072-3300504

לימודי ניהול מערכות בריאות

 
אם גם אתם חשבתם על לימודי מקצוע ניהולי מאתגר וחשוב בו תוכלו לתרום לעיצוב ואפיון של מערכות הבריאות בישראל – לימודים לתואר ראשון בניהול מערכות בריאות יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים. תחום לימודים ייחודי ונישתי זה הוא חדש באופן יחסי, ולמרות שמדובר במקצוע חדש ו"צעיר" הוא זוכה לפופולאריות הולכת וגוברת בקרב הסטודנטים בגלל שהוא מציע הזדמנות חד פעמית לפיתוח קריירה מרתקת בתחום של מערכות הבריאות בישראל.

לימודי התחום הנ"ל שואבים חלק גדול מהלימודים מהתחום של מנהל עסקים ומעולם הרפואה וממקצועות הבריאות ודואגים להקנות לבוגריהם את כל הידע, הכלים והמיומנויות הנדרשים למנהל המקצועי והאיכותי במערכות הבריאות הפרטיות או הצבירויות, וכמו"כ להכשיר אותם כאנשי מקצוע מובילים בתחום. 
 
"התואר בלימודי מדעי הבריאות נועד לענות על הצורך בהכשרת אנשי מינהל לסקטור הבריאות בישראל לתפקידי ניהול בדרג הביניים והבכיר" (פרופ' יעקב רופא, ראש בית הספר למדעי הבריאות - המרכז האקדמי שערי מדע משפט )
 
 
למי מתאים התואר?
 

הלימודים מתאימים לתלמידים בתחילת דרכם המחפשים תואר מעניין המקנה גם ידע בניהול וגם עוסק בתחום שירותי הבריאות,  וכן לבעלי מקצוע הפועלים בתחומי הרפואה והבריאות כגון: סיעוד, שינניות, פיזיותרפיה, הממלאים או המיועדים למלא פונקציות מינהלתיות במערכת הבריאות.

 
מה לומדים?
 

בתואר יקבלו  הסטודנטים מגוון כלים יישומיים על-ידי סגל הוראה מוביל, במטרה לסייע להם להשיג הצלחה מרבית בלימודים ואף לאחר סיום התואר.

תכנית הלימודים כוללת הקניית בסיס רחב של מקצועות הניהול מתחומי מנהל עסקים, ומדעי ההתנהגות במקביל ללימוד מרכיביה של מערכת הבריאות והרפואה. על בסיס הידע התיאורטי לומד ומתרגל הסטודנט את יישום כלי הניהול בבעיות המייחדות את מערכת הבריאות בישראל במגוון תחומים.

 

לדוגמא בתכנית הלימודים בשערי מדע ומשפט משלבים תכנית ייחודית לפיתוח היכולות החשובות להצלחה בעולם דינמי – היכולות של האינטליגנציה הרגשית (EQ). שערי מדע ומשפט הוא המרכז האקדמי היחיד בארץ המציע כיום תכנית שכזו, בדומה למיטב האוניברסיטאות המובילות בארצות הברית.

 

התמחויות בתואר ניהול מערכות בריאות:

 

משאבי אנוש
המשאב האנושי הינו אחד הפרמטרים המשמעותיים בארגונים בכלל, ובמערכת הבריאות בפרט, בה ישנה דרישה מתמדת לכוח אדם איכותי. בעידן בו אנשים מוחלפים מתפקידם במכשור מתקדם עולה החשיבות של ניהול אפקטיבי של ההון האנושי, כמו גם של שימורו, התוויית הכשרות במהלך העבודה וכדומה, לכן ניכר שתחום משאבי האנוש נמנה בתחומים שהטכנולוגיה לא תוכל להחליף, בעודו מתפתח משנה לשנה. כאשר משלבים את משאבי האנוש עם מנהל מערכות בריאות, מתקבלת נוסחה מנצחת עבור מי שרוצה להתפתח מקצועית, להתקדם כלכלית ולהשתלב בתחום מבוקש עם סיפוק ועשייה מרתקת. 


ההתמחות במשאבי אנוש מאפשרת לסטודנטים לרכוש כלים ניהוליים ברמה הגבוהה ביותר לניהול ולהשבחת ההון האנושי, ולסייע לו לצלוח אתגרים שונים ברמת השירות, הדיגיטציה, הפן הרגשי ועוד. אין ספק שלימודי מערכות בריאות עם התמחות במשאבי אנוש הם כרטיס הכניסה לקריירה במערכת הבריאות

 

שיווק
בשל התחרות הגוברת בין ארגוני הבריאות השונים (מרפאות, בתי חולים פרטיים, מרכזים לרפואה מונעת, מרכזים לרפואה משלימה ועוד), עולה הצורך באנשים מקצועיים המבינים ומכירים את המערכת כדי לסייע במאמצים השיווקיים שלה.


ההתמחות בשיווק מאפשרת לסטודנט לחבר בין מיומנויות ניהוליות לבין אלו השיווקיות – יצירת וביצוע אסטרטגיה שיווקית, פילוח ואפיון קהלי יעד, בחינת נתוני שוק, מציאת הזדמנויות שיווקיות וכו'.

 
איפה עובדים?
 

לאחר התואר נפתחים בפני הבוגרים מגוון תפקידים ניהוליים בתחום הבריאות, כולל: קטלוג ואבחון של מצבי בריאות שונים, אמצעים לפיקוח על מצבי בריאות, פיתוח רפואה מונעת ופיקוח על בריאות הסביבה ועוד.

בסיום התואר ניתן להמשיך ללימודי סיעוד.

 
כמה מרוויחים?
על פי דוח ממונה השכר של שירותי המדינה עולה כי שכרם של עובדי מערכת הבריאות גדל פי 3! בעשור האחרון
עוד עולה מהדוח כי מערכת הבריאות מובילה את השירות הציבורי בישראל בגובה השכר הממוצע למשרת שכיר. על-פי הדוח, הגיע השכר הממוצע ברוטו למשרה במערכת הבריאות בשנת 2017 ל-18,633 שקל.
 
השכר הממוצע לבוגרי תואר ראשון בניהול מערכות בריאות עומד בשנים הראשונות על ממוצע של כ-7,000-8,000 ש"ח ולאחר חמש שנות נסיון ועם צבירת ידע וניסון מעשי צפוי השכר לעלות משמעותית ולעמוד על כ-10,000-20,000 ש"ח חודשי.
 
 
מעניין אותך לימודי ניהול מערכות בריאות?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון בניהול מערכות בריאות בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד ניהול מערכות בריאות לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד