072-3300504

הנדסת תעשייה וניהול - לימוד הנדסת תעשיה וניהול בישראל

תחום הנדסה שהתפתח מאוד בשנים האחרונות והפך מבוקש מאוד על ידי סטודנטים הוא - הנדסת תעשייה וניהול. בתוך מספר שנים הצליחו לימודי הנדסת תעשייה וניהול לתפוס מקום של כבוד בתוך לימודי ההנדסה ולהפוך לאחד מתחומי ההנדסה המבוקשים ביותר ללמידה על ידי סטודנטים.

התפתחות הטכנולוגיה הביאה עימה צורך במהנדסים אשר יהיו אחראים על כל תחום הייצור והתעשייה במפעלים. מהנדסי תעשייה וניהול הם האנשים אשר אחראים על פסי הייצור ובידם מגוון תחומי אחריות, לדוגמה: הגדלת תפוקה בפס הייצור, ייעול המערכת, הוזלת הוצאות, שיפור תהליכים ארגוניים, פיתוח שיטות מחקר, ניהול צוות, ניהול מחלקה ועוד. כיום כל מפעל בארץ חייב לפחות מהנדס תעשייה וניהול אחד, כאשר ברוב המקרים צריך הרבה יותר מאחד. אפשרויות הקידום בתחום זה רבות.


למי מתאים לימוד הנדסת תעשייה וניהול ?


הלימודים כוללים רבדים רבים מתחומי ההנדסה הרבים האחרים מבלי להתעמק בטפל, תוך שימוש בטכניקות ניהול שונות, אם בניהול צוות או ניהול פרויקטים, תוך תפיסה כלכלית רחבה. לימודי הנדסת תעשייה וניהול מתאימים במיוחד לאלו המחפשים סביבה עסקית גמישה ומאתגרת, המסוגלים לפעול בסביבה תחרותית ובעלי מוטיבציה ואמביציה להצלחה. מתאים למי שניחן ביצירתיות והמון יכולת השקעה ולמידה עצמאית.

הלימודים מקיפים תוכן עיוני ומעשי רב. תכני הלימוד השונים, הנשאבים גם ממקצועות לימוד שונים בעולם האקדמי, ניתנים לחלוקה לשלושה ערוצים מרכזיים הכוללים: תכני ליבה מתמטיים, תכנים מקצועיים וקורסי בחירה. בין התכנים השונים הנלמדים ניתן למצוא: חשבונאות בינלאומית, ניהול פיננסי, נושאים מתקדמים בסטטיסטיקה וחקר ביצועים, מערכות מידע מבוזרות, כלכלת סקטור ציבורי, נושאים נבחרים ביזמות, סמינר כלכלי, סוגיות נבחרות בשיווק, אפיון וניתוח מערכות מידע, חשיבה וקבלת החלטות, ניהול פרויקטים ועבודת צוות, מערכות מסדי נתונים מבוזרים, התנהגות ארגונית ועוד קורסים רבים ומגוונים.

תנאי הקבלה של לימוד הנדסת תעשייה וניהול

תנאי הקבלה של לימוד הנדסת תעשייה וניהול משתנים בין מוסדות הלימוד השונים, ובעיקר בין האוניברסיטאות למכללות האזוריות ומוסדות הלימוד הפרטיים. ככלל, נדרשת זכאות לתעודת בגרות ישראלית או חלופה המוכרת על ידי מוסד הלימודים הנבחר, וציון בחינה פסיכומטרית תקף. בממוצע נדרש ממוצע בגרויות של כתשעים וחמש, הכולל בגרות מינימלית בארבע יחידות לימוד לבגרות בפיסיקה ומתמטיקה בציון ממוצע של כשמונים וחמש. בנוסף, נדרש ציון פסיכומטרי של כשש מאות וחמישים, כאשר ציון החלק הכמותי בבחינה אינו נופל ממאה ועשרים וחמש נקודות.


אוניברסיטת אריאל בשומרון אפקה - המכללה האקדמית להנדסה בת''א SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון
מועמדים לתואר 1 - יתקבלו על סמך ציון קבלה משולב של ממוצע ציוני הבגרות וציון מבחן הפסיכומטרי

מבחן יעל - בציון 105 לפחות 
 
 
 
 
 
 
- ציון 600 בבחינה הפסיכומטרית וכמותי מעל 115
 
- ללא פסיכומטרי - בגרות מלאה, כאשר נדרשת בגרות במתמטיקה 4 יחידות לימוד בציון 85 ומעלה / 5 יחידות לימוד בציון 75 ומעלה. בנוסף יש להציג בגרות באנגלית 4 יחידות לימוד בציון 70 ומעלה.
- מבחן פסיכומטרי / פסיכוטכני בציון 560 לפחות
- בגרות / מכינה במתמטיקה 4 יח“ל בציון 80 לפחות או 5 יח"ל בציון 70 לפחות
- בגרות / מכינה ייעודית באנגלית 4 יח“ל בציון 70 לפחות או 5 יח"ל בציון 65 לפחות
- ציון סכם 109
- ראיון ועדת קבלה
עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה ירושלים שנקר הנדסה מכללת רמת גן
ממוצע בגרות משוקלל 90 ומעלה. מתמטיקה 5 יחידות ציון 70 ומעלה, מתמטיקה 4 יחידות 80 ומעלה.
ציון פסיכומטרי בדגש כמותי 550 ומעלה
ציון כמותי 100 ומעלה
פסיכומטרי בציון 620 או ציון ממוצע 90 ומעלה בבחינות החיצוניות ובפרוייקט הגמר בלימודי ההנדסאי, וממוצע בגרות 85 (כולל בונוסים)
 
 
תעודת בגרות מלאה או בעלי תעודה שוות ערך לתעודת בגרות ישראלית או בעלי תעודת סיום של מכינה אוניברסיטאית (אין סף של ממוצע ציונים נדרש)
- רקע מתמטי ברמה גבוהה
 



משך לימוד הנדסת תעשייה וניהול

לימודי הנדסת תעשייה וניהול, שתחת לימודי הנדסה, נמשכים כארבע שנים במסלול לימודים מלא, וכעשרה סמסטרים במסגרת מסלול לימודי ערב לאנשים עובדים. הלימודים כוללים המון פיזיקה, מתמטיקה ותחומי הנדסה נוספים, לצד קורסים בכלכלה, מדעי ההתנהגות וניהול. הלימודים מקנים לסטודנטים ידע רב במגוון תחומים. כיום, קיימות חטיבות לימוד ביניהן: ניהול ייצור, כלכלה וניהול, מערכות מידע ועוד. בתום הלימודים מוענקים לבוגרים תעודות ותואר B.Sc., במדעים. באמצעות תואר זה ניתן להמשיך ללימודי תואר מוסמך ודוקטורט במוסדות השונים להשכלה גבוהה, להירשם בפנקס המהנדסים וכמובן לעסוק במקצוע.

 

לימוד הנדסת תעשייה וניהול


התמחויות לדוגמה מתוך מחלקת לימוד הנדסת תעשייה וניהול לתואר ראשון של עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה:

 
   1. הנדסת מערכות מידע:

ההתמחות עוסקת ברכישת הכלים הנדרשים על מנת להטמיע ולתחזק מערכות מידע ארגוניות כולל: אפיון, בדיקה, פיתוח, הדרכה, אבטחת איכות, ואבטחת מידע של המערכות. ההתמחות אף מציעה קורסים בתחום האנליזה העסקית (BI) וטכנולוגיית האינטרנט והסלולר בשירות הארגון העסקי.

 
   2. הנדסת ניהול ותפעול:

ההתמחות מקנה ידע במבחר תחומים, לרבות תכנון ובקרה של תהליכים, ניהול פרויקטים, שיפור וניהול של תהליכי שירות ויצור, תכנון כוח אדם ולוגיסטיקה. מטרת ההתמחות היא להקנות כלים לפיתוח, תכנון ובקרת תהליכים תוך ארגוניים.

 

לעוד מידע בנושא אתם מוזמנים ליצור קשר עם יועצי הלימודים שלנו שיענו לכם על כל שאלה
דברו איתנו בוואטסאפ


מה הן אפשרויות התעסוקה לבוגרי הנדסת תעשייה וניהול והשכר? 

בוגרי לימוד הנדסת תעשייה וניהול נהנים משפע של אפשרויות בשוק העבודה, מחברות הייטק ועד לתעשיות הבטחוניות. הם יכולים לאייש תפקידים כמו: מנתחי מערכות מידע, מנהלי תפעול ואנליסטים של עסקים ומפעלים פרטיים וציבוריים. כל ארגון בימינו יכול להרוויח מיכולות הניהול והידע ההנדסי של מהנדסת/ תעשייה וניהול, ולעתים יותר מאחד/ת על מנת לייעל את התהליכים בו ולחסוך במשאבים.

לפי הנתונים של משרד העבודה והרווחה, ממוצע השכר ההתחלתי של מהנדס תעשייה וניהול הוא 13,242 ש''ח. עם הותק המשכורות עשויות להגיע ליותר מ-20 אלף ש"ח. מהנדס בתפקיד ניהולי ירוויח בהתאם.

לא בטוחים איפה ללמוד? השאירו פרטים באחד מהטפסים באתר(או שלחו הודעה לוואטסאפ שלנו) ויועצי הלימודים שלנו יענו לכם על כל שאלה 

חלק מהמיומנויות של מהנדס תעשייה וניהול נלמדות במסגרת הנדסאי תעשייה וניהול

מעניין אותך הנדסת תעשייה וניהול - לימוד הנדסת תעשיה וניהול בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
רוצים לדעת האם אתם מתקבלים להנדסת תעשייה וניהול?
מעניין אותך לימודי תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד הנדסת תעשייה וניהול לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד