072-3300504

לימודי הנדסה כימית - תואר ראשון בהנדסה כימיה

לימודי הנדסת כימיה ניתן ללמוד באוניברסיטאות ובמכללות ללימודי הנדסה. הלימודים נמשכים כארבע שנות לימוד וכוללים שיעורים במתמטיקה שימושית, תכונות פיזיקליות והתמחות בתחום נבחר. בסיום הלימודים מוענק לבוגרים תואר ראשון במדעים .B.Sc (מהנדס). מהנדס כימי מלווה ומפתח תהליך כימי מתחילתו (פיתוח על ידי כימאי במעבדה) ועד סופו - ייצור המוצר כתהליך תעשייתי יעיל וכלכלי.

למי מתאימים לימודי הנדסה כימית?

הלימודים מתאימים לאנשים ריאליים ואנליטיים שיש להם זיקה גם למקצועות מדעי הטבע. הלימודים, כמו כל לימודי ההנדסה, הם תובעניים ודורשים השקעה רבה. 

תנאי קבלה ללימודי הנדסה כימית

תנאי הקבלה משתנים ממוסד למוסד. רוב המוסדות דורשות מועמדים בעלי ציון פסיכומטרי מינימלי של 550 וממצוע בגרויות של 75 לפחות, בדגש על מקצועות המתמטיקה, אנגלית ופיזיקה. מועמדים שלא עומדים בתנאי קבלה יוכלו ללמוד במכינה קדם הנדסית שבסיומה, במידה ועברו אותה בהצלחה, יוכלו להמשיך ללימודי תואר ראשון בהנדסה כימית. 

נושאי לימוד בתואר ראשון בהנדסה כימית

לימודי הנדסה בתחום הכימיה כוללים את המקצועות המדעיים: פיזיקה, מתמטיקה, מחשבים וכימיה (כולל כימיה אנליטית). קורסי החובה משותפים לכל הסטודנטים, ונותנים רקע מקיף במקצוע. כמו כן, נלמדים בלימודי הנדסת כימיה קורסים במתמטיקה שימושית, תכונות פיסיקליות של גזים, נוזלים ומוצקים, ועוד.

עם התקדמות הלימודים יכול הסטודנט להתמחות בתחום מסוים (למשל: טכנולוגיות סביבתיות, ננו-טכנולוגיות, הנדסת מערכות תהליכיות וכו'). לימודי הנדסת חומרים, לעומת לימודי הנדסה כימית, עוסקים יותר בחומרים מוצקים ופחות בתהליכים כימיים. 

אפשרויות התעסוקה לבוגרי הנדסה כימית - והשכר

בוגרים יוכלו להשתלב במגוון רחב של תעשיות כמו: תעשיית הפלסטיקה, דשנים, המיקרו -אלקטרוניקה, זכוכית ,מזון, ביוטכנולוגיה, תרופות, אווירית, המחצבים, הנפט וכו'. לגבי השכר, כמו במקצועות רבים גם אצל מהנדס הכימיה השכר משתנה בהתאם לניסיון ולוותק במקום העבודה. בשנים הראשונות הממוצע עומד על 9,000 ש"ח ובשנים מתקדמות יותר ניתן להגיע לשכר של 17,000 ש"ח ומעלה בממוצע.

 
 
מעניין אותך לימודי הנדסה כימית - תואר ראשון בהנדסה כימיה?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון בהנדסת כימיה בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד הנדסת כימיה לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד