האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הנדסת תעשייה וניהול

לוגו של חסות
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בהנדסת תעשייה וניהול
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תחום הנדסה שהתפתח מאוד בשנים האחרונות והפך מבוקש מאוד על ידי סטודנטים הוא הנדסת תעשייה וניהול. בתוך מספר שנים הצליחו לימודי הנדסת תעשייה וניהול לתפוס מקום של כבוד בתוך לימודי ההנדסה ולהפוך לאחד מתחומי ההנדסה המבוקשים ביותר ללמידה  על ידי סטודנטים. 

ההתפתחות הטכנולוגיה הביאה עימה צורך במהנדסים אשר יהיו אחראים על כל תחום הייצור והתעשייה במפעלים. מהנדסי תעשייה וניהול הם האנשים אשר אחראים על פסי הייצור ובידם מגוון תחומי אחריות, לדוגמה: הגדלת תפוקה בפס הייצור, ייעול המערכת, הוזלת הוצאות, שיפור תהליכים ארגוניים, פיתוח שיטות מחקר, ניהול צוות, ניהול מחלקה ועוד. כיום כל מפעל בארץ חייב לפחות מהנדס תעשייה וניהול אחד' כאשר ברוב המקרים צריך הרבה יותר מאחד. יש בתפקיד זה אחריות מאוד גדולה ואפשרויות קידום רבות.

 
משך לימוד הנדסת תעשייה וניהול

לימודי הנדסת תעשייה וניהול אלה לימודי הנדסה אשר נמשכים כארבע שנים במסלול לימודי יום מלא, וכעשרה סמסטרים במסגרת מסלול לימודי ערב לאנשים עובדים. הלימודים כוללים המון פיזיקה, מתמטיקה ותחומי הנדסה נוספים לצד קורסים בכלכלה, מדעי ההתנהגות וניהול ומקנים ידע רב במגוון תחומים. כיום, קיימות חטיבות לימוד כשבניהן: ניהול הייצור, כלכלה וניהול, מערכות מידע ועוד. בתום הלימודים מוענקות לבוגרים תעודות ותואר B.Sc., במדעים. באמצעות תואר זה ניתן להמשיך ללימודי תואר מוסמך ודוקטורט במוסדות השונים להשכלה גבוהה, להירשם בפנקס המהנדסים וכמובן לעסוק במקצוע.

 

הנדסת תעשייה וניהול


התמחויות לדוגמא מתוך מחלקת לימוד הנדסת תעשייה וניהול לתואר ראשון של עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה

 
   1. הנדסת מערכות מידע:

ההתמחות עוסקת ברכישת הכלים הנדרשים על מנת להטמיע ולתחזק מערכות מידע ארגוניות כולל: אפיון, בדיקה, פיתוח, הדרכה, אבטחת איכות, ואבטחת מידע של המערכות. ההתמחות אף מציעה קורסים בתחום האנליזה העסקית (BI) וטכנולוגיית האינטרנט והסלולר בשירות הארגון העסקי.

 
   2. הנדסת ניהול ותפעול:

ההתמחות מקנה ידע במבחר תחומים, לרבות תכנון ובקרה של תהליכים, ניהול פרויקטים, שיפור וניהול של תהליכי שירות ויצור, תכנון כוח אדם ולוגיסטיקה. מטרת ההתמחות היא להקנות כלים לפיתוח, תכנון ובקרת תהליכים תוך ארגוניים.

 

לעוד מידע בנושא אתם מוזמנים ליצור קשר עם יועצי הלימודים שלנו שיענו לכם על כל שאלה
דברו איתנו בוואטסאפ

 


למי מתאימים לימודי הנדסת תעשייה וניהול?


הלימודים כוללים רבדים רבים מתחומי ההנדסה הרבים האחרים מבלי להתעמק בתפל, תוך שימוש בטכניקות ניהול שונות, בין אם בניהול צוות או ניהול פרויקטים, תוך תפיסה כלכלית רחבה. הלימודים מתאימים במיוחד לאלו המחפשים סביבה עסקית גמישה ומאתגרת, המסוגלים לפעול בסביבה תחרותית בעלי מוטיבציה ואמביציה להצלחה. מתאים למי שניחן ביצירתיות והמון יכולת השקעה ולמידה עצמאית.

הלימודים מקיפים תוכן עיוני ומעשי רב. תכני הלימוד השונים, הנשאבים גם ממקצועות לימוד שונים בעולם האקדמי, ניתנים לחלוקה לשלושה ערוצים מרכזיים הכוללים: תכני ליבה מתמטיים, תכנים מקצועיים וקורסי בחירה. בין התכנים השונים הנלמדים ניתן למצוא: חשבונאות בינלאומית, ניהול פיננסי, נושאים מתקדמים בסטטיסטיקה וחקר ביצועים, מערכות מידע מבוזרות, כלכלת סקטור ציבורי, נושאים נבחרים ביזמות, סמינר כלכלי, סוגיות נבחרות בשיווק, אפיון וניתוח מערכות מידע, חשיבה וקבלת החלטות, ניהול פרויקטים ועבודת צוות, מערכות מסדי נתונים מבוזרים, התנהגות ארגונית ועוד קורסים רבים ומגוונים.

 

[here will be the video]מהנדס תעשייה וניהול - מה הוא עושה?

הפנינו את השאלה לד"ר גבי פינטו, ראש המחלקה להנדסת תעשייה וניהול (תעו"נ) במכללת עזריאלי, המכללה האקדמית להנדסה ירושלים. "שאלה מצוינת," אמר ד"ר פינטו, "האמת היא שהמקצוע מגוון ומאפשר מספר אפשרויות תעסוקה גדול בכמעט כל ארגון". "המגוון הגדול נובע מכך שבכל ארגון ובכל תחום יש תהליכים שצריך לשפר... תפקיד מהנדס תעו"נ הוא לדאוג שהתהליכים בארגון מועילים ללקוח ורווחיים לארגון (רווח-יעילות)". הוא מוסיף: "מהנדסי תעשייה וניהול עוסקים בד"כ בתחומים הבאים: הנדסת מערכות-מידע והנדסת תפעול וניהול".

"להלן שתי דוגמאות ממערכות-מידע". למשל, אם מהנדס תעו"נ הוא אנליסט (מדעני-נתונים) בחברה ממשלתית כמו משרד החינוך, אזי הוא ינתח את הדוחות שהגיעו זה עתה, לאחר שרצו כל הלילה על מאגרי נתוני העתק (ביג-דאטא) בהתאם לאלגוריתמים שבנו בשפת פייטון". "הניתוח שבוצע למשל, על סטודנטים בשנה א' יוכל לספק את התשובה לשאלה מה הנתונים של הסטודנטים שיסיימו את הלימודים בהצלחה".

"למשל, סטודנטים שהממוצע שלהם גדול מ- 60, החוב שלהם למוסד קטן מ- 500 ש"ח ומספר הכניסות שלהם לאתר המכללה בשנה גדול מ- 30". "אם מהנדסת תעו"נ עוסקת כמנהלת מוצר בחברת הייטק, אזי היא תתקשר למספר לקוחות פוטנציאליים על מנת לאסוף מהם דרישות לאפליקציה (
App) שנמצאת שנמצא בתהליך פיתוח". "לאחר פיתוח אב-טיפוס לתוכנה, היא תזמין אותם למבחן שמישות שייערך על אב הטיפוס שנבנה בכדי לבחון האם הלקוחות מרוצים מהאפליקציה". "אלו רק כמה דוגמאות לעיסוקים בתחום מערכות-המידע של מהנדסי תעו"נ".


ומה לגבי הנדסת תפעול וניהול?

"אם המהנדס שלנו הוא מנהל תכנון ופיקוח על היצור (תפ"י) בחברה יצרנית סביר שהוא יעשה סיבוב בקווי הייצור, ידבר עם העובדים וינסה לזהות צווארי בקבוק קיימים או עתידיים שעלולים לעכב את הייצור". "מהנדסי תעו"נ יכולים לעבוד במגוון תפקידים הנדסיים בתפעול כמו: מהנדס ארגון ושיטות, מהנדס ייצור, קניין ברכש ועוד. היות ובכל מחלקה בארגון יש תהליכים, ניתן למצוא מהנדסי תעו"נ במחלקות כמו פיתוח, כספים ושיווק. ההתמחות בתהליכי-עבודה בארגונים שהם חוצי ארגון מאפשרים למהנדסי תעו"נ להתקדם די מהר לתפקידים ניהוליים כמו מנהלי פרויקטים, סמנכ"לים ומנכ"לים."


תנאי קבלה ללימודי הנדסת תעשייה וניהול

תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים, ובעיקר בין האוניברסיטאות למכללות האזוריות ומוסדות הלימוד הפרטיים. ככלל, נדרשת זכאות לתעודת בגרות ישראלית או חלופה המוכרת על ידי מוסד הלימודים הנבחר, וציון בחינה פסיכומטרית תקף. בממוצע נדרש ממוצע בגרויות של כתשעים וחמש, הכולל בגרות מינימלית בארבע יחידות לימוד לבגרות בפיסיקה ומתמטיקה בציון ממוצע של כשמונים וחמש. בנוסף, נדרש ציון פסיכומטרי של כשש מאות וחמישים, כאשר ציון החלק הכמותי בבחינה אינו נופל ממאה ועשרים וחמש נקודות.


אוניברסיטת אריאל בשומרון אפקה - המכללה האקדמית להנדסה בת''א SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון
מועמדים לתואר 1 - יתקבלו על סמך ציון קבלה משולב של ממוצע ציוני הבגרות וציון מבחן הפסיכומטרי

מבחן יעל - בציון 105 לפחות 
 
 
 
 
 
 
- ציון 600 בבחינה הפסיכומטרית וכמותי מעל 115
 
- ללא פסיכומטרי - בגרות מלאה, כאשר נדרשת בגרות במתמטיקה 4 יחידות לימוד בציון 85 ומעלה / 5 יחידות לימוד בציון 75 ומעלה. בנוסף יש להציג בגרות באנגלית 4 יחידות לימוד בציון 70 ומעלה.
- מבחן פסיכומטרי / פסיכוטכני בציון 560 לפחות
- בגרות / מכינה במתמטיקה 4 יח“ל בציון 80 לפחות או 5 יח"ל בציון 70 לפחות
- בגרות / מכינה ייעודית באנגלית 4 יח“ל בציון 70 לפחות או 5 יח"ל בציון 65 לפחות
- ציון סכם 109
- ראיון ועדת קבלה
עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה ירושלים שנקר הנדסה מכללת רמת גן
ממוצע בגרות משוקלל 90 ומעלה. מתמטיקה 5 יחידות ציון 70 ומעלה, מתמטיקה 4 יחידות 80 ומעלה.
ציון פסיכומטרי בדגש כמותי 550 ומעלה
ציון כמותי 100 ומעלה
פסיכומטרי בציון 620 או ציון ממוצע 90 ומעלה בבחינות החיצוניות ובפרוייקט הגמר בלימודי ההנדסאי, וממוצע בגרות 85 (כולל בונוסים)
 
 
תעודת בגרות מלאה או בעלי תעודה שוות ערך לתעודת בגרות ישראלית או בעלי תעודת סיום של מכינה אוניברסיטאית (אין סף של ממוצע ציונים נדרש)
- רקע מתמטי ברמה גבוהה
 


כמה תרוויחו בתור מהנדסי תעשייה וניהול מתחילים?

 לפי הנתונים של משרד העבודה והרווחה, ממוצע השכר ההתחלתי של מהנדס תעשייה וניהול הוא: 13,242 ש''ח

 

לא בטוחים איפה ללמוד? השאירו פרטים באחד מהטפסים באתר(או שלחו הודעה לוואטסאפ שלנו) ויועצי הלימודים שלנו יענו לכם על כל שאלה 

חלק מהמיומנויות של מהנדס תעשייה וניהול נלמדות במסגרת הנדסאי תעשייה וניהול 

סטודנטים ממליצים על הנדסת תעשייה וניהול

 • 2022
  יעל בוקרה
  "תמיד ידעתי שאני אלמד מקצוע ריאלי. לאחר שרותי הצבאי כקצינת קשר עבדתי כרכזת פרויקט ושם הכרתי מהנדסי תעשייה וניהול. העבודה השוטפת איתם גרמה לי להבין שזה התחום שלי, וכך הגעתי ללימודי הנדסת תעשייה וניהול
  דירוג
בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
800 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.49 מתוך 5

לימודי תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים