האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי תואר ראשון בחינוך
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי תואר ראשון בחינוך

למי מתאים לימודי תואר ראשון בחינוך?

לימודי חינוך והוראה יכולים להתאים לאנשים בעלי כושר הוראה גבוהה היודעים להעביר את החומר הנלמד בצורה ברור ומעניינת. בנוסף מדובר בתחום הדורש יחסי אנוש טובים מהסיבה שמדובר במקצוע הכולל עבודה מתמדת עם אנשים. אנשי חינוך צריכים להיות אנשים נעימים ויחד עם זאת אסרטיביים. חשוב להבין שמדובר במקצוע שדורש ידע רב על מנת להעביר אותו הלאה.

הדבר היפה בלימודי תואר ראשון בחינוך הוא שיש כמות בלתי מוגבלת של אפשרויות תעסוקה וכל אחד יכול לקחת את נושא החינוך לכיוון שהכי מדבר אליו ושבו הוא הכי מאמין. מובן שבחינוך יותר מכל שאר המקצועות, הלימודים ממשיכים גם לאחר התואר במהלך העבודה שכן כל יום לומדים אנשי החינוך על שיטת ודרכי חינוך תוך כדי העבודה עם התלמידים, דבר המאפשר למקצוע כל הזמן להתחדש ולהמציא שיטות חינוך חדשות.

 

 

לימודי תואר ראשון בחינוך

לימודי תואר ראשון בחינוך (תמונה:shutterstock)

 

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודים אלה הינם זהים כמעט לגמרי בין כל המוסדות האקדמיים וכוללים: תעודת בגרות, ציון פסיכומטרי וציון התאמה (משתנה משנה לשנה).

ברוב המקומות מספיקים ציוני פסיכומטרי של בין 500 ל600 וממוצע בגרות של 85 ומעלה. ברוב המקרים מי שרוצה ללכת על לימודי חינוך יוכל להתקבל ללא קשיים מיוחדים.

בנוסף קיימת האפשרות לבצע הסבת אקדמאים לחינוך ואז תנאי הקבלה מתבססים על ממוצע הציונים מהתואר הראשון. אך יש מקומות בהם תנאי הקבלה נוקשים יותר וזה במקומות שבהם יש תכניות מצטיינים בתחום החינוך. יש מספר מוסדות לימוד שיש להם תכנית מצטיינים שתחום החינוך שתנאי הקבלה אליהם גבוהים ומצריכים ראיון קבלה, מכתבי המלצה, ציוני פסיכומטרי ובגרות גבוהים, אנגלית טובה ועוד.

 

מסלולי לימוד

לימודי חינוך מתחלקים להמון מסלולי לימוד שכל אחד מהם עוסק בתחום אחר של החינוך. כל סטודנט צריך לבחור מסלול מסוים שבו הוא גם רואה עצמו עובד, בדרך כלל מה שלומדים זה גם מה שמתעסקים בו.

 

 

בין מסלולי הלימוד הנפוצים נוכל למצוא:

  • חינוך מיוחד - לימודים אלו עוסקים בחינוך לתלמידים שיש להם לקויות לימודיות מסוימות אשר פוגעת בתפקוד הלימודי שלהם. חינוך זה הוא חינוך אשר מותאם לצרכיו של כל תלמיד.
  • חינוך סביבתי - מסלול זה משלב בין החינוך לבין הסביבה ומקשר ביניהם. מטרתו להגביר את המודעות לסביבה ואת הקשר הישיר שיש לה על חיינו.
  • חינוך לבעלי מוגבלויות - מסלול זה עוסק במתן חינוך לאנשים בעלי מוגבלויות פיזיות כמו נכים, עיוורים, חירשים ועוד.
  • חינוך דמוקרטי - שיטת החינוך הדמוקרטי דוגלת במתן אפשרות בחירה לתלמיד. הוא בוחר מה ללמוד ויש בידיו הכח לבחור ולהחליט איך יראו לימודיו.
  • חינוך גופני - עוסק בחינוך דרך ספורט, תזונה וכושר. מחנך את התלמידים לדעת איך לדאוג לגוף מבחינה בריאותית.
  • חינוך לגיל הרך - מסלול זה עוסק בחינוך לילדים בגילאי גן. מתאים למי שחושב/ת להיות גננ/ת.

 

 

תעסוקה

תואר בחינוך מעניק לבוגרים מגוון אפשרויות תעסוקה שגדל עוד יותר אם יש בידיהם גם תעודת הוראה. האפשרות המרכזית והידועה לכל היא להיות מורה בבית ספר- תיכון או יסודי בהתאם למה שלמדו, אך אין זו האופציה היחידה. מי שרוצה יכול ללכת גם לכיוון של חינוך בלתי פורמלי או להמשיך אל תואר שני בחינוך ולהמשיך למחקר. בוגר לימודי חינוך יכול לעבוד במגוון מוסדות כמו בתי ספר, עמותות, מוסדות פרטיים, גנים, פנימיות ועוד. כל אחד לפי התחום בחינוך אותו הוא למד.

 
 
לימודי חינוך והוראה
שכר מורים - לימודי חינוך (הנתונים מאתר themarker)

 

לימודי תואר ראשון בחינוך והוראה

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי