האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי דולה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי דולה

לימודי דולה 
 
דולה היא תומכת לידה שמטרתה ללוות נשים בהריון, בתקופת ההיריון וזמן קצר לאחר הלידה, מעבר לכך יש הדולות מלוות את האישה גם בזמן הלידה וישנן כאלה המגיעות לביקור בית מספר ימים לאחר הלידה. תמיכתה של הדולה מתבטאת בכל ההליכים בזמן תקופת ההיריון, לדוגמא: מה מותר ומה אסור בזמן ההיריון, מהי הפעילות הגופנית המומלצת, תזונה נכונה לאישה בתקופת ההיריון ועוד. כמו כן, הדולה משמשת כתומכת מנטאלית עבור האישה ועבור בן זוגה. לדולה ניסיון גדול מאוד בכלל התהליכים המתרחשים בבתי החולים וחדרי הלידה. לכן, זוג אשר מגיע בפעם הראשונה לחדר הלידה ייעזר לא מעט בדולה.
 
 
תנאי קבלה
 
תנאי הקבלה משתנים ממוסד למוסד אך ברוב המקרים הדרישה היא זיקה לאמהות ותינוקות ורצוי שהנשים יהיו בעלות ניסיון של לידה אחת לפחות. כמובן שישנם גם מוסדות בהם הדרישות גבוהות יותר כמו 12 שנות לימוד, אנגלית ברמה בסיסית וראיון אישי.
 
 
איפה ומה לומדים?
 
בשנים האחרונות יש יותר ויותר מקומות שמציעים הכשרה לדולה, הלימודים נערכים במגוון רמות עומק והם משתנים ממוסד למוסד. כיום יש למעלה מעשרים גופים המכריזים על עצמם כמכשירי דולות, עם זאת, אין חקיקה או תקנות בנוגע להכשרת דולות. כל גוף שמכריז על עצמו כמכשיר דולות עושה זאת לפי ראות עיניו. על כן, היקף הלימודים, הבחינות והמטלות משתנות בהתאם לרצונותיו של הגוף המסמיך. קורס דולות ממוצע ינוע בין 200-250 שעות לימוד ויתקיים במסלול בוקר או ערב. לרוב מדובר במפגש אחד בשבוע כך שיכול להתאים גם לנשים עובדות המחפשות להחליף מקצוע או אף קריירה נוספת לצד הקיימת.
 
התכנים בקורס מקיפים מאוד ומתייחסים לכל תרחיש במהלך ההריון והלידה. במרבית הקורסים תוכלו ללמוד את הנושאים הבאים: בדיקות במהלך ההריון, תהליכים פיזיים, קשיים ומחלות, התפתחות העובר, משמעות ההריון, מעקב אחר העובר, אנטומיה ופיזיולוגיה, משמעות הלידה, סוגי לידות, כלים ושיטות לתמיכה במהלך הלידה, טיפול ראשוני בתינוק, מהות הכאב וההתמודדות איתו, הנקה, מגע ועיסוי, תפקידה של הדולה ועוד.
 
 
אפשרויות תעסוקה ושכר
 
בוגרות הקורס יוכלו להשתלב לעבודה מיד בסיום הקורס הן כעצמאיות בתחום והן כחלק ממסגרות שונות המציעת שירותים לנשים בהריון. בנוסף, ישנם בתי חולים בארץ אשר מעסיקים דולות כל שגן זוהי אפשרות. עלות של דולה ללידה ולקשר השותף תלויה בותק והניסיון אך לרוב תהיה בין 1500-4000 ש"ח.
 
 
לימודי המשך
 
בוגרות הקורס אשר מעוניינות להרחיב את הידע שלהן ולהמשיך ללמוד יוכלו לעשות זאת ע"י קורס עיסוי לנשים בהריון, יועצות הנקה, שיאצו הריון, הדרכת הורים, הדרכת לידה, יועצות שינה ועוד.

קורסים ולימודי תעודה בדולות, מדריכות הנקה וליווי יולדות

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי