072-3300504

תואר שני במתמטיקה

אנחנו חיים בעידן הטכנולוגי אשר לא מפסיק להתפתח ולהתקדם בתעשיות שונות ובמחקרים. בעקבות זאת עלה הביקוש והדרישה לבוגרי תואר שני במתמטיקה. לימודי מתמטיקה נחשבים ללימודים יוקרתיים ומוערכים בשוק העבודה ובעולם האקדמי. מטרת הלימודים להקנות ידע מעמיק בתחומים מגוונים ולספק כלים שיעזרו לסטודנטים להשתלב בשיטות המחקר החדשות, במסגרת החינוך וכן בתעשיות המובחרות.
 
 
תואר שני במתמטיקה
לימודים יוקרתיים | תמונה: shutterstock
 

למי מתאים ללמוד תואר שני במתמטיקה?

תואר שני במתמטיקה הוא מסלול מאתגר הדורש בסיס חזק במושגים מתמטיים ותשוקה לתחום. בדרך כלל, אנשים המעוניינים להמשיך לתואר שני במתמטיקה צריכים להיות בעלי תואר ראשון במתמטיקה או תחום קרוב כגון פיזיקה, הנדסה או מדעי המחשב. המטרה בלימודי מתמטיקה מתקדמים היא לרוב להמשיך בקריירה באקדמיה או במחקר בתחומים מתמטיים, כמו מדעי נתונים.

תנאי קבלה ללימודי מתמטיקה לתואר שני

יש מספר תנאים שיש לעמוד בהם בכדי להתקבל לימודים מתקדמים במתמטיקה, כגון:
 1. בוגרי תואר ראשון במתמטיקה ציון 80 ומעלה
 2. רמת פטור באנגלית
 3. לימודי השלמה לבוגרי תואר ראשון בתחומים אחרים
 4. ראיון קבלה
*שימו לב תנאי קבלה משתנים ממוסד לימודים אחד למשנהו.

היכן לומדים תואר שני במתמטיקה?

 לימודי מתקדמים במתמטיקה לתואר שני תוכלו למצוא באוניברסיטת אריאל בשומרון, המכללה האקדמית בית ברל, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת תל-אביב, מכון ויצמן למדע ברחובות ובאוניברסיטה העברית בירושלים.


משך הלימודים, שכר לימוד ומלגות

לימודי תואר שני במתמטיקה אורכים בדרך כלל כ-4-6 סמסטרים המתפרשים על פני שנתיים. בסוף הלימודים, הבוגרים זכאים לתואר שני M.Sc- מוסמך במדעים. ברוב מוסדות הלימוד תשלמו שכר לימוד אוניברסיטאי, הנקבע מדי שנה על ידי המועצה להשכלה גבוהה. נכון לשנת תשפ"ג, שכר הלימוד לתכנית לימודים מלאה לתואר שני הוא 14,774 ש"ח לשנה אקדמית.
קיימות מלגות פנימיות וחיצוניות המעניקות לתלמידי תואר שני במתמטיקה עזרה עד מימון מלא של שכר הלימוד, לצד מלגות קיום. אלו לרוב מבוססות על הצטיינות בלימודים ודורשות עמידה בציונים מסוימים.
כך למשל, אוניברסיטת אריאל בשומרון מציעה את 'מלגת שמשון'- מלגת הצטיינות לתואר שני על בסיס ממוצע ציונים של תואר ראשון, כאשר סטודנטים שסיימו תואר ראשון בממוצע 92+ זכאים למלגה המכסה בין 40-80% מגובה שכר הלימוד.
ביה"ס למדעי המתמטיקה באוניברסיטת תל אביב מעניק מלגות קיום וכן פטור משכר לימוד המיועדות לתלמידים מצטיינים מכל החוגים והמסלולים במתמטיקה עיונית ומעשית, סטטיסטיקה, חקר ביצועים וביוסטטיסטיקה.

מסלולי הלימוד בתואר שני במתמטיקה

קיימים מגוון רחב של מסלולים בלימודי מתמטיקה לתואר שני, גם לבעלי סוגי התמחות שונים, כאשר רוב מוסדות הלימוד מציעים מסלולים עם תזה ומסלולים ללא תזה. בין נושאי הלימוד תמצאו: מתמטיקה עיונית, מתמטיקה מעשית, מתמטיקה ומדעי המחשב, הוראת מתמטיקה לתלמידי על-יסודי, תואר שני במתמטיקה עם התמחות בסטטיסטיקה. הסטודנטים יכולים לבחור בין מסלול עם תזה, שמאפשר להתקדם ללימודי דוקטורט, או מסלול יישומי ללא תזה. בין תכני הלימודי הנלמדים בתואר שני במתמטיקה תוכלו למצוא את הנושאים הבאים: פונקציה ואנליזה, גיאומטריה חישובית, מתמטיקה דיסקרטית, לוגיקה, תורת המספרים, סטטיסטיקה, קריפטוגרפיה, וכן קורסים מתקדמים בתחומים מעשיים כגון: בינה מלאכותית, רובוטיקה, אלגוריתמי ניווט, עיבוד אותות ותמונה, וזיהוי תבניות.

מוסדות לימוד רבים מציעים תוכניות העשרה כחלק אינטגרלי מהלימודים, כמו אוניברסיטת אריאל שמפגישה את הסטודנטים עם חוקרים בעלי ניסיון מעשי בתחום המתמטיקה, שנותנים הרצאות בנושאי מחקרי פרקטי בהם הם עוסקים.

 
בין תכני הלימוד הנלמדים בתואר שני במתמטיקה תמצאו נושאים הבאים:
 • פונקציה ואנליזה
 • גיאומטריה
 • מתמטיקה דיסקרטית
 • לוגיקה
 • תורת המספרים
 • הסתברות
 • סטטיסטיקה ועוד.

כמה מרוויח בוגר תואר שני במתמטיקה

השכר של בוגר תואר שני במתמטיקה משתנה בהתאם למספר גורמים, לרבות תחום ההתמחות של הפרט, רמת הניסיון וסוג התעשייה או הארגון בו הם עובדים. על פי נתוני הלשכה המרכזית הישראלית לסטטיסטיקה, השכר החודשי הממוצע לבוגר מתמטיקה עם תואר שני בישראל נע סביב 17,000-18,000 ₪ לחודש. עם זאת, חשוב לציין כי מדובר בממוצע וכי המשכורות יכולות להשתנות בהתאם לגורמים שהוזכרו. בוגרי תואר שני במתמטיקה שעובדים בתעשיות כמו הייטק, פינטק או ביטוח ירוויחו ככל הנראה משכורות גבוהות יותר מאלה שעובדים במוסדות ממשלתיים או אקדמיים. באופן כללי, תואר שני במתמטיקה מספק פוטנציאל השתכרות חזק, במיוחד בתעשיות וארגונים הדורשים אנשים עם כישורים אנליטיים ויכולות פתרון בעיות חזקות.

עבודתו בפועל של בוגר תואר שני במתמטיקה

כמה מסלולי קריירה פוטנציאליים לבוגר תואר שני במתמטיקה כוללים עבודה במחקר ופיתוח בתעשיות כמו הייטק, פיננסים או ביטוח. תעשיות אלה דורשות לעתים קרובות אנשים עם כישורים אנליטיים חזקים ויכולת לפתור בעיות מורכבות, שהן מיומנויות המפותחות באמצעות תכנית לתואר שני במתמטיקה.

מסלולי קריירה פוטנציאליים אחרים כוללים עבודה במוסדות ממשלתיים או אקדמיים, שבהם אנשים עשויים לעבוד כחוקרים, פרופסורים או יועצים. קיימות הזדמנויות לבוגרים לעבוד בניתוח נתונים ולמידת מכונה, אשר יש להם ביקוש גבוה בכלכלה המונעת על ידי הטכנולוגיה של ימינו.

בוגרים רבים של תכניות לתואר שני במתמטיקה בוחרים להמשיך באקדמיה ולעשות דוקטורט במתמטיקה או תחום קשור. בסך הכל, תואר שני במתמטיקה מספק לאנשים בסיס חזק במושגים וטכניקות מתמטיות, שיכולים לפתוח מגוון רחב של הזדמנויות קריירה בארץ ומעבר לים.

אפשרויות תעסוקה בתחום

בוגרי תואר שני במתמטיקה יכולים לפנות ללימודי תואר שלישי (במידה ועברו מסלול מחקרי), כמו כן הבוגרים יכולים להשתלב בחברות ההייטק, במפעלים הנדסיים, בחברות מחקר, במסגרות החינוך ועוד.

מעניין אותך תואר שני במתמטיקה?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר שני בסטטיסטיקה בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד סטטיסטיקה לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד