072-3300504

לימודי אירידיולוגיה

מידע כללי
 
רפואה משלימה צוברת תאוצה וקונה לה עוד ועוד חסידים של שיטות טיפול שונות. מול שיטות האבחון של הרפואה המערבית, שכוללות לעתים החדרה של מצלמות ואף ניתוחים מסובכים, הרפואה האלטרנטיבית מציעה מגוון שיטות אבחון של בעיות רפואיות דרך חקירת אזורים שונים בגוף שלנו.
 
אחת משיטות הטיפול ברפואה משלימה היא האירידולוגיה (תורת הקשתית), השיטה מתבססת על אבחון ע"י הסתכלות בקשתית העין של המטופל. השיטה מאמינה כי נקודות מסויימות בקשתית העין משקפות ומציגות לנו איברים שונים בגופינו. לטענתם לפעמים ניתן לראות דברים עוד לפני שהאדם ירגיש זאת.
 
 
לימודי אירידיולוגיה
תמונה: shutterstock
 
 
להלן חלק מהמחלות שניתן לאבחן:
 • סכרת
 • בעיות בעיכול
 • דלקת פרקים
 • בעיית כולסטרול
 • בעיה במערכת הנשימה ועוד.
 
חשוב לזכור כי אירידיולוגיה היא שיטת אבחון בלבד שאינה טיפולית אך באמצעות אותו אבחון המטפל יוכל להציע שיטות טיפול שונות במידה ובידיו ידע נוסף מעולם הרפואה המשלימה.
 
 
 

קהל יעד ותנאי קבלה לקורס אירידיולוגיה

הקורס מיועד למטפלים מעולם הרפואה המשלימה אשר מעוניינים ללמוד תחום נוסף ולשלב אותו בעבודתם. מטפל ברפואה משלימה לרוב ירצה לעסוק בעמה תחומים ולהתאים ללקוחותיו את הטיפול הרלוונטי עבור בעיותיהם. הקורס יכול לפנות גם לקהל הרחב אשר מתעניין בשיטות אבחון עתיקות, מדובר בלימודים הפתוחים לקהל הרחב וברוב מוסודות הלימוד אין צורך בתנאי קבלה אך בחלק המועמד צריך לעמוד בתנאים הבאים: ראיון קבלה ובוגר 12 שנות לימוד.
 
 
לימודים
במהלך לימודי אירידיולוגיה הסטודנטים נחשפים לשיטות אבחון מחלות שונות אשר נעשות ע"י הסתכלות בגלגל העין והקרנית. האבחון מתבצע תוך כדי בחינת מאפיינים שונים, לדוגמא: צבע, רקמה, צפיפות ועוד. בין תכני הלימוד ניתן למצוא נושאים כגון סימני האישון, שמאל וימין בקשתית, יסודות הצילום, הכרת החוקות הטרום סרטנים, תקשורת לפי הקשתית ועוד.
 
 
משך הלימודים
לימודי אירידיולוגיה שונים בהיקפם בין מוסדות הלימוד השונים, ישנם מסלולים קצרים שנועדו להכרות עם התחום וימשכו כ-50 שעות לימוד אקדמיות. אלו שירצו הכשרה מקיפה לצורך עבודה בתחום ירשמו למסלולים המעמיקים שאורכם יכול להגיע גם ל-150 שעות לימוד אקדמיות. במוסדות לימוד רבים קיימת האפשרות ללמוד בשעות הערב או בימי שישי בבוקר במטרה לאפשר לאנשים עובדים לשלב את הלימודים מבלי לפגוע בסדר יומם הרגיל.
 
 
מהלך הטיפול:
1. בחינת קשתית העין של המטופל בעזרת פנס וזכוכית מגדלת או ע"י צילום הקשתית במצלמה ובדיקת הצילום.
2. סקירת העין ודיווח מסקנות למטופל.
3. תשאול המטופל.
4. הכנת תכנית טיפול מקיפה אשר מתבססת על כל שלבי האבחון.
 
 
 
אפשרויות קידום ותעסוקה
עם סיום הלימודים, וקבלת תעודת מטפל מוסמך, ניתן להצטרף למגוון מוסדות רפואיים וקליניקות ברחבי הארץ וכן להעניק שירותי אבחון באופן עצמאי. על מנת להרחיב את הידע בתחום, ניתן להמשיך ללימודי רפואה סינית וכן מתודות שונות ברפואה האלטרנטיבית. בוגרי קורס אירידיולוגיה יוכלו לבחור להמשיך לקורס סקרולוגיה בו לומדים לאבחן על פי החלק הלבן בעין ובכך לקבל הכשרה מקיפה ביותר בתחום האבחון על פי העיניים.
 
מעניין אותך לימודי אירידיולוגיה?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה באירידיולוגיה בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד אירידיולוגיה לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד