072-3300504

לימודי משחק ותיאטרון - תואר ראשון במשחק ותיאטרון

הכל התחיל מתיאטרון, כל אומנויות הבמה, ותחילתו עוד בימי יוון העתיקה. על בימת התיאטרון הוצגו מאז ומתמיד לא רק הצגות המציגות נרטיב, אלא גם אופרות, מחזות זמר, בלט, תיטרון בובות, ועוד סוגות המיוחסות לתרבויות לא מערביות. על במת התיאטרון עומדים שחקנים שתפקידם לגלם דמויות ולהציג סיפורים, או במילים אחרות לשחק לפני הקהל היושב מולם. התיאטרון עבר שינויים רבים במהלך השנים באופן טבעי (והוא שונה בכל מדינה), אך נותר בבסיסו אותו דבר. כשמדברים על הצגת תיאטרון מדברים על אנשי מקצוע רבים שתרמו להפקתה, החל מהשחקנים, הבמאי/ת, המפיק/ה והמחזאי/ת, דרך התפאורנים ואנשי הפרופס ועד מעצבי הסאונד, התאורנים והמלבישים. סצנת התיאטרון קיימת בכל העולם: בניו יורק ניתן לדבר על ברודוויי, בלונדון יש את ווסט אנד

תואר ראשון
במשחק ותיאטרון מעניק לסטודנטים מיומנויות וידע באומנויות הבמה: במשחק, כתיבה, בימוי, וזאת דרך נושאים כמו: היסטוריה של התיאטרון, טכניקות משחק, מונולוגים, פיתוח קול, עיצוב תפאורה, מחזאות ועוד. תואר ראשון בתחום מקנה לסטודנטים את ההכשרה המקצועית המקיפה ביותר בתחום. במהלך הלימודים הסטודנטים לומדים שיעורים עיוניים, מתרגלים בצורה מעשית ואף עובדים ומעלים הצגות.

לימודי משחק ניתן ללמוד באוניברסיטאות, מכללות והן בבתי ספר קטנים המלמדים שיעורי משחק בסגנונות שונים. לימודי משחק ותיאטרון נלמדים במתכונות שונות בכל מוסד לימודים, מלימודים לתואר ראשון דרך קורסים ועד סדנאות משחק. 

למי מתאימים לימודי משחק ותיאטרון?

הלימודים מתאימים לאנשים שאוהבים תיאטרון, שקמים בבוקר ומרגישים שמקומם הוא על הבמה או מאחורי הקלעים של הבמה: בימוי מחזות, כתיבת מחזות, תאורה, סאונד, עיצוב תפאורה ועוד. עולם המשחק והתיאטרון, כמו כל עולם האומנויות, הוא כזה שכל אחד צריך לדחוף את עצמו בו ולשתף פעולה. הוא דורש כריזמה, יחסי אנוש טובים, מוטיבציה, יכולת התמודדות עם סירובים ושעות עבודה רבות. אם התכונות והערכים האלו הם מנת חלקכם, תוכלו למצוא את עצמכם משתלבים בצורה טובה בלימודי משחק.

כמה מרוויח בוגר לימודי משחק ותיאטרון?

בוגרי לימודי משחק ותיאטרון ממשיכים לרוב כשחקנים בהפקות טלוויזיה, קולנוע, פרסומות, ובהצגות בתיאטראות השונים ברחבי הארץ. בנוסף, ניתן לעסוק בבימוי, עיצוב תפאורה, תלבושות, תאורה וכו'. בעלי תעודת הוראה יכול לעסוק בהוראת מקצועות התיאטרון השונים. ניתן לפנות גם לדרך עצמאית ולהפיק הצגות.

בעולם המשחק אין משכורת חודשית קבועה ולרוב השכר נקבע לפי ההצגות או התוכניות בהן השחקן משתתף. שכר עבור הצגה אחת נע סביב ה-350 ש"ח. מה שאומר ששחקן שעושה סביב ה-20 הצגות בחודש מרוויח סביב ה-7000 שקלים בחודש. בעולם הטלוויזיה אנו מדברים על משכורות גבוהות יותר מהסיבה שקיים תעריף מינימום קבוע העומד על 2,330 שקלים ליום צילום לתפקיד ו-3092 ליום צילום לתפקיד ראשי ליום צילום של עד 10 שעות.

 

אפשרויות תעסוקה


אפשרויות התעסוקה העומדות בפני בוגרי לימודי משחק כוללות קריירות בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה, תחום התיאטרון הקהילתי והפרטי, בימוי, משחק, הפקה והוראת תיאטרון בחינוך הפורמאלי והלא פורמאלי.

תחומים ונושאי לימוד במסלול למשחק ותיאטרון

בין נושאי הלימוד בתואר ראשון בלימודי משחק ותיאטרון תמצאו:

הפקה ובימוי

ניהול הצגה

תיאטרון בובות ותיאטרון ילדים

משחק

הנחייה דרמטית

תאורה

מוזיקה לתיאטרון

תנועה ופיתוח קול

מחזאות

הדרכה

עיצוב במה

כתיבה והמחזה

 

ברוב מוסדות הלימוד השנה השלישית מוגדרת כשנת ההתמחות המעשית של הסטודנטים. בשנה הזאת רואים בקבוצה כ"להקת תאטרון" המעלה הצגות עולמיות וישראליות אל מול קהל צופים, יוצרים ואנשי מקצוע. במהלך החזרות וההכנה התלמידים מלווים על ידי אנשי מקצוע כגון: במאים, מעצבים, מחזאים, אנשי הפקה ועוד. כל אלו מדמים עבורם את הסביבה הראליסטית ביותר של שחקן העובד בתחום ונמצא כרגע בעיצומם של חזרות להצגה שעתידה לעלות בקרוב.

תנאי קבלה ללימודי משחק ותאטרון

תנאי הקבלה ללימודי משחק משתנים בין מוסד לימודים אחד למשנהו. למשל, בסמינר הקיבוצים תדרשו להציג תעודת בגרות, לעבור ראיון אישי וסדנת קבלה. באוניברסיטת חיפה תצטרכו לאחוז בציון משוקלל 500 של בגרות ופסיכומטרי, לצד ראיון אישי בו תציגו את נסיונכם וכישוריכם בתיאטרון. כדי להתקבל לתואר ראשון באמנויות הקול והמסך במכללה האקדמית ספיר, תתבקשו להציג תעודת בגרות מלאה בציון ממוצע 80 ומעלה, 4 יח''ל אנגלית לפחות ועמידה במבחן התאמה. תנאי הקבלה ללימודי תיאטרון באוניברסיטת תל אביב הם ציון פסיכומטרי של 45- או ממוצע בגרות 100 ומעלה.  כאמור, תנאי הקבלה אינם קבועים וגם משתנים מדי פעם, לכן מומלץ לברר עם המוסד בו אתם מתעניינים.

היכן לומדים משחק?

אלו חלק מהמוסדות האקדמיים הבולטים שמציעים לימודי משחק: סמינר הקיבוצים, המכללה האקדמית ספיר, האקדמית גליל מערבי, אוניברסיטת חיפה, מנשר, אוניברסיטת תל אביב והאוניברסיטה העברית בירושלים.

משך הלימודים, מלגות ושכר לימוד

משך לימודי משחק הוא בין 3-4 שנים. בסוף הלימודים תקבלו תעודה מטעם המוסד הלימודי או B.A  באומנויות, תלוי במסלול בו בחרתם. בחלק ממוסדות הלימוד  תשלמו שכר לימוד אוניברסיטאי, הנקבע מדי שנה על ידי המועצה להשכלה גבוהה. נכון לשנת תשפ"ג, שכר הלימוד לתכנית לימודים מלאה לתואר ראשון הוא 10,932 ש"ח. מגוון מלגות שנותנות סיוע כלכלי מוצעות לתלמידים על סמך רקע סוציו-אקונומי, מוצא, עליה לארץ, התנדבות ועוד. בסמינר הקיבוצים, למשל, סטודנטים בעלי נתונים גבוהים יכולים להיות מועמדים לתוכנית רג''ב למצטיינים של משרד החינוך ולזכות במלגת לימודי משחק מלאה ובונוסים.

מעניין אותך לימודי משחק ותיאטרון - תואר ראשון במשחק ותיאטרון?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון בתיאטרון ומשחק בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד תיאטרון ומשחק לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד