לייעוץ אישי חינם, התקשרו:
072-3300504

הנדסת תעשייה וניהול - לימוד הנדסת תעשיה וניהול בישראל

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בהנדסת תעשייה וניהול - לימוד הנדסת תעשיה וניהול בישראל
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תחום הנדסה שהתפתח מאוד בשנים האחרונות והפך מבוקש מאוד על ידי סטודנטים הוא - הנדסת תעשייה וניהול. בתוך מספר שנים הצליחו לימודי הנדסת תעשייה וניהול לתפוס מקום של כבוד בתוך לימודי ההנדסה ולהפוך לאחד מתחומי ההנדסה המבוקשים ביותר ללמידה על ידי סטודנטים.

התפתחות הטכנולוגיה הביאה עימה צורך במהנדסים אשר יהיו אחראים על כל תחום הייצור והתעשייה במפעלים. מהנדסי תעשייה וניהול הם האנשים אשר אחראים על פסי הייצור ובידם מגוון תחומי אחריות, לדוגמה: הגדלת תפוקה בפס הייצור, ייעול המערכת, הוזלת הוצאות, שיפור תהליכים ארגוניים, פיתוח שיטות מחקר, ניהול צוות, ניהול מחלקה ועוד. כיום כל מפעל בארץ חייב לפחות מהנדס תעשייה וניהול אחד, כאשר ברוב המקרים צריך הרבה יותר מאחד. אפשרויות הקידום בתחום זה רבות.


למי מתאים לימוד הנדסת תעשייה וניהול ?


הלימודים כוללים רבדים רבים מתחומי ההנדסה הרבים האחרים מבלי להתעמק בטפל, תוך שימוש בטכניקות ניהול שונות, אם בניהול צוות או ניהול פרויקטים, תוך תפיסה כלכלית רחבה. לימודי הנדסת תעשייה וניהול מתאימים במיוחד לאלו המחפשים סביבה עסקית גמישה ומאתגרת, המסוגלים לפעול בסביבה תחרותית ובעלי מוטיבציה ואמביציה להצלחה. מתאים למי שניחן ביצירתיות והמון יכולת השקעה ולמידה עצמאית.

הלימודים מקיפים תוכן עיוני ומעשי רב. תכני הלימוד השונים, הנשאבים גם ממקצועות לימוד שונים בעולם האקדמי, ניתנים לחלוקה לשלושה ערוצים מרכזיים הכוללים: תכני ליבה מתמטיים, תכנים מקצועיים וקורסי בחירה. בין התכנים השונים הנלמדים ניתן למצוא: חשבונאות בינלאומית, ניהול פיננסי, נושאים מתקדמים בסטטיסטיקה וחקר ביצועים, מערכות מידע מבוזרות, כלכלת סקטור ציבורי, נושאים נבחרים ביזמות, סמינר כלכלי, סוגיות נבחרות בשיווק, אפיון וניתוח מערכות מידע, חשיבה וקבלת החלטות, ניהול פרויקטים ועבודת צוות, מערכות מסדי נתונים מבוזרים, התנהגות ארגונית ועוד קורסים רבים ומגוונים.

תנאי הקבלה של לימוד הנדסת תעשייה וניהול

תנאי הקבלה של לימוד הנדסת תעשייה וניהול משתנים בין מוסדות הלימוד השונים, ובעיקר בין האוניברסיטאות למכללות האזוריות ומוסדות הלימוד הפרטיים. ככלל, נדרשת זכאות לתעודת בגרות ישראלית או חלופה המוכרת על ידי מוסד הלימודים הנבחר, וציון בחינה פסיכומטרית תקף. בממוצע נדרש ממוצע בגרויות של כתשעים וחמש, הכולל בגרות מינימלית בארבע יחידות לימוד לבגרות בפיסיקה ומתמטיקה בציון ממוצע של כשמונים וחמש. בנוסף, נדרש ציון פסיכומטרי של כשש מאות וחמישים, כאשר ציון החלק הכמותי בבחינה אינו נופל ממאה ועשרים וחמש נקודות.


אוניברסיטת אריאל בשומרון אפקה - המכללה האקדמית להנדסה בת''א SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון
מועמדים לתואר 1 - יתקבלו על סמך ציון קבלה משולב של ממוצע ציוני הבגרות וציון מבחן הפסיכומטרי

מבחן יעל - בציון 105 לפחות 
 
 
 
 
 
 
- ציון 600 בבחינה הפסיכומטרית וכמותי מעל 115
 
- ללא פסיכומטרי - בגרות מלאה, כאשר נדרשת בגרות במתמטיקה 4 יחידות לימוד בציון 85 ומעלה / 5 יחידות לימוד בציון 75 ומעלה. בנוסף יש להציג בגרות באנגלית 4 יחידות לימוד בציון 70 ומעלה.
- מבחן פסיכומטרי / פסיכוטכני בציון 560 לפחות
- בגרות / מכינה במתמטיקה 4 יח“ל בציון 80 לפחות או 5 יח"ל בציון 70 לפחות
- בגרות / מכינה ייעודית באנגלית 4 יח“ל בציון 70 לפחות או 5 יח"ל בציון 65 לפחות
- ציון סכם 109
- ראיון ועדת קבלה
עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה ירושלים שנקר הנדסה מכללת רמת גן
ממוצע בגרות משוקלל 90 ומעלה. מתמטיקה 5 יחידות ציון 70 ומעלה, מתמטיקה 4 יחידות 80 ומעלה.
ציון פסיכומטרי בדגש כמותי 550 ומעלה
ציון כמותי 100 ומעלה
פסיכומטרי בציון 620 או ציון ממוצע 90 ומעלה בבחינות החיצוניות ובפרוייקט הגמר בלימודי ההנדסאי, וממוצע בגרות 85 (כולל בונוסים)
 
 
תעודת בגרות מלאה או בעלי תעודה שוות ערך לתעודת בגרות ישראלית או בעלי תעודת סיום של מכינה אוניברסיטאית (אין סף של ממוצע ציונים נדרש)
- רקע מתמטי ברמה גבוהה
 משך לימוד הנדסת תעשייה וניהול

לימודי הנדסת תעשייה וניהול, שתחת לימודי הנדסה, נמשכים כארבע שנים במסלול לימודים מלא, וכעשרה סמסטרים במסגרת מסלול לימודי ערב לאנשים עובדים. הלימודים כוללים המון פיזיקה, מתמטיקה ותחומי הנדסה נוספים, לצד קורסים בכלכלה, מדעי ההתנהגות וניהול. הלימודים מקנים לסטודנטים ידע רב במגוון תחומים. כיום, קיימות חטיבות לימוד ביניהן: ניהול ייצור, כלכלה וניהול, מערכות מידע ועוד. בתום הלימודים מוענקים לבוגרים תעודות ותואר B.Sc., במדעים. באמצעות תואר זה ניתן להמשיך ללימודי תואר מוסמך ודוקטורט במוסדות השונים להשכלה גבוהה, להירשם בפנקס המהנדסים וכמובן לעסוק במקצוע.

 

לימוד הנדסת תעשייה וניהול


התמחויות לדוגמה מתוך מחלקת לימוד הנדסת תעשייה וניהול לתואר ראשון של עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה:

 
   1. הנדסת מערכות מידע:

ההתמחות עוסקת ברכישת הכלים הנדרשים על מנת להטמיע ולתחזק מערכות מידע ארגוניות כולל: אפיון, בדיקה, פיתוח, הדרכה, אבטחת איכות, ואבטחת מידע של המערכות. ההתמחות אף מציעה קורסים בתחום האנליזה העסקית (BI) וטכנולוגיית האינטרנט והסלולר בשירות הארגון העסקי.

 
   2. הנדסת ניהול ותפעול:

ההתמחות מקנה ידע במבחר תחומים, לרבות תכנון ובקרה של תהליכים, ניהול פרויקטים, שיפור וניהול של תהליכי שירות ויצור, תכנון כוח אדם ולוגיסטיקה. מטרת ההתמחות היא להקנות כלים לפיתוח, תכנון ובקרת תהליכים תוך ארגוניים.

 

לעוד מידע בנושא אתם מוזמנים ליצור קשר עם יועצי הלימודים שלנו שיענו לכם על כל שאלה
דברו איתנו בוואטסאפ


מה הן אפשרויות התעסוקה לבוגרי הנדסת תעשייה וניהול והשכר? 

בוגרי לימוד הנדסת תעשייה וניהול נהנים משפע של אפשרויות בשוק העבודה, מחברות הייטק ועד לתעשיות הבטחוניות. הם יכולים לאייש תפקידים כמו: מנתחי מערכות מידע, מנהלי תפעול ואנליסטים של עסקים ומפעלים פרטיים וציבוריים. כל ארגון בימינו יכול להרוויח מיכולות הניהול והידע ההנדסי של מהנדסת/ תעשייה וניהול, ולעתים יותר מאחד/ת על מנת לייעל את התהליכים בו ולחסוך במשאבים.

לפי הנתונים של משרד העבודה והרווחה, ממוצע השכר ההתחלתי של מהנדס תעשייה וניהול הוא 13,242 ש''ח. עם הותק המשכורות עשויות להגיע ליותר מ-20 אלף ש"ח. מהנדס בתפקיד ניהולי ירוויח בהתאם.

לא בטוחים איפה ללמוד? השאירו פרטים באחד מהטפסים באתר(או שלחו הודעה לוואטסאפ שלנו) ויועצי הלימודים שלנו יענו לכם על כל שאלה 

חלק מהמיומנויות של מהנדס תעשייה וניהול נלמדות במסגרת הנדסאי תעשייה וניהול

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בהנדסת תעשייה וניהול - לימוד הנדסת תעשיה וניהול בישראל
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

סטודנטים ממליצים על הנדסת תעשייה וניהול

 • 2023
  יעל בוקרה
  "תמיד ידעתי שאני אלמד מקצוע ריאלי. לאחר שרותי הצבאי כקצינת קשר עבדתי כרכזת פרויקט ושם הכרתי מהנדסי תעשייה וניהול. העבודה השוטפת איתם גרמה לי להבין שזה התחום שלי, וכך הגעתי ללימודי הנדסת תעשייה וניהול
  דירוג
בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
836 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.49 מתוך 5

לימודי תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול בישראל

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים