התואר.

במשק לא קיים מקצוע מנהל העסקים כעומד בפני עצמו לכן קיימת עדיפות ללימודים משולבים או רב תחומיים.

 

במהלך הלימודים סטודנטים לומדים בין היתר:

  • מימון
  • שיווק
  • חשבונאות
  • משאבי אנוש
  • סטטיסטיקה
  • מערכות מידע ועוד.
 

מטרת התואר היא להקנות לסטודנטים יכולות כלליות בעולם העסקי, כאשר ברוב המקרים יבחרו הסטודנטים מספר קורסים בהם הם מעוניינים להתעמק. המגוון הרחב של הנושאים בהם נוגע התואר הוא אחד היתרונות הגדולים ביותר של הלימודים. בנוסף לכך, לימודי מנהל עסקים ניתנים לשילוב עם תארים וחוגים נוספים, כאשר שילובים אלו מאפשרים לבוגר התואר לקבל מידע עסקי וכללי אשר יסייע לו בעתיד ללא קשר למקצוע בו יבחר לעסוק בעתיד. קראו עוד על תחומי ההתמחות המקובלים בתואר↓

 

 

לימודי מנהל עסקים
לימודי מנהל עסקים (תמונה:shutterstock)

 

תחומי התמחות בלימודי מנהל עסקים

 
ניהול המימון
אחד מתתי התחומים בלימודי מנהל עסקים הוא תחום ניהול המימון. תחום זה נוגע בצד הכלכלי- כספי וניהולו בתוך החברה. התחומים הנלמדים נוגעים בהרבה נשאים ביניהם: מציאת מקורות הכנסה, ניהול הון, קבלת החלטות בנוגע למימון פעילות הארגון ועוד. בתחום זה אפשר למצוא הרבה תחומים הנלמדים בראיית חשבון לדוגמא - ניהול תזרים מזומנים, דוחות של רווח והפסד, דוחות כספיים ועוד.
 
ניהול משאבי אנוש
תחום ניהול משאבי אנוש מלקט את כל תחומי העניין והנושאים שנוגעים לצד האנושי בארגון. בתחום משאבי האנוש מתמקצעים בהנעת עובדים, יכולת קבלת החלטת, החדרת מוטיבציה בעובדים ועוד דרכים להוציא מהעובדים את המירב. בתחום זה נכנסים גם תחומי גיוס העובדים, השמתם למקצועות ותחומים שונים בתוך החברה. בנוסף גם הנושא של רווחת עובדים נמצאת תחת מקצוע משאבי האנוש.
 

ניהול מערכות מידע ואסטרטגיה
כיום כמעט ואין חברה שאין לה מבחר מערכות לניהול מידע. אם מדובר ברשתות ניהול או במחשבים פרטיים. תחום זה של לימודי מנהל עסקים נוגע בכל מה שקשור לידע. תחום זה הופך להיות מאד חשוב בארגונים ויש חברות ש30 אחוזים מתקציבן הולך על זה. תחום הניהול האסטרטגי הוא גם תחום מאד חשוב ומטרתו לתת ניתוח חיצוני לחברה על מנת לשפר אותה ולייעל אותה. על מנת לשפר את תוצאותיה ולהובילה קדימה.
 
לא נדרש ביצוע סטאז' או התמחות רשמית.
 
 

תנאי קבלה ללימודי מנהל עסקים

באוניברסיטאות ובמכללות האזוריות, כוללים סכם כמותי המורכב מציון הפרק הכמותי בבחינה הפסיכומטרית ומציון הבגרות במתמטיקה. חשוב להוסיף כי נדרשת בגרות בארבע יחידות לימוד בציון 85 לפחות או לחילופין, בגרות בחמש יחידות לימוד בציון 70. כמו-כן, באוניברסיטאות נדרשת זכאות לתעודת בגרות מלאה בציון 90 לפחות וציון בחינה פסיכומטרית של כ 655, במכללות השונות תנאי הקבלה פחות נוקשים ומי שלא עומד בתנאי הקבלה יכול להשלים את הפער באמצעות מכינות קדם אקדמיות.

דרישות הקבלה במסגרת לימודים מורחבים ודו-חוגי הינן גבוהות יותר. לדוגמא, ללימודי מנהל עסקים וכלכלה נדרש ציון פסיכומטרי של כ680, בניגוד לציון פסיכומטרי של כ650, עבור קבלה למסלול חד-חוגי.

 

למי המקצוע מתאים?

קיימות סביבות עבודה רבות ומגוונות למעוניינים לעסוק במקצוע הניהול. מעבודת שטח וניהול פרויקטים יישומים בשטח, דרך יועצי חיצוניים המבצעים 'סבבים' בין מספר חברות ובית עסק, וניהול בחברה קבועה כאשר העבודה, לרוב, הינה משרדית, בשעות עבודה קבועות ובתנאים נוחים, כמובן שלעיתים קיים הצורך בהירתמות לשעות עבודה ארוכות.

 

מה ניתן לעשות עם התואר

הבוגרים מסוגלים לעסוק במגוון רחב מאוד של תחומים ותעשיות. בין התחומים הבולטים ניתן למצוא יועצים כלכליים, מנהלים בתחום התעשיות הטכנולוגיות, מפתחי יזמות ונדל"ן, שיווק, אחראי פלטפורמות בתעשיות ייצור, מנהלי מחלקות ואגפים, מובילי פיתוח ועוד. בתחום האקדמי ניתן להתקדם גם כן תוך צבירת ידע רחב יותר על תחומים נוספים הקשורים למקצועות הניהול. האופציה המקובלת ללימודי המשך הינה תואר M.B.A (תואר שני במנהל עסקים) וניתן להתמחות בהתמחויות שונות כגון: מימון, שיווק, דינים, מיסוי ועוד רבים נוספים.

 

מעסיקים בולטים בשוק

  • בתחום התקשורת: הוט, בזק, אורנג', סלקום, פלאפון ויס.
  • בתחום העסקים: מנורה, איילון, משואות, הראל ועוד.
  • משרדי הממשלה בתור תפקידי ניהול מחלקות וכדומה.

 

משכורות

טווח השכר הממוצע של בוגרי תואר ראשון נע בין 7,000-9,000 שקלים בחודש בשנתיים הראשונות. לאחר מכן מטפס השכר לעובדים בחברות ציבוריות ופרטיות ל כ -12,000 10,000 ש''ח בחודש, לא כולל הטבות נלוות ובונוסים המקובלים בחברות התקשורת, בנקים וחברות כלכליות.

המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
201 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.51 מתוך 5
לכל המלצות

לימודי תואר ראשון במנהל עסקים וניהול

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי