072-3300504

קורס אבטחת סייבר - לימודי סייבר

סייבר (קיברנטיקה) הוא בעצם כל רשת או מרחב האינטרנט המורכב ממידע המאוחסן על חומרה ושרתים אינטרנטיים. כיום ענפים ותחומים שלמים נשלטים על ידי מערכות אינטרנטיות, החל מבנקים דרך בתי חולים ועד הצבא, וכל אלה אוגרים מידע רגיש אודות אזרחים, מדינות וארגונים. המידע הרגיש הזה - בעולם המערבי בו כמעט לכולם יש גישה לרשת האינטרנט, לסביבת כתיבת קוד וללמידת המיומנויות הדרושה לכך – דורש הגנה, שתתבצע על ידי אנשי מקצוע המכונים מאבטחי או לוחמי סייבר. 

אבטחה או לוחמת סייבר מטרתה למנוע חדירה של גורמים זרים למערכות ממוחשבות. לעתים, חדירות אלה מכונות מתקפות סייבר והיא מתבצעות על ידי האקרים וארגוני פשע כנגד מדינות וארגונים. מן הסתם, ככל שהתפתחות האינטרנט והטכנולוגיות הקשורות באינטרנט מתקדמת כך גם הדרישה ללוחמי סייבר ואבטחת מידע.  


למי מתאימים לימודי סייבר?


לימודי סייבר מתאימים לבעלי זיקה לטכנולוגיה ולעבודה שהיא במהותה פרקטית, ומבוקשת. תחום הסייבר דורש ממאבטחי סייבר להיות עם היד על הדופק, ולהסתגל לשינויים בתחום שמתפתח כל הזמן. בסופו של דבר, להיות מאבטח סייבר הוא לאפשר לחברות וארגונים לעבוד בבטחה, וללקוחות להיות רגועים שהמידע שלהם נותר פרטי ושלם, אז אם ערכים אלה חשובים לכם, אולי אתם לוחמי הסייבר של העתיד.  

תנאי קבלה לקורס סייבר

 • תנאי הקבלה משנים בין מוסד למוסד ומעת לעת.
 • חלק מקורסי הסייבר מתנים את הקבלה אליהם במיומנויות וידע קודמים בתחום המחשוב וחלק כוללים לימודי מבוא המכינים את הסטודנט לכניסה לעולם הסייבר. בכל מקרה הקורסים דורשים שנים-עשר שנות לימוד לפחות. 
 • מבחני התאמה.
 • ראיון אישי.
 • חלק מהקורסים פתוחים רק לבעלי רקע אקדמי (הנדסאים או בעלי תואר ראשון)


מה לומדים בקורס?


קיים מבחר גדול של קורסי סייבר ולכל אחד מהם תוכנית לימודים משלו. כמו כן, סילבוסים של קורסים למתחילים יהיו שונים מקורסים המיועדים לאנשים עם ניסיון בהייטק, IT, מחשוב.  ובכל זאת, הנושאים המשותפים הם: תקשורת נתונים, אבטחת רשתות תקשורת, שפת תכנות - פייתון, אבטחת מערכו הפעלה, אבטחה בענן, טכנולוגיות הגנת סייבר, שפות תכנות, פעולות האקינג, אינטרנט של הדברים, מערכות בקרה תעשייתיות

Introduction to Cybersecurity
Networking
Microsoft Technologies On-Prem
Microsoft Technologies – Cloud
Linux
Firewalls – Checkpoint/Fortinet
Anatomy of an Attack
Enterprise Security Technologies Integration
Network and host forensics
Monitoring Security using SOC and SIEM
Cloud Ops and Security

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי סייבר - והשכר

הביקוש לבוגרי אבטחת סייבר ואבטחת מידע הוא רב, גם בארץ, "הסטראט-אפ ניישן", וגם בעולם. ניתן לעבוד כשכיר (אנליסט במרכז SOC, יועץ בתחום אבטחת המידע, Penetration tester) בתאגידים ובארגונים, מנהלי רשתות המתמחים בסייבר, חוקרי סייבר. או לצאת לדרך עצמאית ולפתח מוצרי אבטחה. 

השכר בתחום 12-14 אלף ש"ח ללוחמי סייבר מתחילים. עם הותק השכר עולה ל-26 אלף ש"ח. השכר תלוי בגודל החברה ובתפקיד הספציפי של מאבטח הסייבר.

מה ההבדל בין אבטחת סייבר לאבטחת מידע?

אבטחת מידע היא שם כללי לאבטחת כל המידע המצוי במערכות המידע של ארגונים ועסקים. המידע הזה יכול להיות פרטים אישיים כמו מספרי תעודת זהות, כתובות, מספרי אשראי או מידע מודיעיני רגיש. מאבטחי המידע דואגים שהמידע יהיה חסוי ושלם בדרכים הכוללת מנטיעת גישה פיזית לחומרה רגישה. אבטחת סייבר עושה את כל אלה ברשת האינטרנט בלבד, זאת אומרת שמטרתם היא למנוע גישה אלקטרונית למידע חסוי ללא הרשאה מתאימה. כיום, בעידן בו המידע המאוחסן בארגונים ועסקים הוא בענן, בשרתים או ברשתות אינטרנטיות מסוג אחר, נדרש שיתוף פעולה מלא בין מאבטחי המידע ללוחמי הסייבר על מנת להשיג הגנה מלאה על המידע. לא בכדי קורסים משלבים לעתים בין קורס סייבר לאבטחת מידע. קיימות נקודות השקה לא מעטות בין התחומים.
מעניין אותך קורס אבטחת סייבר - לימודי סייבר?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בסייבר בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד סייבר לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד