072-3300504

תואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה

הנדסת ביוטכנולוגיה היא תחום חדש יחסית שעוסק בין היתר בביולוגיה, כימיה וטכנולוגיה ובמערכת היחסים בין התחומים האלה. בתחום הביוטכנולוגיה מתנהלים כבר שנים מחקרים ופיתוחים יישומיים השואפים לפתח מערכות ותהליכים שיאפשרו ניצול של תהליכי החיים בכל המערכות הביולוגיות (תאים או רקמות של צמחים, בעלי חיים, או מיקרואורגניזמים) לצורך ייצור מוצרים בתחומי התעשייה, הרפואה והחקלאות, לרווחת האדם. 

תחום הביוטכנולוגיה, בארץ ובעולם, מצוי בהתפתחות מתמדת כבר שנים רבות. התחום מושך עניין רב ומשקיעים רבים ונחשב לתחום של העתיד. מעמדו של התחום השתפר בשנים האחרונות מקצה לקצה, ולאחרונה, בעקבות ההתקדמות והגילויים החדשים במדע הגנטיקה, בוגרי לימודים תואר ראשון בהנדסה ביוטכנולוגית יוכלו להשתלב במגוון מקומות תעסוקה בחברות היי-טק, בתעשיות השונות ואף בבתי חולים ובמוסדות ממשלתיים.  

למי מתאימים לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה?


הלימודים מתאימים למועמדים שאוהבים את מדעי הטבע, ובפרט ביולוגיה. משום שמדובר במקצוע בתחום ההנדסה על המועמד להיות אנליטי, עם "ראש ריאלי" ומוכן ללימודים אינטנסיביים, אך מרתקים.

כמה זמן לומדים הנדסת ביוטכנולוגיה?

 
תואר ראשון בהנדסת ביוטכנלוגיה אורך בין שלוש לארבע שנות לימוד אקדמיות, תלוי במקום הלימודים ובמסלול המדויק אותו בחר הסטודנט.

מהם תנאי הקבלה ללימודים?

תנאי הקבלה משתנים בין המוסדות השונים.

ציון פסיכומטרי מינימלי של 550-600.
בגרות מלאה: ציון 70 ומעלה ב-5 יח"ל מתמטיקה, 80 ומעלה ב-4 יח"ל.
רוב המוסדות דורשים ציון משולב.


מה לומדים בתואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה?

 
במסגרת לימודים לתואר ראשון בביוטכנולוגיה ניתן ללמוד את אחד מתתי התחומים הבאים: ביוטכנולוגיה ומדעים, הנדסת מזון וביוטכנולוגיה, מדעי הרפואה וביוטכנולוגיה, ביוטכנולוגיה וביולוגיה, הנדסת הסביבה וביוטכנולוגיה, מדעי הצמח וביוטכנולוגיה, ביוטכנולוגיה ומדעי החיים, הנדסת ביוטכנולוגיה ועוד.

במכללות רבות מתקיימים לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה וישנם אף מכללות שמציעות קורסים/לימודי תעודה ומגוון של הכשרות שקשורות לתחומי הביוטכנולוגיה. בוגרי לימודי ביוטכנולוגיה האוחזים בתואר ראשון בביוטכנולוגיה או שהם מהנדסי ביוטכנולוגיה יוכלו להשתלב בסיום הלימודים בתעשיית המזון, תעשיות הביוטכנולוגיה, תעשיות הכימיה והביוכימיה, וכן לעסוק במחקר ובהוראה במגוון מכוני המחקר והמוסדות האקדמיים.
 
בין נושאי הלימוד:
 
תוכנית הלימודים בביוטכנולוגיה משלבת בתוכה יסודות רבים מעולם ההנדסה ועולם הטכנולוגיה. בזכות התכנים הנלמדים, בוגרי התואר הראשון בביוטכנולוגיה יצליחו להשתלב בתחומי המזון והתרופות. בנוסף, לסטודנטים תינתן האפשרות להתמחות במעבדות ובמכוני מחקר. המכללות השונות שמציעות לימודים בתחום ההנדסה דואגות לאפשר לסטודנטים תנאי מעבדה מתקדמים וציוד חדשני שיעמדו לרשותם לאורך כל הלימודים. 

ההבדל בין לימודי ביוטכנולוגיה להנדסת ביוטכנולוגיה:

הנדסת ביוטכנולוגיה כוללת הכשרה בתחום ההנדסה ומן כלים הנדסיים להתמודדות עם יישום תהליכים ביוטכנולוגיים בתעשייה עצמה. בלימודי ביוטכנולוגיה ההתמקדות היא בלימודי ביולוגיה וכימיה ופיתוח טכנולוגיות הנובעות מתהליכים ביולוגיים.
 

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה ושכר
 

בוגרים שסיימו בהצלחה לימודים לתואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה ועמדו בכל דרישות הלימודים יוכלו לנסות ולהשתלב כאנשי מקצוע בלא מעט תעשיות כמו: תעשיית המזון, תעשיית הביוטכנולוגיה, תעשיית הכימיה, תעשיית הביו כימיה, תעשיית התרופות ועוד ועוד. ישנן לא מעט חברות בישראל ומחוצה לה שעוסקות בתחומים הנ"ל, ולכן הביקוש לאנשי מקצוע איכותיים בתחום זה הוא גבוה מאוד. בנוסף, ניתן כמובן להמשיך לתואר שני בתחום, או לחילופין לעסוק בתחומי המחקר וההוראה במכוני המחקר השונים ובמוסדות האקדמיים הרלוונטיים לתחום.

מהנדס מתחיל ירוויח בשנים הראשונות סכום שיעמוד על כ - 8,000-12,000 ש"ח חודשי. אחרי שיצבור כמה שנות נסיון צפוי השכר לעלות אחרי 3-5 שנים ולעמוד על כ- 17,000-25,000 ש"ח חודשי. 

 
 
 
מעניין אותך תואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד הנדסת ביוטכנולוגיה לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד