לייעוץ אישי חינם, התקשרו:
072-3300504

לימודי ניהול מערכות בריאות

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי ניהול מערכות בריאות
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
 
אם גם אתם חשבתם על לימודי מקצוע ניהולי מאתגר וחשוב בו תוכלו לתרום לעיצוב ואפיון של מערכות הבריאות בישראל – לימודים לתואר ראשון בניהול מערכות בריאות יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים. תחום לימודים ייחודי ונישתי זה הוא חדש באופן יחסי, ולמרות שמדובר במקצוע חדש ו"צעיר" הוא זוכה לפופולאריות הולכת וגוברת בקרב הסטודנטים בגלל שהוא מציע הזדמנות חד פעמית לפיתוח קריירה מרתקת בתחום של מערכות הבריאות בישראל.

לימודי התחום הנ"ל שואבים חלק גדול מהלימודים מהתחום של מנהל עסקים ומעולם הרפואה וממקצועות הבריאות ודואגים להקנות לבוגריהם את כל הידע, הכלים והמיומנויות הנדרשים למנהל המקצועי והאיכותי במערכות הבריאות הפרטיות או הצבירויות, וכמו"כ להכשיר אותם כאנשי מקצוע מובילים בתחום. 
 
"התואר בלימודי מדעי הבריאות נועד לענות על הצורך בהכשרת אנשי מינהל לסקטור הבריאות בישראל לתפקידי ניהול בדרג הביניים והבכיר" (פרופ' יעקב רופא, ראש בית הספר למדעי הבריאות - המרכז האקדמי שערי מדע משפט )
 
 
למי מתאים התואר?
 

הלימודים מתאימים לתלמידים בתחילת דרכם המחפשים תואר מעניין המקנה גם ידע בניהול וגם עוסק בתחום שירותי הבריאות,  וכן לבעלי מקצוע הפועלים בתחומי הרפואה והבריאות כגון: סיעוד, שינניות, פיזיותרפיה, הממלאים או המיועדים למלא פונקציות מינהלתיות במערכת הבריאות.

 
מה לומדים?
 

בתואר יקבלו  הסטודנטים מגוון כלים יישומיים על-ידי סגל הוראה מוביל, במטרה לסייע להם להשיג הצלחה מרבית בלימודים ואף לאחר סיום התואר.

תכנית הלימודים כוללת הקניית בסיס רחב של מקצועות הניהול מתחומי מנהל עסקים, ומדעי ההתנהגות במקביל ללימוד מרכיביה של מערכת הבריאות והרפואה. על בסיס הידע התיאורטי לומד ומתרגל הסטודנט את יישום כלי הניהול בבעיות המייחדות את מערכת הבריאות בישראל במגוון תחומים.

 

לדוגמא בתכנית הלימודים בשערי מדע ומשפט משלבים תכנית ייחודית לפיתוח היכולות החשובות להצלחה בעולם דינמי – היכולות של האינטליגנציה הרגשית (EQ). שערי מדע ומשפט הוא המרכז האקדמי היחיד בארץ המציע כיום תכנית שכזו, בדומה למיטב האוניברסיטאות המובילות בארצות הברית.

 

התמחויות בתואר ניהול מערכות בריאות:

 

משאבי אנוש
המשאב האנושי הינו אחד הפרמטרים המשמעותיים בארגונים בכלל, ובמערכת הבריאות בפרט, בה ישנה דרישה מתמדת לכוח אדם איכותי. בעידן בו אנשים מוחלפים מתפקידם במכשור מתקדם עולה החשיבות של ניהול אפקטיבי של ההון האנושי, כמו גם של שימורו, התוויית הכשרות במהלך העבודה וכדומה, לכן ניכר שתחום משאבי האנוש נמנה בתחומים שהטכנולוגיה לא תוכל להחליף, בעודו מתפתח משנה לשנה. כאשר משלבים את משאבי האנוש עם מנהל מערכות בריאות, מתקבלת נוסחה מנצחת עבור מי שרוצה להתפתח מקצועית, להתקדם כלכלית ולהשתלב בתחום מבוקש עם סיפוק ועשייה מרתקת. 


ההתמחות במשאבי אנוש מאפשרת לסטודנטים לרכוש כלים ניהוליים ברמה הגבוהה ביותר לניהול ולהשבחת ההון האנושי, ולסייע לו לצלוח אתגרים שונים ברמת השירות, הדיגיטציה, הפן הרגשי ועוד. אין ספק שלימודי מערכות בריאות עם התמחות במשאבי אנוש הם כרטיס הכניסה לקריירה במערכת הבריאות

 

שיווק
בשל התחרות הגוברת בין ארגוני הבריאות השונים (מרפאות, בתי חולים פרטיים, מרכזים לרפואה מונעת, מרכזים לרפואה משלימה ועוד), עולה הצורך באנשים מקצועיים המבינים ומכירים את המערכת כדי לסייע במאמצים השיווקיים שלה.


ההתמחות בשיווק מאפשרת לסטודנט לחבר בין מיומנויות ניהוליות לבין אלו השיווקיות – יצירת וביצוע אסטרטגיה שיווקית, פילוח ואפיון קהלי יעד, בחינת נתוני שוק, מציאת הזדמנויות שיווקיות וכו'.

 
איפה עובדים?
 

לאחר התואר נפתחים בפני הבוגרים מגוון תפקידים ניהוליים בתחום הבריאות, כולל: קטלוג ואבחון של מצבי בריאות שונים, אמצעים לפיקוח על מצבי בריאות, פיתוח רפואה מונעת ופיקוח על בריאות הסביבה ועוד.

בסיום התואר ניתן להמשיך ללימודי סיעוד.

 
כמה מרוויחים?
על פי דוח ממונה השכר של שירותי המדינה עולה כי שכרם של עובדי מערכת הבריאות גדל פי 3! בעשור האחרון
עוד עולה מהדוח כי מערכת הבריאות מובילה את השירות הציבורי בישראל בגובה השכר הממוצע למשרת שכיר. על-פי הדוח, הגיע השכר הממוצע ברוטו למשרה במערכת הבריאות בשנת 2017 ל-18,633 שקל.
 
השכר הממוצע לבוגרי תואר ראשון בניהול מערכות בריאות עומד בשנים הראשונות על ממוצע של כ-7,000-8,000 ש"ח ולאחר חמש שנות נסיון ועם צבירת ידע וניסון מעשי צפוי השכר לעלות משמעותית ולעמוד על כ-10,000-20,000 ש"ח חודשי.
 
 
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי ניהול מערכות בריאות
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

סטודנטים ממליצים על ניהול מערכות בריאות

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
465 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.49 מתוך 5

לימודי תואר ראשון בניהול מערכות בריאות בישראל

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים