האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי הנדסת תעשייה וניהול
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי הנדסת תעשייה וניהול

מידע כללי
 
תחום הנדסה שהתפתח מאוד בשנים האחרונות והפך מבוקש מאוד על ידי סטודנטים הוא הנדסת תעשייה וניהול. בתוך מספר שנים הצליחו לימודי הנדסת תעשייה וניהול לתפוס מקום של כבוד בתוך לימודי ההנדסה ולהפוך לאחד מתחומי ההנדסה המבוקשים ביותר ללמידה  על ידי סטודנטים. למרבה הפלא המון אנשים לא יודעים כלל לפני שהם הולכים ללמוד הנדסת תעשייה וניהול מה זה בכלל, ומה אפשר לעשות עם זה בתור מקצוע, ורבים מגלים זאת תוך כדי התואר.
 
 
הנדסת תעשייה וניהול מה זה ולמה זה טוב?
ההתפתחות הטכנולוגית של התעשייה הביאה עימה צורך במהנדסים אשר יהיו אחראים על כל תחום הייצור והתעשייה במפעלים. מהנדסי תעשייה וניהול הם האנשים אשר אחראים על פסי הייצור ובידם מגוון תחומי אחריות, לדוגמא: הגדלת תפוקה בפס הייצור, ייעול המערכת, הוזלת הוצאות, שיפור תהליכים ארגוניים, פיתוח שיטות מחקר, ניהול צוות, ניהול מחלקה ועוד.
כיום כל מפעל בארץ חייב לפחות מהנדס תעשייה וניהול אחד כאשר ברוב המקרים צריך הרבה יותר מאחד. יש בתפקיד זה אחריות מאוד גדולה ואפשרויות קידום רבות.
 
 
משך הלימודים
לימודי הנדסת תעשייה וניהול אלה לימודי הנדסה אשר נמשכים כארבע שנים, במסלול לימודי יום מלא, וכעשרה סמסטרים במסגרת מסלול לימודי ערב לאנשים עובדים. אלה לימודים לא פשוטים כלל אשר מכילים בתוכם המון פיזיקה, מתמטיקה ותחומי הנדסה נוספים, לצד קורסים בכלכלה, מדעי ההתנהגות וניהול ומקנים ידע רב במגוון תחומים. כיום, קיימות חטיבות לימוד כשבניהן: ניהול הייצור, כלכלה וניהול, מערכות מידע ועוד. בתום הלימודים מוענקות לבוגרים תעודות ותואר B.Sc., במדעים. באמצעות תואר זה ניתן להמשיך ללימודים גבוהים, תואר מוסמך ודוקטורט, במוסדות השונים להשכלה גבוהה, להירשם בפנקס המהנדסים וכמובן לעסוק במקצוע.
 

התמחויות לדוגמא מתוך מחלקת לימודי הנדסת תעשייה וניהול לתואר ראשון של עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה

1. הנדסת מערכות מידע:

ההתמחות עוסקת ברכישת הכלים הנדרשים על מנת להטמיע ולתחזק מערכות מידע ארגוניות כולל: אפיון, בדיקה, פיתוח, הדרכה, אבטחת איכות, ואבטחת מידע של המערכות. ההתמחות אף מציעה קורסים בתחום האנליזה העסקית (BI) וטכנולוגיית האינטרנט והסלולר בשירות הארגון העסקי.

2. הנדסת ניהול ותפעול:

ההתמחות מקנה ידע במבחר תחומים, לרבות תכנון ובקרה של תהליכים, ניהול פרויקטים, שיפור וניהול של תהליכי שירות ויצור, תכנון כוח אדם ולוגיסטיקה. מטרת ההתמחות היא להקנות כלים לפיתוח, תכנון ובקרת תהליכים תוך ארגוניים.

למי מתאים ללמוד את המקצוע

 הלימודים כוללים רבדים רבים מתחומי ההנדסה הרבים האחרים, מבלי להתעמק בתפל, תוך שימוש בטכניקות ניהול שונות, בין אם בניהול צוות או ניהול פרויקטים, תוך תפיסה כלכלית רחבה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאלו המחפשים סביבה עסקית גמישה ומאתגרת, המסוגלים לפעול בסביבה תחרותית, בעלי מוטיבציה ואמביציה להצלחה, יצירתיות והמון יכולת השקעה ולמידה עצמאית.

הלימודים מקיפים תוכן עיוני ומעשי רב. תכני הלימוד השונים, הנשאבים גם ממקצועות לימוד שונים בעולם האקדמי, ניתנים לחלוקה לשלושה ערוצים מרכזיים הכוללים: תכני ליבה מתמטיים, תכנים מקצועיים וקורסי בחירה. בין התכנים השונים הנלמדים ניתן למצוא: חשבונאות בינלאומית, ניהול פיננסי, נושאים מתקדמים בסטטיסטיקה וחקר ביצועים, מערכות מידע מבוזרות, כלכלת סקטור ציבורי, נושאים נבחרים ביזמות, סמינר כלכלי, סוגיות נבחרות בשיווק, אפיון וניתוח מערכות מידע, חשיבה וקבלת החלטות, ניהול פרויקטים ועבודת צוות, מערכות מסדי נתונים מבוזרים, התנהגות ארגונית ועוד קורסים רבים ומגוונים.

 

תנאי קבלה

תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים, ובעיקר בין האוניברסיטאות למכללות האזוריות ומוסדות הלימוד הפרטיים. ככלל, נדרשת זכאות לתעודת בגרות ישראלית, או חלופה המוכרת על ידי מוסד הלימודים הנבחר, וציון בחינה פסיכומטרית תקף. בממוצע, נדרש ממוצע בגרויות של כתשעים וחמש, הכולל בגרות מינימלית בארבע יחידות לימוד לבגרות בפיסיקה ומתמטיקה בציון ממוצע של כשמונים וחמש. בנוסף, נדרש ציון פסיכומטרי של כשש מאות וחמישים, כאשר ציון החלק הכמותי בבחינה אינו נופל ממאה ועשרים וחמש נקודות.

 

כמה תרוויחו בתור מהנדסי תעשייה וניהול מתחילים

 לפי הנתונים של משרד העבודה והרווחה, ממוצע השכר ההתחלתי של מהנדס תעשייה וניהול הוא: 13,242 ש''ח

 

לימודי תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי