לייעוץ אישי חינם, התקשרו:
072-3300504

לימודי משחק ותיאטרון - תואר ראשון במשחק ותיאטרון

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי משחק ותיאטרון - תואר ראשון במשחק ותיאטרון
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

הכל התחיל מתיאטרון, כל אומנויות הבמה, ותחילתו עוד בימי יוון העתיקה. על בימת התיאטרון הוצגו מאז ומתמיד לא רק הצגות המציגות נרטיב, אלא גם אופרות, מחזות זמר, בלט, תיטרון בובות, ועוד סוגות המיוחסות לתרבויות לא מערביות. על במת התיאטרון עומדים שחקנים שתפקידם לגלם דמויות ולהציג סיפורים, או במילים אחרות לשחק לפני הקהל היושב מולם. התיאטרון עבר שינויים רבים במהלך השנים באופן טבעי (והוא שונה בכל מדינה), אך נותר בבסיסו אותו דבר. כשמדברים על הצגת תיאטרון מדברים על אנשי מקצוע רבים שתרמו להפקתה, החל מהשחקנים, הבמאי/ת, המפיק/ה והמחזאי/ת, דרך התפאורנים ואנשי הפרופס ועד מעצבי הסאונד, התאורנים והמלבישים. סצנת התיאטרון קיימת בכל העולם: בניו יורק ניתן לדבר על ברודוויי, בלונדון יש את ווסט אנד

תואר ראשון
במשחק ותיאטרון מעניק לסטודנטים מיומנויות וידע באומנויות הבמה: במשחק, כתיבה, בימוי, וזאת דרך נושאים כמו: היסטוריה של התיאטרון, טכניקות משחק, מונולוגים, פיתוח קול, עיצוב תפאורה, מחזאות ועוד. תואר ראשון בתחום מקנה לסטודנטים את ההכשרה המקצועית המקיפה ביותר בתחום. במהלך הלימודים הסטודנטים לומדים שיעורים עיוניים, מתרגלים בצורה מעשית ואף עובדים ומעלים הצגות.

לימודי משחק ניתן ללמוד באוניברסיטאות, מכללות והן בבתי ספר קטנים המלמדים שיעורי משחק בסגנונות שונים. לימודי משחק ותיאטרון נלמדים במתכונות שונות בכל מוסד לימודים, מלימודים לתואר ראשון דרך קורסים ועד סדנאות משחק. 

למי מתאימים לימודי משחק ותיאטרון?

הלימודים מתאימים לאנשים שאוהבים תיאטרון, שקמים בבוקר ומרגישים שמקומם הוא על הבמה או מאחורי הקלעים של הבמה: בימוי מחזות, כתיבת מחזות, תאורה, סאונד, עיצוב תפאורה ועוד. עולם המשחק והתיאטרון, כמו כל עולם האומנויות, הוא כזה שכל אחד צריך לדחוף את עצמו בו ולשתף פעולה. הוא דורש כריזמה, יחסי אנוש טובים, מוטיבציה, יכולת התמודדות עם סירובים ושעות עבודה רבות. אם התכונות והערכים האלו הם מנת חלקכם, תוכלו למצוא את עצמכם משתלבים בצורה טובה בלימודי משחק.

כמה מרוויח בוגר לימודי משחק ותיאטרון?

בוגרי לימודי משחק ותיאטרון ממשיכים לרוב כשחקנים בהפקות טלוויזיה, קולנוע, פרסומות, ובהצגות בתיאטראות השונים ברחבי הארץ. בנוסף, ניתן לעסוק בבימוי, עיצוב תפאורה, תלבושות, תאורה וכו'. בעלי תעודת הוראה יכול לעסוק בהוראת מקצועות התיאטרון השונים. ניתן לפנות גם לדרך עצמאית ולהפיק הצגות.

בעולם המשחק אין משכורת חודשית קבועה ולרוב השכר נקבע לפי ההצגות או התוכניות בהן השחקן משתתף. שכר עבור הצגה אחת נע סביב ה-350 ש"ח. מה שאומר ששחקן שעושה סביב ה-20 הצגות בחודש מרוויח סביב ה-7000 שקלים בחודש. בעולם הטלוויזיה אנו מדברים על משכורות גבוהות יותר מהסיבה שקיים תעריף מינימום קבוע העומד על 2,330 שקלים ליום צילום לתפקיד ו-3092 ליום צילום לתפקיד ראשי ליום צילום של עד 10 שעות.

 

אפשרויות תעסוקה


אפשרויות התעסוקה העומדות בפני בוגרי לימודי משחק כוללות קריירות בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה, תחום התיאטרון הקהילתי והפרטי, בימוי, משחק, הפקה והוראת תיאטרון בחינוך הפורמאלי והלא פורמאלי.

תחומים ונושאי לימוד במסלול למשחק ותיאטרון

בין נושאי הלימוד בתואר ראשון בלימודי משחק ותיאטרון תמצאו:

הפקה ובימוי

ניהול הצגה

תיאטרון בובות ותיאטרון ילדים

משחק

הנחייה דרמטית

תאורה

מוזיקה לתיאטרון

תנועה ופיתוח קול

מחזאות

הדרכה

עיצוב במה

כתיבה והמחזה

 

ברוב מוסדות הלימוד השנה השלישית מוגדרת כשנת ההתמחות המעשית של הסטודנטים. בשנה הזאת רואים בקבוצה כ"להקת תאטרון" המעלה הצגות עולמיות וישראליות אל מול קהל צופים, יוצרים ואנשי מקצוע. במהלך החזרות וההכנה התלמידים מלווים על ידי אנשי מקצוע כגון: במאים, מעצבים, מחזאים, אנשי הפקה ועוד. כל אלו מדמים עבורם את הסביבה הראליסטית ביותר של שחקן העובד בתחום ונמצא כרגע בעיצומם של חזרות להצגה שעתידה לעלות בקרוב.

תנאי קבלה ללימודי משחק ותאטרון

תנאי הקבלה ללימודי משחק משתנים בין מוסד לימודים אחד למשנהו. למשל, בסמינר הקיבוצים תדרשו להציג תעודת בגרות, לעבור ראיון אישי וסדנת קבלה. באוניברסיטת חיפה תצטרכו לאחוז בציון משוקלל 500 של בגרות ופסיכומטרי, לצד ראיון אישי בו תציגו את נסיונכם וכישוריכם בתיאטרון. כדי להתקבל לתואר ראשון באמנויות הקול והמסך במכללה האקדמית ספיר, תתבקשו להציג תעודת בגרות מלאה בציון ממוצע 80 ומעלה, 4 יח''ל אנגלית לפחות ועמידה במבחן התאמה. תנאי הקבלה ללימודי תיאטרון באוניברסיטת תל אביב הם ציון פסיכומטרי של 45- או ממוצע בגרות 100 ומעלה.  כאמור, תנאי הקבלה אינם קבועים וגם משתנים מדי פעם, לכן מומלץ לברר עם המוסד בו אתם מתעניינים.

היכן לומדים משחק?

אלו חלק מהמוסדות האקדמיים הבולטים שמציעים לימודי משחק: סמינר הקיבוצים, המכללה האקדמית ספיר, האקדמית גליל מערבי, אוניברסיטת חיפה, מנשר, אוניברסיטת תל אביב והאוניברסיטה העברית בירושלים.

משך הלימודים, מלגות ושכר לימוד

משך לימודי משחק הוא בין 3-4 שנים. בסוף הלימודים תקבלו תעודה מטעם המוסד הלימודי או B.A  באומנויות, תלוי במסלול בו בחרתם. בחלק ממוסדות הלימוד  תשלמו שכר לימוד אוניברסיטאי, הנקבע מדי שנה על ידי המועצה להשכלה גבוהה. נכון לשנת תשפ"ג, שכר הלימוד לתכנית לימודים מלאה לתואר ראשון הוא 10,932 ש"ח. מגוון מלגות שנותנות סיוע כלכלי מוצעות לתלמידים על סמך רקע סוציו-אקונומי, מוצא, עליה לארץ, התנדבות ועוד. בסמינר הקיבוצים, למשל, סטודנטים בעלי נתונים גבוהים יכולים להיות מועמדים לתוכנית רג''ב למצטיינים של משרד החינוך ולזכות במלגת לימודי משחק מלאה ובונוסים.

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי משחק ותיאטרון - תואר ראשון במשחק ותיאטרון
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

סטודנטים ממליצים על תיאטרון ומשחק

 • 2023
  מוטי חובה
  כשהשתחררתי חשבתי ברצינות ללכת ללמוד לימודי תקשורת וניהול כי הייתי מפקד בצבא ודי מורעל על נושא הניהול, אבל מהר מאוד הבנתי שאסור לי לוותר על החלום והלכתי ללמוד לימודי משחק
  דירוג
 • 2023
  ניבה אשר שגב
  בחרתי ללמוד לימודי תיאטרון כי זה עניין אותי, אני אוהבת הצגות וללמוד איך מעלים הצגה על הבמה. בהתחלה רציתי ללמוד משחק אבל הבנתי שזה פחות מתאים לי אז הלכתי על תיאטרון
  דירוג
 • 2023
  גיורא זינגר
  אני סטנדפיסט ומשם הגיע הרצון שלי ללמוד לימודי משחק, אבל זה היה אחרי הרבה שנים של התלבטות כי זו החלטה קשה ולימודים קשים ותובעניים וכבר יש לי תואר ראשון במדעי המחשב. אפשר להגיד שהלכתי אחרי הלב
  דירוג
בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
235 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 5 מתוך 5

לימודי תואר ראשון בתיאטרון ומשחק בישראל

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים