האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מכוני הכנה לבחינות בגרות

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין במכוני הכנה לבחינות בגרות
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
מבחני בגרות הם שורת מבחנים במקצועות שונים אותם נדרש כל תלמיד בישראל לעבור על מנת לקבל תעודת בגרות, המהווה מדד להשכלה התיכונית. מועמדים ללימודים גבוהים נדרשים להציג חישוב ממוצע בגרות בבואם לנסות להתקבל ללימודים במכללות או אוניברסיטאות, לכן ישנה חשיבות רבה לממוצע בגרויות של כל תלמיד. כמו כן, לא פעם דורשים מעסיקים שונים בשוק העבודה להציג תעודת בגרות כחלק מתנאי הקבלה.
 

מבנה הבגרות

בחינות בגרות נחלקות לפי יחידות לימוד (יח"ל) הן בין 1-5. המינימום הנדרש לתעודת בגרות הוא 21 יחידות לימוד (יח"ל) במגוון מקצועות. אין הגבלה על מספר מקסימלי של יחידות לימוד, למרות שלרוב הן לא יעברו את 30 יחידות הלימוד.

 כאמור, הדרישה המינימלית לקבלת תעודת בגרות היא היקף של 21 יחידות לימוד, הכוללות 16 יחידות לימוד שהן קבועות וחובה על כולם, ועוד חמש יחידות לימוד אותן יכול כל תלמיד לבחור מתוך מגוון רחב של מקצועות.

בעוד שמקצועות הבחירה משתנים בין בגרות אקסטרנית לבגרות אינטרנטית ותלויים בבית הספר ושאיפות התלמיד, יחידות הלימוד של מקצועות החובה הן: מתמטיקה 3-5 יחידות לימוד, אנגלית 3-5 יחידות לימוד, הבעה עברית (חיבור ולשון) 2 יחידות לימוד, היסטוריה 2 יח"ל, ספרות 2 יח"ל, תנ"ך 2 יח"ל ואזרחות 2 יח"ל. כמו כן, ניתן לוותר על מקצוע הבחירה בהיקף של 5 יחידות לימוד ולהרחיב מבין מקצועות החובה שני מקצועות או יותר. למשל,  5 יח"ל היסטוריה, 5 יח"ל אנגלית ו-5 יח"ל מתמטיקה גם מזכים בתעודת בגרות מלאה.

 

מסלולים
בגרויות קיימות בשתי מסגרות לימודים שונות – מסלול לימודים אינטרני ומסלול לימודים אקסטרני. מסלול לימודים אינטרני הוא מסלול הלימודים העיקרי בישראל ומתקיים במהלך הלימודים בתיכון. במסגרת הלימודים מכין בית הספר את התלמיד למבחני הבגרויות, אליהם הוא ניגש במשך שנתיים או שלוש (תלוי בתוכנית הלימודים של בית הספר).

במסגרת זו נקבע ממוצע ציוני בגרויות על פי שקלול מיוחד המורכב מהציון הסופי בבחינת הבגרות והציון שנתן בית הספר על בחינת המגן (שהיא בחינה פנימית שבית הספר עורך המהווה כחמישים אחוז מהציון). במסלול ציוני בגרויות הם שקלול של ציון המגן וציון מבחן הבגרות.

מסלול לימודים אקסטרני מיועד לנבחנים שאינן לומדים בבית הספר ורוצים להשלים בגרויות. המסלול האקסטרני הוא מסלול חיצוני והוא הדרך הנוחה ביותר להשלים תעודת בגרות למי שסיים את לימודיו התיכוניים, פרש מהם באמצע או רוצה לשפר ציונים.

במסגרת המסלול האקסטרני יכול התלמיד לגשת לבגרויות באופן עצמאי, ללא תיווך של בית ספר כלשהו, במועדי הבחינות המקובלים. מרבית הניגשים לבחינות אקסטרניות בוחרים לעבור קורסים במכוני הכנה לבגרויות או במכינה קדם אקדמית.

 

מכינות

ישנם מכוני הכנה לבגרויות במגוון מקצועות כגון: אנגלית, מתמטיקה, היסטוריה, אזרחות, לשון והבעה, ספרות, גיאוגרפיה, כימיה, פיזיקה, תנ"ך ועוד.
ישנם מכוני הכנה רבים להשלמת בגרויות הפועלים כיום. ישנם מכוני הכנה לבגרויות בהם ניתן ללמוד למספר מקצועות שונים לבגרות או ללמוד להתמקד רק במקצוע אחד. כמו כן, ישנן גם מכינות, הנקראות מכינות קדם אקדמאיות, בהן ניתן ללמוד כמה מקצועות במרוכז.

מבחני בגרויות מתקיימים בשני מועדים, אחד בקיץ ואחד בחורף. ניתן להירשם לקורסים בהתאם למועד בו רוצים לגשת למבחן.

 

לחצו כאן לחישוב ממוצע הבגרות שלכם
אם סיימתם את מבחני הבגרות שלכם ואתם בשלב של לימודים אקדמיים ביורם לימודים תמצאו מידע רב על מקצועות כמו: לימודי הנדסאי תוכנה, לימודי הנדסאי מכונות, הנדסת בניין.

סטודנטים ממליצים על מכוני הכנה לבחינות הבגרות

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
212 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.5 מתוך 5

מכינות, בגרות ופסיכומטרי במכוני הכנה לבחינות הבגרות בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים