האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי חינוך והוראה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי חינוך והוראה

מידע כללי
 
לימודי חינוך יכולים להתאים לאנשים בעלי כושר ביטוי גבוה היודעים להעביר את החומר הנלמד בצורה ברורה ומעניינת, בנוסף מדובר בתחום הדורש יחסי אנוש טובים מהסיבה שמדובר במקצוע הכולל עבודה מתמדת עם אנשים. אנשי חינוך צריכים להיות אנשים נעימים ויחד עם זאת אסרטיביים, חשוב להבין שמדובר במקצוע שדורש ידע רב על מנת להעביר אותו הלאה.
 
הדבר היפה בלימודי הוראה הוא שיש כמות בלתי מוגבלת של אפשרויות תעסוקה וכל אחד יכול לקחת את הנושא לכיוון שהכי מדבר אליו ושבו הוא הכי מאמין. מובן שבחינוך יותר מכל שאר המקצועות, הלימודים ממשיכים גם לאחר התואר במהלך העבודה שכן כל יום לומדים אנשי החינוך על שיטת ודרכי לימוד תוך כדי העבודה עם התלמידים, דבר המאפשר למקצוע כל הזמן להתחדש ולהמציא שיטות חדשות.
 
 
לימודי חינוךתואר בחינוך מעניק לבוגרים מגוון אפשרויות תעסוקה | תמונה:shutterstock
 
 

תנאי קבלה לתואר ראשון בחינוך והוראה

תנאי הקבלה ללימודי הוראה הינם זהים כמעט לגמרי בין כל המוסדות האקדמיים וכוללים:
 1. תעודת בגרות
 2. ציון פסיכומטרי
 3. ציון התאמה (משתנה משנה לשנה).
ברוב המקרים מי שרוצה ללכת ללימודי חינוך יוכל להתקבל ללא קשיים מיוחדים עם ציוני פסיכומטרי של בין 500 ל-600 וממוצע בגרות של 85 ומעלה. בנוסף קיימת האפשרות לבצע הסבת אקדמאים להוראה ואז תנאי הקבלה מתבססים על ממוצע הציונים מהתואר הראשון. ישנם מקומות בהם תנאי הקבלה נוקשים יותר וזה במקומות שבהם יש תכניות מצטיינים בתחום החינוך. יש מספר מוסדות לימוד שיש להם תכנית מצטיינים בתחום החינוך שהתנאי הקבלה אליהם גבוהים ומצריכים ראיון קבלה, מכתבי המלצה, ציוני פסיכומטרי ובגרות עם ציונים גבוהים באנגלית, מתמטיקה ועוד. לרוב בונוסים בתכניות של מצטיינים הם מלגות לימוד ולעיתים גם מלגות מחיה ממשרד החינוך.
 
 

מה לומדים בתואר בחינוך?

לימודי הוראה מתחלקים להמון מסלולי לימוד, כל אחד מהם עוסק בתחום אחר של החינוך. על הסטודנט לבחור מסלול מסוים בו הוא רוצה ורואה את עצמו עובד, בדרך כלל מה שלומדים זה גם מה שמתעסקים בו.
 

בין מסלולי הלימוד הנפוצים בתואר נוכל למצוא:

 
 • חינוך מיוחד - לימודים אלו עוסקים בחינוך לתלמידים שיש להם לקויות לימודיות מסוימות או מוגבלויות אשר פוגעת ביכולת שלהם ללמוד במסגרת הפורמלית. 
 • חינוך סביבתי - מסלול זה משלב בין החינוך לבין הסביבה ומקשר ביניהם. מטרתו להגביר את המודעות לסביבה ואת הקשר הישיר שיש לה על חיינו.
 • חינוך לבעלי מוגבלויות - מסלול זה עוסק במתן חינוך לאנשים בעלי מוגבלויות פיזיות כמו נכים, עיוורים, חירשים ועוד.
 • חינוך דמוקרטי - שיטה זו דוגלת במתן אפשרות בחירה לתלמיד. הוא בוחר מה ללמוד ויש בידיו הכח לבחור ולהחליט איך יראו לימודיו.
 • חינוך גופני - עוסק בחינוך דרך ספורט, תזונה וכושר. מחנך את התלמידים לדעת איך לדאוג לגוף מבחינה בריאותית.
 • חינוך לגיל הרך - מסלול זה עוסק בחינוך לילדים בגילאי גן. מתאים למי שחושב/ת להיות גננ/ת.

 

 

אפשרויות תעסוקה

תואר ראשון בחינוך והוראה מעניק לבוגרים מגוון אפשרויות תעסוקה, האפשרות המרכזית והידועה לכל היא להיות מורה בבית ספר תיכון, חטיבה או יסודי בהתאם למה שלמדו, אך אין זו האופציה היחידה. מי שרוצה יכול ללכת גם לכיוון של חינוך בלתי פורמלי או להמשיך לתואר שני . בוגרי הלימודים יכולים לעבוד במגוון מוסדות כמו בתי ספר, עמותות, מוסדות פרטיים, גנים, פנימיות ועוד. כל אחד לפי התחום אותו הוא למד והמקום בו הוא מעוניין לעבוד.

סטודנטים ממליצים על חינוך והוראה

 • 07.08.2017
  רונן דביר
  זה היה השילוב הכי טוב בין מה שאני יודע ומה שאני אוהב – אני יודע מספרים וטוב בזה, ומשם הגיעה הבחירה במתמטיקה ופיזיקה. מצד שני אני מאוד אוהב גם לעבוד עם אנשים ובני נוער, וזה מה שדירבן אותי להוציא תעודת הוראה
  דירוג
 • 31.07.2017
  מיקי פיינשטיין
  בחרתי ללמוד לימודי חינוך כי ידעתי שאני רוצה להביא שינוי, לתת מעצמי ולעבוד עם ילדים. את המכללה האקדמית תל חי בחרתי אחרי שהגעתי ליום הפתוח והייתה שם הרגשה אחרת מכל הימים הפתוחים, בגלל הנוף והרוגע. הכל היה באווירה קסומה
  דירוג
 • 26.07.2017
  גיא ברק
  רציתי לשלב את האהבה שלי לספרים עם יכולות חברתיות ועבודה עם אנשים, והמקצוע שמחבר בין כל אלה הוא חינוך. תכנית מצוינים, שנפתחה באותה תקופה בבית ברל, הייתה מיועדת לאנשים שהולכים לחינוך לא מתוך כניעה לפסיכומטרי נמוך, אלא למרות שיש להם נתונים גבוהים. זה מאוד משך אותי והחלטתי שאני רוצה להשתייך לקבוצה הזאת. אז נרשמתי ללימודי חינוך על יסודי שכוללים שתי דיסציפלינות של הוראה בתיכון – ספרות והיסטוריה
  דירוג
בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
387 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.49 מתוך 5

לימודי תואר ראשון בחינוך והוראה בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי