072-3300504

קורס איכות הסביבה

לימודי איכות הסביבה - מה לומדים?
 
מודעות הציבור לכל הנושא של איכות הסביבה הולכת וגדלה משנה לשנה, ותחום לימודי איכות הסביבה הופך להיות תחום מתפתח ומבוקש ובכל יום שעובר עולה הביקוש לעובדים מקצועיים בתחום. ההתמודדות של העיריות והמועצות המקומיות בנושא הטמנת פסולת, זיהום מים ומפגעי רעש, וכמו"כ של המדינה בנושא זיהום אוויר, פיתוח כבישים ותעשייה, נזקי קרינה ובעוד נושאים רבים העלתה את השאלה - כיצד ניתן לפתור את הבעיות האלו לאורך זמן ועם מחשבה שנשאיר סביבה בריאה וירוקה גם לילדנו ונכדינו. ואכן אלו הנושאים הנלמדים בלימודי איכות הסביבה בעזרת כלים יעילים ומעשיים לשיפור התנאים הסביבתיים ועמידה בתקנות המחייבות בתחום רגיש זה.

התכנים הנלמדים במחסגרת הלימודים בתחום נוגעים למציאות האקולוגית סביבנו והשפעת האדם והסביבה עליה. בנוסף, הם עוסקים כמובן בחקיקה בתחום, נהלים, סמכויות ואחריות הגורמים העוסקים בדבר, ובעיקר מדיניות המשרד לאיכות הסביבה. יובהרו מושגי יסוד באיכות המים ומבנה משק המים בישראל, חוקים לגבי חומרים מסוכנים ועל מדידת זיהום האוויר. הסטודנטים ילמדו על רעשים והפרעות אקולוגיות ויינתן מידע מעשי איך לטפל בפסולת ומחזור, מרכיבי הבניה הירוקה, עמידה בתקנים שהולכים ומחמירים, ועוד נושאים מעניינים בתחום. ברוב הקורסים יידרשו המשתתפים להכין פרוייקטים של תכנון ירוק בנושא הקורס אותו למדו.
 

 
קהל היעד:

אם בעבר הנושא היה "נישתי" והעסיק בעיקר את המדענים ואת הממשלות הדמוקרטיות השונות בעיקר באירופה ובקנדה/ארה"ב, כיום לאור זה שמצבו של כדור הארץ הן מבחינה אקולוגית והן מבחינת ההתחממות הגלובאלית וכו' גרמו בעצם לנושא לעלות לכותרות בכל מהדורות החדשות והעיתונות ובעקבות זה בשנים האחרונות עלתה המודעות לגבי כל הנושא בצורה מאוד משמעותית - מה שפתח את הצוהר לעולם הזה גם לאנשים שעד כה לא התעניינו בנושא או חשבו ללמוד אותו מבחינה מעשית.
 
משך הלימודים:
 

משך הלימודים של איכות הסביבה תלוי בהרבה פרמטרים כמו מוסד הלימוד אותו בחר הסטודנט/ית והכל יהיה בהתאם להיקף הלימודים בקורס וכמובן בהתאם למוסד הנבחר. מרבית ברוב המקרים/מוסדות הקורסים בתחום נעים בין 100-170 שעות לימוד אקדמיות.

בין נושאי הלימוד:

רוב הלימודים בתחום איכות הסביבה (ובעיקר לימודי איכות סביבה כלליים) כוללים את הנושאים והתכנים הבאים: המשבר הסביבתי הגלובלי, החקיקה בתחום איכות הסביבה, חוקי עזר, הגופים המופקדים על שמירת איכות הסביבה, מושגי יסוד בנושא איכות האוויר, תקנים על פליטת מזהמים לאוויר, תמורות בסביבה עקב מעורבות האדם, מושגי יסוד לאיכות המים, מבנה משק המים בישראל, מושגי יסוד בנושא חומרים מסוכנים, חוקים בנושא חומרים מסוכנים, המשרד לאיכות הסביבה, אפקט החממה ועוד.

כמה מרוויחים?

נושא השכר משתנה ותלוי בלא מעט פרמטרים משתנים כמו למשל: האם מחפש העבודה מחזיק בתואר ראשון או שהוא רק אוחז בתעודת מקצוע ובוגר קורס. במידה ומדובר בבוגר שמחזיק בתעודה בלבד השכר יעמוד בשנים הראשונות על 7,000 ש"ח ובהמשך יטפס ל8,500 - 9,000 ש"ח. בעלי תואר ראשון בתחום הנ"ל יתחילו בשכר שיעמוד על 8,500 בחמש שנים הראשונות ולאחר מכן צפוי השכר לעלות ל- 10,000 ש"ח חודשי. בעלי תואר שני יכולים להתחיל בשכר של 10,000 ש"ח חודשי ואחרי חמש שנות נסיון צפוי השכר לעלות ל-12,000 - 16,000 ש"ח חודשי.

מעניין אותך קורס איכות הסביבה?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה באיכות הסביבה - לימודים ירוקים בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד איכות הסביבה - לימודים ירוקים לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד