האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי תקשורת חזותית
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי תקשורת חזותית

מידע כללי
 
לימודי תקשורת חזותית או בשמם האחר לימודי עיצוב גרפי, עוסקים בכל הקשור בעיצוב אמנותי והעברת מסרים באמצעי מדיה שונים – עיצוב ספר, עיצוב אתר אינטרנט, איור, פרסומות, טלוויזיה ועוד. מטרת לימודי תקשורת חזותית להעניק לסטודנטים את הכלים להביע מסרים ורעיונות בעזרת צבע, מילה ודימוי הקשורים לשפה החזותית. הלימודים משלבים בין שיעורים תיאורטיים בנושאים שונים הקשורים באמנות לבין שיעורים מעשיים הכוללים התנסות בעיצובים שונים. תנאי הקבלה של לימודי תקשורת חזותית כוללים הצגת תיק עבודות ועמידה בראיון אישי או וועדת קבלה (תלוי במוסד הלימודים). הלימודים נפרשים על פני ארבע שנים ומקנים תעודת מעצב בתקשורת חזותית, מוסדות מסוימים אף מאפשרים להשלים לימודים לתואר B.A במדעי הרוח. בתום הלימודים מגישים הסטודנטים פרויקט גמר אישי.
 
 
לימודי תקשורת חזותית
תקשורת חזותית הינו תחום שעוסק בשילוב של טקסטים ותמונות לשם העברת מסר מסוים |תמונה: shutterstock
 
 
 
 
קהל יעד
מי שרוצה לפתח קריירה בתחום התקשורת החזותית או העיצוב הגרפי, יכול להתחיל לברר פרטים על תכניות לימודי תקשורת חזותית לתואר ראשון, שהלימודים בו נמשכים ארבע שנים. תחום זה של התקשורת החזותית מתאים לאנשים יצירתיים, שיכולים לעשות דברים מדהימים מהפריטים הפשוטים ביותר. לימודי תקשורת חזותית תואר ראשון ניתן למצוא בהרבה מוסדות לימוד אקדמיים בארץ. הלימודים מזכים בתואר B.Des כניסה אל עולם חדש, מתאגר, מעניין ומרתק.
 
 
נושאי הלימוד בתואר
נושאי הלימוד כוללים היכרות עם עקרונות העיצוב, תורת הצבע, תורת הצורה, תורת הקומפוזיציה, טיפוגרפיה, צילום, טכניקות הדפס, חשיבה גרפית, יסודות האיור, יסודות השפה החזותית, אמנות פלסטית, הכרת תוכנות גרפיות למחשב, טכניקות ודימוי חזותי, מולטימדיה, עיצוב לאינטרנט, עיצוב לטלוויזיה, עיצוב לפרסום ועוד.
 
 
תנאי קבלה
תנאי הקבלה משתנים ממוסד למוסד אך המשותף לכולם הוא עמידה בשני הקריטריונים הבאים:
1. תעודת בגרות מלאה
2. ראיון אישי והצגת תיק עבודות
 
 

האם כדאי ללמוד עיצוב גרפי

לימודי תקשורת חזותית (עיצוב גרפי) שמים דגש גם על הכרת היסודות של תורת הצבע הבאה לידי ביטוי בשלוש התוכנות הגרפיות: פוטושופ, אינדיזיין ואילוסטרייטור מבית אדובי. כמו כן הסטודנטים מוכשרים לבנות אלמנטים ועיצובים גרפיים בהסתמך על תורת הצבעים וליצור אלמנטים אשלייתים המושכים את תשומת ליבו של המתבונן. המיזוג וההדמייה בין המרקמים יוצרים צבעים צורתיים אשר משפיעים על הרגש והתוכן של הצופה במודעה. טיפוגרפיה גם היא נושא עיקרי בלימודי הגרפיקה, הטיפוגרפיה הינה למעשה תורת האות המהווה את סוד ההצלחה בעיצוב הגרפי. לימודי אלה מקנים ידיעה על מגוון רב של טכניקות בתחום, המסייעות לבחירה ועבודה נכונה עם סוגי הפונטים.
 
 
אפשרויות תעסוקה
בתחום התקשורת החזותית אפשרויות התעסוקה הן רבות, אפשר להשתלב במחלקות העיצוב והשיווק, ובכל מיני ארגונים וחברות הצריכים עזרה בעיצוב גרפי של דברים. זהו מקצוע מאד פרקטי ועם קבלת התואר בלימודי תקשורת חזותית אפשרויות העבודה והקשת הרחבה של סוגי עבודה בתוך המקצוע מאפשרים לכם להתעסק בדיוק במה שאתם אוהבים.
 
 
שכר בתחום
השכר משתנה בין התחומים השונים בהם יבחר המעצב הגרפי להשתלב:
  • בתחום ההדמיות - יתחיל בשכר ממוצע של 7500 שקלים בחודש. 
  • ביצועיסט - גרפיקאי שעוסק לרוב בהוצאה לפועל של עבודות גרפיקה אשר התקבלו ממעצבים גרפיים אחרים. בתחום זה המעצב הגרפי יתחיל בשכר שנע בין 6500-7500 ש"ח בחודש.
  • בתחום הטקסטיל - השכר יעמוד על ממוצע של 7500 ש"ח.
  • בתחום האופנה - השכר יעמוד על ממוצע של 7000 ש"ח.
  • בתחום האיור - השכר יעמוד על ממוצע של 10,000 ש"ח.
  • בחברות פרסום - ומיתוג השכר יעמוד על 7500 ש"ח.
  • בתחום האינטרנט - השכר הממוצע יעמוד על 9300 ש"ח.
 
כמו ברוב המקצועות, ככל שהזמן יעבור ותצברו יותר נסיון המשכורת שלכם תעלה בהתאם. אפשרות נוספת להגדלת השכר היא בעזרת עבודות פרילנס.

לימודי תואר ראשון בעיצוב גרפי ותקשורת חזותית

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי