יורם לימודים
האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מידע כללי על המכללה האקדמית לחינוך ע''ש קיי בבאר שבע

ראשיתה של מכללת קיי ב"מדרשה החד – שנתית למורי כפר בנגב", שנוסדה בשנת תשט"ו (1954) בשכונת "משקי עזר" (כיום, נווה נוי) בבאר- שבע. המטרה הייתה להקל על המחסור החריף בכוחות הוראה במעברות ובמושבי העולים ברחבי הנגב. המדרשה הוקמה על ידי אריה סימון, מפקח מחוז דרום בשנים 1964-1952, ומי שהניח את היסודות למערכת החינוך בנגב. המדרשה שכנה בשנים- עשר בתים חד- קומתיים, שדוד טוביהו, ראש העיר, מסרם לאריה סימון להקמת המדרשה והפנימייה.

בשנת תש"ך (1960), לאחר נדודים ממקום ארעי אחד למשנהו, זכה המוסד הראשון להכשרת מורים בנגב לבניין משלו בשכונה ג' וקיבל את השם "בית המדרש הממלכתי למורים ולגננות". גידולו והתפתחותו היו מהירים ובראשית שנות ה-70 החל להכשיר מורים לרוב מסלולי ההוראה, כולל מורים עולים ומורים למגזר הבדואי.

בשנת תשמ"ב (1982) עבר המוסד למשכנו הנוכחי ושמו הוסב ל"המכללה לחינוך על שם קיי. במקביל הושלם גם תהליך המיזוג עם בית המדרש הממלכתי למורים לחינוך גופני, שנוסד בשנת תשכ"ד (1964) על ידי ד"ר אלי פרידמן ז"ל.

בשנת תשנ"ד (1994) קיבלה המכללה הכרה אקדמית, והיא רשאית להעניק תואר ראשון בהוראה B.Ed. בשנת תשס"ג החלה לפעול המועצה האקדמית של המכללה שאושרה על ידי המועצה להשכלה גבוהה. המועצה האקדמית אחראית לפיתוח ההיבט האקדמי של פעילות המכללה ובכלל זה פיתוח תכניות לתואר שני בחינוך M.Ed. כיום יש במכללה חמש תכניות לתואר שני (M.Ed. תכניות נוספות נמצאות בשלבי תכנון מתקדמים.

במכללת קיי לומדים היום כ- 3000 סטודנטים במסלולי הוראה שונים. בנוסף לכך, היא משמשת מרכז השתלמות אזורי לאלפי מורים וגננות מבאר- שבע ומהסביבה. במכללה מכינה חד-שלבית ודו-שלבית שלומדים בה כ-500 סטודנטים.

המכללה לחינוך ע"ש קיי היא חברה בע"מ. מטרת החברה היא לארגן, להפעיל ולנהל את המכללה. החברה נוסדה בהתאם להסכם שנחתם עם הסוכנות היהודית, שבנתה את הבניין בתרומתו של מר ג'פרי קיי. בהנהלת החברה חברים נציגי הסוכנות היהודית, משרד החינוך ואנשי ציבור. הנהלת החברה מייפה את כוחה של ההנהלה הקיימת במכללה לשמש הנהלת המועצה בשמה.

שירות אישי
חינם
השאר פרטים ונחזור אליך עם כל המידע
כתובת
עזריאל ניצני 6, באר שבע
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים