האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

קורס איכות הסביבה

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בקורס איכות הסביבה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
לימודי איכות הסביבה - מה לומדים?
 
מודעות הציבור לכל הנושא של איכות הסביבה הולכת וגדלה משנה לשנה, ותחום לימודי איכות הסביבה הופך להיות תחום מתפתח ומבוקש ובכל יום שעובר עולה הביקוש לעובדים מקצועיים בתחום. ההתמודדות של העיריות והמועצות המקומיות בנושא הטמנת פסולת, זיהום מים ומפגעי רעש, וכמו"כ של המדינה בנושא זיהום אוויר, פיתוח כבישים ותעשייה, נזקי קרינה ובעוד נושאים רבים העלתה את השאלה - כיצד ניתן לפתור את הבעיות האלו לאורך זמן ועם מחשבה שנשאיר סביבה בריאה וירוקה גם לילדנו ונכדינו. ואכן אלו הנושאים הנלמדים בלימודי איכות הסביבה בעזרת כלים יעילים ומעשיים לשיפור התנאים הסביבתיים ועמידה בתקנות המחייבות בתחום רגיש זה.

התכנים הנלמדים במחסגרת הלימודים בתחום נוגעים למציאות האקולוגית סביבנו והשפעת האדם והסביבה עליה. בנוסף, הם עוסקים כמובן בחקיקה בתחום, נהלים, סמכויות ואחריות הגורמים העוסקים בדבר, ובעיקר מדיניות המשרד לאיכות הסביבה. יובהרו מושגי יסוד באיכות המים ומבנה משק המים בישראל, חוקים לגבי חומרים מסוכנים ועל מדידת זיהום האוויר. הסטודנטים ילמדו על רעשים והפרעות אקולוגיות ויינתן מידע מעשי איך לטפל בפסולת ומחזור, מרכיבי הבניה הירוקה, עמידה בתקנים שהולכים ומחמירים, ועוד נושאים מעניינים בתחום. ברוב הקורסים יידרשו המשתתפים להכין פרוייקטים של תכנון ירוק בנושא הקורס אותו למדו.
 

 
קהל היעד:

אם בעבר הנושא היה "נישתי" והעסיק בעיקר את המדענים ואת הממשלות הדמוקרטיות השונות בעיקר באירופה ובקנדה/ארה"ב, כיום לאור זה שמצבו של כדור הארץ הן מבחינה אקולוגית והן מבחינת ההתחממות הגלובאלית וכו' גרמו בעצם לנושא לעלות לכותרות בכל מהדורות החדשות והעיתונות ובעקבות זה בשנים האחרונות עלתה המודעות לגבי כל הנושא בצורה מאוד משמעותית - מה שפתח את הצוהר לעולם הזה גם לאנשים שעד כה לא התעניינו בנושא או חשבו ללמוד אותו מבחינה מעשית.
 
משך הלימודים:
 

משך הלימודים של איכות הסביבה תלוי בהרבה פרמטרים כמו מוסד הלימוד אותו בחר הסטודנט/ית והכל יהיה בהתאם להיקף הלימודים בקורס וכמובן בהתאם למוסד הנבחר. מרבית ברוב המקרים/מוסדות הקורסים בתחום נעים בין 100-170 שעות לימוד אקדמיות.

בין נושאי הלימוד:

רוב הלימודים בתחום איכות הסביבה (ובעיקר לימודי איכות סביבה כלליים) כוללים את הנושאים והתכנים הבאים: המשבר הסביבתי הגלובלי, החקיקה בתחום איכות הסביבה, חוקי עזר, הגופים המופקדים על שמירת איכות הסביבה, מושגי יסוד בנושא איכות האוויר, תקנים על פליטת מזהמים לאוויר, תמורות בסביבה עקב מעורבות האדם, מושגי יסוד לאיכות המים, מבנה משק המים בישראל, מושגי יסוד בנושא חומרים מסוכנים, חוקים בנושא חומרים מסוכנים, המשרד לאיכות הסביבה, אפקט החממה ועוד.

כמה מרוויחים?

נושא השכר משתנה ותלוי בלא מעט פרמטרים משתנים כמו למשל: האם מחפש העבודה מחזיק בתואר ראשון או שהוא רק אוחז בתעודת מקצוע ובוגר קורס. במידה ומדובר בבוגר שמחזיק בתעודה בלבד השכר יעמוד בשנים הראשונות על 7,000 ש"ח ובהמשך יטפס ל8,500 - 9,000 ש"ח. בעלי תואר ראשון בתחום הנ"ל יתחילו בשכר שיעמוד על 8,500 בחמש שנים הראשונות ולאחר מכן צפוי השכר לעלות ל- 10,000 ש"ח חודשי. בעלי תואר שני יכולים להתחיל בשכר של 10,000 ש"ח חודשי ואחרי חמש שנות נסיון צפוי השכר לעלות ל-12,000 - 16,000 ש"ח חודשי.

קורסים ולימודי תעודה באיכות הסביבה - לימודים ירוקים בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים